صفحه اصلی > محصولات تراست و مراقبت از پوست : مقایسه ماسک اسکراب تراست با سه برند خارجی

مقایسه ماسک اسکراب تراست با سه برند خارجی

مقایسه ماسک اسکراب تراست با محصول مشابه خارجی

اسکراب صورت یک محصول مراقبت از پوست است که برای لایه‌برداری فیزیکی استفاده می‌شود. این محصول به حذف سلول‌های مرده از سطح پوست کمک می‌کند و احتمال مسدود شدن منافذ و به دنبال آن؛ ایجاد آکنه را کاهش می‌دهد.

استفاده از اسکراب و لایه‌برداری به دوران باستان برمی‌گردد، تاریخ نشان می‌دهد که مردم از مواد ساینده برای لایه‌برداری پوست خود استفاده می‌کردند. به عنوان مثال، سرخپوستان آمریکایی از ذرت خشک برای لایه‌برداری پوست استفاده می‌کردند. صدف‌های دریایی خرد شده نیز یک گزینه محبوب بودند. امروزه اسکراب‌ها با موادی مانند تفاله قهوه، شکر، نمک دریایی ریز آسیاب شده، دارچین، عسل، جو و غیره ساخته می‌شوند.

اما سوال اینجا است که چرا از اسکراب استفاده کنیم و چه نوع اسکرابی را انتخاب کنیم؟ در این مقاله ما کار را برای شما آسان کرده‌ایم.  به این شکل که ماسک اسکراب تراست را با سه برند خارجی مقایسه کرده‌ایم. دو برند اوریاژ (Uriage) و اولاین (Eveline) محصول کشور فرانسه هستند و برند نوتروژینا (Neutrogena) محصول کشور امریکا است.  در این مقاله با ما همراه باشید، مزایا و معایب را بررسی کنید و با چشم باز محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

فهرست مطالب

اسکراب صورت با پوست شما چه ‌می‌کند؟

اسکراب‌های صورت حاوی ذرات درشت یا ریزی هستند که به لایه‌برداری پوست کمک می‌کنند. هنگامی که از اسکراب صورت استفاده می‌کنید، ذرات روی پوست شما مالیده می‌شوند و تمام کثیفی‌ها را از منافذ پوست پاک می‌کنند. همچنین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و پوست شما را صاف‌تر و نرم‌تر می‌کنند. اضافه کردن یک اسکراب صورت خوب به روتین هفتگی مراقبت از پوست، پوستی سالم و درخشان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

شستشوی صورت بهتر است یا اسکراب صورت؟

تفاوت اصلی بین شستشوی صورت و اسکراب صورت در بافت آن است. شستشوی صورت دارای بافت نرم و کرمی است، در حالی که اسکراب صورت دارای دانه‌هایی در آن است. هدف از استفاده از این دو نیز متفاوت است. شستشوی صورت فقط آلودگی، گرد و غبار و عوامل بیماری‌زا را از سطح پوست شما پاک می‌کند. با این حال، اسکراب منافذ پوست را نیز تمیز می‌کند. با لایه‌برداری از پوست، سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.

ماسک اسکراب اوریاژ
ماسک اسکراب اوریاژ

مزایای استفاده از اسکراب صورت چیست؟

۱. سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.

اولین و مهمترین مزیت استفاده از اسکراب صورت، از بین بردن سلول‌های مرده از روی صورت است. سلول‌های مرده پوست صورت شما را خشک و کدر ‌می‌کند و همچنین منافذ پوست را می‌بندند. اسکراب‌های صورت پوست شما را کاملا لایه‌برداری کرده و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند.

۲. از انسداد منافذ پوستی جلوگیری ‌می‌کند.

بدن یک روغن طبیعی به نام سبوم تولید ‌می‌کند تا پوست را مرطوب نگه دارد. اما گاهی اوقات تولید بیش از حد می‌شود و روغن اضافی سبوم در منافذ پوست ذخیره می‌شود. از آنجایی که منافذ پوست مسدود می‌شود، منجر به جوش و آکنه می‌شود. لایه‌برداری به کمک اسکراب سبوم اضافی را از بین می‌برد و منافذ پوست را باز ‌می‌کند.

۳. پوسته‌ها را از بین می‌برد.

بسیاری از افراد متوجه لک‌های خشک روی پوست خود می‌شوند. این تکه‌های پوستی خشک به عنوان پوسته پوسته شناخته می‌شوند. ناسالم هستند و همچنین پوست را به شدت کدر نشان می‌دهند. لایه‌برداری صورت با استفاده از اسکراب به شما کمک ‌می‌کند تا از شر پوسته پوسته شدن پوست خلاص شوید و آن را صاف تر کنید.

۴. اسکار آکنه را کاهش می‌دهد.

اسکراب صورت همچنین به کاهش اسکار آکنه و لکه‌های تیره پوست کمک ‌می‌کند. البته این ایرادات پوستی به کمک اسکراب؛ به طور کامل حذف نمی‌شوند؛ سبک‌تر می‌شوند. اسکراب روند طبیعی لایه‌برداری پوست را تقویت ‌می‌کند. هنگامی که صورت خود را اسکراب می‌کنید، سلول‌های مرده و آسیب دیده پوست را از بین می‌برد و به پوست اجازه می‌دهد تا جوان شود. لکه‌های تیره و جای زخم روشن تر می‌شوند. اسکراب‌های صورت که دارای مواد روشن کننده طبیعی پوست هستند، تاثیرات بهتری دارند.

۵. پوست صاف‌تری را فراهم ‌می‌کند.

جدا از موارد فوق، اسکراب‌های صورت نیز سطح پوست شما را صاف و درخشان می‌کنند. وقتی صورت شما صاف‌تر، نرم‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسد، به طور طبیعی اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد.

ماسک اسکراب نوتروژینا
ماسک اسکراب نوتروژینا

۶. از رشد مو جلوگیری ‌می‌کند.

موهای رشد کرده می‌توانند خسته کننده باشند زیرا نقش کلیدی در شیوع جوش دارند. اسکراب صورت یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از موهای زیر پوستی است. اسکراب صورت را انتخاب کنید که دارای خواص ضد عفونی کننده باشد تا اسکراب صورت شما ایمن تر و مفیدتر شود.

۷. بافت پوست را بهبود می‌بخشد.

پوست صورت در مقایسه با پوست سایر قسمت‌های بدن حساس، نازک‌تر و بیشتر مستعد آسیب است. مراقبت نامناسب از پوست، آلودگی و غیره می‌تواند منجر به زبری و کدر شدن پوست شود. اسکراب‌های صورت با تشویق روند نوسازی پوست، بافت پوست را بهبود می‌بخشند.

۸. محصولات مراقبت از پوست بهتر جذب می‌شوند.

با ایجاد لایه‌هایی از سلول‌های مرده پوست، محصولات مراقبت از پوستی که استفاده می‌کنید به سختی نفوذ می‌کنند و به همین دلیل ممکن است به نتایج دلخواه خود نرسید. لایه‌برداری صورت با اسکراب می‌تواند تضمین کند که محصولات مراقبتی به خوبی جذب شده و به راحتی روی پوست ترکیب شوند.

لایه‌برداری مکرر همچنین می‌تواند با تحریک تولید کلاژن و از بین بردن باکتری‌های مسدود کننده منافذ، مزایای ضد پیری داشته باشد. با این حال، هنگام استفاده از اسکراب صورت، باید مطمئن شوید که با پوست ملایم رفتار می‌کنید.


در مقاله‌های زیر با ماسک اسکراب صورت آشنا شوید و طرز استفاده از ماسک اسکراب را یاد بگیرید.

استفاده از ماسک اسکراب

طرز استفاده از ماسک اسکراب | تجربه حس بی‌نظیر جوانی

برای استفاده از ماسک اسکراب، آن را روی نواحی مختلف پوست صورت همچون پیشانی، چانه و گونه‌ها قرار داده و به‌آرامی آن را یک الی دو دقیقه ماساژ دهید.

ماسک اسکراب

ماسک اسکراب صورت | معجزه‌ پاکسازی و لایه‌برداری پوست

ماسک‌ اسکراب صورت با لایه‌برداری عمیق و نرمی که روی پوست انجام می‌دهد، منافذ آن را از بین برده و پوست را جوان‌، شاداب و بی‌نقص می‌کند.


آنچه ما در یک ماسک اسکراب صورت دوست داریم:

 1. به اندازه کافی ملایم باشد.
 2. رنگ و بافت پوست را یکنواخت ‌‌کند.
 3. چربی اضافی را جذب ‌‌کند.
 4. پوست احساس تمیزی و طراوت ‌کند.
 5. حاوی لایه‌بردارهای فیزیکی باشد.
 6. فرمول متعادل کننده داشته باشد.
 7. به آرام کردن جوش‌ها کمک ‌می‌کند.
 8. بدون اینکه بیش از حد خشک شود لایه‌برداری کند.
 9. کمک ‌‌کند آرایش صاف‌تر شود.
 10. قرمزی را آرام ‌کند.
 11. فرمول مغذی داشته باشد.
 12. به پیشگیری از آکنه کمک ‌‌کند.
 13. از مواد با کیفیت بالا در آن به کار رفته باشد.
 14. حاوی مواد فعال قوی باشد.
 15. جوش‌ها و آکنه را درمان ‌کند.
 16. بدون سولفات باشد.
 17. حاوی مواد مرطوب کننده باشد.
 18. قیمت مناسبی داشته باشد.
 19. لکه‌های تیره را محو ‌کند.
 20. منافذ را رفع ‌کند.
 21. برای انواع پوست مناسب باشد.
 22. خواص درمانی داشته باشد.
 23. PH متعادل داشته باشد.
 24. از بوی خوبب برخوردار باشد.
 25. فواید ضد التهابی داشته باشد.
 26. یک سد محافظ روی پوست ایجاد ‌کند.
 27. غیر تحریک کننده باشد.
 28. تصفیه کننده عمیق باشد.
 29. سرشار از آنتی اکسیدان باشد.
 30. پوست نرمال، خشک و کم آب را بهینه ‌کند.
 31. سبک وزن باشد.
 32. برای انواع پوست مناسب باشد.
 33. چرب نباشد.
ماسک اسکراب اولاین
ماسک اسکراب اولاین

آنچه ما در یک اسکراب صورت دوست نداریم:

 1. در صورتی که احساس لایه‌برداری شنی داشته باشد.
 2. کثیف برای استفاده باشد.
 3. ممکن است دیدن نتایج طول بکشد.
 4. حاوی پارابن باشد.
 5. حاوی الکل باشد.
 6. گران قیمت باشد.
 7. ممکن است پوست حساس را تحریک کند.
 8. رایحه قوی داشته باشد.
 9. برای شستشو ایده آل نبوده و خشن باشد.
 10. از قوام کمی برخوردار باشد.
 11. باعث ایجاد جوش شود.
 12. می تواند باعث خشکی پوست شود.
 13. حساسیت به خورشید را افزایش دهد.
 14. ممکن است برای پوست‌های چرب موثر نباشد.

چگونه بهترین اسکراب صورت را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

انتخاب اسکراب صورت مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بهترین نتیجه، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که مناسب انواع پوست باشد.

 • افرادی که پوست چرب دارند عمدتاً مشکلات جوش دارند زیرا سبوم اضافی منافذ پوست را مسدود ‌می‌کند. بنابراین افرادی با پوست چرب تا مختلط به یک اسکراب صورت نیاز دارند که نه تنها سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد بلکه خاصیت ضد جوش نیز در آن داشته باشد و چربی اضافی پوست را بدون خشک کردن پاک کند.
 • کسانی که پوست خشکی دارند باید به دنبال یک اسکراب صورت باشند که دارای فواید مرطوب کننده‌ای برای پوست باشد.
 • افرادی که پوست حساسی دارند باید در انتخاب محصولات مراقبت از پوست خود دقت بیشتری داشته باشند. اگر پوست حساسی دارید، مطمئن شوید که اسکراب صورتتان ضد باکتری و ضد التهاب باشد.

در میان چهار برند مورد مقایسه، برند اوریاژ با توجه به مواد موثره مناسب پوست‌های خشک و حساس و دو برند اولاین و نوتروژینا مناسب پوست مختلط تا چرب هستند. برند تراست تنها ماسک اسکراب صورت در این میان است که برای انواع پوست مناسب است. با داشتن بیزابولول (اسید چرب ضروری گرفته شده از بابوبه آلمانی) با کنترل چربی اضافی از بسته شدن منافذ و ایجاد جوش و آکنه جلوگیری ‌می‌کند و با وجود سیم کالمین در ترکیبات این محصول؛ با داشتن خواص ضد التهابی بسیار مناسب پوست‌های خشک تا حساس است.

ماسک اسکراب تراست
ماسک اسکراب تراست

مقایسه ماسک اسکراب تراست با برندهای اوریاژ، اولاین و نوتروژینا

نوع دانه‌های اسکراب

سه برند اوریاژ، اولاین و نوتروژینا از کائولن به عنوان دانه‌های اصلی اسکراب استفاده کرده اند. کائولن سنگی است که کانی رسی کائولینیت از آن به دست می‌آید.

برند تراست از بامبو و صدف به عنوان دانه‌های اسکراب جهت لایه‌برداری فیزیکی استفاده کرده است.

بامبو:

 1. لایه‌برداری از سطح پوست
 2. نرم شدگی و شفافیت پوست
 3. افزایش الاستیسیته

دانه‌های بامبو برای پوست‌های حساس مناسب هستند.

صدف:

به‌دست آمده از صدف خالص که به لایه‌بردار بافتی یکنواخت می‌بخشد. چه پوست شما حساس باشد چه نباشد، همیشه باید از دانه‌های درشت در هنگام اسکراب فیزیکی اجتناب کنید، زیرا ملایم‌ترین است و در معرض خطر یا تحریک قرار نمی‌گیرید.

تکنولوژی استفاده از دانه‌های اسکراب تراست آن را از سایر رقبا متمایز ‌می‌کند زیرا دارای ریزتزین دانه است.

هم افزایی مواد

هر چهار برند از گلیسیرین برای حفظ آب و رطوبت هنگام استفاده از اسکراب صورت استفاده کرده‌اند. دو برند اولاین و نوتروژینا با داشتن سالیسیلیک اسید به عنوان یک لایه‌بردار قوی برای پوست‌های چرب مناسب هستند اما برای پوست‌های خشک و حساس خشن‌اند که می‌تواند موجب پاسخ آلرژیک و یا خشکی شدید پوست شوند.

برند تراست دارای ترکیب منحصر به فردی است که علاوه بر لایه‌برداری فیزیکی و حذف سلول‌های مرده به یکنواختی پوست و از بین رفتن لک‌ها کمک ‌می‌کند.

ترکیب: آراگونیت( فرم کریستالی کلسیم کربنات) همراه با پروتئین کونشیولین

 1. تحریک تولید فاکتور رشد
 2. تولید سلول‌های جدید پوستی
 3. روشن کننده پوست
 4. افزایش الاستیسیته

موادی که در اسکراب باید از آنها دوری کرد

 1. پارابن
 2. الکل
 3. رایحه قوی

پارابن‌ها به سرطان سینه و مسائل مربوط به باروری مربوط شوند. الکل‌ها باعث خشکی پوست شده و آن را نسبت به التهاب مستعدتر می‌کنند.

در ترکیبات برند اولاین فرانسه پارابن و در اوریاژ الکل وجود دارد اما محصول تراست فاقد پارابن، الکل و نمک است. به علاوه رایحه گل‌های به کار رفته در برند اوریاژ ممکن است مطلوب همه سلیقه‌ها نباشد و یا منجر به حساسیت در پوست‌های حساس شود.

قیمت

هر چهار برند سطح قیمت متوسطی دارند که در انتخاب محصول خیلی موثر نیستند اما مواد موثره و نوع پوست در این انتخاب تعیین کننده هستد. برند اوریاژ با مقدار ۲۰۰ میلی لیتر به قیمت ۱۸۵ هزار تومان، اولاین ۲۰۰ میلی لیتری به قیمت ۲۲۰ هزار تومان، نوتروژنا با ۱۵۰ میلی لیتر ۱۵۵ هزار تومان و ماسک اسکراب تراست با حجم ۱۵۰ میلی لیتر به قیمت ۱۲۷ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

همان‎طور که در بالا گفته شد؛ اسکراب‌های صورت که دارای مواد روشن کننده طبیعی پوست هستند، تاثیرات بهتری دارند. مانند برند تراست که با داشتن آراگونیت لک‌ها و جای اسکار‌ها را کاهش می‌دهد.

ماسک اسکراب تراست مناسب انواع پوست با داشتن مواد اکتیو منحصر به فرد از تمام رقبای خود پیشی می‌گیرد.


با یک کلیک از مزایای ماسک اسکراب تراست بهرمند شوید.

ماسک لایه بردار پوست حاوی دانه های اسکراب

طبق آنچه از ماسک اسکراب انتظار داریم و در بالا گفته شد:

 • ساقه گیاه بامبو + لایه داخلی صدف = ترکیبات اصلی لایه‌بردار ماسک اسکراب تراست هستند که با حذف سلول‌های مرده و انتقال سلول‌های پوستی جدید به سطح پوستی سالم تر به ارمغان می‌آورند.
 • لایه‌برداری ممکن است منجر به قرمزی و التهاب شود؛ ترکیبات فعال اسکراب تراست شامل سیم کالمین و بیزابولول از واکنش‌های التهابی جلوگیری ‌می‌کند.
 • ترکیبات فعال اسکراب تراست با خاصیت آنتی اکسیدانی ضمن جلوگیری از آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد سلامت پوست را تضمین می‎کند.
 • ماسک اسکراب تراست جوش‌ها را هدف قرار می‌دهد، پوسته پوسته شدن را از بین می‌برد و پوست خشک را آبرسانی ‌می‌کند.
 • پر از آنتی اکسیدان است. هدف این فرمول غلبه بر هرگونه تحریک احتمالی است و در عین حال پوست کدر و خشک را به پوستی شفاف تبدیل ‌می‌کند.
 • ماسک اسکراب تراست می‌تواند به آرامی پوست مرده را از بین ببرد و در عین حال چربی اضافی را جذب کند. و ما نمی‌توانیم که به قیمت فوق العاده آن نیز اشاره نکنیم.

حرف آخر

در این مقاله برایتان از اسکراب صورت و انواع آن گفتیم. همچنین ماسک اسکراب تراست را با نمونه‌های خارجی آن مقایسه کردیم. نتیجه روشن است. باز هم تراست پیروز میدان است. برای بهره بردن از این ماسک صورت می‌توانید به فروشگاه اینترنتی لیاتیم، بخش مراقبت از پوست سر بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید