صفحه اصلی > محصولات تراست و محصولات مراقبتی : تجربه پوستی زیبا با ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست!

تجربه پوستی زیبا با ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست!

ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست

داشتن پوست چرب یا داشتن پوست خشک هرکدامش مشکلاتی را به همراه دارد. اگر پوستتان خشک باشد به این معناست که میزان آبی که به پوست شما می‌رسد کافی نیست و باید از مرطوب‌کننده استفاده کنید. همچنین میزان چربی تولید شده توسط پوست شما کم است. حال اگر با مشکل پوست چرب دست و پنجه نرم کنید، به این معناست که غدد چربی که زیر پوست شما قرار دارند، در تولید چربی پوست (که به سبوم معروف است) زیاده‌روی کرده‌اند. این چربی‌ها روی منافذ پوست قرار می‌گیرند و پوست شما را مستعد ابتدا به آکنه می‌کنند. در چنین شرایطی راهکار چیست؟ خب، سرتان را درد نیاوریم چون حرف‌های بسیار مهم‌تری داریم. راهکار ما برای درمان مشکل پوست چرب، استفاده از ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست است. در ادامه با این محصول و ویژگی‌هایش به خوبی آشنا خواهید شد.

ساختار پوست

احتمالاً این را در مدرسه یا حین حل جدول خوانده باشید که پوست بزرگ‌ترین اندام بدن انسان است. تقریباً می‌شود گفت ۱۶ درصد وزن بدن را شامل می‌شود. پوست مانعی است میان درون بدن و محیط خارج از آن. از اهداف پوست می‌توان به حفظ رطوبت، تنظیم دمای بدن، ممانعت از نفوذ باقی مولکول‌ها، مراقبت از بدن در برابر میکروب و سایر ترکیبات مضر اشاره کرد. پوست به انواع مختلف چرب، خشک، مختلط و حساس دسته‌بندی می‌شود.

پوست چرب همان‌طور که بالاتر هم گفتیم به این معناست که چربی پوست بیش از حد لازم در آن ترشح می‌شود و این باعث می‌شود تا پوست براق به نظر برسد و همچنین روی منافذ پوست قرار می‌گیرد و فضا را برای جذب باکتری و بروز آکنه فراهم می‌کند. در چنین شرایطی توصیه می‌شود که حتماً باید پوست خود را با ژل شستشوی مناسب بشویید. دلیلش هم این است که شما به کمک آب نمی‌توانید تمام آلودگی‌ها را به خوبی بشویید. به همین خاطر هم هست که لزوم استفاده از ژل شوینده در روتین مراقبت از پوست وجود دارد.


ژل شوینده و کنترل کننده چربی پوست تراست

چرایی نیاز به شستشو صورت

شما با استفاده از ژل شوینده صورت می‌توانید باکتری‌ها، انواع آلاینده‌ها، چربی و … را از روی پوست خود بشویید تا این مواردی که گفتیم روی منافذ پوستتان ننشینند و باعث تیرگی آن نشوند. این‌طوری پوستی شاداب و بسیار جوان خواهید داشت. با استفاده از ژل شوینده می‌توانید آب کافی برای پوستتان را تأمین کنید چرا که پوست وقتی آب خود را از دست بدهد، به پوستی خشک، چروکیده و زبر تبدیل می‌شود. یک شوینده مناسب می‌تواند PH پوست شما را روی وضعیت طبیعی قرار دهد. بالاتر هم گفتیم که وجود غدد چربی و ترشح چربی از آن بر روی پوست به جلوگیری از آسیب‌های محیطی کمک می‌کند. اگر آلودگی زیادی روی پوست قرار بگیرد باعث می‌شود که چربی، عرق، سلول‌های مرده در زیر پوست دفن شوند. این‌طوری التهاب و آکنه بر روی صورت ظاهر می‌شوند.

چرایی نیاز به شستشو صورت
چرایی نیاز به شستشو صورت

ویژگی‌های یک شوینده مناسب

حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که ویژگی شوینده صورت مناسب چیست؟ یک شوینده صورت مناسب علاوه بر این که باید توان از بین بردن سلول‌های مرده، آلاینده‌ها و پاک کردن منافذ پوست را داشته باشد باید بتواند به خوبی پوست را آبرسانی کند و در حفظ رطوبت پوست نیز کارآمد باشد. اولین نکته درباره این محصول این است که باید طبیعی باشد. یعنی در ساخت و تولید آن از مواد مؤثره طبیعی استفاده شود نه شیمیایی تا این‌طوری کمترین ضرر را هم برای پوست نداشته باشد.

از دیگر ویژگی‌هایی که یک شوینده صورت را به محصولی مؤثر تبدیل می‌کند می‌توان به این نکته اشاره کرد که باید چربی‌های لازم برای تغذیه پوست را داشته باشد و پوستتان را جوان کند. توانایی عمق و نفوذ این محصول نیز از دیگر ویژگی‌های مهمی است که باید داشته باشد تا بتواند به خوبی به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و آن را پاک‌سازی کند. به طور کلی شوینده صورت مناسب معمولاً از صابون به مراتب ملایم‌تر است.

ژل شوینده کنترل کننده چربی تراست
ژل شوینده کنترل کننده چربی تراست

محصولات مناسب برای شستشوی پوست چرب

احتمالاً یا خود شما یا کسانی در اطرافتان می‌شناسید که پوستی چرب دارند. این دسته از افراد چربی ترشح شده از پوستشان با عرقشان ترکیب می‌شود و وارد منافذ پوستشان می‌شود. غدد چربی زیر پوست می‌توانند به دلایل مختلف ترشح شوند و این چربی زیاد می‌تواند باعث شود تا سلول‌های مرده پوستی و باقی آلودگی‌ها در منافذ بمانند. سبوم زیاد درنهایت می‌تواند باعث شود تا باکتری‌های بسیار زیادی در پوست ساکن شوند. در چنین شرایطی آن‌هایی که پوست چرب دارند باید از شوینده‌هایی استفاده کنند تا هم منافذ پوست خود را به خوبی پاک‌سازی کنند و هم بتوانند میزان ترشح چربی پوستشان را کنترل کنند. برخی ژل شستشوی پوست چرب این امکان را دارد که می‌تواند PH پوست را به خوبی کنترل کند و جلوی بروز جوش و آکنه را در پوست چرب بگیرد.


برای آشنایی بیشتر با شوینده‌های صورت و نحوه استفاده از آن‌ها، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقالات “انواع شوینده صورت کدامند و هر کدام مناسب چه پوستی هستند؟” و”باید و نبایدهای استفاده از شوینده صورت” را مطالعه نمایید.

شوینده صورت

باید و نبایدهای استفاده از شوینده صورت

از اصل‌های یک روتین پوستی، پیدا کردن یک شوینده صورت مناسب است. در این مقاله شما با باید و نبایدهایی که باید در ارتبط با این محصولات بدانید، آشنا می‌شوید.

انواع شوینده صورت

انواع شوینده صورت کدامند و هر کدام مناسب چه پوستی هستند؟

انواع شوینده صورت با پاکسازی آلودگی‌ها، مواد آرایشی و چربی‌های اضافه از روی صورت و منافذ آن، به پوست اجازه تنفس داده و از پیری زودرسش جلوگیری می‌کنند.


ترکیبات مؤثره ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست

مواد مؤثرهویژگی‌ها
زینک پی سی ایترکیبی طبیعی در بدن
کنترل کننده مقدار چربی پوست
مسئول کنترل غدد چربی و میزان تولید آن
ضد آکنه و ضدالتهاب
موجود در ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست
درماپیور اچ پیدارای اسیدهای فنولی برای جلوگیری از چربی اضافه
کاهش چین و چروک در پوست و نرم کننده پوست
مقابله با میکروب‌ها
کنترل کننده چربی پوست
ضدالتهاب، ضد اگزما، پسوریازیس و آکنه
دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی برای مقابله با اشعه‌های مضر خورشید
موجود در ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست
نیاسین آمیدفرمی از ویتامین ب ۳
کاهش‌دهنده التهاب ناشی از اگزما، آکنه و باقی مشکلات پوستی
روشن‌کننده پوست
دارای خاصیت آنتی‌اکسیدان
محافظ پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید
جلوگیری از لک
موجود در ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست
سالیسیلیک اسیدترکیبی لایه بردار برای پوسته ریزی و پاک‌سازی پوست
ضد باکتری، ضد قارچ و ضدالتهاب
مخصوص پوست چرب و ضد آکنه
آب‌رسان قوی پوست
از بین برنده سلول‌های مرده
موجود در ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست
عصاره بابونهدارای خاصیت ضدالتهاب، ضد حساسیت، نرم کننده
ضد‌میکروب با خاصیت آنتی‌اکسیدان
روشن‌کننده پوست و دارای خاصیت ضد پیری
بهبود جوش، آکنه و باقی مشکلات التهابی پوست
موجود در ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست

مزایای ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست

ژل شوینده کنترل‌کننده چربی، بهترین ژل شستشوی پوست چرب است که می‌توانید پیدا کنید. این را قاطعانه می‌گوییم از این حیث که این محصول به خوبی می‌تواند از پس مشکل ترشح زیاد چربی پوست بربیاید و آن را کنترل کند. چربی یا همان سبوم، منبعی اصلی برای تغذیه باکتری به حساب می‌آیند. پس اگر میزان آنها بیش از اندازه باشد، آن وقت پوست مستعد آکنه و سایر مشکلات التهابی پوستی می‌شود. در چنین شرایطی پوست شما نیاز به شستشو پیدا می‌کند و باید از ژل شستشوی مناسب استفاده کنید. وجود ترکیبات مؤثره‌ای که بالاتر گفتیم در یک محصول ضمن کنترل چربی پوستتان، آن را آبرسانی نیز می‌کند و در کل محصولی است کاملاً مفید برای پوست شما. شما در پاراگراف قبلی می‌توانید به وضوح شاید مزایای ژل شوینده صورت تراست باشید.

ژل شوینده کنترل کننده چربی تراست
ژل شوینده کنترل کننده چربی تراست

کلمات آخر آکنه و مشکلات پوستی را بشنوید و تمام!

در این مطلب از لیامگ به بررسی ژل شوینده کنترل‌کننده چربی تراست پرداختیم. محصولی مناسب برای پوست‌های چرب که غدد چربی پوستی‌شان بیش از حد لازم، چربی تولید می‌کند و باعث می‌شود پوستشان مستعد آکنه و بروز التهابات پوستی شود. در چنین شرایطی ما به شما خرید ژل شستشوی پوست چرب تراست را پیشنهاد می‌کنیم. برای خرید تنها کافی است از طریق فروشگاه اینترنتی لیاتیم، محصول مورد نظرتان را پیدا کنید. سفارش خود را ثبت کنید و ظرف مدت‌زمان کوتاهی، محصولتان را تحویل بگیرید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید