صفحه اصلی > مد و زندگی : دنیای پر پیچ و تاب انواع مژه مصنوعی

دنیای پر پیچ و تاب انواع مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی در بازار وجود دارند، برخی بلند هستند و برخی کوتاه، برخی ضخیم هستند و برخی نازک، برخی با چسب می‌چسبند و برخی دیگر با مگنت، کدام یک برای شما مناسب است؟

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مژه مصنوعی آشنا کنیم. بهترین مژه مصنوعی آن مژه‌ای است که بیشترین سازگاری را با فرم چشم‌ها و صورت شما داشته باشد. واضح است که هر مژه مصنوعی بر روی هر چشمی به یک اندازه زیبا نخواهد بود. برای اینکه بتوانید بهترین مژه مصنوعی را انتخاب کنید، علاوه بر شناخت انواع مژه مصنوعی، باید انواع متفاوت فرم‌های چشم در افراد مختلف را نیز بشناسید.

سوفیا لورن، ملکه زیبایی جهان می‌گوید:

زیبایی احساسی است که در درون دارید و آن احساس، در چشمان شما منعکس می‌شود. چشمان شما آینه ذهن شما است و مژه‌های شما در این بین، نقش بسیار مهمی دارند، چرا که بر زیبایی چشمان شما می‌افزایند.

فهرست مطالب

۸ نوع مختلف فرم و مدل چشم

مژه‌های خود را با بهترین لوازم آرایشی بیارایید تا پرزرق‌وبرق باشند و زیبایی چشمان شما را دوچندان کنند. اما بدانید که همه مژه‌ها به هر مدل چشمی نمی‌آیند، زیرا چشم‌ها شکل‌های متفاوتی دارند. بنابراین مژه‌ها را باید براساس شکل چشم‌ها انتخاب کنید، به‌گونه‌ای که بیشترین همخوانی را با مدل چشمان شما داشته باشند. پس بد نیست که پیش از اینکه انواع مژه مصنوعی را بشناسید، با انواع فرم چشم آشنا شوید.

مژه مصنوعی زیبا و مناسب، کاملاً به فرم چشم شما بستگی دارد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد نوع و ویژگی‌های مژه مصنوعی، مهم است که فرم چشم‌های خود را بدانید. بر اساس فرم چشم است که شما می‌توانید بهترین مژه مصنوعی خود را برای خود انتخاب کنید.

انواع مختلف حالت چشم
انواع مختلف حالت چشم

انواع مختلف فرم چشم در ادامه برای شما لیست شده‌اند:

۱. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشمان گود افتاده یا چشمان فرو رفته (Deep Set Eyes)

اگر چشم‌های شما در عمق بیشتری از جمجمه شما قرار دارند، اگر بزرگ هستند و استخوان‌های برجسته ابرویی ایجاد می‌کنند، مدل و فرم چشمان شما به اصطلاح چشم فرورفته یا چشم گود افتاده نامیده می‌شود. بیشتر افرادی که چشم‌های فرو رفته دارند، سعی می‌کنند با آرایش، چشمان خود را بزرگ‌تر جلوه داده و ترجیح می‌دهند سایه کمتری روی آن بزنند.

۲. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشم‌های گرد (Round Eyes)

در این نوع فرم چشم، چشم‌ها چین و شکنی بیشتری در پلک دارند. عنبیه چشم اغلب با رنگ سفید احاطه شده است و این سفیدی آن را از پلک بالا و پایین جدا می‌کند.

۳. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشم مونولید یا چشم تک پلکی (Monolid)

چشم‌های مونولید هیچ چین و شکنی ندارند که پلک را به دو قسمت مختلف تقسیم کند. این نوع چشم در شرق آسیا بیشتر دیده می‌شود. بدون چین‌وچروک، چشم‌ها خاص به نظر می‌رسند و زیبایی متفاوتی دارند. در این شکل چشم، استخوان ابرو به‌خوبی مشخص نیست و چشم هم‌سطح با استخوان ابرو قرار می‌گیرد. در هنگام آرایش، زمانی که رنگ براقی روی استخوان ابرو اعمال می‌شود، چشم‌ها زیبایی دوچندانی پیدا می‌کنند.

۴. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشم به هم نزدیک (Close Set Eyes)

همان‌طور که از نام آن می‌توانید حدس بزنید، فاصله بین دو چشم، در این نوع چشم کمتر از حد معمولی است. در حالت معمولی، فاصله بین دو چشم، باید به اندازه یک چشم باشد. در این مدل چشم، تمرکز بر گوشه بیرونی چشم بوده و استفاده از اکستنشن مژه‌ای که به کناره‌های صورت متمایل و کشیده شده است هنگام آرایش باعث می‌شود چشم‌ها زیبا و بازتر به نظر برسند.


برای آرایش چشمان حساس خود سری هم به مقاله ما بزنید:

آرایش چشمان حساس

برای آرایش چشمان حساس چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

ممکن است چشمان برخی از شما به محض آرایش، شروع به خارش و اشک ریختن کند. ما در این مقاله برای شما از آرایش چشمان حساس صحبت کردیم.


۵. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشم‌های کلاه‌دار یا چشم با پلک افتاده (Hooded Eyes)

این نوع چشم دارای یک لایه پوست اضافی در قسمت بالایی و استخوان ابرو است که باعث می‌شود مژه‌های چشم، به‌خصوص مژه‌های بالایی آن دیده نشوند یا کمتر دیده شوند. چشم با پلک افتاده می‌تواند ژنتیکی یا نتیجه افزایش سن باشد. چشم‌های کلاه‌دار به دلیل لایه اضافی پوست کوچک‌تر به نظر می‌رسند. پلک افتاده حالتی خمار و خواب‌آلود را به چشمان فرد داده و زیبایی و گیرایی چشمان وی را دوچندان می‌کند.

۶. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشمان کشیده یا گربه‌ای (Upturned Eyes)

در این نوع چشم، شکل دارای یک لیفت طبیعی در گوشه بیرونی است که با نام محاوره‌ای چشم گربه‌ای شناخته و خطاب می‌شود. در این شکل چشم، پلک پایینی خودنمایی کرده و از پلک بالایی بلندتر به نظر می‌رسد. چشم گربه‌ای احتمالاً زیباترین نوع چشم است و هدف از انجام بسیاری از جراحی‌های زیبایی بر رو چشم‌ها، رسیدن به فرم چشم رو به بالا یا همان چشم گربه‌ای است.

۷. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشم بادامی (Almond Eyes)

مانند چشم‌های گرد، چشم‌های بادامی نیز دارای چین‌های قابل رؤیت هستند؛ اما در این نوع چشم‌ها، عنبیه هم بالا و هم پایین چشم را لمس می‌کند. با این حال، در چشم بادامی، قسمتی از عنبیه چشم توسط پلک‌های بالا و پایین پنهان می‌شود.

۸. انوع فرم چشم برای انتخاب انواع مژه مصنوعی | چشمان رو به پایین (Downturned Eyes)

در این نوع چشم گوشه بیرونی چشم به سمت پایین می‌چرخد. در این نوع فرم چشم، نمی‌توانید یک خط مستقیم روی چشم خود بکشید. گوشه‌های بیرونی چشم در زیر خط به سمت پایین می‌چرخند و ظاهری متفاوت ایجاد می‌کنند. چشم‌های رو به پایین به احتمال زیاد به شکل چشم‌های کلاسیکی هستند که در فیلم‌های دهه ۹۰ رایج‌تر بودند. در این نوع از چشم‌ها، اکستنشن مژه را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که چشم‌ها را به سمت بالا لیفت دهد.

انواع مختلف فرم چشم
انواع مختلف فرم چشم

انواع مژه مصنوعی ترند و پرکاربرد

اکنون که با انواع فرم چشم آشنا شده‌ایم، بهتر می‌توانیم انواع مژه مصنوعی را شناخته و مناسب‌ترین مژه را برای فرم صورت خود انتخاب کنیم. انواع مژه محبوب و پراستفاده به شرح زیر هستند:

۱- مژه مگنتی (مغناطیسی)

نیازی به چسب ندارد و به انواع مختلف مژه مگنتی با موی طبیعی، مژه مگنتی ابریشم طبیعی، مژه مگنتی ابریشم مصنوعی، مژه آهنربایی تک مگنتی (گوشه چشمی)، مژه آهنربایی دو مگنتی و مژه مغناطیسی سه مگنتی تقسیم می‌شود.

۲- انواع مژه مصنوعی سه بعدی

مژه مصنوعی سه بعدی بهترین انتخاب برای پرپشت و حجیم نشان دادن مژه‌ها بوده و ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند. این نوع مژه از تار موی طبیعی، نازک و انعطاف‌پذیری مانند موی سمور، دم روباه، الیاف مصنوعی و تارهای ابریشم ساخته می‌شود.

۳- مژه مصنوعی نواری

رایج‌ترین و پراستفاده‌ترین نوع مژه مصنوعی بوده و خود به دو دسته ست کامل و ست نیمه و نوار مرئی و نوار نامرئی تقسیم می‌شود. نوار مرئی برای افرادی که آرایش چشم غلیظی داشته و از خط چشم استفاده می‌کنند مناسب‌تر است، چرا که روی نواری ضخیم قرار گرفته‌اند.

انواع مژه مصنوعی ترند
انواع مژه مصنوعی ترند

و انواع مژه مصنوعی طبیعی نیز عبارتند از:

۱- مژه مصنوعی شاخه‌ای (دانه‌ای)

۲- مژه مصنوعی پنج بعدی

۳- مژه مصنوعی تکی

۴- مژه ریسه ای یا مژه مصنوعی ریلی

۵- اکستنشن مژه

۶- مژه فانتزی

۷- مژه مصنوعی کم پشت

🪄 هرکدام از این مژه‌های مصنوعی برای نوع خاصی از فرم چشم، حالت چهره و نوع آرایش مناسب هستند و هرکدام به طریقی بر روی مژه‌های طبیعی فرد اعمال می‌شوند. اکثر مژه‌های مصنوعی با چسب مخصوص مژه بر روی مژه‌های طبیعی چسبانیده می‌شوند؛ اما برخی مانند انواع مژه مصنوعی مگنتی، به کمک نیروی آهنربایی به مژه‌ها چسبیده و نیازی به چسب مژه ندارد.

عکس مژه مصنوعی کم پشت
عکس مژه مصنوعی کم پشت

هر مژه مصنوعی، روی هر مدل چشمی نمی‌نشیند…

استفاده از انواع مژه مصنوعی، به چشم‌ها ابعاد بیشتر و نیز جذابیت و گیرایی دوچندانی می‌بخشد. مژه‌هایی که متناسب با فرم چشم، حالت چهره و نوع آرایش انتخاب می‌شوند، بیشترین سازگاری ممکن را داشته و چشمان زیبا و گیرا را تضمین می‌کنند.

انتخاب اشتباه می‌تواند ترکیب نادرستی ایجاد کرده و استایل شما را به هم بریزد. بنابراین اگر قصد استفاده از مژه مصنوعی را دارید، نکات و موارد ارائه‌شده در این مطلب را سرلوحه انتخاب مژه مصنوعی خود قرار دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. فراموش نکنید که هر مژه مصنوعی، روی هر مدل چشمی نمی‌نشیند…

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید