صفحه اصلی > محصولات تراست و مراقبت از مو : با انواع شامپوهای سر تراست آشنا شویم

با انواع شامپوهای سر تراست آشنا شویم

شامپوهای سر تراست

قبل از پیدایش شامپو به صورت امروزی، مردم برای تمیزی مو و پوست سر خود از مواد گیاهی مانند سدر، چوبک، کتیرا و مواد معدنی مانند خاک‌های سیلیسی استفاده می‌کردند. پس از آن در یک دوره زمانی، صابون برای شستن موی سر بهترین گزینه بود. اما صابون معمولی دو ضرر عمده دارد:

 • صابون معمولی PH بالایی دارد که به پوست و مو صدمه می‌زند.
 • استفاده از صابون همراه آب سنگین، نمک‌های کلسیم تولید می‌کند که به مو چسبیده و موجب شکننده و کدر شدن مو می‌شود. ضمنا با چسباندن تارهای مو به هم شانه‌پذیری را سخت می‌کند.

بنابراین صابون به عنوان یک گزینه نامناسب برای شستن موها کنار گذاشته شد. سرانجام دترجنت‌های صنعتی شناخته شدند و انواع ملایم شوینده‌های صنعتی در شامپوها به کار گرفته شد.

اما شامپو چگونه پوست سر را تمیز می‌کند؟ از چه موادی ساخته شده است؟ چه موادی در ترکیبات شامپو مفید و چه موادی مضر هستند؟ در این مطلب قرار است با انواع شامپوها و ویژگی‌های یک شامپوی خوب آشنا شویم. همچنین در آخر به معرفی شامپوهای سر تراست پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

وظیفه شامپو چیست؟

از نظر فنی، شامپوها طراحی شده‌اند تا پوست سر را از سبوم  یا همان چربی طبیعی ترشح‌شده توسط پوست سر پاک کنند و از بروز فولیکولیت (التهاب فولیکول‌های مو) و درماتیت سبورئیک که نوعی بیماری مزمن پوستی که باعث بروز پلاک‌های خارش‌دار همراه با پوسته‌های چرب می‌شود، جلوگیری به عمل بیاورند.

به‌طور دقیق شامپوها برای از بین بردن سبوم، عرق، سلول‌های مرده لایه شاخی پوست، باقی‌مانده محصولات حالت‌دهنده مو و آلودگی‌های محیطی استفاده می‌شوند.

پس مهم‌ترین  عملکرد شامپو، پاک‌کنندگی است. باید در نظر داشت پاک‌کنندگی یک شامپو امروزه ویژگی مشترک هم شامپوهای بازار است و رقابت بر سر مسائلی بیش از پاکیزگی است. از جمله :

 • درخشش
 • نرمی
 • فرم‌دهی
 • انبوه به‌نظر آمدن
 • سهولت شانه‌پذیری
شامپو کراتین تراست
شامپو کراتین تراست

یک شامپوی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در انتخاب شامپوی مناسب باید به موارد زیر توجه شود:

 1. نوع مو (چرب و خشک، نازک و ضخیم بودن موها، رنگ شدگی و فردار بودن و …)
 2. پوست سر (شوره زدن موها و …)
 3. تحریک کنندگی (تحریک چشم ها، تحریک پوست و…)
 4. سلیقه های شخصی (مواد معطر شامپو، میزان کف کردن، ایجاد شفافیت در مو، راحتی شانه زدن، راحتی شستشو و آب کشی و…)

مواد تشکیل دهنده شامپو را بشناسید

اجزای اصلی شامپوها عبارتند از:

 • حالت دهنده‌ها: موهای خشک با استفاده از این مواد، نرم و درخشان می‌شوند و شانه کردن آنها آسان‌تر صورت می‌پذیرد. برخی از محققان استفاده از حالت دهنده‌ها را بعد از شستن سر نسبت به استفاده از شامپوهایی که خود حاوی حالت دهنده هستند ترجیح می دهند.
 • مواد کف کننده: استفاده از این مواد صرفا جنبه روانی دارد زیرا ایجاد کف با پاک کنندگی رابطه‌ای ندارد.
 • نرم کننده‌های آب: از تشکیل نمک‌های سنگین و چسبنده کلسیمی بر روی مو جلوگیی می‌کنند.
 • غلیظ کننده‌ها: این مواد فرم جامدتری به شامپو می‌بخشند و از سرازیر شدن و ورود شامپو به چشم جلوگیری می‌کنند.
 • رنگ و عطر: بهتر است از شامپوهایی که فاقد این مواد باشند استفاده شود زیرا خطر تحریک پوست سر یا واکنش های آلرژیک را به دنبال خواهند داشت.

اگر مایلید با انواع شامپوهای بدن تراست بیشتر آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

شامپوهای بدن تراست

با شامپوهای بدن تراست بیشتر آشنا شوید

شامپوهای بدن تراست با فرمولاسیون و ترکیبات مؤثر خود، فواید زیادی را برای انواع پوست به همراه دارند. در این مقاله درمورد آنها بیشتر بدانید.


نحوه صحیح استفاده از شامپو چیست؟

قانون استفاده صحیح از شامپوها به شرح زیر است:

 • در هنگام شست‌وشو، موها باید به نرمی مالش داده شوند و خشک کردن هم با ملایمت انجام پذیرد.
 • بعد از استفاده از شامپوها، کمترین باقی‌مانده شامپو بر روی سر باید کاملا شستشو شود تا از تحریک پوست جلوگیری شود. بهتر است بعد از شستن سر، موها به مدت ۳ تا ۴ دقیقه آبکشی شوند.
 • شامپوها حتی اگر ملایم باشند نباید وارد چشم شوند. البته توجه داشته باشید که شامپوهای ملایم فاقد ترکیبات ایجاد کننده سوزش در چشم‌ها هستند.
 • در مورد دفعات شستن مو پیشنهاد خاصی وجود ندارد و هرکس بنابر میزان چرب یا خشک بودن مو، مقدار فعالیت بدنی و تماس با آلودگی‌ها، آن را تعیین می‌کند. اگر شستشوی موها با ملایمت انجام شود می‌توان هر روز این کار را انجام داد.

تفاوت بین شامپوهای غلیظ یا شفاف‌کننده با شامپوهای روزانه چیست؟

در شامپوهای غلیظ یا شفاف‌کننده، غلظت مواد فعال سطحی و شوینده‌های اصلی بیشتر است. به همین دلیل این شوینده‌ها برای مو و پوست سر خشن هستند. البته باید در نظر داشت غلظت امتیازی برای شامپو نیست. زیرا پاک‌کنندگی ربطی به غلظت مواد شوینده ندارد.

شامپوهای روزانه برای چه افرادی مناسب‌اند؟

برای افرادی که پوست حساس دارند یا به سلامت پوست سر و موی خود اهمیت می‌دهند استفاده می‌شود. مشخصات این شامپوها چنین است:

 •  این شامپوها حاوی مواد تحریک‌کننده نیستند.
 •  بسیاری از آن‌ها حاوی سورفکتانت نسبتاً ملایم هستند و باعث آزار پوستی یا چشمی نمی‌شوند.

خواص شامپو روزانه چیست؟

شامپوهای روزانه:

 • پوست سر را تحریک نمی‌کنند.
 • پوست سر را تمیز کرده اما آن را بیش از حد خشک نمی‌کنند.
 • باعث ریزش مو نمی‌شوند؛ زیرا طوری طراحی نشده‌‌اند که باعث ضعف و کم‌آبی موها شوند.
 • می‌توانند موهای آسیب‌دیده یا خشک را نرم کند.

چه کسانی می‌توانند از شامپو روزانه استفاده کنند؟

شامپو نعناع و آلوئه ورای تراست
شامپو نعناع و آلوئه ورای تراست

تقریباً همه می‌توانند از مزایای شامپو روزانه یا شامپو ملایم بهره‌مند شوند، اما از آنجا که همه شامپوهای روزانه حاوی ترکیبات یکسانی نیستند و همچنین نیاز افراد به شستن موهایشان متفاوت است، بهتر است مزایای این شامپوها را بر اساس انواع مختلف پوست سر دسته‌بندی و توصیف کنیم. در ادامه انواع شامپوهای سر تراست را معرفی کرده‌ایم که با توجه به نوع مو و پوست سر خود می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

ویژگی‌های پوست سر خشک:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اصلی پوست سر خشک، خارش است که تشدید آن می‌تواند عوارضی مانند شوره، سفتی پوست و ریزش موها را ایجاد کند. عوامل مختلفی در ایجا خشکی پوست سر موثر هستند؛ در این میان تغییرات آب و هوا و یا استفاده از شامپوی نامناسب تشدید کننده این شرایط است.

وقتی پوست سر به هر دلیلی خشک شود یعنی ذخیره آب در لایه درم کافی نیست و در نتیجه این کم آبی پوست سر؛ استحکام و یکپارچگی سلول‌ها از بین رفته و اتصال فولیکول‌های مو به پوست سست می‌شود و پدیده ریزش مو اتفاق می‌افتد.

برای افرادی با پوست سر خشک محصولاتی نیاز است که دارای ترکیبات فعال آبرسان باشند تا با تکمیل ذخیره آبی از سست شدن مو و ریزش آن جلوگیری کند. این افراد باید از شامپوهایی استفاده کنند که بتواند پوست سر را نرم کرده و از عوارض خشکی پوست پیشگیری کند.

ویژگی‌های پوست سر چرب:

 پوست سر شما ممکن است به دلیل تولید چربی زیاد، چرب باشد اما موها به صورت خشک یا معمولی به نظر بیایند. در حقیقت پوست سر چرب و ریشه چرب موها به دلیل فعالیت زیاد غدد مولد چربی ایجاد می‌شود. تولید چربی زیاد می‌تواند دلایل مختلف ارثی یا محیطی داشته باشد. از جمله فاکتورهای محیطی عبارتند از:

 • استرس
 • تغذیه نامناسب
 • اختلال هورمونی
 • استفاده از برخی از داروها

افرادی که دچار چربی پوست سر هستند، برای درمان این مشکل به محصولاتی احتیاج دارند که حاوی مواد فعال باشند و به کنترل چربی پوست سر کمک کنند.

شامپوهای سر تراست یکی از بهترین محصولاتی هستند که برای انواع مو فرموله شده‌اند. این شامپوها با داشتن ترکیبات فعال ضدالتهاب و تقویت‌کننده مو، از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

شامپوهایی که به صورت اختصاصی برای موهای خشک فرموله شده‌اند به صورت خاص به آبرسانی و جلوگیری از وزی و خشکی مو، نرمی را بهبود بخشیده و به بازسازی تارهای آسیب‌دیده کمک می‌کنند.

شامپوهای روزانه مناسب موهای چرب با داشتن مواد موثره کنترل کننده چربی و رفع التهاب پوست سر؛ از ریزش مو جلوگیری می‌کنند و به داشتن موهای نرم و خوش‌حالت کمک می‌کنند.

شامپو جوانه گندم و کیوتن تراست
شامپو جوانه گندم و کیوتن تراست

ترکیبات فعال شامپوهای سر تراست را بشناسیم

مهم‌ترین ویژگی شامپوهای سر تراست عبارت است از اینکه این محصولات  SLS FREE ( فاقد سدیم لوریل سولفات) و فاقد پارابن هستند. اما چرا این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است؟

مو از پروتئین ساخته شده است و خود یک رشته پروتئین است. حدود ۹۱ درصد از هر یک از فیبرهای موی ما از پروتئین، همراه با مواد مغذی متعدد دیگر تشکیل شده است. وقتی پروتئینی که هر یک از موهای ما را تشکیل می‎دهد آسیب ببیند، می تواند مو را ضعیف کرده و بر استحکام و ظاهر آن تأثیر بگذارد.

سدیم لوریل سولفات ها ارتباط نزدیکی با آسیب به پروتئین مو دارند. یک مطالعه در سال ۲۰۰۵ نشان می دهد که موهای غوطه ور در محلول سدیم لوریل سولفات دو برابر بیشتر از موهای غوطه ور در آب پروتئین از دست می‌دهند. این می‌تواند منجر به شکاف، شکستگی و موخوره شود که درمان آن مشکل است. به همین دلیل، اگر می خواهید سلامت، ظاهر و استحکام موهای خود را بهینه کنید، بهتر است از سدیم لوریل سولفات ها اجتناب کنید.

مضرات سدیم لوریل سولفات برای مو چیست؟

سدیم لوریل سولفات‌ها نه تنها پروتئین مو را از بین می‌برند، بلکه در برخی افراد می‌توانند باعث تحریک شدید پوست و راش‌های آلرژیک دردناک به نام درماتیت تماسی شوند. مطالعات علمی نشان می دهد که افراد با سطوح پایین سرامید که نوعی مولکول لیپید مومی که در سلول های پوست است احتمال بیشتری دارد که پس از قرار گرفتن در معرض سولفات‌هایی مانند سدیم لوریل سولفات، سوزش پوست و درماتیت تماسی را تجربه کنند.

شامپوهای بدون سدیم لوریل سولفات به حفظ رطوبت طبیعی موهای شما کمک می‌کنند تا درخشندگی و نرمی طبیعی خود را از دست ندهند. رنگ مو را حفظ می کند؛ اگر موهای رنگ شده دارید، شامپوهای بدون سدیم لوریل سولفات یک نعمت هستند. بر خلاف همتایان خود، این‌ها ملایم هستند و خیلی سریع رنگ موهای شما را از بین نمی‌برند.

با استفاده از محصولات بدون سدیم لوریل سولفات به مرور زمان پوست سر شما پوست سر سالم تر با تولید روغن متعادل خواهد بود. افراد با پوست سر خشک متوجه می‌شوند که پوست سر آنها مرطوب‌تر است (غیر چرب) و انواع پوست سر چرب‌تر متوجه می‌شوند که تولید بیش از حد چربی آنها به مرور زمان کاهش می یابد.

نکته: شامپوهای سر تراست فاقد سدیم لوریل سولفات هستند.

پارابن چیست؟

پارابن ها یا پاراهیدروکسی بنزوات ها از پرکاربردترین دسته مواد نگهدارنده هستند که به دلیل خواص آنتی باکتریال، قیمت ارزان و عملکرد مناسب در برابر آلودگی های میکروبی، در اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند. با افزودن پارابن ها به محصولات آرایشی-بهداشتی و غذایی، طول عمر آن ها به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد زیرا این مواد سبب جلوگیری از رشد باکتری و میکروب در محصول شده و مانع از فاسد شدن آن می‌شوند. گرچه این مشخصات، پارابن‌ها را به عنوان موادی دوست داشتنی نشان می‌دهد اما مضرات پارابن ها تا حدی است که سازندگان محصولات آرایشی-بهداشتی که به سلامت مصرف کنندگان خود اهمیت می‌دهند؛ این مواد را از محتویات محصولات خود حذف کرده و به جای آنها از مواد طبیعی یا صنعتی دیگر استفاده می‌کنند.
تحقیقات مختلفی درباره این ترکیب صورت گرفت و بعد از کشف این مواد در سلول های سرطانی افراد مبتلا به سرطان سینه، استفاده از آن بسیار بحث برانگیز شد و محققان به بررسی عوارض پارابن در بدن پرداختند. تحقیقات نشان دهنده تأثیرات مخرب آن بر روی عملکرد هورمون های موجود در بدن بوده است. براساس نتایج به دست آمده پارابن می‌تواند باعث بروز تغییراتی در کلسترول، قند خون، تیروئید و عملکرد سیستم ایمنی بدن شود. همچنین خطر ابتلا به آلرژی، چاقی و ناباروری، با استفاده از پارابن بیشتر می‌شود.

شامپوهای روزانه بدون پارابن برای شما پوست سر سالم به ارمغان خواهند آورد زیرا پارابن موجود در شامپو می‌تواند پوست سر شما را تحریک کند، موهای شما را خشک و زبر کند و باعث ایجاد حساسیت هایی مانند برآمدگی و خارش شود.

علاوه بر عدم وجود سدیم لوریل سولفات و پارابن در شامپوهای سر تراست؛ این محصولات حاوی موادی فعالی هستند که باعث عملکرد خاص آنها می‌شود.

شامپو فلفل تراست
شامپو فلفل تراست

ترکیبات مشترک موجود در شامپوهای سر تراست:

تعدادی ترکیبات در شامپوهای تراست به صورت مشترک وجود دارند که عبارتند از:

پنتنول: این ترکیب نام دیگر ویتامن B5 است که به صورت عمقی به درون سلول‌های پوستی نفوذ می‌کند. با توجه به خاصیت بالا برای جذب عمیق در درم به عنوان آبرسان عمقی پوست سر عمل می‌کند. به طور موثری با آبرسانی به سلول‌های پوست سر باعث تقویت سلولهای پوست سر و جلوگیری از ریزش مو می‌شود.

پنتنول یک ترکیب ضدمیکروبی و ضدالتهابی است که از تکثیر برخی باکتری‌های مضر پوست جلوگیری کرده و باعث تسکین التهاب ناشی از آنها به ویژه در افرادی با پوست سر چرب می‌شود.

ویتامین B6: این ماده موثره یک ترکیب مغذی برای فولیکول مو است. با افزایش تولید پروتئین‌ها به حفظ استحکام مو کمک می‌کند. ویتامین B6 با افزایش خون‌رسانی و به دنبال آن افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی به تکثیر سلو‌های جدید و جایگزینی ‌آنها با سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند.

آلانتوئین: یک ماده موثره ضدالتهاب که به بهبود و تسکین التهاب پوست سر کمک می‌کند. چنانچه در دسته افرادی قرار دارید که از خارش و التهاب پوست سر رنج می‌برید بهتر است برای انتخاب شوینده از محصولی استفاده کنید که مغذی و نرم‌کننده پوست سر باشد.

ترکیبات اختصاصی موجود در شامپوهای سر تراست را بشناسیم

در ادامه با ترکیبات اختصاصی شامپوهای تراست آشنا خواهیم شد:

شامپو سر کراتین تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

کراتین: کراتین نوعی پروتئین است که ساختار مو، پوست و ناخن را تشکیل می‌دهد. این پروتئین با نرم کردن موها و کمک به استحکام ساختاری آن مانع شکستگی و آسیب تارهای مو می‌شود.

استفاده از کراتین در فرمولاسیون شامپوهای کراتین تراست، ضمن رفع وزی و نرمی موهای خشک و آسیب‌دیده به تثبیت رنگ، ترمیم و افزایش ضخامت تار مو و بهبود شانه پذیری مو کمک می‌کند.

ویتامین E: استفاده از ویتامین E آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد پرتو مضر خورشید را از بین می‌برد رادیکال‌های آزاد باعث آسب به سلول‌های فولیکول مو می‌شود. ویتامین E در محصولات مراقبت از مو موجب جلوگیری از شکستن پروتئین‌های مو می‌شود.

وجود ویتامین E در فرمولاسیون شامپو کراتین تراست با توانایی مراقبت در برابر پرتوهای UV و رادیکال‌های آزاد ناشی از آنها به طور موثری به ترمیم ساقه مو و بازسازی تارهای موهای آسیب‌دیده کمک می‌کند.

شامپو سر خاویار تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

عصاره خاویار: عصاره خاویار غنی از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و پروتئینی است که باعث تقویت فولیکول مو و افزایش استحکام تارهای مو می‌شود. عصاره خاویار به دلیل داشتن ترکیبات پروتئینی فراوان، از شکستن پروتئین‌های کلاژن و الاستین مو جلوگیری می‌کند و به داشتن موهایی سالم و ضخیم کمک می‌کند.

وجود عصاره خاویار در فرمولاسیون شامپو خاویار تراست با آبرسانای عمقی کوتیکول مو به صورت اختصاصی به افزایش حجم مو و افزایش ضخامت تار مو کمک می‌کند.

عصاره رزماری: رزماری از قدیم به عنوان گیاهی با خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی شناخته شده است. عصاره رزماری با افزایش تکثیر سلول‌های پوستی و افزایش متابولیسم سلولی به رشد بهتر موها و افزایش ضخامت آنها کمک می‌کند. رزماری دارای ترکیبات فلاونوئیدی است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند و از پوست و مو در برابر پرتوهای مضر خورشید مراقبت می‌کنند.

استفاده از عصاره رزماری در شامپو خاویار تراست ضمن مراقبت از ساقه مو به بهبود حجم، ضخامت و ظاهر مو کمک می‌کند.

عصاره گزنه: گزنه سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی‌ای است که به تقویت مو کمک می‌کند. برگ‌های این گیاه حاوی ویتامین‌های A، C، D، E، F، K و P و همچنین سلنیوم، زینک، آهن و منیزیم هستند.

وجود ترکیبات ضدالتهابی موجود در عصاره گزنه مورد استفاده در شامپو خاویار ضمن جلوگیری از ایجاد التهاب در تقویت مو، افزایش ضخامت مو و جلوگیری از ریزش بسیار موثر است.

شامپو خاویار تراست
شامپو خاویار تراست

شامپو نعناع و آلوئه‌ورا تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

عصاره نعناع: از خواص عصاره نعناع این است که با داشتن خواص ضد میکروبی و ضدقارچی با جلوگیری از تکثیر مهم‌ترین قارچ‌های تولید کننده شوره؛ از ایجاد خارش در پوست سر جلوگیری می‌کند. این عصاره یک گشادکننده عروق است که باعث افزایش خون‌رسانی به پوست سر شده و به رشد بهتر مو کمک می‌کند. وجود این عصاره نعناع به طور موثری در شامپو نعناع و آلوئه‌ورای تراست به تقویت و کاهش ریزش مو کمک می‌نماید.

عصاره آلوئه‌ورا: آلوئه‌ورا حاوی آنزیم‌ها و اسیدهای چرب ضروری با ویتامین‌های B12، C و E و همچنین فولیک اسید و کولین است. علاوه بر این، دارای خواص ضدالتهابی بوده و برای انواع مو قابل استفاده است.

این ترکیب در فرمولاسیون شامپو نعناع و آلوئه‌ورا با آبرسانی و تقویت فولیکول مو باعث نرم شدن مو و ترمیم موهای شکننده و آسیب‌دیده می شود.

شامپو زعفران تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

عصاره زعفران: زعفران یک ماده موثر ضد ریزش مو است. زعفران با تاثیر بر فولیکول‌ها و ریشه مو، موجب بهبود رشد موها می‌شود. این ترکیب در شامپوهای زعفران به صورت اختصاصی از ریزش مو جلوگیری می‌کند. این عصاره از شکستن تارهای مو جلوگیری کرده و به ترمیم موهای آسیب دیده کمک بزرگی می‌کند.

شامپوی آرگان تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

روغن آرگان: روغن آرگان غنی از اسیدهای چرب اولئیک اسید و لینولئیک اسید و آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین E است. این ترکیب با جلوگیری از تبخیر آب از سطح مو، به حفظ رطوبت مو کمک می‌کند. به خاطر داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی به طور قابل توجهی از موها در برابر شکنندگی و چندشاخه شدن محافظت می‌کند. بنابراین استفاده از این ماده در شامپوی آرگان تراست بسیار اختصاصی و منحصر به فرد موجب نرم شدن و کاهش ریزش مو می‌شود.

روغن ماکادمیا: برای افرادی با موهای خشک و آسیب دیده این ترکیب به صورت اختصاصی به رفع زبری و بهبود شانه پذیری مو می‌پردازد به همین دلیل به عنوان عنصر فعال نرم کننده در شامپو آرگان تراست مخصوص موهای خشک مورد استفاد قرار گرفت.

شامپو فلفل تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

عصاره فلفل: عصاره فلفل از طریق تحریک فولیکول‌های مو باعث رشد بهتر موها شده و به داشتن موهایی سالم‌تر و قوی‌تر کمک می‌کند. به سبب داشتن توانایی خاص در تحریک رشد موهای رشد نکرده و افزایش گردش خون در فولیکول‌های مو برای جلوگیری از ریزش در شامپو فلفل تراست مورد استفاده قرار گرفته است.

عصاره مریم گلی: این ترکیب به عنوان یک عامل موثر در جلوگیری از خشکی و ریزش مو شناخته می‌شود. مریم گلی دارای خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار زیادی است که ضمن کنترل چربی مو و پوست سر به رنگ‌پذیری موهای خاکستری و بی‌رنگ هم کمک می‌کند.

بنابراین به عنوان ترکیبی مناسب برای تقویت و استحکام موها در شامپو فلفل تراست مورد استفاد قرار گرفت.

شامپو جوانه گندم و Q10 تراست

مواد موثر موجود در این شامپو عبارتند از:

پروتئین جوانه گندم: پروتئین جوانه گندم حاوی ویتامین E، ویتامین‌های گروه B  و چربی‌های مشابه با پوست سر است. این ترکیب در شامپوی جوانه گندم و کیوتن تراست به طور اختصاصی برای موهای فر و مجعد عمل کرده و باعث رفع وزی مو می‌شود.

کوآنزیم Q10: کوآنزیم کیوتن یکی از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی مفید برای مهار رادیکال آزاد و جلوگیری ازر شکنندگی تار مو است.ضمنا با رطوبت رسانی به مو از وزی موها نیز جلوگیری می‌کند.

بنابراین با حضور در شامپوی پروتئین جوانه گندم و کیوتن تراست علاوه بر خاصیت مهم آنتی‌اکسیدانی به آبرسانی و حفظ حالت موها نیز کمک می‌کند.


با یک کلیک شامپوی متناسب با موهای خود را انتخاب کنید.

شامپوهای سر تراست

در نهایت باید یادآوری کنیم که:

شامپو سر آرگان تراست به طور اختصاصی برای موهای خشک طراحی شده است.

شامپوهای کراتین، خاویار، نعناع و آلوئه‌ورا و شامپوی زعفران همگی برای انواع مو مناسب هستند.

شامپو فلفل تراست به صورت اختصاصی برای افرادی که موهای چرب دارند طراحی و فرموله شده است.

علاوه بر همه این‌ها؛ شامپو جوانه گندم و کیوتن تراست محصول عالی برای افرادی با موهای فر و مجعد است که از وزی موهای خود شکایت دارند.

بنابراین شامپوهای سر تراست با داشتن ترکیبات فعال متعدد که متناسب با انواع موها طراحی شده‌اند، به عنوان محصولاتی مناسب با سلیقه افراد مختلف عمل می‌کنند.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۲.۲/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید