صفحه اصلی > مد و زندگی : پیرسینگ و انواع آن را بیشتر بشناسید

پیرسینگ و انواع آن را بیشتر بشناسید

انواع پیرسینگ بدن

پیرسینگ بدن برای قرن‌ها در سراسر جهان به عنوان نوعی اعتقاد و باور شخصی انجام می‌گرفته. این شکل بی انتها از هنر بدن، بیشتر به عنوان یک تابو در فرهنگ مدرن دیده می‌شود، اما به لطف علاقه دوباره به احترام به عقاید و سلیقه هر فرد انجام و گرایش به آن بازگشتی دوباره در مد امروزی داشته است. در حالی که هنوز نگرانی‌های زیادی در مورد تأثیر پیرسینگ روی بدن وجود دارد، مانند هر نوع تغییر دائمی بر روی بدن، اولین قدم این است که قبل از انجام آن، تمام جنبه‌های مختلف این کار را درک کرده و بپذیرید. برای مثال بدانید که دقیقا کدام نقطه از بدن را می‌خواهید پیرسینگ بزنید و آیا از تصمیم خود مطمئن هستید؟ در ادامه این مقاله ما از انواع پیرسینگ بدن برای شما صحبت کرده‌ایم. دنیایی هیجان انگیز، متفاوت و امروزی…

پیرسینگ چیست؟

پیرسینگ به سوراخ کردن برخی از قسمت‌های بدن برای آویزان کردن گوشواره و برخی دیگر از انواع اکسسوری مرتبط با بدن است.

در بین انواع مختلف پیرسینگ، بعضی از آن‌ها جذابیت بیشتری داشته و بدن را زیباتر و چهره را خاص‌تر می‌کنند.  به همین خاطر همیشه پیشنهاد می‌شود که اول قبل از انجام پیرسینگ، تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است. علاوه بر این، در مورد نمونه کارهای فردی که برای انجام پیرسینگ به آن مراجعه می‌کنید تحقیق کنید. تصاویر نمونه کار او را ببینید و از افرادی که قبلااینکار را انجام داده‌اند هم فکری بگیرید.

پیرسینگ (Piercing)
پیرسینگ (Piercing)

انواع مختلف پیرسینگ بدن کدامند؟ 

تعداد زیادی پیرسینگ مختلف وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. از سوراخ کردن ناف گرفته تا مارپیچ گوش و خیلی نقاط دیگر بدن! همه انواع پیرسینگ بدن عالی به نظر می‌رسند، اما گاهی اوقات زمانی که نوبت به انتخاب می‌رسد بحث کمی متقاوت است.

در ادامه رایج‌ترین نقاط بدن برای پیرسینگ را نام برده‌ایم و توضیح مختصری درباره هر یک نوشته‌ایم. شاید بعد از خواند این مقاله متوجه شوید که مناسب‌ترین پیرسینگ برای شما کدام نوع آن است.

۱) انواع پیرسینگ بدن | سوراخ کردن هلیکس

سوراخ کردن قسمت مارپیچ گوش ممکن است فانتزی به نظر برسد. سوراخ کردن این قسمت در واقع طرفداران زیادی دارد. به طور معمول، گوشواره‌های میخی یا حلقه‌های کوچک‌تر را می‌توان به این نقطه آویزان کرد.

خوشبختانه، سوراخ کردن قسمت هلالی گوش کار دردناکی نیست؛ زیرا غضروف اطراف آن ناحیه نسبتاً نرم و نازک است. با این حال، از آنجایی که افراد متفاوت هستند، ممکن است برای برخی افراد درد نداشته باشد اما برای برخی دیگر با کمی درد یا احساس سوزش یا درد کمی در زمان سوراخ کردن همراه باشد.

سوراخ کردن هلیکس
سوراخ کردن هلیکس

۲) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ تراگوس

سوراخ کردن تراگوس اساساً قسمت بیرونی گوش داخلی و نزدیک به کانال گوش است. غضروف در این ناحیه کمی ضخیم‌تر از ناحیه مارپیچ گوش است؛ بنابراین انجام آن نسبت به انواع دیگر سوراخ کردن گوش کمی دردناک‌تر خواهد بود.

البته می‌توان اینگونه گفت که سوراخ کردن تراگوس اگرچه غالبا دردناک نیست، اما به دلیل ماهیت غضروف، فردی که اینکار را برای شما انجام می‌دهد باید فشار بیشتری را با سوزن وارد کند و بنابراین ممکن است کمی ناراحتی در این زمان احساس شود. جنبه‌های منحصربه‌فرد ناحیه تراگوس آن را برای افرادی که به دنبال چیزی متفاوت در مورد پیرسینگ گوش هستند محبوب می‌کند؛ زیرا این یک روش بسیار غیر متعارف برای پیرسینگ زدن است!

پیرسینگ گوش
پیرسینگ گوش

۳) انواع پیرسینگ بدن | سوراخ کردن بینی

پیرسینگ بینی یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین نوع پیرسینگ است. روش‌های مختلفی برای نشان دادن پیرسینگ بینی وجود دارد. آویزان کردن یک حلقه به بینی یا نگین‌های کوچک مواردی هستند که امروزه رواج زیادی بین افراد پیدا کرده است.

پیرسینگ بینی
پیرسینگ بینی

۴) انواع پیرسینگ بدن | سوراخ کردن زبان

سوراخ کردن زبان معمولاً در مرکز زبان انجام می‌شود. پس از سوراخ کردنفقسمت مرکزی زبان یک گل میخ کوچک یا یک قطعه جواهر یا نگین خیلی ظریف را در این قسمت قرار می‌دهند. مانند همه انواع پیرسینگ‌های دهان، اطمینان از اینکه شما با تجهیزات استریل شده و زیر نظر یک فرد با تجربه این کار را انجام می‌دهید ضروری است. زیرا جواهرات می‌توانند باعث خراشیدن و آسیب لثه یا خاراندن دندان شوند.

زیورآلات دهانی می ‌توانند چیز جدید و هیجان انگیزی برای امتحان باشند، اما همیشه باید با انجام حرفه‌ای و درست آن از عوارض احتمالی هم آگاه باشید.

پیرسینگ زبان
پیرسینگ زبان

۵) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ ناف

پیرسینگ ناف یک پیرسینگ نسبتاً رایج است که تقریباً همه آن را دیده‌اند. این پیرسینگ با جواهرات و سنگ‌ها و حتی بعضی از انواع آویزان عالی به نظر می‌رسند.

پیرسینگ ناف
پیرسینگ ناف

۶) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ نوک پستان

نوک پستان نوع خطرناکی از سوراخ کردن بدن است. اما برای بعضی از افرادی که دوست دارند جذاب‌تر به نظر برسند پیرسینگ نوک سینه گزینه‌ای عالی است.

۷) انواع پیرسینگ بدن | سوراخ کردن نیش مار یا سوراخ کردن لبه لب

سوراخ گزش مار شبیه نیش مار است. این یک پیرسینگ لب دوتایی است که در گوشه لب شما قرار می‌گیرد. پیرسینگی که به همان اندازه که در زنان رایج است در بین مردان نیز رواج دارد. این پیرسینگ با گل میخ‌ها و حلقه‌های انتهای باز عالی به نظر می‌رسد.

پیرسینگ دوتایی لب
پیرسینگ دوتایی لب

۸) انواع پیرسینگ بدن | مدوزا پیرسینگ

سوراخ کردن مدوسا یا پیرسینگ مدوزا نوعی سوراخ است که دقیقاً در ناحیه بالایی لب ها قرار می‌گیرد. پیرسینگ مدوسا در بین خانم‌ها بیشتر از آقایان طرفدار دارد و جواهرات مورد استفاده آن حلقه‌ها هستند.

۹) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ مونرو

پیرسینگ مونرو سوراخی از خال مادرزادی معروف مارلین مونرو در لب بالا سمت چپ است. یعنی به این صورت که پیرسینگ مونرو معمولاً در قسمت بالای لب و سمت راست انجام می‌شود. این پیرسینگ بیشتر در بین خانم‌ها محبوب است و با گل میخ‌های ساده یا نگین انجام می‌شود.

۱۰) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ مدونا

پیرسینگ مدونا دقیقاً مانند پیرسینگ مونرو است با این تفاوت که به جای لب بالا سمت چپ روی لب بالا سمت راست است. باز هم، این پیرسینگ بیشتر در بین خانم‌ها طرفدار دارد و با گل میخ‌های ساده یا نگینی خوب به نظر می‌رسد.

۱۱) انواع پیرسینگ بدن | پیرسینگ لب

پیرسینگ لب بیشتر در وسط یا دو طرف لب پایین انجام می‌شود. همچنین می توان آن را در هر دو طرف یا هر سه نقطه لب انجام داد و انتخاب با خود شخص است. تمام روش های انجام پیرسینگ لب عالی به نظر می رسند. پیرسینگ لب برای مردان و زنان به طور یکسان به خوبی جواب می‌دهد.

پیرسینگ لب
پیرسینگ لب

۱۲) انواع پیرسینگ بدن | سوراخ کردن سپتوم

پیرسینگ تیغه بینی به اندازه سوراخ کردن سوراخ بینی رایج نیست، اما احتمالا هنوز افراد زیادی را دیده اید که سوراخ تیغه بینی دارند. سپتوم آن قطعه نازکی از غضروف است که بین دو سوراخ بینی شما قرار دارد، اما غضروف سوراخ نمی‌شود و فقط بافت نرم زیر آن سوراخ خواهد شد. پیرسینگ سپتوم برای مردان و زنان خوب به نظر می‌رسد و معمولاً با جواهرات نعل اسبی و حلقه‌ها محبوب هستند.

کدام پیرسینگ محبوب است؟

در حالی که هر پیرسینگ سطح محبوبیت خاص خود را دارد، احتمالاً همه ما می توانیم موافق باشیم که سوراخ کردن گوش به نوعی محبوب‌ترین و همه گیرتر از سایر انواع پیرسینگ است. این نوع پیرینگ بین فرهنگ های گوناگون همه گیری و طرفداران پیشتری هم داشته است. چه سوراخ کردن مرسوم گوش چه انواع دیگر آن مانند پیرسینگ مارپیچ گوش طرفداران زیادی دارد.

دردناک‌ترین پیرسینگی که می‌توانید انجام دهید چیست؟

جنبه‌های دردناک بودن روش سوراخ کردن معمولاً شامل میزان غضروفی است که فرد باید در طول یک عمل سوراخ کند و اینکه غضروف چقدر ضخیم است. به عنوان مثال، سوراخ شدن تراگوس در گوش شما به دلیل غضروف ضخیم کمی ناراحت کننده است، اما دردناک نیست. از طرف دیگر، سوراخ کردن نوک پستان به دلیل اینکه حاوی میلیون‌ها عصب است که سوزن باید از آن عبور کند، بسیار دردناک است. به این ترتیب، اگر به دنبال انجام یک پیرسینگ دردناک برای نمایش دادن به دیگران هستید، یک یا دو سوراخ نوک پستان بهترین گزینه است.

چه قسمت هایی از بدن خود را می توانید سوراخ کنید؟

همانطور که قبلا ذکر شد، نواحی زیادی از بدن وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را سوراخ کنید، که برخی از آن‌ها محبوب‌تر از بقیه هستند. گوش‌ها، بینی و لب‌ها معمولاً جایی است که بیشتر افراد آن را برای انجام پیرسینگ انتخاب می‌کنند. این نواحی بیشترین حق انتخاب زیورآلات را نیز خواهند داشت و علاوه‌براین احتمال عفونت کمتری دارند.

پیرسینگ بدن
پیرسینگ بدن

کدام پیرسینگ احتمال عفونت بیشتری دارد؟

احتمال ابتلا به عفونت و تجمع باکتری در قسمتی از بدن مانند ناف بیشتر از سایر قسمت‌ها است. این قسمت محل خوبی برای رشد باکتری و ایجاد عفونتی است که می‌توان برای بدن خطرات زیادی به همراه داشته باشد. مراقبت و رعایت بهداشت بعد از انجام پیرسینگ ناف موضوع مهمی است که باید حتما در نظر گرفته شود.

مراقبت های بعد از انجام پیرسینگ

پس از اینکه پیرسینگ بدن خود را انجام دادید، حتماً مراقب تمیز نگه داشتن ناحیه مورد نظر باشید. برای انجام کار می‌توانید از صابون آنتی باکتریال و آب گرم استفاده کنید. تا زمانی که برای جلوگیری از عفونت اقدامات احتیاطی انجام دهید، پس از انجام پیرسینگ، هیچ مشکلی برای بهبودی نخواهید داشت. حتی ممکن است خیلی زود به سراغ پیرسینگ بعدی بروید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳.۲/۵ - (۴ امتیاز)
برچسب ها :

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید