صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!

نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!

استفاده از سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده به روشن شدن لکه‌های تیره ناشی از اشعه فرابنفش و محافظت از پوست در برابر آن کمک زیادی می‌کنند. اما نوع سرم‌هایی که انتخاب می‌کنید و همچنین نحوه استفاده از آن‌ها می‌تواند در میزان تاثیری که روی پوست شما می‌گذارند، به میزان قابل‌توجهی اهمیت داشته باشد.

اگر بخواهیم برای شما فواید استفاده از سرم ویتامین سی و را نام ببریم، گزینه‌های بسیاری وجود دارد. سرم ویتامین سی یک آنتی‌اکسیدان قوی است که لکه‌های تیره را روشن کرده، خطوط ریز چین‌وچروک را صاف می‌کند، پیر پوستی را از بین می‌برد و از همه مهم‌تر رادیکال‌های آزاد محیط، آلودگی را نابود می‌کند. چون می‌دانیم که باگذشت زمان، رادیکال‌های آزاد می‌توانند به پوست آسیب رسانده و منجر به علائم زودرس پیری شوند. همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهند؛ بنابراین محافظت در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد و اشعه فرابنفش، با استفاده از یک آنتی‌اکسیدان بسیار ضروری و مهم است.

سرم روشن‌کننده پوست را روشن کرده و لک‌های تیره آن مثل لک‌های ناشی از اشعه خورشید یا هایپرپیگمنتیشن را از بین می‌برد. این سرم‌ها خاصیت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی برای پوست داشته و آن را با مواد مغذی تغذیه می‌کنند.

سرم‌های ویتامین سی و روشن‌کننده مانند یکدیگر نیستند و ساختارِ جزیی متفاوتی دارند. مهم است که برچسب روی محصول را بخوانید و بدانید که چه چیزی خریداری می‌کنید. به‌ویژه اگر پوست حساسی دارید؛ بنابراین، قبل از شروع به جستجوی سرم ویتامین سی یا سرم روشن‌کننده برای صورت خود، نکات تخصصی که در ادامه برایتان آورده‌ایم را به‌خاطر داشته باشید تا از این محصولات بیشترین بهره را ببرید.

۱. بهترین زمان استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده

قانونی در رابطه با زمان استفاده از سرم ویتامین سی یا سرم روشن‌کننده وجود ندارد. ولی سرم ویتامین سی با قرار گرفتن در معرض خورشید خاصیت خود را از دست می‌دهد و بهتر است شب‌ها از آن استفاده کنیم. درصورت استفاده در روز قبل از بیرون رفتن به آن زمان دهید تا جذب پوستتان شود. این زمان بسته به قدرت جذب محصول توسط پوست متفاوت است. سرم روشن‌کننده را هم صبح و هم شب بسته به تجویز متخصص می‌توانید استفاده کنید.

۲. استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده در ترتیب مناسب آن‌ها در روتین مراقبتی پوست

لحظه مناسب برای استفاده از محصول شما بستگی به نوع آن دارد. باید در نظر داشته باشید که چه زمانی و در کدام مرحله روتین پوستی شما می‌توانید از سرم ویتامین سی یا سرم روشن‌کننده استفاده کنید. حواستان باشد که سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده هردو باید روی پوست تمیز استفاده شوند.

استفاده از سرم ویتامین سی در روتین پوستی
استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن کننده در روتین پوستی

۳. استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده با غلظت مناسب و متناسب با نوع پوست

سرم‌های مختلف ممکن است حاوی طیف وسیعی از غلظت مواد موثره باشند. به‌طورکلی، آنها متغیر هستند و مواد موثره موجود در آن‌ها می‌توانند با غلظت متفاوت اثرات مختلفی داشته باشند. برای کسانی که پوست خشک یا حساس دارند، غلظت کمتری که احتمال حساسیت کمتری برای آنها به وجود می‌آورد، مناسب است. اما کسانی که پوست چرب‌تری دارند یا مشکلات رنگ‌دانه‌ای گسترده‌تری دارند که نیاز به مقابله بیشتری دارد، می‌توانند غلظت‌های بالاتر سرم ویتامین سی و سرم روشن کننده را تحمل کنند.

۴. عدم استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن کننده به طور هم‌زمان با ترکیبات دیگر

سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده به‌طورکلی کاملاً بی‌خطر و بدون آسیب هستند؛ اما اگر پوست حساسی دارید، ممکن است هنگام استفاده از این سرم‌ها کمی احساس سوزش کنید. مخصوصاً اگر همزمان با اسکراب یا لایه‌بردار استفاده شوند.به طور مثال بنزوئیل پروکساید می‌تواند سرم ویتامین سی را اکسید کرده و قدرت اثرگذاری آن را کم کند. این به معنی عدم‌استفاده از بنزوئیل پراکساید نیست؛ شما هنوز هم می توانید از محصولات حاوی بنزوئیل پروکساید استفاده کنید، فقط نه در همان قسمت روتین خود و همزمان با استفاده از سرم ویتامین سی. سعی کنید محصولاتی که در روتین پوستی با فاصله زمان باید استفاده شوند را مشخص کرده و آن‌ها را در ساعت‌ها یا روزهای مختلف استفاده کنید.

۵. احتیاط هنگام استفاده ازسرم ویتامین سی همراه با رتینول!

درگذشته تصور می‌شد که به هر قیمتی نباید استفاده از سرم ویتامین سی همراه با رتینوئیدها باشد و این هنوز به‌نوعی درست است. هردو آن‌ها در محیط‌های مختلف پوستی بهترین عملکرد را دارند، بنابراین استفاده هم‌زمان از آن‌ها باعث می‌شود که هر دو اثر کمتری داشته باشند. ازآنجا که می‌توانند تأثیرات مشابهی بر روی پوست داشته باشند، متخصصان هنوز هم توصیه نمی‌کنند که از این دو ماده با هم استفاده شود. استفاده همزمان از آنها در همان قسمت روتین می‌تواند باعث سوزش شود، اما در زمان‌های مختلف روز اشکالی ندارد.

۶. نگهداری درست از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده

این سرم‌ها به نور و هوا حساس هستند. هنگامی که در معرض این عوامل قرار می‌گیرند، اکسید می‌شوند و دیگر کارایی سابق را ندارند. بنابراین این محصولات باید در ظروف مات یا محدودکننده هوا و بدون منفذ نگهداری شوند.( مانند یک پمپ بدون هوا به‌جای یک تیوب یا بطری قطره‌چکان که نیاز به بازکردن دارد.)

نگهداری درست از سرم ویتامین سی
نگهداری درست از سرم ویتامین سی

۷. توجه به فرمول‌بندی کلی محصولات

انواع مختلفی از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده وجود دارد که ترکیبات مختلفی با توجه به انواع پوست و مشکلات‌شان دارند. نوع پوست و مواد موثره متناسب با آن را شناسایی کنید و بعد دنبال محصولاتی باشید که متناسب با پوست و نیاز شما هستند.

۸. عدم استفاده از سرم‌های نامناسب

سرم ویتامین سی یا سرم روشن کننده شما باید بی‌رنگ یا زرد کم‌رنگ باشند؛ اگر اکسید شوند، زرد پرنگ یا قهوه‌ای می‌شوند و احتمالاً اثر کمتری خواهد داشت. در این حالت هم این محصولات قابل استفاده هستند، اما این کار برای پوست شما چندان مفید نیست. سرم‌های اکسید شده حتی می‌توانند باعث تغییر رنگ پوست شما به زرد شوند. بنابراین از شر کالاهایی که به طور چشمگیری تغییر رنگ داده‌اند، خلاص شوید.

۹. استفاده از محصولات متنوع!

بهترین و رایج‌ترین راه روشن کردن پوست در روتین مراقبتی پوست، سرم‌ها هستند. اما لازم نیست خودتان را محدود کنید!

کلام آخر!

در این مقاله از لیامگ ما باید و نبایدهایی را در خصوص روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده به اشتراک گذاشتیم تا به شما در استفاده از این محصولات، بهترین زمان استفاده از آن‌ها، ترتیب آن‌ها در روتین پوستی و… کمک کنیم. امیدواریم که با رعایت این نکات، به پوستی شاداب و با طراوت که مانند خورشید میدرخشد، دست یابید. و در آخر برای آشنایی با محصولاتی جهت زیبایی و جوان‌سازی پوست خود، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت یا فروشگاه لیاتیم بزنید.


برای آشنایی بیشتر با سرم ویتامین سی به مقاله”سرم ویتامین سی، قهرمانی برای جوان‌سازی پوست شما!” مراجعه کنید تا به تمام سوالات شما در این خصوص پاسخ داده شود.

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی، قهرمانی برای جوان‌سازی پوست شما!

برای داشتن پوستی جوان و بدون چین و چروک، تنها کافی است از سرم ویتامین سی استفاده کنید و تا می‌توانید از پیری فاصله بگیرید!


اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۶/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید