همان‌طورکه برای آرایش کردن وقت می‌گذارید و با دقت و ظرافت این کار را انجام می‌دهید، برای پاک کردن آن هم باید وقت بگذارید. توجه داشته باشید که حتما شب قبل از خواب آرایش خود را کاملا پاک کنید. اگر از لوازم آرایش ضدآب استفاده می‌کنید می‌دانید که پاک کردن آن زحمت بیشتری دارد. پس به جای اینکه پوست خود را با پد آرایشی مخدوش کنید، از یک پاک کننده آرایش مثل محلول دوفاز تراست استفاده کنید تا تمام مواد آرایشی به راحتی از پوست شما پاک شوند و در عین حال به پوست شما آسیبی وارد نشود.

چرا تراست؟ چرا برند خارجی استفاده نکنیم؟ در این مقاله ما از فواید محلول پاک‌کننده آرایش گفته‌ایم. همچنین محلول دوفاز تراست که یک برند ایرانی است را با سه برند خارجی مشابه مقایسه کرده‌ایم. محصولات بررسی شده در این مقاله عبارتند از:

 • محلول پاک کننده آرایش صورت دو فاز “گارنیه-Garnier” مدل Besleyici
 • پاک کننده آرایش دو فاز «مک-MAC» حجم ۱۰۰
 • پاک کننده آرایش دوفاز «دکتر کلینیک-Dr.Clinic»

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در نهایت تصمیم با شماست.

فهرست مطالب

چرا از محلول پاک کننده آرایش استفاده کنیم؟

هر لحظه از روز، پوست ما در حال بازسازی خود برای مبارزه با پیری و مبارزه با عناصر است. آسیب‌های روزانه می‌توانند باعث ایجاد جوش، دانه‌های سرسیاه، مسدود شدن منافذ، لکه‌های خورشیدی و سایر لک‌های ناخواسته شود که همگی در کنار هم لیستی به ظاهر بی پایان از مشکلاتی را تشکیل می‌دهند که پوست ما باید با آن دست و پنجه نرم کند. خوشبختانه، یک رژیم خوب مراقبت از پوست، کلید معکوس کردن یا مسدود کردن اثرات آسیب‌های روزانه پوست است. اگر به صورت روزانه آرایش می‌کنید، پس باید یک پاک کننده آرایش خوب را انتخاب کنید که بتوان از آن در رژیم پاکسازی روزانه پوست خود استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که برنامه روتین شما بسته به سن ، مدت زمانی که زیر نور خورشید می‌گذرانید و وضعیت طبیعی پوست شما متفاوت خواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید که رژیم مراقبت از پوست را می‌توان با کمک درمان‌های حرفه ای مراقبت از پوست بهبود بخشید.

اولین محصولی که برای رژیم روتین پوست خود نیاز دارید یک پاک کننده خوب است. اکثر متخصصان پوست و زیبایی توصیه می‌کنند که صورت خود را دو بار در روز بشویید. هنگامی‌که از خواب بیدار می‌شوید و قبل از رفتن به رختخواب، ایده خوبی است که صورت خود را با یک پاک کننده خوب تمیز کنید. به یاد داشته باشید در مرحله پاکسازی پوست مهم‌ترین نکته این‌است که پوست شما نباید بعد از این مرحله روغن‌های طبیعی خود را از دست بدهد. در عوض، پوست شما باید تمیز، طبیعی و سالم باشد. شما هرگز نمی‌خواهید بعد از شستن پوستتان احساس سفتی یا خشکی کند.

مزایای پاک کردن آرایش زمانی افزایش می‌یابد که مراحل صحیح را دنبال کنید تا بتوانید آرایش خود را پاک کنید و در عین حال سلامت پوست را ارتقا دهید.

محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز دکتر کلینیک
محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز دکتر کلینیک

چرا پاک کننده آرایش باید در رژیم مراقبت از پوست ما گنجانده شود؟

محصول پاک کننده آرایش مناسب می‌تواند:

 • برای کاهش سوزش یا پیری ناخواسته، به راحتی مواد آرایشی، ناخالصی‌ها و کثیفی‌ها را از روی پوست پاک کند.
 • خطر لک‌های ناخواسته پوستی مانند جوش‌های سرسیاه یا قرمزی را کاهش دهد.
 • موجب پیشبرد تجدید سلولی شود.
 • از بین بردن یا کاهش تجمع سلول‌های مرده پوست را به دنبال دارد.
 • گردش خون در پوست را تحریک می‌کند.
 • توانایی پوست را برای تنفس افزایش می‌دهد.

فرقی نمی‌کند فقط کمی‌آرایش می‌کنید یا هر روز صبح ساعت‌ها با دقت آرایش می‌کنید، می‌توانید فواید پوستی، شادابی، لطافت و آبرسانی را به سادگی با افزودن یک پاک‌کننده آرایشی خوب به روتین مراقبت زیبایی خود دوباره کشف کنید.

پاک کننده‌های آرایش دو فازی چگونه کار می‌کنند؟

در شیمی، یک قاعده کلی وجود دارد می‌گوید: مشابه‌ها با هم حل می‌شوند، به این معنی که موادی که از نظر قطبیت یکسان هستند با هم مخلوط می‌شوند. به عنوان مثال، شکر و آب هر دو مواد قطبی هستند، بنابراین شکر به راحتی در آب حل می‌شود. روغن غیر قطبی است، بنابراین شکر در آن حل نمی‌شود.

پاک کننده‌های دو فاز حاوی یک لایه روغنی غیرقطبی معمولاً متشکل از سیلیکون‌های سبک وزن مانند سیکلوپنتازیلوکسان یا سیکلومتیکون هستند که روی یک لایه بر پایه آب قطبی شناور است. آنها به دلیل تفاوت در قطبیت با هم مخلوط نمی‌شوند. اما هنگامی‌که بطری را قبل از استفاده از آن تکان می‌دهید، اطمینان حاصل می‌شود که مقداری از هر لایه آن را روی پد پنبه ای شما قرار می‌دهد، که به آن قدرت می‌دهد مواد قطبی و غیر قطبی، یعنی تقریباً تمام آرایش شما را، حل کند.

آرایش چشم را چطور پاک کنیم؟

بهترین انتخاب برای پاک کردن آرایش چشم محلول پاک کننده دوفازی است.

پوست اطراف چشم شما بسیار حساس است. برای پاکسازی این ناحیه از پاک کننده‌های کف دار خودداری کنید، زیرا به راحتی می‌توانند وارد چشم شما شوند و احتمالاً مجبور خواهید بود برای پاک کردن آرایش خود به زحمت زیادی بیاندازید.

از پاک کننده‌های آرایشی مبتنی بر روغن استفاده کنید. از آنجایی که آرایش چشم، به خصوص ریمل و خط چشم، تمایل به ضد آب بودن دارد، استفاده از پاک کننده‌های آرایشی مبتنی بر آب همیشه بهترین کاربرد را نخواهد داشت. در عوض، یک پاک‌کننده آرایش مبتنی بر روغن را امتحان کنید که آرایش شما را سریع‌تر حل می‌کند.

از مالش دادن پلک‌ها یا مژه‌ها و لمس ناحیه بسیار حساس زیر چشم خودداری کنید. در عوض، مقدار کمی‌ از پاک‌کننده آرایش انتخابی‌تان را روی یک پد پنبه‌ای یا توپ پنبه‌ای بمالید و آن را روی مژه‌ها و پلک‌هایتان به مدت یک یا دو دقیقه نگه دارید و سپس به آرامی‌ آرایش را پاک کنید.

چه نوع پاک‌کننده آرایشی نامناسب است؟

از پاک کننده‌های مبتنی بر الکل خشک کننده خودداری کنید. بسیاری از پاک‌کننده‌های آرایش شامل الکل به عنوان یکی از مواد اصلی خود هستند، زیرا به راحتی می‌توانند ترکیب شیمیایی سخت بسیاری از آرایش‌ها را از بین ببرند. با این حال، قرار دادن پوست در معرض پاک کننده‌های مبتنی بر الکل به طور منظم می‌تواند به مرور زمان به پوست شما آسیب برساند، بنابراین در صورت امکان از استفاده از آنها خودداری کنید.

از پاک کننده‌هایی که منافذ را می‌بندند استفاده نکنید. برخی از وب سایت‌ها استفاده از محصولات غیر  پاک‌کننده مانند روغن بچه را پیشنهاد می‌کنند. این به شما کمک می‌کند از پاک کننده‌های آرایشی که دارای الکل هستند دوری کنید، اما استفاده از چیزی مانند روغن بچه نیز می‌تواند منافذ شما را مسدود کند. شما می‌خواهید پاک کننده آرایش شما محصول را از صورت شما پاک کند، نه اینکه چربی جدید اضافه کند، بنابراین سعی کنید از این نوع پاک کننده‌ها اجتناب کنید.

پاک کردن آرایش فقط برای تمیز کردن پوست و جلوگیری از جوش و مراقبت از ناحیه حساس چشم نیست، سلامت ابروها و مژه‌ها نیز بسیار مهم است. برای سلامت مژه‌ها و چشم‌ها، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که تمام آثار آرایش را کاملا پاک می‌کنیم. یک انتخاب درست به پر و سالم ماندن مژه‌ها و ابروها کمک می‌کند و در عین حال از شرایط ناخوشایندی مانند گل مژه جلوگیری می‌کند. بله، پاک نکردن آرایش چشم به درستی می‌تواند منجر به گل مژه شود که به آکنه پلک معروف است.

با این حال، پیدا کردن یک پاک کننده آرایش چشم ملایم اما به اندازه کافی قدرتمند برای پاک کردن ریمل و خط چشم ضدآب کار آسانی نیست.


برای آشنایی بیشتر با محلول پاک‌کننده آرایش دوفازی تراست مقاله زیر را از دست ندهید.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

تونر پوست نرمال تا خشک تراست، پوست را آبرسانی کرده و با ایجاد یک سد دفاعی روی پوست، مانعِ از دست دادن آب پوستی می‌شود.


برای انتخاب یک پاک کننده دوفازی خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام انتخاب یک پاک‌کننده دوفازی خوب باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

۱-انتخاب محلول دوفاز بر اساس نوع پوست

از آنجایی که هدف پاک کردن آرایش، جلوگیری از جوش و سوزش است، استفاده از پاک کننده آرایش با فرمول یا موادی که با نوع پوست شما همخوانی ندارد، کاملاً غیرمعمول است. مهم است که یکی را انتخاب کنید که خیلی خشن یا پاک کننده قوی نباشد و بتواند آرایش را بدون تشدید شرایط قبلی یا ایجاد نگرانی‌های جدید پاک کند. پاک کننده‌های آرایش می‌توانند حاوی حلال‌های مبتنی بر روغن یا آب باشند.

انتخاب پاک‌کننده آرایش ملایم چشم، و اجتناب از برخی مواد تشکیل دهنده می‌تواند به شما کمک کند پاک‌کننده‌ای را انتخاب کنید که کار خود را انجام دهد و به پوست شما کمک کند.

برای پوست‌های چرب محصولی را انتخاب کنید که حاوی اسید سالیسیلیک باشد. اگر پوست شما چرب یا ترکیبی از چربی و خشک است، پاک کننده آرایشی را انتخاب کنید که حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید باشد. هر دو ماده به جذب روغن اضافی کمک می‌کنند در حالی که آرایش شما را پاک می‌کنند.

اگر پوست خشکی دارید، از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که کرمی ‌است یا وقتی آن را روی پوست خود ماساژ می‌دهید کف می‌کند. این کار همزمان با تجزیه مواد شیمیایی موجود در پاک کننده و پاک کردن آرایش، رطوبت را به پوست شما باز می‌گرداند.

پاک کننده‌های آرایش بدون چربی برای انواع پوست مفید هستند، بنابراین بدون توجه به نوع پوستی که دارید از آنها استفاده کنید.

۲-انتخاب محلول دوفاز بر اساس نوع آرایش

به یاد داشته باشید که: “مثل، مانند را حل می‌کند”

یک پاک کننده آرایش مبتنی بر آب روی آرایش مبتنی بر آب موثرتر عمل می‌کند و یک پاک کننده آرایش مبتنی بر روغن روی آرایش مبتنی بر روغن موثرتر عمل می‌کند. یک عامل اضافی که باید در نظر داشته باشید این است که چه مقدار آرایش می‌کنید. اگر از کرم پودری با پوشش کامل، ماندگار، ریمل ضدآب و رژ لب مایع مات استفاده می‌کنید، شما به یک پاک کننده دوفازی احتیاج دارید.

۳-انتخاب محلول دوفاز بر اساس نوع محصول

پاک کننده‌های آرایش به اشکال مختلف وجود دارند: میسلار واتر، پاک کننده‌ها، دوفازی‌های پاک کننده، دستمال مرطوب آرایشی. بهترین گزینه برای شما نه تنها به پوست شما بستگی دارد، بلکه به زمان و مکانی که می‌خواهید آرایش خود را پاک کنید نیز بستگی دارد. اگر قبل از خواب صورت خود را در خانه می‌شویید، یک پاک کننده دوفازی خوب عمل می‌کند.

محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز مک
محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز مک

ویژگی‌های یک محلول دوفاز خوب چیست؟

یک محلول دوفازی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آنچه ما در یک محلول پاک‌کننده آرایش دو فازی دوست داریم عبارت است از:

 • اپلیکاتور خوب
 • بدون ایجاد سوزش چشم
 • نرم‌کننده پوست
 • آسان برای استفاده
 • باقی نگذاشتن چربی بر روی پوست
 • بسته بندی پایدار
 • بدون تحریک و سوزش
 • فاقد عطر
 • بدون پارابن
 • غیر کومدون زا و ضد حساسیت

و اما مواردی که ما درباره یک پاک‌کننده دوست نداریم:

 • قیمت بالا
 • نیاز به مالش زیاد
 • تحریک کننده پوست
 • شکل نامناسب اپلیکاتور

موارد نگران کننده که باید در محلول دوفاز به آنها توجه کرد

توجه کنید که پاک کننده‌های دوفازی آرایش گاهی حاوی مواد نگران کننده هستند. به منظور افزایش ماندگاری، بسیاری از پاک‌کننده‌های آرایش حاوی مواد نگهدارنده اضافه شده و ناخواسته هستند. به ویژه، ممکن است دارای مواد شیمیایی آزاد کننده فرمالدئید باشند. فرمالدئید زمانی که زیاد مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک سرطان‌زا طبقه‌بندی می‌شود و مواد سرطان‌زا در نهایت می‌توانند به مواردی مانند سرطان منجر شوند.

برای شروع، بسیاری از پاک کننده‌های آرایش دوفازی حاوی الکل‌های خشک‌کننده هستند. اگر پوست خشک یا حساسی دارید، این نوع از الکل‌ها یکی از آخرین چیزهایی است که می‌خواهید تمام صورت خود را در معرض آن قرار دهید!

برخی از نمونه‌های رایج دیگر از مواد نگران کننده که بعضی از پاک کننده‌های  دوفاز آرایش یافت می‌شوند عبارتند از:

روغن معدنی: اگر روی پوست شما باقی بماند، منافذ را می‌بندد و باعث می‌شود پوست نتواند نفس بکشد. و در نهایت منجر به جوش و آکنه می‌شود.

سدیم لوریل سولفات و دیازولیدینیل اوره: هر دو می‌توانند باعث تحریک، تورم، قرمزی و حتی واکنش‌های آلرژیک شوند.

سیکلوپنتازیلوکسان: در حالی که ادعا می‌کند بازسازی پوست سالم را تقویت می‌کند، به عنوان یک سرطان زا خفیف نیز در نظر گرفته می‌شود.

وجود این مواد در یک محلول دوفاز باعث می‌شود که پوست ظریف چشم قرمز، تحریک و پف کرده شود. همچنین می‌تواند ظاهر خطوط پنجه کلاغی را نمایان‌تر کند.

محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز گارنیه
محلول پاک‌کننده آرایش دوفاز گارنیه

جایگزین‌های سالم برای مواد موثر محلول دوفاز کدام‌اند؟

محصولاتی را هدف قرار دهید که دارای مواد طبیعی هستند. محصولات بدون عطر یا محصولاتی را انتخاب کنید که جزء معطر آنها از منابع طبیعی ساخته شده است.

سه نمونه از جایگزین‌های سالم‌تر عبارتند از:

 • روغن جوجوبا
 • روغن پاک کننده طبیعی نارگیل
 • اسطوخودوس

هنگام مقایسه محصول مورد نظرمان با محصول مشابه به چه موارد دقت کنیم؟

اول از همه به یاد داشته باشید که یک پاک‌کننده آرایش دوفازی خوب به‌طور مؤثر آب و آرایش را بدون از بین بردن روغن‌های طبیعی و محافظ پوست، حل می‌کند.

یک محلول دوفازی خوب آرایش سرسخت از جمله ریمل ضد آب را حل می‌کند، به راحتی با آب امولسیون می‌شود، و بدون ایجاد احساس چربی اضافی، پوست را تمیز می‌کند.

وقتی به دنبال یک پاک‌کننده آرایش دوفازی می‌گردید، غیرقابل تحریک بودن آن ضروری است. با خواندن برچسب‌های مواد اولیه شروع کنید. از مواد شیمیایی مانند عطرهای اضافه شده، پارابن‌ها، آزاد کننده‌های فرمالدئید اجتناب کنید، زیرا این مواد می‌توانند پوست را تحریک کنند. آرایش باید به راحتی و با استفاده از پاک کننده مناسب پاک شود. شما نباید با فشار زیاد و به‌سختی آرایش خود را پاک کنید.

از الکل دوری کنند، زیرا می‌تواند خشک‌کننده باشد، و همچنین رنگ‌ها یا عطرهای اضافه شده را نیز به این دلیل که می‌توانند تحریک کننده باشد.

در کنار دوری از مواد خشن و پاک کنندگی راحت به خواص مواد فعال افزودنی آن هم توجه کنید تا در کنار پوستی تمیز، ساختار پوست هم تقویت شود. یک فرمول دوفاز مناسب با مزایای مراقبت از پوست که به راحتی آرایش مبتنی بر آب و ضدآب را بلند می‌کند. فرمول‌های سرسخت که به خوبی کار می‌کنند و چشم‌ها را تحریک نمی‌کنند.

برای مثال چنانچه دارای مواد متعادل کننده پوست مانند روغن جوجوبا باشد، در نتیجه‌ی آن پوستی که قبلا تحریک شده است را تحریک نمی‌کند.

یا وجود ترکیبات ملایم و تسکین‌دهنده مانند عصاره خیار، آلوئه ورا و چای سبز به آرامش و رفع التهاب پوست‌های حساس کمک می‌کند.

علاوه بر افزودنی‌های مفید توجه به بسته بندی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال اندازه سوراخ اپلیکاتور محلول دوفازی دارای اهمیت است، باید به اندازه‌ای باشد که  به راحتی بتوان مقدار مناسبی را روی یک پد پنبه ای ریخت. اگر سوراخ اپلیکاتور بزرگ باشد؛ قابل کنترل نیست و بیش از نیاز مصرف شده و صرفه اقتصادی ندارد.

مقایسه محلول پاک کننده دوفاز تراست با سه نمونه خارجی موجود در بازار ایران

محلول پاک کننده آرایش صورت دو فاز گارنیه

این پاک‌کننده، محصول کشور فرانسه با حجم ۴۰۰ میل و به قیمت ۱۲۰هزار تومان در بازار ایران موجود است؛ با توجه به ترکیبات پاک‌کننده می‌توان گفت که؛ در حذف گزینه‌های مبتنی بر آب بسیار موثرتر خواهد بود. برای از بین رفتن چربی و آرایش‌های روغنی و ضد آب به مقدار زیادی از این ترکیب همراه با مدت زمان طولانی و مالش زیاد همراه خواهد بود که امکان سوزش و تحریک چشم را بالا می‌برد.

پاک کننده آرایش دو فاز مک

محصولی از کشور امریکا با حجم ۱۰۰ میلی لیتر  و قیمت ۱۴۰هزار تومان موجود است. این محصول حاوی ماده مضر دایمتیکون است که دایمتیکون نوعی از سیلیکون می‌باشد که که این ماده می‌تواند باعث ایجاد چربی‌های اضافه در پوست و بسته شدن منافذ شود. استفاده از همچین ترکیباتی در یک محصول پاک‌کننده آرایشی می‌تواند از ورود رطوبت و مواد مغذی به نواحی عمقی پوست جلوگیری کند و برای پوست‌های چرب خطر ایجاد آکنه و برای پوست‌های حساس امکان خارش و حساسیت وجود دارد.

پاک کننده آرایش دوفاز دکتر کلینیک

از کشور ترکیه حجم ۱۵۰ میل با قیمت ۲۲۵هزار  تومان در بازار ایران خریداری می‌شود؛ این محصول حاوی گلیسیرین و مرطوب‌کننده‌های مناسبی است اما با توجه به ترکیبات مناسب پوست چرب نبوده و به بسته شدن منافذ و ایجاد و جوش و آکنه کمک می‌کند و رد چربی بعد از استفاده از خود به جا می‌گذارد.

محلول پاک کننده آرایش دو فازی تراست

پاک‌کننده دوفازی تراست، با داشتن ترکیبات فعالی مانند: روغن زیتون سرشار از ویتامین‌های A، E، D و K دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و با مهار رادیکال آزاد در سلامت پوست نقشی موثر ایفا می‌کند.

محلول پاک کننده آرایش تراست
محلول پاک کننده آرایش تراست

این محصول با داشتن اسکوآلن باعث تقویت سد دفاعی پوست در برابر عوامل مضر خارجی می‌شود. روغن بادام با داشتن خاصیت ضدالتهابی به درمان اگزما و پسوریازیس کمک می‌کند پس افراد با پوست‌های خشک و حساس و حتی در معرض اگزما و پسوریازیس با خیال راحت می‌توانند از این محصول استفاده کنند.

نکات بسیار مهم درباره انتخاب محلول آرایشی پاک کننده دو فازی تراست:

 • این نمونه مناسب انواع پوست است.
 • محصول فاقد روغن است پس افرادی با پوست چرب هم می‌توانند از محصولات دوفازی استفاده کنند و حساسیتی ایجاد نشده و فرد جوش نمی‌زند.
 • عصاره بابونه و کاندولا در این محصول پوستی بدون التهاب برای شما به ارمغان می‌آورد.

حرف آخر درباره انتخاب محلول دوفاز مناسب

در انتها می‌توان گفت پاک‌کننده‌ها نقش مهمی‌ در برداشتن لایه‌های کراتینه، پاکسازی منافذ و درنتیجه حفظ سلامت و بهبود کیفیت پوست ایفا می‌کنند. از سوی دیگر استفاده مداوم از صابون‌ها و پاک‌کننده‌های ناسازگار با نوع پوست می‌تواند سبب آسیب‌های جدی پوست شود. برتری محلول دوفازی به این علت است که: آنها در پاک کردن آرایش چشم نسبت به پاک‌کننده‌های معمولی آرایش یا آب‌های میسلار عملکرد بهتری دارند. آنها در مقایسه با پاک کننده‌های آرایشی مبتنی بر آب با روغن و سبوم روی پلک‌ها کار می‌کنند تا پاکیزگی کامل در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

به یاد داشته باشید همیشه آرایش خود را پاک کرده و در پایان روز صورت خود را بشویید. پوست شما یک اندام است و نیاز به تنفس دارد. اگر هر روز به محض رسیدن به خانه آرایش خود را پاک کنید و صورت خود را بشویید، پوست شما بسیار سالم تر خواهد بود.

و در نهایت تاکید می‌کنیم که مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید! برای پاکیزگی به دنبال محصولی باشید که بدون ایجاد تحریک و روغن اضافی روی پوست؛ صورتتان را هیدراته نگاه دارد؛ مثل محلول دوفاز تراست.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

2 دیدگاه‌ها

  • سلام دوست عزیز ❤️
   خوشحالیم که مطالب ما برای شما مفید بوده‌اند و از آرزوی خوبتون ممنونیم 🌹

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید