این روزها نام ‌BB کرم را زیاد می‌شنویم. دلیل محبوبیت بی‌بی‌کرم‌ها خواص درمانی آنها است. تصور کنید که از کرم‌پودری استفاده می‌کنید که بافت سبک دارد و علاوه بر داشتن پوششی مناسب روی پوست، قابلیت‌هایی مانند آبرسانی، ضدچروک، ضدآفتاب و ضدآکنه را هم در خودش دارد. اگر به جای کرم‌پودرهای عادی از BBکرم استفاده کنید، این تصور به واقعیت تبدیل می‌شود.

نمی‌دانم تابه‌حال برایتان پیش آمده درگیر آکنه شده باشید یا نه؟ فرض را بر این می‌گذاریم همین که اینجا آمده‌اید، می‌خواهید بدانید چطور می‌شود از شر آکنه خلاص شد. همان‌طور که خودتان بهتر می‌دانید، آکنه نوعی عارضه پوستی است. عارضه‌ای که اگر درمانش نکنید می‌تواند به لحاظ روحی هم شما را درگیر مشکلاتی بکند. به هر حال جایی که بیشتر مستعد آکنه است، صورت می‌باشد و صورت همان نقطه‌ای است که برای خیلی‌ها اهمیت زیادی دارد و اولین چیزی است که در مواجهه با دیگران به نمایش می‌گذارید. راه‌حل درمان آکنه ساده است. ساده به اندازه خرید محصولی به نام کرم پودر BB تراست و استفاده از آن.

ساختار پوست و علل ایجاد آکنه

برایتان سؤال پیش آمده از خودتان بپرسید پوستتان چه ساختاری دارد؟ همین پوستی که شاید روزانه از کنارش بی‌اهمیت می‌گذریم یا فکر می‌کنیم تنها خانم‌ها باید به آن اهمیت بدهند و چه اهمیتی دارد یک مرد چه پوستی داشته باشد؟ تابه‌حال فارغ از نگاهی جنسیتی به پوست خودتان توجه کرده‌اید؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید پوست بزرگ‌ترین اندام بدن انسان است. ۱۶ درصد وزن بدن یک انسان را پوست او تشکیل می‌دهد. ساده‌اش این که پوست همان دیوارهایی است که در گذشته دور یک شهر می‌کشیدند که از آسیب آدم‌های بیرونی در امان بماند. مانعی است بین محیط خارجی و فضای درونی بدن. از عملکردهای پوست می‌توان به حفظ رطوبت، جلوگیری از نفوذ باقی مولکول‌ها، تنظیم دمای بدن، محافظت از بدن در برابر میکروب‌ها اشاره کرد.

یک نوع تقسیم‌بندی وجود دارد که پوست را به خشک، چرب و مختلط دسته‌بندی می‌کند. خود پوست از سه لایه تشکیل شده که به آن اپیدرم، درم و بافت زیرجلدی دارای چربی می‌گویند. اگر به هرکدام از این لایه‌هایی که گفتیم آسیبی برسد، می‌تواند باعث ازبین‌رفتن این دیوارهای دفاعی بشود. آکنه‌ای که از آن در ابتدای مطلب گفتیم زمانی ایجاد می‌شود که منافذ پوست یا مسیر فولیکول‌های مو با چربی پوست یا سلول‌های پوستی مرده بسته شود. غدد چربی نزدیک سطح پوست قرار دارد و با تولید چربی باعث می‌شود پوست و موی شما چرب باشد و جلوی خشکی آن را می‌گیرد. نام چربی پوست را احتمالاً شنیده باشد؛ سبوم.

آکنه به اشکال متفاوتی مثل جوش سرسفید، سرسیاه یا جوش‌های معمولی روی پوست ایجاد می‌شود. ۴ دلیل اصلی را برای علت ایجاد آکنه در نظر می‌گیرند که عبارت است از بزرگ شدن غدد چربی زیر پوست، وجود باکتری، افزایش تولید سبوم و تکثیر بیش از حد باکتری در غدد چربی.

ماهیت کرم پودر

در پاسخ به این سؤال کلی که «کرم پودر چیست؟» باید بگوییم که محصولی است آرایشی که به صورت‌های مختلف وجود دارد و از آن برای ایجاد رنگ یکنواخت و بافت مناسب در پوست و همچنین پوشاندن عیوب یا لک‌های پوستی استفاده می‌شود. در این میان هستند کرم‌پودرهایی که با ویژگی آب‌رسان، ضد لک، ایجادکننده لایه پایه در پوست یا ضدآفتاب تولید می‌شوند. حالا سؤالی که مطرح می‌شود این است که چطور می‌توان کرم پودر مناسب را انتخاب کرد و چه ویژگی‌هایی یک کرم پودر را به محصولی ایده‌آل تبدیل می‌کند؟

ماهیت کرم‌پودر
ماهیت کرم‌پودر

ویژگی‌های یک کرم‌پودر خوب

از موارد مهم در انتخاب کرم پودر مناسب می‌توان به پوشش‌دهی آن اشاره کرد که خب این موضوع تا حد زیادی به رنگ‌دانه‌های موجود در این محصول بستگی دارد. هرچه رنگ‌دانه موجود در کرم پودری بیشتر باشد، توان پوشش‌دهی آن بیشتر است. اگر این میزان کمتر باشد، شما ملزم به استفاده روزانه از این محصول خواهید بود. حالا افرادی که پوست حساس دارند یا روی پوستشان آکنه وجود دارد، باید از کرم‌پودرهایی استفاده کنند که پوشش‌دهی آنها بیشتر و کامل است. در چنین شرایطی دقت در استفاده از کرم پودر کامل بسیار مهم است چرا که هر اشتباهی در استفاده می‌تواند منجر به آسیب رساندن به پوست شود.

نکته بعدی در انتخاب کرم پودر مناسب، در نظر گرفتن مواد موثره به کار رفته در ساخت آنهاست. شما یک کرم پودر را هم می‌توانید به شکل چسبناک و مایع پیدا کنید و هم به شکل کرمی و پودری. هرکدامشان هم میزان پوشش‌دهی خودشان را دارند. مثلاً نوع چسبناک، مایع یا کرمی به شما پوشش‌دهی متوسطی می‌دهند اما کرم پودرهای پودری هستند به‌ندرت پوشش‌دهی کامل ارائه می‌کنند و لزوم استفاده مجدد در آنها زیاد است.

نکته دیگری که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به شما کمک می‌کند تا کرم پودر مناسب را پیدا کنید، در نظر گرفتن حالت پایانی ایجاد شده روی پوست است. بیشتر کرم پودرها ظاهری مات، براق، شفاف یا طبیعی ایجاد می‌کنند. بعضی از آنها رنگ‌دانه‌هایی دارند که نور را منعکس می‌کند و ظاهرتان را شفاف و براق می‌سازد. اگر پوست رنگ‌پریده‌ای دارید، این کرم پودر مناسب شماست. کرم پودری با ظاهر طبیعی یا مات مناسب کسانی است که پوست‌های چرب یا مختلط دارند. این‌طوری می‌توانید بهترین کرم پودر که مناسب صورتتان است، پیدا کنید.

کرم پودر BB و ویژگی‌های آن

نام BB کرم را شنیده‌اید؟ اگر نه که احتمالاً این سؤال برایتان پیش آمده BB کرم چیست؟ البته طبیعی است تمام این سؤالاتی که دارد به ذهن شما می‌رسد. BB کرم محصولی است آرایشی که علاوه بر ویژگی‌های آرایشی‌اش، ویژگی‌های مراقبت از پوستی مثل ضد پیری، آبرسانی و مراقبت در برابر آفتاب را هم دارد. کرم پودر، کرم روشن‌کننده، آب‌رسان، مات‌کننده، کانسیلر، مراقبت‌کننده از پوست و ضدآفتاب و پرایمر از جمله نقش‌هایی است که BB کرم می‌تواند برای شما ایفا کند. این محصولی که از آن داریم حرف می‌زنیم، پوشش‌دهی کمی دارد و به همین خاطر از آن برای پوشاندن لک‌های کوچک یا خفیف استفاده می‌شود. سبک بودنش باعث می‌شود برای کارکردهایی به جز کارکرد آرایشی هم مناسب باشد.

از مزایای BB کرم باید بگوییم که مهم‌ترینش آبرسانی به پوست خشک است. درواقع این محصول بافت نرم‌کننده دارد. همچنین از آن جایی که خاصیت ضدآفتاب هم دارد می‌توانید آن را با SPFهای مختلف خریداری کنید. میزان پوشش‌دهی BB کرم کاملاً طبیعی است و باعث تازه شدن پوست می‌شود. استفاده از این محصول به‌هیچ‌وجه به شما حس سنگینی نمی‌دهد. برای استفاده از آن نیز به‌سادگی می‌توانید از دستان خود بهره ببرید. افرادی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند هم می‌توانند از BB کرم استفاده کنند تا جای آکنه را بپوشانند. دلیل این که می‌گوییم پوست مستعد آکنه بهتر است از این محصول استفاده کنند این است که این مدل پوست‌ها نیاز به محصولاتی دارند که سبک باشد و اجازه تنفس بدهد. از دیگر مزایای BB کرم می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای همه نوع پوستی قابل استفاده است.

کرم پودر BB
کرم پودر BB

ترکیبات موثره کرم پودر BB

حالا برویم سراغ اصل مطلب یعنی مواد موثره موجود در کرم پودر BB تراست که محصولی است کاملاً مناسب برای پوشاندن آکنه و انواع لک‌های پوستی و همچنین آبرسانی پوست:

هیالورونیک اسید

این ماده موثره به شکل طبیعی در بدن موجود است. از ویژگی‌های این ماده موثره می‌توان به توان آبرسانی به سلول‌های پوست و همچنین توانایی حفظ رطوبت تا چند برابر وزن مولکولی خودش اشاره کرد. هیالورونیک اسید جدای از آبرسانی پوست باعث استحکام سلول‌ها و همچنین جلوگیری از پیری می‌شود. هیالورونیک اسید موجود در کرم پودر BB تراست به خوبی در امر آبرسانی پوست کمک می‌کند و در عین حال جلوی ایجاد آکنه را هم می‌گیرد.


غیر از BB کرم، CC و DD کرم هم داریم. اگر تفاوت بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم را نمی‌دانید، مقاله زیر را از دست ندهید.

دی دی کرم

تفاوت‌های میان بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم

شما برای مراقبت از پوست خود انتخاب‌های بسیار زیادی دارید. بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم! درباره این کرم‌ها چه چیزی میدانید؟


زینک پی سی ای

این ترکیب هم مشابه ترکیب قبلی در بدن انسان وجود دارد. وظیفه آن کنترل چربی پوست است. وجود این ماده موثره در کرم پودر BB تراست به کنترل چربی پوست کمک می‌کند و به این صورت جلوی ایجاد آکنه را می‌گیرد. همچنین باعث کاهش التهاب و جلوگیری از آکنه می‌شود.

درماپیور اچ پی

استفاده از درماپیور اچ پی در کرم پودر BB تراست به حذف چربی اضافی پوست کمک می‌کند. در عین حال با کاهش چین و چروک پوست باعث نرم شدن لایه اپیدرم یا همان سطحی پوست می‌شود. همچنین این ماده موثره می‌تواند با میکروب‌های مهاجم پوست مقابله کند و در عین حال با کنترل چربی پوست از ایجاد آکنه روی آن جلوگیری کند. همچنین باید به این نکته هم اشاره کنیم که سالیسیلیک اسید موجود در این ماده موثره می‌تواند بیشتر مشکلات پوستی از اگزما گرفته تا آکنه و پسوریازیس را درمان کند.

استفاده از کرم پودر BB تراست
استفاده از کرم پودر BB تراست

زایلیتول و زایلیتول گلوکوزاید

جزئی است مشتق شده از گندم و سلولز چرب. از این ماده موثره در کرم پودر BB تراست استفاده شده تا به بازسازی و در عین حال مرطوب‌سازی پوست کمک کند. این ماده موثره روی پوست سدی ایجاد می‌کند که جلوی تبخیر آب را می‌گیرد. از ویژگی‌های دیگر این ماده می‌توان به حفظ رطوبت پوست و آبرسانی اشاره کرد.

میتوکینیل

از این ماده موثره برای مقابله با آلاینده‌ها استفاده می‌شود. جلوگیری از تأثیر آلاینده‌ها یعنی عامل اصلی ایجاد چین و چروک از بین می‌رود و این‌طوری خاصیت ضد پیری هم دارد. در عین حال از تبخیر آب سطح پوست جلوگیری می‌کند و این‌طوری خاصیتی برای جلوگیری از چین و چروک هم دارد.

مزایای کرم پودر BB

کرم پودر BB تراست توانایی بسیار زیادی برای پوشش‌دهی پوست دارد و در عین حال از پوست شما مراقبت می‌کند. مشکل رایجی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، چربی بالای پوست است. ایجاد آکنه در پوست‌هایی که چرب است، بیشتر اتفاق می‌افتد. اسکار ناشی از آکنه هم ممکن است بعد از گذشت زمان باعث ایجاد لک پوستی شود. به همین خاطر استفاده از کرم پودر BB تراست برای پوشاندن اینها ضروری است. مواد موثره استفاده شده در این محصول نیز تا حد زیادی کمک می‌کند تا ضمن کنترل چربی جلوی ایجاد آکنه گرفته شود. همچنین باعث آبرسانی پوست شده و باعث می‌شود پوستی محکم و در عین حال جوان داشته باشید.


تنها یک کلیک تا داشتن پوستی یکدست و بی‌نقص فاصله دارید.

کرم پودر BB تراست

به پوستی جوان، سلام کنید!

خب، حالا فهمیدید چطور می‌توانید از شر آکنه خلاص شوید؟ در این مطلب از لیامگ به بررسی کرم پودر BB تراست پرداختیم. از مزایای آن گفتیم و در عین حال از این که در ساخت آن از چه مواد موثره ای استفاده شده است. شناخت این مواد موثره به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری این محصول را خریداری کنید. در صورتی که به دنبال خرید محصولات آرایشی و مراقبتی برای پوستتان هستید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید