صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : سرم ویتامین سی، قهرمانی برای جوان‌سازی پوست شما!

سرم ویتامین سی، قهرمانی برای جوان‌سازی پوست شما!

سرم ویتامین سی

ما هر روز، لباس می‌پوشیم تا از بدنمان مراقبت کنیم و کفش می‌پوشیم تا مراقب پاهایمان باشیم اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چطور از پوستمان مراقبت کنیم. پوست، ارگانی است حیاتی که از عملکرد درست بدنمان مراقبت می‌کند. دمای بدنمان را کنترل کرده، مایعات بدن را متعادل می‌سازد و به عنوان مانعی در برابر محیط بیرونی فعالیت می‌کند. با این حال، پوست به خودی خود در معرض عوامل محیطی است.اشعه‌های خورشیدی یا دیگر آلودگی‌های خارجی می‌توانند به مرور زمان به پوستمان آسیب برسانند. یکی از اصلی‌ترین تبعات آن پیری زودرس است. این اتفاق منجر به چین و چروک، رنگ‌پریدگی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود. برای مقابله با این تأثیرات مراقبتی جدی از پوستتان، بهترین کاری که باید بکنید، استفاده از سرم ویتامین سی است.

احتمالاً الان سؤالاتی در ذهنتان شکل می‌گیرد که بهترین سرم ویتامین سی کدام است یا آیا نوع خانگی این محصول نیز وجود دارد؟ همچنین ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که قیمت این نوع محصول چقدر است؟ در این مطلب از لیامگ، قرار است به تمامی این سؤالات پاسخ دهیم. همراهمان باشید.

سرم صورت چیست؟

سرم صورت، محصولی است آرایشی برای مراقبت از پوست صورت، به طور خاص برای مرطوب کردن و همچنین ترمیم پوست. از ویژگی‌های آن می‌توان به بافت روشنی که دارد اشاره کرد. به جهت همین کیفیت، قادر است که عمیق‌ترین لایه‌های پوست نفوذ کند. این موضوع آن را از مرطوب‌کننده های معمولی متمایز می‌سازد.

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص سرم صورت، داشتن مواد مؤثره فعال است. خصوصیات خاصی که دارد این محصول را به یک مرطوب‌کننده قوی تبدیل می‌کند. با این حال، این محصول قرار است تأثیرات دیگر محصولات آرایشی صورت را کامل کند.

چه نوع سرم های صورتی وجود دارند؟

در حال حاضر، بازار انواع گسترده‌ای از سرم صورت را ارائه می‌کند. آن‌هامعمولاً طبق اهداف خاصشان دسته‌بندیمی‌شوند. بسته به ترکیبات و خصوصیاتشان، سرم ها طبق نوع پوست‌های مختلف دسته‌بندیمی‌شوند. بسیار مهم است که سراغ سرمی بروید که مناسب نیازهایتان باشد.

انواع سرم صورت
انواع سرم صورت

سرم های ضد پیری محبوب‌ترین انواع سرم به حساب می‌آیند. شما می‌توانید به شکل مؤثری با استفاده از این سرم ها با چین و چروک و دیگر علائم پیری مقابله کنید. سرم ها به طور خاص برای استفاده روزانه و شبانه طراحی می‌شوند.

بسته به نوع پوستتان، انواع مختلفی از سرم وجود دارد. این سرم ها برای پوست‌های چرب، خشک و ترکیبی مناسب هستند. در ادامه جدولی برایتان آماده کرده‌ایم که سرم ها بر اساس خصوصیاتی که دارند و نوع پوست شما، دسته‌بندیشده‌اند:

خصوصیات طبق نوع سرمویژگی‌ها
ضد پیریغنی از ویتامین سی و هیالورونیک اسید. تحریک‌کننده قابلیت ارتجاعی پوست. نرم‌کننده خطوط حسی و چین و چروک
روزانهغنی از آنتی‌اکسیدان و روغن‌های طبیعی. مراقبت از پوست در برابر سموم خارجی. روشن کننده پوست.
ترمیمی شبانهترمیم و تولید مجدد سلول. کمک به دیگر محصولات مراقبت از پوست برای جذب بهتر. سالم ساختن پوست و استراحت دادن به آن.
میکرو لایه‌برداراز بین بردن پوست مرده. تحریک تولید سلول تازه. نرم‌کننده و سالم کننده پوست.
لکه براز بین بردن لک‌های پوستی. ساختن پوستی نرم.

جدول زیر با توجه به ویژگی‌های پوست شما و سرم متناسب برای آن، طراحی شده است:

نوع پوستویژگی‌های سرمی که باید استفاده کنید!
چربچربی کمتر. محصولات غیر کومدونی. کاهش اندازه منافذ و پاک‌سازی پوست.
خشکتمرکز بالای مواد مؤثرهمرطوب‌کننده. غنی از مواد مغذی برای پوست. احیا ساختن پوست و روشن‌سازی آن
ترکیبیآب‌رسانی به پوست. متعادل ساختن پوست و افزایش قابلیت ارتجاعی آن.

سرم ویتامین سی چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر دارید به استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست فکر می‌کنید، بسیار مهم است که بدانید این ماده چیست. ویتامین سی، ماده‌ای مغذی که کاربردهای مختلفی در بدن دارد. برخلاف دیگر ویتامین‌ها، توسط بدنمان تولید نمی‌شود. به همین خاطر باید از بیرون آن را وارد بدنمان کنیم.

ویتامین سی به طور خاص به خاطر عملکردهایش در سطوح عمیق پوست است که بسیار مهم است. با این کار، سرم ویتامین سی از پوست چه از بیرون و چه از داخل، مراقبت می‌کند. این سرم، آنتی‌اکسیدانی است بسیار قوی و با این قدرت می‌تواند به‌ خوبی رادیکال‌های آزاد را خنثی کند و باعث سالم شدن پوست شود.

علاوه بر این، متخصصان معتقد هستند که جلوی پیری پوست را هم می‌گیرد. به عنوان محرکی برای تولید کلاژن به شمار می‌رود. جلوی چین و چروک را می‌گیرد و باعث کاهش چین و چروک فعلی می‌شود. سرم ویتامین سی برای پوست، عاملی بسیار مهم و ضروری است.

یک سرم حاوی ویتامین سی چه‌کار می‌کند؟

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید سرم های دارای ویتامین سی تنها دارای این ویتامین نیستند. معمولاً دیگر مواد مؤثره‌ای هم هستند که با ویتامین سی ترکیب می‌شوند تا خاصیت ضد پیری بیشتری داشته باشند. به همین خاطر، با این ترکیب کردن، فرمولاسیون مؤثرتر و کامل‌تری به دست می‌آید.

برای مثال، هیالورونیک اسید، یکی از مکمل‌های رایجی است که با ویتامین سی در یک سرم قرار می‌گیرد. خصوصیات ضد چروک آن نیز شناخته شده است. به همین صورت، آن‌هامی‌توانند کلاژن تولید کنند.

کارکرد سرم ویتامین سی
کارکرد سرم ویتامین سی

چرا باید از سرم ویتامین سی استفاده کنیم؟

اساس استفاده از سرم ویتامین سی، مزایا و خصوصیاتی است که برای پوستمان دارد. علاوه بر این، به کار گرفتن ویتامین سی روی پوست، کاری راحت و بسیار مؤثر به حساب می‌آید. با این ماده، پوست در مقابل اشعه‌های خورشیدی و دیگر عوامل خارجی، مقاوم خواهد بود.

به لطف این کیفیت، پیری پوست به تأخیر می‌افتد. سرم ویتامین سی، چین و چرک، لک‌ها و خطوط حسی صورت را محو می‌کند. همه این‌هانشانه‌های پیری هستند که این سرم به طور مؤثر با مکانیسم‌های متفاوت با آن‌ها مقابله می‌کند. و در کل باعث می‌شود پوستی جوان، شاداب و روشن داشته باشید.

چه کسانی باید از سرم ویتامین سی استفاده کنند؟

همان‌طور که میدانیم، این سرم اساساً برای درمان پیری است. به همین خاطر، مناسب برای پوست‌های بالغ است. هیچ محدودیت سنی‌ای برای استفاده از این سرم وجود ندارد. با این حال، متخصصان توصیه می‌کنند که استفاده از این سرم را از سن ۳۰ سالگی آغاز کنید.

با شروع ۳۰ سالگی، پوست ما خاصیت ارتجاعی خود و سفتی اش را از دست می‌دهد. به همین خاطر، نشانه‌های پیری بیشتر مشاهده می‌شوند: چین و چروک، خطوط چهره و … . برای جلوگیری و به عقب انداختنشان، توصیه می‌شود که از سرم ویتامین سی استفاده کنید.


برای آشنایی با نحوه روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و همچنین آشنایی کامل با سرم ویتامین سی تراست، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

سرم ویتامین سی تراست

سرم ویتامین سی تراست و هرآنچه باید درباره‌اش بدانید!

روشن ساختن پوست و رفع تیرگی آن دشوار است و هرچه بگذرد سخت‌تر می‌شود. ما به شما سرم ویتامین سی تراست را پیشنهاد می‌کنیم تا معجزه را با چشم خود ببینید.

استفاده از سرم ویتامین سی

نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!

استفاده از سرم ویتامین سی یک بخش مهم از روتین پوستی است. در این مقاله قصد داریم چند نکته را با شما در این خصوص به اشتراک بگذاریم.


طرز استفاده از سرم ویتامین سی چگونه است؟

برای رسیدن به نتایجی که گفتیم، بسیار مهم است که به‌درستی از این سرم استفاده کنید. برای شروع، باید پوستمان را تمیز کنیم تا مواد مؤثره ‌این سرم به شکلی فعال بتوانند کارشان را آغاز کنند. بعد، باید از محصول استفاده کنیم. بسیار مهم است که حواسمان به مقداری که استفاده می‌کنیم، باشد. مقدار بسیار کم از این سرم، کافی است.

این موضوع به خاطر داشتن مواد مؤثره فعال زیادی است که دارد. سپس، مقدار کمی از سرم را روی سرتاسر صورت می‌مالیم و آن را با نوک انگشت پخش می‌کنیم. توصیه می‌شود که این کار را به صورت چرخشی انجام دهید تا به جذب آن نیز کمک کنید. می‌توانید روی گردنتان هم از این سرم استفاده کنید.

چه زمانی باید از سرم ویتامین سی استفاده کنیم؟

وقتی طرز استفاده از سرم را فهمیدید، باید بدانید چه زمانی برای استفاده از آن مناسب است. در روتین آرایشی خود، سرم باید بعد از پاک‌سازی و پیش از مرطوب ساختن، پوست استفاده شود. برای این که مواد مؤثره آن عملکرد درستی داشته باشند، باید به صورت مستقیم با پوست تماس پیدا کنند.

بعد از این که سرم جذب شد، می‌توانید از مرطوب‌کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. درنهایت، بسیار مهم است که میزان مؤثر و درستی از سرم را روی پوستتان بمالید. باید به طور روزانه از آن استفاده کنید. دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب.

زمان مناسب برای استفاده از سرم ویتامین سی
زمان مناسب برای استفاده از سرم ویتامین سی

مضرات استفاده از سرم ویتامین سی چیست؟

سرم ویتامین سی درمان بسیار امنی برای صورت است. استفاده موضعی از آن به هیچ عنوان مخرب نیست و یکپارچگی پوست کمک می‌کند. با این حال، گفته می‌شود که ویتامین سی خاصیت حساس کنندگی دارد. ممکن است حساسیت ما را در برابر خورشید بیشتر کند.

به همین خاطر، ضروری است که این محصول به همراه کرم ضد آفتاب استفاده شود. به این صورت، قادر خواهیم بود تا به طور کامل با پیری مقابله کنیم. علاوه بر این، سرم های خاصی ممکن است دارای محتویاتی آلرژیک یا ملتهب کننده باشند. مطمئن شوید که سراغ آن‌ها نخواهید رفت.

مزایا و مضرات استفاده از سرم ویتامین سی چیست؟

همان‌طور که در این مطلب خواندیم، سرم ویتامین سی مزایای متعددی برای پوست ما دارد. از طرف دیگر، عاری از مضرات نیست. در جدول زیر درباره مزایا و مضرات این محصول آرایشی برایتان، مطالبی روشن کننده نوشته‌ایم:

مزایامضرات
-مقابله با پیری
-جوان‌سازی پوست
-از بین بردن لک‌ها
-استفاده آسان
-بافت روشن
-تمرکز بالای مواد مؤثره فعال
-دارای محافظی در برابر خورشید نیست!
-مستعد حساس کنندگی پوست
-احتمال داشتن موادی آلرژی بخش و ملتهب کننده

چه فاکتورهایی را باید ملاک خرید سرم ویتامین سی قرار دهیم؟

هنگام خرید این سرم، بسیار مهم است که فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. ما برای شما تعدادی از این فاکتورهای مهم را فهرست کرده‌ایم تا پیش از خرید، حواستان به آن باشد. بنابراین، مطمئن شوید که درست‌ترین تصمیم را می‌گیرید و بهترین سرم ویتامین سی را برای پوستتان انتخاب می‌کنید.

الف) نوع پوست

ویژگی‌های پوست در همه افراد، یکسان نیست. به همین خاطر نیازهای افراد باهم فرق می‌کند. این تفاوت‌هاانتخاب‌های آرایشی ما از جمله سرم های ویتامین سی را تحت کنترل می‌گیرید. برای شروع، پوست چرب نیاز به لوازم آرایشی غیر کومدونی، کم‌چربی و روشن دارد. بنابراین، سرم هایی که بافت ژل‌مانند دارند بهترین گزینه هستند. پوست خشک از طرف دیگر، نیاز به سطح بالای آب‌رسانی دارد. به همین خاطر، سرم های کرمی بهترین گزینه هستند. درنهایت، پوست‌های ترکیبی نواحی خشک و چرب را ترکیب می‌کنند. برای آن‌ها، بافتی متوسط، ژل و کرمی مانند، توصیه می‌شود.

ب) سن

سرم ویتامین سی مزایای چندگانه‌ای برای پوست دارد به‌خصوص برای جلوگیری از پیری. به همین خاطر، مناسب برای پوست‌های بالغ است و توصیه می‌شود روی پوست جوان‌ها استفاده نشود. بهترین سن برای استفاده از این سرم، ۳۰ سالگی است.

سرم ویتامین سی و خاصیت ضد پیری آن
سرم ویتامین سی و خاصیت ضد پیری آن

پ) هدف

در حال حاضر، می‌توانیم سرم های مختلفی با خصوصیات متفاوت و عملکردهایی گوناگون پیدا کنیم. به لطف این تنوع، می‌توانیم انتخاب کنیم که بهترین سرم مناسب برای پوستمان، کدام است. برای شروع، اگر به دنبال کاهش چین و چروک و خطوط پوست هستید، سرم ضد پیری مناسب شماست.

این سرم های ترکیبی، ترکیبی از ویتامین سی و دیگر عوامل ضد چروک مثل هیالورونیک اسید هستند. اگر مشکل اصلی، لک‌های مربوط به پیری است، سرم های ضد لک پیشنهاد می‌شود.

ت) ترکیبات

بسیار مهم است که چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و ترکیبات نوشته شده روی سرم ویتامین سی را پیش از خرید، بخوانید. از طرف دیگر باید حواستان به میزان ویتامین سی موجود باشد. وقتی میزان آن ۸% یا بیشتر باشد، عملکرد مفیدی خواهد داشت. از طرف دیگر باید دیگر مواد مؤثره موجود در سرم را تجزیه و تحلیل کنید. برخی سرم ها و ترکیباتشان می‌توانند خاصیتی التهابی برای پوست شما داشته باشند.

در این قسمت می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین سرم‌های ویتامین سی ایرانی آشنا کنیم:

سرم ویتامین سی تراست!

این سرم روشن‌کننده قوی پوست شماست. ناهماهنگی‌های رنگ پوستتون رو برطرف کرده و لک‌های آن را از بین می‌برد. همچنین این محصول با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی از آسیب رادیکال‌های آزاد به پوست جلوگیری می‌کند.

از دیگر مزایای این سرم افزایش کلاژن سازی در پوست و به دنبال آن جوانسازی و به تاخیر انداختن روند پیری در پوست است.وجود ویتامین سی پایدار در ترکیبات این سرم، از پوست ما در برابر آسیب اشعه‌های خورشیدی محافظت می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با این سرم و یا استفاده از آن، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید:

درنهایت، فاصله‌تان را با پیری زیاد کنید!

بسیار مهم است که درباره مسائل مختلف مربوط به سرم ویتامین سی، پیش از خرید، حسابی مطالعه کنید. خصوصاً درباره نظرات خانم‌های دیگر. حتماً سراغ سرمی بروید که ۸% فرمول آن را ویتامین سی تشکیل داده باشد. در این مطلب از لیاتیم به بررسی دقیق سرم ویتامین سی و ویژگی‌های مختلف آن پرداختیم. سعی کردیم شما را به‌خوبی با تمام مزایا و مضرات آن نیز آشنا کنیم. حالا اگر تمایل به خرید محصولات آرایشی و بهداشتی دارید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات این وب‌سایت، دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید