با هر بار شستشو زیباتر شوید!

پاکسازی پوست، اولین مرحله در روتین روزانه مراقبت از پوست است. استفاده از شوینده‌های خشن و نامناسب می‌تواند باعث ایجاد حساسیت، خارش، قرمزی و التهاب بر روی پوست شود؛ بدین منظور در رویکرد جدید دنیای محصولات آرایشی بهداشتی، از ژل‌ها و فوم‌ها برای پاکسازی عمیق روزنه‌های پوستی و تنظیم اسیدیته آن استفاده می‌شود. این محصولات به خاطر استفاده از ترکیبات شوینده ملایم و اکتیوهای بروز علاوه بر پاکسازی دارای قدرت آبرسانی، روشن‌کنندگی و تنظیم‌کنندگی چربی نیز هستند.

انواع ژل‌های شوینده تراست
مزایای ژل‌های شوینده صورت

ژل شوینده آبرسان پوست

ژل شوینده کنترل‌کننده چربی پوست

ژل شوینده و روشن‌کننده پوست

عملکرد ژل‌های شوینده صورت

ژل‌های شوینده صورت تراست با خاصیت آبرسانی، روشن‌کنندگی و تعدیل چربی جانشین مناسب شوینده‌های خشن جهت شستشو می‌باشند. ترکیبات مؤثره خاص موجود در این محصولات، مانند درماپیور، آربوتین و ترکیبات اولیگوساکاریدی که به ترتیب در ژل‌های شستشوی صورت تعدیل‌کننده چربی، روشن‌کننده و آبرسان تراست استفاده شده، توان ایجاد دو عملکرد همزمان در یک محصول را ایجاد می‌کنند. در ترکیب این فراورده‌ها از مواد شوینده صابونی استفاده نشده و تعدیل‌کننده اسیدیته پوست می‌باشند. پوست پس از شستشو با این محصولات حالتی مخملی به خود گرفته و شادابی آن کاملاً قابل لمس است.

عملکرد ژل‌های شوینده
مواد موثره ژل‌های شوینده تراست

سدیم پی سی ای

سدیم پی سی ای

از فاکتورهای رطوبت‌رسان طبیعی پوست بوده و ساختار آن به نوعی است که به‌راحتی با مولکول‌های آب لینک شده و سطح رطوبت پوست را حفظ می‌کند.

درماپیور HP

درماپیور اچ پی

از گیاه ملکه چمنزار گرفته شده و دارای اسید سالیسیلیک بمنظور کنترل میزان چربی است. این ترکیب باعث فعالسازی آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی پوست شده و از ایجاد آکنه در پوست و التهاب جلوگیری می‌کند.

آربوتین

آربوتین

این ماده از گیاه بیربری و درخت‌هایی همچون توت فرنگی، زغال اخته و هیذر به دست می‌آید. آربوتین با مهار آنزیم تیروزیناز جلوی تولید رنگدانه ملانین و ایجاد لک‌های پوستی را می‌گیرد.

روش استفاده از ژل‌های شوینده
مرحله اول روش استفاده از ژل شستشو

در اولین مرحله بایستی پوست صورت خود را مرطوب کنید.

مرحله دوم روش استفاده از ژل شستشو

سپس مقدار مناسبی از ژل را بر روی صورت قرار داده و ماساژ دهید تا کف ایجاد شود.

مرحله سوم روش استفاده از ژل شستشو

و در پایان صورت خود را با آب ولرم آبکشی نمایید.

سوالات متداول

بهترین زمان استفاده از ژل‌های شوینده صورت، هر شب پیش از خواب و قبل از اجرای روتین شبانه مراقبت از پوست می‌باشد.

به شما توصیه می‌کنیم که از این محصولات به طور همزمان استفاده نکنید.

تکنولوژی پاکسازی عمیق بکارگرفته‌شده در ژل‌های شوینده صورت تراست، سلول‌های مرده را از روی پوست شما حذف می‌کند؛ شما می‌توانید برای داشتن پوستی لطیف متناسب با نوع پوستی که دارید یکی از ژل‌های شوینده آبرسان، روشن کننده و یا کنترل‌کننده چربی پوست را به روتین مراقبتی روزانه خود اضافه کنید.

انواع ژل‌های شوینده تراست

ژل شستشوی صورت حاوی ویتامین و مواد مغذی است به همین دلیل در کنار نقش آبرسانی، وظیفه توزیع مواد مورد نیاز پوست را نیز به عهده می‌گیرد. اما خیلی از ما در هنگام استفاده از ژل شستشوی تراست دچار اشتباه می‌شویم و به همین دلیل نتیجه مورد انتظار را نمی‌گیریم. در ادامه هشت اشتباه مهم را عنوان می‌کنیم و بیشتر درباره نحوه خرید ژل شستشوی صورت از لیاتیم توضیح می‌دهیم.

از آبرسان بعد از شستشوی پوست استفاده نمی‌کنیم

ژل شستشو خاصیت آبرسانی دارد اما باز برای اینکه پوست‌مان را در بهترین حالت قرار دهیم، خوب است بعد از مصرف ژل از کرم مرطوب کننده هم استفاده کنیم. این اشتباهی است که خیلی‌ها به ویژه آنهایی که پوست‌های خشک دارند این اشتباه را انجام می‌دهند و نتیجه لازم را از ژل شستشو نمی‌گیرند.

استفاده از شوینده نامناسب

انواع ژل های شوینده از برندهای مختلف در بازار موجود هستند اما هر شوینده‌ای برای هر پوستی مناسب نیست. کارشناسان «مهلران» تلاش کرده‌اند بهترین محصول را که برای پوست جامعه ایرانی بهترین است را ارائه دهند. برای نمونه اگر پوست‌تان چرب است و از ژل شوینده پوست خشک استفاده کنید، این هم یک اشتباه جدی است.

صورت‌مان را با آب داغ می‌شوییم

این اتفاق بیشتر در زمستان‌ها می‌افتد و ما ناخواسته به علت سردی هوا، بیشتر از آب داغ برای شستشو استفاده می‌کنیم. اما آب داغ برای پوست خوب نیست. رطوبت و چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد و موجب گشادی عروق خونی می‌شود که در نهایت به بافت‌های حساس پوستی صدمه می‌زند. بهتر است به جای آب داغ از آب ولرم و یا ژل شستشوی تراست استفاده کنیم.

قبل از خواب صورت‌مان را شستشو نمی‌کنیم

خیلی‌ها این اشتباه را می‌کنند و با این که مصرف کننده انواع ژل های شوینده صورت تراست هستند، اما احساس رضایت نمی‌کنند. صورت ما در طول روز با آلاینده‌های مختلف از گرد و غبار گرفته تا گازهای موجود در هوا کثیف می‌شود و شستن صورت قبل از خواب (البته با آب سرد) به اثرگذاری بهتر ژل شستشو کمک می‌کند.

صبح‌ها صورت نشسته از خانه خارج می‌شویم!

به هر حال ما درگیری‌های فکری زیادی داریم و از اول صبح همه آنها به نوبت در ذهن ما رفت و آمد می‌کنند. همین موضوع در کنار ریتم سریع زندگی در این روزها، گاهی اوقات شستن صورت را از یادمان می‌برد. متخصصان پوست توصیه می‌کنند در کنار آب از ژل شستشوی صورت هم برای شستشوی صبحگاهی کمک بگیریم.

با دستمال مرطوب صورت‌مان را تمیز می‌کنیم

همان‌طور که از نامش مشخص است، یک دستمال مرطوب فقط پوست را مرطوب می‌کند ولی تاثیری در شستن آرایش ندارد. به علاوه موادی که در ساخت دستمال مرطوب به کار رفته‌اند شاید روی پوست باقی بمانند. بنابراین فقط در شرایط اضطراری از این دستمال‌ها استفاده کنید.

در شستن صورت زیاده‌روی می‌کنیم

گفتیم که تمیزی صورت خوب است و ژل شستشوی تراست هم به همین منظور تولید و عرضه شده است. اما بعضی‌ها صورت‌شان را بیشتر از دو بار در روز شستشو می‌کنند. این موضوع کمکی به طراوات و شادابی پوست نمی‌کند و برعکس میزان چربی‌های آن را نیز افزایش می‌دهد.

شستن صورت با صابون

بعضی از صابون‌ها در گروه شوینده‌های خشن قرار می‌گیرند و رطوبت طبیعی پوست را از بین می‌برند. یکی از اشتباه‌هایی که در مورد پوست انجام می‌دهیم استفاده از صابون است. این موضوع حتی منجر به شکل‌گیری لکه‌های قهوه‌ای روی پوست هم می‌شود. پس بهترین کار این است که به جای صابون که ویژگی‌های آن را نمی‌شناسیم از ژل شوینده صورت تراست استفاده کنیم.

اگر از این اشتباه‌ها دوری کنیم و با چند روز تمرین بتوانیم آنها را از فهرست عادت‌ها حذف کنیم، با خرید ژل شستشوی صورت تراست می‌توانیم صورتی شفاف‌تر و زیباتر داشته باشیم.

شیوه خرید و دریافت ژل شوینده صورت

ژل شوینده صورت تراست را می‌توانید با قیمت ۱۵۸ هزار تومان به سبد خرید محصولات آرایشی و بهداشتی اضافه کنید. این محصول که مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفته در بسته‌بندی تیوبی با حجم ۲۰۰ میلی‌لیتر عرضه شده تا ۶ ماه بعد از اولین مصرف ماندگاری دارد. بعد از ثبت سفارش، امکان دریافت محصول به صورت پستی و یا حضوری از نمایندگی‌های لیاتیم نیز فراهم شده است.