صفحه اصلی > محصولات تراست و محصولات مراقبتی : مقایسه سرم هیالورونیک اسید تراست با سه برند خارجی!

مقایسه سرم هیالورونیک اسید تراست با سه برند خارجی!

سرم هیالورونیک اسید تراست

بدین خاطر که همه سرم‌های آبرسان، با یک فرمول و به یک شکل تولید نمی‌شوند، بایستی پیش از خرید به عوامل متعددی توجه کرد تا بتوان از حداکثر مزایای ارائه‌شده توسط یک سرم هیالورونیک اسید بهره‌مند شد. برای همین در این مقاله، می‌خواهیم ویژگی‌های «سرم هیالورونیک اسید تراست» را در مقایسه با سه سرم هیالورونیک اسید خارجی «ایمیجز (Images) از چین»، «باله‌آ (Balea) از آلمان» و «روژی (Rougj) از ایتالیا» به‌طور تخصصی بررسی کنیم:

چرا باید از هیالورونیک اسید استفاده کنیم؟

هیالورونیک اسید به طور طبیعی در سراسر بدن وجود دارد؛ این ماده مؤثره در تمام استخوان‌ها، بافت همبند، غضروف و فولیکول‌های مو یافت می‌شود. ماده‌ای که سطح اصطکاک را پایین آورده و مفاصل را سالم نگه می‌دارد. هیالورونیک اسید به علت توانایی آبرسانی‌اش مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد و می‌تواند ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب نگه دارد؛ یعنی به نوعی برای هیدراتاسیون بدن شگفت‌انگیز است.

باوجود راه‌های متعدد افزودن هیالورونیک اسید به روتین مراقبت از پوست، توصیه می‌شود از سرم استفاده شود، چون به علت ریزمولکول بودن می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند و اگر هدف آبرسانی موضعی باشد، سرم هیالورونیک اسید یک انتخاب عالی است.

استفاده از سرم آبرسان محدودیت سنی ندارد و اگر سن فردی بالای ۲۵ سال باشد و هیچ نشانه قابل‌توجهی از پیری مشاهده نشود، با استفاده از هیالورونیک اسید، ظاهر شدن خطوط و چین‌و‌چروک روی پوست به تأخیر می‌افتد. برای افراد مسن که ممکن است قبلاً متوجه علائم پیری روی پوست شده باشند، این سرم نه تنها رنگ چهره را صاف می‌کند، بلکه نازک شدن پوست را به تأخیر می‌اندازد و به ظاهر کلی صورت کمک می‌کند. بنابراین تا زمانی‌که در یک روتین مراقبت از پوست محصولی حاوی اسید هیالورونیک قرار داشته باشد، می‌توان از نتایج آبرسانی فوق‌العاده این ماده بهره‌مند شد.

همچنین اسید هیالورونیک به عنوان یک محصول پایه برای زیرسازی تمیز کرم پودر و کانسیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا محصولات آرایشی روی آن لغزیده و ظاهر طبیعی‌تری به صورت ببخشد و از کیکی شدن آرایش روی صورت (عدم آرایش یکنواخت) جلوگیری کند.

آیا هیالورونیک اسید استفاده شده در برندهای مختلف، یکسان است؟

از نظر فنی، سه نوع مولکول هیالورونیک اسید وجود دارد که در محصولات مراقبت از پوست فرموله می‌شوند:

 • هیالورونیک اسید هیدرولیزشده؛
 • هیالورونات استیله سدیم؛
 • هیالورونات سدیم.

بین مولکول‌های هیالورونیک اسید، تفاوت‌هایی وجود دارد، به‌ویژه بین هیالورونیک اسید و هیالورونات سدیم. هر دوی این‌ها به طور مشترک در صنعت زیبایی «هیالورونیک اسید» نامیده می‌شوند؛ اما تفاوت‌ اصلی‌ای که بین‌شان وجود دارد، این است که هیالورونات سدیم اندازه مولکولی کوچک‌تری دارد و می‌تواند سریع‌تر به پوست نفوذ کند. ولی از طرف دیگر هیالورونات سدیم شکلی از نمک HA است و غلظت زیادش می‌تواند باعث خشکی پوست شود, چرا که به دلیل خاصیت نمکی، آب طبیعی پوست را جذب می‌کند.

کدام شکل از هیالورونیک اسید برایمان بهتر است؟

پاسخ به این سؤال دشوار است، زیرا محدودسازی جوانب مثبت و منفی هر مولکول HA دشوارتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. مزیت سه اسید هیالورونیک مختلف در این است که به‌خوبی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و در آبرسانی به پوست، حفظ رطوبت و حفظ عملکرد صحیح سد پوستی عمل می‌کنند.

آنچه از یک سرم آبرسان هیالورونیک اسید می‌خواهیم:

 • بدون عطر و روغن باشد؛
 • هیدراتاسیون طولانی‌مدت داشته باشد؛
 • در برابر عوامل استرس‌زای محیطی نقش محافظتی داشته باشد.
 • قیمتش معقول باشد؛
 • التهابات پوستی را آرام نماید؛
 • حاوی ویتامین B5 باشد؛
 • خطوط ریز و چین‌و‌چروک صورت را کاهش دهد؛
 • به عنوان یک پرایمر آرایشی، قابل‌استفاده باشد؛
 • خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد؛
 • ظاهر منافذ پوست را به حداقل برساند؛
 • سرعت جذب بالایی داشته باشد؛
 • غیر کمودوژنیک باشد؛
 • از سد پوستی پشتیبانی کند؛
 • مقدارش کافی باشد.
سرم هیالورونیک اسید تراست
سرم هیالورونیک اسید تراست

آنچه در یک سرم آبرسان هیالورونیک اسید دوست نداریم:

 • مقدارش کم باشد؛
 • گران‌قیمت باشد؛
 • بقایای چسبناکی از خود باقی بگذارد؛
 • نتایج چشمگیری نداشته باشد؛
 • پس از استفاده سوزش ایجاد کند؛
 • حاوی رنگ، عطر و الکل باشد.

در بهترین سرم هیالورونیک اسید به دنبال چه چیزی باشم؟

همه سرم‌های هیالورونیک اسید موجود در بازار به یک شکل ساخته نمی‌شوند؛ بدین معنا که کارشان مشابه هم نیست. در اینجا، سه ​​مورد از اجزای کلیدی یک سرم هیالورونیک اسید باکیفیت که بایستی به دنبال‌شان باشید را برایتان آورده‌ایم:

۱. مولکول‌های هیالورونیک اسید

 • مولکول‌های کم‌وزن در اعماق فرو می‌روند و خطوط ریز و چین‌و‌چروک‌های پوست را با افزایش خاصیت ارتجاعی برطرف می‌کنند. این مولکول‌ها به ایجاد پوستی سالم و شاداب در طولانی‌مدت کمک می‌کنند.
 • مولکول‌های با وزن متوسط ​​به شما کمک می‌کند رطوبت را کمی زیر سد پوست حفظ کنید. این مولکول‌ها همچنین اثری نیمه‌مدت دارند.
 • مولکول‌‎های با وزن بالاتر به عمق پوست نفوذ نمی‌کنند، به این معنی که روی سطح پوست می‌مانند. آن‌ها پوست را فوق‌العاده هیدراته و حجیم می‌کنند و به لایه‌های بیرونی پوست کمک می‌کنند، رطوبتی را که از قبل دارد در کوتاه‌‌مدت حفظ کند.

در محصول برند ایمیجز (Images) از چین اطلاعات بسیار ناقصی گذاشته شده و براساس اطلاعات دردسترس، از هیالورونیک اسید به عنوان مولکول مؤثره استفاده شده است.

در محصول برند روژی (Rougj) از ایتالیا از سدیم هیالورونات به عنوان ماده اصلی استفاده شده؛ انتخابی خوب به علت جذب سریع در اعماق پوست. اما بر اساس اطلاعات پشت محصول، درصد آن مشخص نشده و چنانچه درصد بالایی داشته باشد، به مرور زمان فلور طبیعی پوست را تغییر داده و با جذب آب طبیعی پوست؛ خشکی به همراه میاورد.

در دو برند باله‌آ (Balea) از آلمان و تراست (Trust) از ایران از هیالورونیک اسید به عنوان ماده اصلی استفاده شده است.

بر این اساس دو برند باله‌آ (Balea) از آلمان و تراست (Trust) از ایران که از مولکول‌های هیالورونیک اسید با وزن پایین‌تری استفاده کردند، تاثیرگذاری بیشتری دارند.

سرم هیالورونیک اسید ایمیجز
سرم هیالورونیک اسید ایمیجز

۲. ترکیبات افزوده درخشان‌کننده پوست

برخی از سرم‌های هیالورونیک اسید فقط از ماده مؤثره هیالورونیک اسید و آب تشکیل شده‌اند. درحالی‌که استفاده از این ترکیب، به‌تنهایی کاملاً بی‌خطر است، اما مطلوب نیست. در اینجا چند ماده وجود دارد که می‌تواند سرم هیالورونیک اسید را از «قابل قبول» به «فوق‌العاده» بدل کند:

۱. ویتامین B6: دارای خواص آنتی‌اکسیدانی و حذف رادیکال‌های آزاد است و با کنترل تولید چربی، خاصیت ضدقارچی و ضدمیکروبی، جلوگیری از التهابات ناشی از آلودگی‌های باکتریایی (به ویژه در پوست‌های چرب) و  افزایش خون‌رسانی (افزایش آبرسانی به سلول‌های پوستی) در کنار هیالورونیک اسید، برای روتین پوستی بسیار مناسب است.

۲. ساکارید ایزومرات: از نظر عملکرد و ساختار قندها، مشابه کمپلکس کربوهیدراتی NFM (فاکتورهای آبرسان طبیعی) است و میزان آبرسانی‌اش از گلیسیرین هم بیشتر است. ساکارید ایزومرات همراه با اسیدآمینه لیزین (موجود در ترکیبات لایه شاخی) باعث انتقال و حفظ آب شده و میزان NFMها را هم افزایش می‌دهد.

۳. عصاره دانه انگور: این آنتی‌اکسیدان قوی، مدت‌‌هاست که به دلیل خواص ضدالتهابی و تسکین‌دهنده‌اش شناخته شده است. دارای خاصیت ضد میکروبی بوده و به رفع قرمزی و کاهش تحریکات کمک می‌کند.

سرم هیالورونیک اسید باله‌آ
سرم هیالورونیک اسید باله‌آ

مقایسه سایر مواد مؤثره سه برند

برند ایمیجز (Images) از چین به تنهایی از هیالورونیک اسید و آب استفاده کرده و ترکیب ویژه دیگری را در آن شاهد نیستیم.

برندهای روژی (Rougj) از ایتالیا و باله‌آ (Balea) از آلمان نه تنها حاوی ترکیبات مفید نیستند، بلکه در ترکیبات مؤثره آن‌ها از دایمتیکون، الکل و عطر استفاده شده است.

توجه: از مصرف سرم‌های هیالورونیک اسید حاوی الکل خودداری کنید؛ زیرا یک فرمول حاوی الکل، می‌تواند به جای آبرسانی، پوست شما را خشک کند.

در برند روژی (Rougj) از ایتالیا، از الکل و دایمتیکون استفاده شده است.  دایمتیکون یک پلیمر سیلیکونی است که در محصولات مرطوب‌کننده برای خاصیت نرم‌کنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما، برخی از عوارض جانبی رایج دایمتیکون عبارتند از: سوزش، سرخی، تحریک و برخی از عوارض جانبی جدی دایمتیکون عبارتند از: واکنش آلرژیک، راش و خارش.

در برند باله‌آ (Balea) از آلمان از الکل و عطر استفاده شده که الکل سبب خشکی پوست شده و عطر به خصوص برای پوست‌های حساس می‌تواند منجر به حساسیت درماتیت شدید شود.

توجه: در نظر داشته باشید در محصولات روتین پوستی، سرم آبرسان، هیپوآلرژیک‌ترین محصول است و باید کمترین امکان ایجاد حساسیت را داشته باشد.


نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید تراست را در این مقاله بخوانید:

سرم هیالورونیک اسید

سرم هیالورونیک اسید؛ دشمن سرسخت علائم پیری!

با گذشت زمان، بدنمان تغییرات قابل‌توجهی را تجربه می‌کند، به خصوص پوستمان که خطوطی به آن اضافه می‌شود، رنگش را از دست می‌دهد و درگیر چین و چروک می‌شود. بالا رفتن سن، …


سرم هیالورونیک اسید تراست علاوه بر اینکه فاقد پارابن و رنگ است و الکل و سیلیکون ندارد، با داشتن:

۱. ساکارید ایزومرات + لیزین به صورت هم‌افزا با کمپلکس زایلیتول + آلرژین و پولولان، کراتینوسیت‌ها را آبرسانی می‌کند.

۲. آمینواسیدها + اوره و اسیدلاکتیک، لایه‌های سطحی را آبرسانی می‌نماید.

۳. ویتامین‌های B6، B5 و E همراه با سدیم PCA، پتاسیم PCA و کلسیم PCA، سلول‌های پوستی را تغذیه و آبرسانی می‌کند.

۳. درصد ماده هیالورونیک اسید

بسیاری از سرم‌های هیالورونیک اسید تنها حاوی ۰.۲۵٪ الی ۱.۷۵٪ هیالورونیک اسید هستند. محصولاتی که ممکن است تا حدودی پوست شما را آبرسانی کنند، اما به علت غلظت بسیار کم آن، چندان مؤثر نیستند. هیالورونیک اسید به صورت نمک، اگر غلظتش خیلی زیاد باشد، می‌تواند آب را از پوست شما بگیرد؛ در این حالت هدف واقعی استفاده از یک سرم آبرسان نادیده گرفته می‌شود.

اگر سرم بیش از ۴ درصد هیالورونات سدیم داشته باشد، می‌تواند پوست شما را خشک کند. اجازه دهید این مسئله را با یک مثال ساده برایتان توضیح دهیم:

اگر نمک زیادی روی اسفنج بریزید، نمک آب را از اسفنج بیرون می‌کشد و آن را خشک می‌کند. به همین ترتیب، ازآنجایی‌که هیالورونات سدیم یک سنگ نمک است، مقدار بیش‌ازحد آن می‌تواند رطوبت را از پوست دور کند. ۲ درصد، بالاترین غلظت هیالورونیک اسید است که می‌توانید بدون هیچ‌گونه اثر خشکی، در محلول قرارش دهید.

هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم واقعاً چه مقدار هیالورونیک اسید یا هیالورونات سدیم در یک محصول دریافت می‌کنیم، بدون اینکه بخواهیم آن را به آزمایشگاه ببریم. چون برندها به دلایل مختلف، معمولاً درصد هیالورونیک اسید را اعلام نمی‌کنند. با توجه به این مسئله هم، پیشنهاد می‌شود از فرم نمکی آن استفاده نشود که در برند روژی (Rougj) از ایتالیا به عنوان ماده مؤثره اصلی شناخته می‌شود.

سرم هیالورونیک اسید روژی
سرم هیالورونیک اسید روژی

۴. قیمت نسبت به ارزش

برند ایمیجز (Images) از چین با قیمتی حدود ۸۵ هزار تومان در بازار ایران وجود دارد که با توجه به هزینه تولید سرم و اطلاعات ناقص محصول، استفاده از آن پیشنهاد نمی‌شود؛ برند روژی (Rougj) از ایتالیا با قیمت بالای یک میلیون و دویست هزار تومان قابل خریداری است که با توجه به مقدار کم سرم‌ها و وجود الکل و دایمتیکون در این محصول، تهیه و مصرف آن پیشنهاد نمی‌شود؛ برند باله‌آ (Balea) از آلمان با ۳۴۸ هزار تومان و برند تراست (Trust) از ایران با ۲۴۵ هزار تومان در یک بازه قیمتی قرار دارند؛ اما استفاده از باله‌آ (Balea) به علت وجود عطر و الکل توصیه نمی‌شود.

سرم هیالورونیک اسید تراست
سرم هیالورونیک اسید تراست

برند تراست (Trust) از ایران، ضمن قیمت مناسب با:

ویتامین‌های B5، E، B6، اسیدآمینه گلایسین و پرولین باعث کلاژن‌سازی و آبرسانی پوست می‌شود.

این محصول حاوی پلی‌ساکاریدهایی همچون آلرژین و پولولان است که اولی با اتصال و نگهداری آب و دومی با تولید یک لایه کشسان و تنگ کردن منافذ پوست، آبرسانی بهتر را تأمین می‌کند.

انتخاب یک سرم آبرسان مناسب، پوست را مرطوب می‌کند، ظاهر چین‌و‌چروک را کاهش می‌دهد، رطوبت سلول‌ها را دوباره تأمین می‌کند و روند بهبود زخم را سرعت می‌بخشد.


خرید سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید را در برنامه خود قرار دهید:


سرم هیالورونیک اسید تراست، پیروز میدان رقابت!

ما در این مقاله، از برتری‌های سرم هیالورونیک اسید تراست در مقایسه با سه برند خارجی ایمیجز، باله‌آ و روژی برایتان گفتیم و به این نتیجه رسیدیم، که این سرم ایرانی، پیروز میدان رقابت با سرم‌های خارجی است! پس معطل نکنید و اطلاع از قیمت سرم آبرسان تراست و نیز خرید سرم هیالورونیک اسید تراست را هرچه زودتر در برنامه‌تان قرار دهید!

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید