صفحه اصلی > مد و زندگی : انواع برس آرایش و کاربرد هریک از آن‌ها

انواع برس آرایش و کاربرد هریک از آن‌ها

انواع برس آرایش

انواع برس آرایشی برای دستیابی به ظاهری بی عیب و نقص ضروری هستند. این برس ها به شما کمک می‌کنند با آرایشی بی عیب و نقص روز خود را با اعتماد به نفس بیشتری شروع کنید. با این حال، تنوع گسترده برس های موجود در بازار می‌تواند تجربه خرید برس آرایشی را کمی سخت کند. اگر یک ست مولتی پک بخرید، ممکن است نام تمام برس های آرایشی را ندانید. حتی شاید نتوانید کاربردهای خاص آ‌ن‌ها را تشخیص دهید و در نتیجه این پک برای شما بدون استفاده باقی بماند. مطمئناً، استفاده از انگشت به‌عنوان اپلیکاتور یک روش آزمایش شده و واقعی برای اعمال مواد آرایشی روی پوست است که همه ما تجربه انجام دادن آن را داشته‌ایم. اما اگر می‌خواهید در دنیای زیبایی  از آماتور به حرفه‌ای شوید، باید خود را با اطلاعاتی در حد متوسط درباره هر یک از لوازم و محصولات آرایشی، کاربرد و طرز استفاده از آن‌ها آگاه کنید.

بررسی انواع برس های آرایشی به تنهایی یک چالش دلهره آور است. بنابراین، ما گزینه ها را به مفیدترین و چند منظوره ترین ابزارها تقطیر کرده‌ایم. دانستن نحوه استفاده از برس های آرایشی، دقت و کنترلی را که برای دستیابی به طیف متنوعی از روش آرایش کردن نیاز دارید، امکان‌پذیر می‌کند. راهنمای برس‌های آرایشی ما را در زیر بررسی کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

برس های عمومی صورت

۱.  انواع برس آرایش | برس پودر

برس پودری یکی از انواع برس آرایش بوده که معمولاً یک برس ضخیم و پر اعم از مصنوعی یا طبیعی است. این برس آرایشی ابزار مهمی است که باید در بین محصولات و ابزار آرایش خود داشته باشید.

برای استفاده از برس پودری برای فونداسیون، برس را در محصول پودری فرو کنید. (این برس برای پودرهای فشرده و شل قابل استفاده است.) پس از آن به صورت دایره‌ای یا حرکات کششی روی پوست بچرخانید تا زمانی که به پوشش یکنواخت برسید. اگر از وسط صورت خود شروع کنید و راه خود را ادامه دهید، راه آسان‌تری برای شما خواهد بود.

از بین انواع برس های آرایشی، برس های پودری برای افزودن پودری مانند رژگونه مناسب هستند. زمانی که می خواهید نتیجه طبیعی تر و رنگدانه کمتری داشته باشید از این برس استفاده کنید.

برس پودر
برس پودر

۲.  انواع برس آرایش | برس مخروطی کرم پودر

برس مخروطی کرم پودر معمولاً مسطح هستند، شکل کمتری دارند و دارای شکل مخروطی ملایمی هستند. این برس‌ها برای محصولات آرایشی مایع بهترین انتخاب هستند. برای استفاده، ابتدا برس خود را در آب گرم فرو کنید و سپس به آرامی مقدار اضافی آن را فشار دهید. اگر هوا گرم است و مستعد تعریق هستید، از آب خنک استفاده کنید تا پوستتان طراوت بیشتری پیدا کند.

آب در اینجا دو کارکرد دارد؛ یکی، اطمینان از پوشش یکنواخت کرم پودر و دوم، جلوگیری از جذب مواد آرایشی توسط برس. با این حال، مراقب باشید که آب اضافی را با فشار ملایم برس داخل حوله خارج کنید. رطوبت بیش از حد آرایش شما را رقیق و پوشش محصول را نیز کم و بی اثر خواهد کرد.

برای آرایش کردن با استفاده از برس مخروطی، برس را در امتداد صورت خود با حرکات یکنواخت هدایت کنید. مراقب باشید که آرایش با هم ترکیب شود و هیچ خطی روی پوست باقی نماند. برای استفاده از این برس هم اغلب آسان‌تر است که از وسط شروع کنید و به سمت بیرون بروید.

توجه: بسیاری از انواع برس های آرایشی، چند منظوره هستند. بنابراین از استفاده از برس پایه صاف خود برای اعمال کمی هایلایتر روی شقیقه‌های خود و یا اصلاح نقطه‌ای صورت نترسید.

برس مخروطی کرم پودر
برس مخروطی کرم پودر

۳ . انواع برس آرایش | قلم موی استیپلینگ

یک قلم موی برجسته ظاهری چشمگیر دارد. قسمت اعظم برس دارای الیاف کامل و محکم با الیاف بلندتر پراکنده است. برس‌های استیپلینگ یکی از انواع برس آرایش هستند که برای لایه بندی سطوح مختلف آرایش گزینه‌ای عالی به حساب می‌آیند. پرایمر، فونداسیون و رژگونه را می‌توان با این نوع ابزار به طور یکپارچه روی صورت زد.

در حالی که برس استیپلینگ را می‌توان با پودرها استفاده کرد، بهترین استفاده از آن برای کرم پودر مایع یا محصولات رژگونه کرم است. برای استفاده، رژگونه یا کرم پودر را در پشت دست خود قرار دهید، برس را با دقت در محصول فرو کنید و روی صورت بزنید.

قلم مو استیپلینگ
قلم مو استیپلینگ

۴. انواع برس آرایش | برس کابوکی

برس های کابوکی یکی از چشمگیرترین برس‌ها هستند. آن‌ها اغلب بزرگ هستند و با الیاف محکمی ایجاد شده‌اند. با این حال، می‌توانید یک برس کوچک کابوکی نیز برای سفر پیدا کنید. بهتر است آن‌ها را با پودرهای شل روی بدن و صورت استفاده کنید

برس های کابوکی برای زیرسازی پودری و رژگونه نیز عالی هستند. محصول غلیظ را با چرخاندن برس در آرایش، ضربه زدن برای پاک کردن اضافی و سپس به آرامی با استفاده از حرکات دایره‌ای بزرگ پخش کنید. مراقب باشید به شدت فشار ندهید تا در نشستن رژگونه، هایلایتر و… روی صورت مشکلی ایجاد نشود.

برس کابوکی
برس کابوکی

۵. انواع برس آرایش | برس کانتور

کانتورینگ یک مهارت کاربردی آرایشی است که هر عاشق زیبایی باید بداند، اما برای تکمیل آن نیاز به تمرین دارد.

اولین قدم سرمایه گذاری روی یک برس زاویه دار خوب است، مهم است که از برس های زاویه دار به جای برس های مسطح استفاده کنید زیرا به شما امکان می دهند زوایای طبیعی صورت خود را نیز درست آرایش کنید.

برس کانتور
برس کانتور

۶. انواع برس آرایش | بلندر سیلیکونی

بلندرهای سیلیکونی به طور کلی صاف و بیضی یا قطره‌ای شکل هستند. بخش بزرگ در مورد استفاده از مخلوط کن سیلیکونی این است که هیچ شانسی برای جذب چیزی وجود ندارد، به این معنی که محصولات گران را هدر نمی‌دهند.

برای استفاده، مواد آرایشی را روی تمام قسمت‌های صورت خود بمالید و مطمئن شوید که با خط گردن خود ترکیب می‌شوید. حرکات ضربه زدن برای ظاهری طبیعی‌تر بهترین کار را دارد، بنابراین به جای چرخاندن مانند یک برس سنتی، روی حرکات کوتاه و استاکاتو تمرکز کنید. چرخش این برس روی صورت باعث خراب شدن آرایش شما می‌شود.

بلندر سیلیکونی
بلندر سیلیکونی

۷. انواع برس آرایش | بیوتی بلندر

بیوتی بلندذ یک راه عالی برای استفاده از محصولات آرایشی است. می‌توانید از آن به عنوان یک اپلیکاتور پرایمر برای یک پایه یکنواخت و جامد استفاده کنید. حتی می‌توانید از آن برای استفاده از ضد آفتاب یا کرم‌های آرایشی روی پوست استفاده کنید. البته معمولاً دوستداران زیبایی از آن برای استفاده از فونداسیون و ترکیب رژگونه، برنزر و هایلایتر استفاده می‌کنند.

برای استفاده با فونداسیون مایع، اسفنج را با آب سرد یا گرم زیر سینک خیس کرده و بشویید و سپس اسفنج را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود. آب به اسفنج کمک می کند تا مواد آرایشی را جذب نکند. اکنون اسفنج را به آرامی به محصول آرایشی که استفاده می‌کنید بمالید و مقداری از آن را روی مچ دست یا پشت دست خود برای تست پوشش بمالید. سپس محصول را با استفاده از حرکات آهسته آغشته به صورت خود بمالید. برای نواحی کوچکتر، از نوک بیوتی بلندر برای کارهای جزئی مانند استفاده از هایلایتر روی کمان کوپید یا براق کننده به استخوان های ابرو استفاده کنید.

اگر از پودر خشک استفاده می کنید، به سادگی مقداری از محصول را روی درب بریزید و اسفنج را مستقیماً در محصول بمالید. از همان فرآیندی که برای فونداسیون مایع استفاده می کنید استفاده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید اسفنج را دوباره مرطوب کنید زیرا ممکن است در طول فرآیند استفاده خشک شود.

بیوتی بلندر
بیوتی بلندر

۸. انواع برس آرایش | برس فن

یک برس پنکه به شکل یک فن شگفت آور است. این نوع برس های آرایشی به دلیل قابلیت چندکاره بودن، یک پایه عالی برای داشتن در جعبه ابزار آرایش شما هستند. برای برنز کننده یا هایلایتر، از یک پنکه استفاده کنید تا محصول را به آرامی روی استخوان گونه خود با یک حرکت بمالید. همچنین می‌توانید از برس های فن برای پخش رنگ استفاده کنید. با از بین بردن شدت رژگونه، تیره بودن رژگونه را از بین ببرید.

یک کاربرد جایگزین برای برس فن استفاده از آن‌ها به عنوان یک اپلیکاتور برای لوسیون، ضد آفتاب یا کانسیلر است. این روشی ملایم و آرام‌بخش برای استفاده از انواع محصولات مراقبت از پوست است.

برس فن
برس فن

۹. انواع برس آرایش | برس رژگونه

برس رژگونه به طرز شگفت آوری شبیه برس پودری است. برس‌های مخصوص رژگونه معمولاً کمی سفت‌تر هستند اما ناحیه کوچک‌تری را نسبت به برس پودری پوشش می‌دهند. هنگام استفاده از رژگونه، سعی کنید از دایره های قرمز رنگی که یادآور رنگدانه های آن بر روی گونه های خود هستند اجتناب کنید.

برای جلوگیری از ظاهر عروسکی، رژگونه را به سمت بیرون پخش کنید و روی سیب گونه‌های خود بمالید. با فشار کم شروع کنید و رنگدانه ها را روی مچ دست یا پشت دست خود آزمایش کنید.

برس رژگونه
برس رژگونه

۱۰. انواع برس آرایش | برس سایه چشم

یک برس سایه چشم عمومی یک برس کوچک و معمولاً سفت است که برای پخش سایه چشم در سراسر پلک و ناحیه بالای چشم استفاده می‌شود. این یک ابزار عالی برای زدن پرایمر نیز هست. به سادگی برس را در سایه فرو کنید، اضافی را بردارید و روی پلک ها بمالید. برای اثر رنگدانه بیشتر، می توانید قلم مو را در آب فرو کنید.

برس سایه چشم
برس سایه چشم

۱۱. انواع برس آرایش | برس سایه چشم زاویه دار

برای دوستداران آرایش که دوست دارند مهارت آرایشگری خود را بیشتر کرده و آرایشی حرفه‌ای تر انجام دهند ، یک برس سایه چشم زاویه دار ابزاری عالی است. از این برس برای افزودن رنگ های تیره به گوشه چشم و حذف خط چین و چروک خود با رنگ کنتراست استفاده کنید.

برس سایه چشم زاویه دار
برس سایه چشم زاویه دار

۱۲. انواع برس آرایش | برس سایه چشم چین دار

برس‌های چین‌دار سایه چشم معمولاً دارای مخروطی ملایمی هستند. از این برس‌ها برای لایه برداری رنگدانه در جایی که پلک به طور طبیعی تا می‌شود استفاده کنید.

برس سایه چشم چین دار
برس سایه چشم چین دار

۱۳. انواع برس آرایش | برس خط چشم

برس خط چشم چندین کار را انجام می دهد. مهمتر از همه اینکه همانطور که از نام آن پیداست برای کشیدن خط چشم استفاده می‌شود. برای استفاده، برس را در ظرف خط چشم فرو کنید (اغلب خط چشم ها دارای برس یکپارچه در محصول هستند). از چشم داخلی خود شروع کنید، یک خط به سمت بیرون بکشید، به تدریج عرض خط را افزایش دهید و به سمت انتها حرکت دهید. برای حرفه‌ای شدن در خط چشم کشیدن نیاز به تمرین دارید، پس عجول نباشید!

اگر واقعاً دقت می‌خواهید، می‌توانید از استنسیل یا حتی نوار چسب استفاده کنید تا مطمئن شوید که زاویه هر دو بال خط چشم متقارن بوده و مطابقت دارد.

برس خط چشم
برس خط چشم

۱۴. انواع برس آرایش | برس ابرو

اکثر انواع برس ابرو دو طرفه هستند؛ یک طرف شانه و یک طرف برس وجود دارد. حتی می‌توانید کیت‌های قابل تنظیم ابرو را برای هر رنگ ابرویی دریافت کنید. با برس ابروی دوتایی می‌توانید حتی نامرتب‌ترین ابروها را مرتب کنید. ابتدا از شانه برای صاف کردن و فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنید.

سپس، از سمت برس برای استفاده از محصول ابروی خود، چه پودر یا ژل استفاده کنید. دقت کنید که باید از فرم طبیعی ابروهای خود حفاظت کنید و فرم طبیعی آن‌ها را به یک فرم غیر طبیعی و مصنوعی تبدیل نکنید.

برس ابرو
برس ابرو

۱۵. انواع برس آرایش | برس ریمل یا اسپولی

برس ریمل ابزارهای مفیدی هستند باید داشته باشید. این ابزار به جداسازی هر مژه کمک می‌کند. قبل از اینکه ریمل خود را با اسپولی بزنید، می توانید از فر مژه استفاده کنید تا مژه‌ها جلوه‌ای چشمگیرتر و کامل‌تر به خود بگیرند.

پس از فر کردن مژه، برس ریمل را روی مژه ها بکشید تا کاملا مرتب و یکدست شوند. در زمان ریمل زدن هم دقت کنید که مواد اضافی کاملا گرفته شوند تا از دانه دانه شدن وچسبندگی بیش از حد مژه‌ها جلوگیری شود.

توجه: اگر شما یک برس ریمل خاص را دوست دارید، اما فرمول و مارک آن ریمل را دوست ندارید، برس را نگه دارید، بشویید و ضدعفونی کنید و در ریملی که دوست دارید بزنید.

برس ریمل یا اسپولی
برس ریمل یا اسپولی

۱۶. انواع برس آرایش | برس لب

برای اینکه دقت در کشیدن رژ لب بیشتر شود لازم است که از یک برس آرایش لب استفاده کنید. روی یک برس لب سرمایه گذاری کنید. به سادگی برس را در ماده رنگ دهنده لب خود فرو کنید و مستقیماً روی لب‌های خود بکشید. در پایاین هم می‌توانید با زدن یک برق لب کار را تمام کنید.

برس لب
برس لب

۱۷. انواع برس آرایش | برس خط لب

برس خط لب صاف و مخروطی به تکمیل آرایش لب شما کمک می‌کند. روی لب‌هایتان دقیق خط لب بکشید. عیوب آن را برطرف کنید و به دهان و لب ها شکلی زیبا دهید.

برس خط لب
برس خط لب

روش شستن انواع برس آرایش در خانه

درحالی که ما در مورد انواع برس های آرایشی صحبت می‌کنیم، مهم است که مراقب بهداشت این ابزار آرایشی هم باشیم تا از عفونت، بثورات و سایر اثرات نامطلوب استفاده از برس‌های آلوده جلوگیری شود. برای شستن انواع برس آرایش و دور نگه داشتن باکتری‌ها، از یک پاک‌کننده ملایم یا پاک‌کننده مخصوص برس استفاده کنید. موهای برس را خیس کنید و از ریختن آب روی دسته‌ها خودداری کنید. سپس برس را روی یک حوله کاغذی بچرخانید یا یک دستمال پاک کننده برس آرایشی را امتحان کنید و این کار را تا زمانی که برس تمیز شود تکرار کنید. با شست‌وشوی موهای براش مطمئن شوید که هیچ صابونی در آن باقی نمانده است. در نهایت نیز زمان دهید تا برس‌ها در هوا و به صورت طبیعی خشک شوند. اینکار باعث می‌شود تا برس شکل خود را نیز حفظ کند.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید