صفحه اصلی > مراقبت از مو : چند و چون مراقبت از مو در زمستان

چند و چون مراقبت از مو در زمستان

مراقبت از مو در زمستان

اگر در نواحی ای زندگی می‌کنید که زمستان سردی دارد، احتمال این که با تأثیرات خشکی و سرمای هوا بر روی موی خود آشنا هستید. داریم درباره خشکی، ایستایی، موخوره و به‌طورکلی عدم شادابی، نرمی و درخشانی مو حرف می‌زنیم. قرار گرفتن در معرض عناصر سرمای شدید و تغییر مستمر دما به هوای گرم می‌تواند رطوبت مو را از بین ببرید و باعث شود تا موی شما خشک شده و مستعد آسیب باشد. نه‌تنها تارهای باارزش موی شما به خاطر خشکی و سرمای هوا در خطر آسیب‌دیدگی است بلکه خشکی پوست سر و شوره نیز می‌تواند باعث زشتی بیشتر سر شما در طول این ماه‌های خشک شود. خب، روش‌های مراقبت از مو در زمستان به چه شکلی است؟ آیا شما روتین مراقبت از مو در سرما دارید؟ چطور می‌شود اثر زمستان را به حداقل رساند؟ در این مطلب از لیامگ قرار است پاسخی برای تمام این پرسش‌ها پیدا کنیم.

مراقبت از مو در زمستان | مرطوب‌سازی مو و پوست سر با روغن مو

در طول ماه‌های سرد، گرمای داخل خانه باعث خشک شدن رطوبت موی سر می‌شود، گاهی اوقات منجر به خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست سر هم ممکن است بشود. استفاده از یک نرم‌کننده یا استفاده از روغن مو در فصل زمستان و هنگام انجام روتین مراقبت از مو می‌تواند به شکل مؤثری جلوی خشکی را بگیرد. تنها چند قطره روغن مو را در پایان هر روز روی موی خود بمالید و سعی کنید با این کار، رطوبت مورد نیاز برای این فصل را تأمین کنید. با این کار موی شما نرم و درخشان خواهد شد. از جمله روغن‌های مو که می‌توانید سراغشان بروید می‌توان به روغن آرگان و روغن جوجوبا اشاره کرد.

اگر به خاطر خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست سر در ماه‌های زمستان درگیر شوره سر شده‌اید، روغن موی قوی‌تری مثل روغن نارگیل یا روغن کرچک را مستقیماً روی پوست سر خود استفاده کنید. بگذارید روغن به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست سرتان باشد و سپس آن را بشویید.

مراقبت از مو در زمستان | مقابله با ایستایی مو با کاغذ خشک‌کن

علامت مهم این که شما دارید از خشکی زمستانی رنج می‌برید آن تارهای موی خوبی هستند که از روی سرتان بلند می‌شوند. درست مثل یک آزمایش علمی که دارد جواب نمی‌دهد! برای جلوگیری از ایستایی مو روی سرتان، نکته بسیار ساده‌ای هست که باید به طور مستمر انجام دهید و آن هم داشتن کاغذ خشک‌کن ضد ایستایی است. به آرامی روی موی خود که در هوا پراکنده شده است بکشید.

البته، این راه‌حل برای درمان سریع این مشکل است اما همیشه بهتر است به شکل ریشه‌ای مشکلات را حل کنید. اینجا مسئله و ریشه اصلی، همان خشکی مو است. به همین خاطر موی خود را به طور منظم نرم‌کننده بزنید و سعی کنید همواره آن را مرطوب نگه دارید.

مقابله با ایستایی مو با کاغذ خشک‌کن
مقابله با ایستایی مو با کاغذ خشک‌کن

مراقبت از مو در زمستان | موی خود را زیاد نشویید!

اگر محکوم به این هستید که هر روز موی خود را بشویید، وقتش رسیده که تغییراتی در روتین مراقبت از موی خود در زمستان بدهید. شستشوی زیاد باعث از بین رفتن چربی حیاتی مو می‌شود که مو را مرطوب و محافظت شده نگه داشته است. داشتن این چربی در ماه‌های زمستان بیش از هر ماه دیگری مهم است.

سعی کنید فاصله میان شستشوی موی خود را تا می‌شود زیاد کنید. اگر معمولاً هر روز موی خود را می‌شویید، ۲ روز یک بار را امتحان کنید. اگر باز هم موی شما رطوبت کافی را نداشت، ۳ روز یک بارش کنید. برای کمک به این تغییر روند، از شامپوی خشک میان شستشوها استفاده کنید تا هم موی شما بوی خوبی داشته باشد و هم تازه و باطراوت به نظر برسد.

مراقبت از مو در زمستان | سراغ حالت‌دهنده‌های گرمایی نروید!

هیچ‌چیز عجیب و غریبی قرار نیست بگوییم، حالت دهنده گرمایی برای موی خشک و آسیب دیده سم است! وقتی موی شما در حالت طبیعی و در فصل زمستان شکننده می‌شود، حالت دهنده گرمایی می‌تواند مشکل را چند برابر کند و رطوبت را از تارهای موی شما بمکد. بافت طبیعی موی خود را بپذیرید و بگذارید خودش خشک شود به جای این که از سشوار استفاده کنید. اگر نگران وز شدن موی خود هستید هم می‌توانید چند قطره روغن مو بمالید. اتو موی خود را در فصل زمستان کنار بگذارید و از بابلیس و غیره نیز استفاده نکنید!


اگر دوست دارید با تاثیراتی که تغییرات فصل زمستان بر روی پوست و مو خواهد داشت و یا مشکلات پوست و مو، روش‌های مراقبت از پوست و مو، انواع ماسک‌ یا حتی راه‌های مراقبت از پا در فصل زمستان آشنا شوید، اپیزود شماره ۵ لیاکست برای شما است.


مراقبت از مو در زمستان | نحوه خشک کردن مو پیش از بیرون رفتن

اگرچه این می‌تواند عادت همیشگی شما در ماه‌های گرم باشد اما در فصل زمستان نیز باید کاملاً از خشک بودن موی خود اطمینان پیدا کنید و سپس بیرون بزنید. موی خیس باعث می‌شود ساقه موی شما از هم باز شود و درنتیجه در برابر آسیب بیش از پیش مستعد می‌شود. در عین حال ممکن است رنگ آن نیز زودتر از بین برود. به موی خود زمان کافی بدهید تا در محیط خانه و با هوا خشک شود و سپس از خانه بزنید بیرون. بهترین کار این است که شستشوی موی خود را بگذارید شب ها. آن‌وقت دیگر عجله‌ای برای جایی رفتن نخواهید داشت و می‌توانید بگذارید موی شما با هوا خوردن، خشک شود.

اگر واقعاً مجبور هستید با موی خیس خانه را ترک کنید، حتماً از موی خود با استفاده از روسری یا کلاه محافظت کنید. هرچه موی شما کمتر در معرض عناصر فصل سرد قرار بگیرد، بهتر است!

نحوه خشک کردن مو پیش از بیرون رفتن
نحوه خشک کردن مو پیش از بیرون رفتن

مراقبت از مو در زمستان | هفته‌ای یک بار از ماسک موی نرم‌کننده استفاده کنید!

درست مثل ماسک صورت هفتگی که برای سلامت پوست شما لازم است، استفاده از ماسک نیز به صورت هفتگی می‌تواند کلی تفاوت برای موی خشک و آسیب دیده شما ایجاد کند. نه‌تنها می‌تواند اثرات خشکی را برعکس کند بلکه برای محافظت از موی شما و رساندن آن به حالتی بهینه بسیار مناسب است. ماسک مو به سرعت جواب می‌دهد و روشی است مؤثر برای دادن کلی مزیت به مویتان آن هم تنها در عرض ۲۰ دقیقه. سراغ ماسک مویی بروید که خاصیت نرم‌کنندگی قوی داشته باشند و به موی شما مزایایی مثل نرم‌کنندگی و آبرسانی، افزایش رشد، درخشندگی و حتی جلوگیری از عفونت‌های پوست سر بدهند. درحالی‌که شرکت‌های مختلف انواع متفاوتی از ماسک را برای مشکلات مختلف ارائه می‌کنند، می‌توانید مستقیم بروید به آشپزخانه، ماسک‌ها را باهم ترکیب کنید و سپس استفاده کنید!

اگر حس کردید همچنان با استفاده هفتگی از ماسک مو، موی شما خشک است، می‌توانید چند قدم فراتر بگذارید و موی خود را شب ها با روغن مو یا سرم، مرطوب کنید. درست مشابه کرم شب برای پوستتان، درمان شبانه می‌تواند به خوبی برای تارهای مو و مرطوب‌سازی آن مناسب باشد. یک روش مقرون‌به‌صرفه شبانه این است که از روغن نارگیل استفاده کنید. می‌توانید آن را از ریشه مو تا نوک تار مو، بمالید. مطمئن شوید که این روغن را روی موی خشک می‌مالید. حوله‌ای روی سرتان بگذارید و سپس سرتان را روی بالش قرار دهید. صبح که از خواب بیدار شدید، موی خود را بشویید. نتیجه را به سرعت خواهید دید.


با انواع ماسک‌ موی تراست، موهایی سالم و درخشان داشته باشید.

انواع ماسک های مو تراست

مراقبت از مو در زمستان | برای پاییز و زمستان موی خود را تیره‌تر کنید!

بلوند برای تابستان است. رنگ‌های تیره‌تر برای زمستان مناسب است. نه‌تنها رنگ موی تیره در پاییز و زمستان ترند است بلکه تعداد دفعات محدودی موی شما نیاز به درخشان بودن دارد. اگر هدف شما این است که در زمستان با خشکی هوا مبارزه کنید و موی درخشان و سالمی داشته باشید، بهتر است سراغ رنگ تیره بروید.

به عنوان جایگزینی برای رنگ کردن مو می‌توانید آن را برق بیندازید. این بهترین روش برای رنگ کردن مو است. بدون این که سراغ رنگ موهای قدیمی و سنتی بروید. برق انداختن مو با همین رنگ موهای ساده صرفاً روی کوتیکول مو می‌نشیند و مو را با کمی رنگ‌دانه می‌پوشاند. کافی است از شامپو استفاده کنید، آن‌وقت می‌بینید که با چه سرعتی پاک می‌شود.


اگر مشتاق هستید تا با ترفندهای مراقبت از پوست در زمستان آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

مراقبت از پوست در زمستان

هر آن چیزی که باید درباره مراقبت از پوست در زمستان بدانید!

زمستان، فصل خشکی پوست شماست. مراقبت از آن نیز کار سختی نیست. می‌توانید با روش‌های مراقبت از پوست در زمستان ، پوستی جوان و زیبا داشته باشید.


مراقبت از مو در زمستان | سراغ ابریشم بروید!

همه ما دوست داریم خودمان را از سرما دور نگه داریم و گاهی این کار را با استفاده از کلاه پشمی گرم و روسری انجام می‌دهیم. اما آیا می‌دانستید که آنها باعث ایستایی و شکستگی موی شما می‌شوند؟ کلاه سفت می‌تواند چربی را در ریشه مو گیر بیندازد و باعث آسیبی جدی شود.

موی خود را داخل روسری ابریشمی بگذارید و سپس روی آن کلاه بپوشید. این کار از موخوره و ایستایی جلوگیری می‌کند.

ابریشم به طور طبیعی می‌تواند جلوی گره خوردن مو، کم پشت شدن و همچنین موخوره را بگیرد. او این کار را با تحریک آبرسانی مو انجام می‌دهد. درحالی‌که پنبه و پشم احساس نرمی می‌دهند اما عموماً تارهای مو را گیر می‌اندازند و باعث آسیب و شکستگی می‌شوند. به همین خاطر است که میگویند شب ها سرتان را روی بالش ابریشمی بگذارید.

استفاده از بالش ابریشم
استفاده از بالش ابریشم

مراقبت از مو در زمستان | استفاده از شامپوی خشک برای مو

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که صبح‌ها موی خود را حالت بدهید. به خصوص وقتی موی چربی داشته باشید. برای جلوگیری از این حالت مو، سراغ استفاده از شامپوی خشک بروید. مقدار کمی از آن را به ریشه مو بزنید و سپس موی شما درخشان خواهد شد. شامپوی خشک باعث باز شدن ساقه مو می‌شود و آن را متراکم نگه می‌دارد.

مراقبت از مو در زمستان | آبرسانی مو

آیا می‌دانستید که ۲۵% یک تار مو از آب تشکیل شده است؟

آبرسانی از داخل بدن و با نوشیدن آب شروع می‌شود و باعث می‌شود رشد مو از ریشه تا نوک اتفاق بیفتد. همچنین باعث تحریک پوست سر و سالم‌تر شدن آن و جلوگیری از خشکی، التهاب یا شوره در طول زمستان می‌شود. آیا تابه‌حال متوجه این شده‌اید که وقتی آب کافی نخورده‌اید چقدر خسته هستید؟ موی شما هم همین‌طور است. برای داشتن موی درخشان، همواره آب بنوشید و به فکر آبرسانی موی خود باشید!


تنها یک کلیک تا جلوگیری از خشکی موهایتان در زمستان فاصله دارید.

سرم مو کراتین و آرگان تراست

کار سختی که نیست، هست؟

در این مطلب از لیامگ به بررسی روش‌هایی برای مراقبت از مو در زمستان پرداختیم. سعی کردیم روش‌هایی را برایتان فهرست کنیم که به سادگی امکان انجامشان را داشته باشید. چیزی که در این مطلب بیش از هر چیز دیگری به آن پرداختیم، ضرورت داشتن روتین مراقبت از مو بود. به هر حال برای تکمیل این روتین، نیاز به محصولاتی دارید که هم طبیعی باشند و هم مفید! چنین محصولاتی را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی لیاتیم پیدا کنید. سری به ما بزنید و ببینید چه چیزها برای موی شما تدارک دیده‌ایم.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید