صفحه اصلی > مراقبت از پوست : مراقبت از پوست در سفر؛ آرامشی چند برابر

مراقبت از پوست در سفر؛ آرامشی چند برابر

مراقبت از پوست در سفر

درباره اهمیت مراقبت از پوست، همه‌مان با هم متفق‌القول هستیم. داشتن روتین مراقبت از پوست از جمله چیزهایی است که باید در اولویت سبک زندگی‌مان قرار بگیرد. حالا در این میان اگر بخواهیم به سفر برویم، اوضاع کمی متفاوت می‌شود. آنجاست که جدای از مراقبت‌های پوستی روزانه باید به فکر مراقبت از پوست در سفر خود نیز باشیم. مسافرت سالم‌ترین اعتیادی است که وجود دارد، شما این‌طور فکر نمی‌کنید؟ درحالی‌که سفر می‌تواند برای ذهن، بدن و روحتان کاملاً آرامش‌بخش باشد؛ درعین‌حال می‌تواند برای پوست شما مسئله‌ای کاملاً نگران‌کننده باشد. پیش از سفر، میلیون‌ها چیز در ذهنتان می‌گذرد از برداشتن پاسپورت، کارت پرواز و لباس گرفته تا جمع کردن چمدان و ساک. اما مراقبت روزانه از پوست و مسائل مربوط به آن آخرین چیزی است که به ذهنتان می‌رسد.

که البته بسیار مهم است چرا که تغییر آب و هوا، روتین و استرس سفر می‌تواند روی پوستتان تأثیر به سزایی بگذارد. اما نیازی به نگرانی نیست. شما از مرحله آگاهی به سادگی عبور می‌کنید چرا که از اهمیت رسیدگی به پوست باخبر هستید. مراقبت از پوست در سفر، روتینی دارد اما نه خیلی پیچیده و پر جزئیات. تنها کاری که لازم است بکنید، این است که خودتان را آماده کنید و لازمه آن، مطالعه این مطلب از لیامگ است. همراهمان باشید.

سفر چطور روی پوست شما تأثیر می‌گذارد؟

وقتی سفر می‌کنید، روتین مراقبت از پوست شما کمی درهم می‌شود. درعین‌حال شما هم در معرض آب و هوای مختلف و شرایط محیطی متفاوت قرار می‌گیرید و هم ممکن است غذاهای متنوعی از جمله هله‌هوله بخورید. همه این‌ها فاکتورهایی است که می‌تواند در هنگام سفر روی پوستتان تأثیر بگذارد. بیایید نگاه جزئی‌تری به آن‌ها بیندازیم.

الف | تغییر آب و هوا

به یاد داشته باشید: پوست شما وقتی رطوبت نبیند از هم می‌پاشد. چه با هواپیما بخواهید سفر کنید چه جایی که قرار است به آن سفر کنید هوای خشکی داشته باشد، قرار است روی پوستتان تأثیر بگذارد. علاوه بر این، وقتی در سفر هستید، اغلب فراموش می‌کنید به قدر کافی  آب بنوشید. این موضوع تأثیر بدتری روی پوستتان می‌گذارد.

پیش از سفر حتماً چک کنید آب و هوای جایی که می‌خواهید به آن سفر کنید، به چه صورت است. اگر سرد است، هوای آن خشک خواهد بود و پوستتان به سرعت خشک می‌شود. اگر جای گرمی است، هوای شرجی دارد و پوست شما سبوم ترشح خواهد کرد و مستعد کومدون خواهید بود.

ب | تغییر در روتین مراقبت از پوست

وقتی مسافرت می‌کنید، غیرممکن است بتوانید طبق روتین مراقبت از پوستتان پیش بروید. بین پروازهای آخر شب، سفرهای با قطار و سفرهای جاده‌ای، شما حتی زمان این را ندارید که صورتتان را درست و حسابی بشویید. وقتی صورتتان تمیز نشود، سلول‌های پوست مرده روی سطح جمع می‌شوند و منجر به از هم پاشیدن پوستتان می‌شوند.

روتین مراقبت از پوست
روتین مراقبت از پوست

پ | تغییر در محصولات مراقبت از پوست

شما وارد هتلتان می‌شوید و درست وقتی که می‌خواهید دوش بگیرید، چند محصول کوچک مراقبت از پوست می‌بینید که معمولاً ژل شستشوی صورت، لوسیون بدن، پاک‌کننده، شامپو و صابون است که توسط هتل برایتان فراهم شده است. درحالی‌که مقاومت در برابر وسوسه‌ها سخت است اما به یاد داشته باشید که این محصولات هیچ مشکل پوستی مشخصی را حل نمی‌کنند و برای نوع پوست شما طراحی نشده‌اند. استفاده از آن‌ها تنها منجر به از بین بردن بافت پوستتان می‌شود.

ت | تغییر در برنامه‌هایتان

وقتی مسافرت می‌کنید، چرخه خوابیدن و بیدار شدن شما دستخوش تغییراتی می‌شود. به همین خاطر ممکن است قادر به دنبال کردن روتین مراقبت از پوست خود نباشید.

خبر خوب این که برای مراقبت از پوست در سفر کلی راه وجود دارد. نیازی نیست در هنگام سفر پولی برای محصولات مراقبت از پوست جدید بدهید. همه کاری که لازم است بکنید این است که روتین خود را دستخوش تغییراتی بکنید و فقط محصولاتی که بسیار واجب هستند را همراهتان ببرید.

۱۰ نکته مهم برای مراقبت از پوست در سفر

مورد اول؛ حتماً با خودتان ژل شستشوی صورت داشته باشید!

اگر پاک‌کننده صورت با خودتان ندارید، از همانی که هتل در اختیارتان می‌گذارد استفاده کنید. ژل شستشوی صورت از بهترین محصولاتی هستند که می‌توانید برای مراقبت از پوست در سفر استفاده کنید. آن را داخل یک کیف زیپ‌دار بگذارید. می‌توانید  از آن‌ها در هر جایی که خواستید استفاده کنید. مطمئن شوید پاک‌کننده صورتی که استفاده می‌کنید، کیفیت خوبی داشته باشد.

مورد دوم؛ اسپری مه پاش صورت

این محصول، برای همه واجب است. چه آن‌هایی که یک سفر آخر هفته‌ای رفته‌اند چه کسانی که می‌خواهند مدت زمان طولانی‌تری در سفر بمانند. حتماً باید این محصول را همراهتان داشته باشید. این محصول، آب‌رسان بوده و پوست شما را در طول سفر، مرطوب نگه می‌دارد. وقتی آن را روی صورت خود می‌پاشید، باعث مرطوب ساختن پوستتان می‌شود. این اسپری به طور خاص اگر پوست خشکی دارید، برایتان خوب خواهد بود.

مورد سوم؛ پاک‌کننده صورت مورد علاقه‌تان را همراهتان داشته باشید!

پاک‌کننده صورت مهم‌تر از سرم و کرم زیر چشمتان است. یک پاک‌کننده روزانه این اطمینان را برای تمام روز به شما می‌دهد که صورتتان از هرگونه آلودگی و آسیب مصون بماند. پوست کثیف مستعد هرگونه آسیبی خواهد بود.

پاک کننده صورت
پاک کننده صورت

تا داشتن یک میسلار واتر فوق‌العاده، تنها یک کلیک فاصله دارید.

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش پوست خشک و نرمال تراست

مورد چهارم؛ مرطوب‌کننده خود را فراموش نکنید!

یک مرطوب‌کننده خوب به سلامت پوست شما کمک می‌کند. به پوستتان آب‌رسانی می‌کند و جلوی فروپاشی و مشکلات پوستی ناشی از خشکی را می‌گیرد. حتماً پیش از این که سوار هواپیما شوید از مرطوب‌کننده استفاده کنید. هوای داخل هواپیما خشک است و می‌تواند به پوستتان آسیب برساند.

مورد پنجم؛ ضد آفتاب یادتان نرود!

از هرکسی بپرسید بدون چه محصولی نمی‌توانند سفر کنند، قطعاً جوابشان به شما، کرم ضد آفتاب خوب خواهد بود. یکی از روش‌های مراقبت از پوست در سفر، استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی پوست است تا از آن به خوبی مراقبت کند.


برای آشنایی با یکی از بهترین ضدآفتاب‌های ایرانی، تنها یک کلیک کافیست!


مورد ششم؛ چند ماسک صورت همراهتان داشته باشید!

ماسک صورت هیچ فضای اضافه‌ای را در چمدانتان اشغال نمی‌کند و برای مراقبت از پوست در سفر، بسیار مناسب است. این ماسک‌های درمانی می‌توانند جایگزینی بسیار مناسب برای برخی سرم ها یا کرم‌های خاص باشند که احتمالاً موقع سفر نمی‌توانید آن‌ها را با خودتان ببرید یا ممکن است فراموششان کنید.

مورد هفتم؛ زیاد به صورتتان دست نزنید!

تا حد امکان دستانتان را از صورتتان دور نگه دارید. این کار باعث حفظ پوستتان خواهد شد. سخت می‌شود در هنگام سفر این قانون را رعایت کرد. اما دلیل این کار این است که ممکن است دستان شما آلوده به باکتری‌هایی باشند که بتوانند مشکلات پوستی ایجاد کنند. دستانتان را با مایع دستشویی ضد باکتری بشویید و حتماً مراقب تمیزی آن‌ها باشید.

مورد هشتم؛ آرایش کردن، تعطیل!

چه وقتی می‌خواهید سوار هواپیما شوید چه می‌خواهید به مکانی توریستی سر بزنید، آرایش کردن تعطیل! بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از مرطوب‌کننده رنگی در هنگام سفر استفاده کنند اما بهترین کار برای مراقبت از پوست در سفر این است که به کرم روزانه‌تان و کرم ضد آفتابی که هر روز می‌زنید، بچسبید و بگذارید پوستتان نفس بکشد. این به خاطر شرایط آب و هوا و اتمسفر است که ممکن است پوستتان را حسابی به هم بریزد.

مورد نهم؛ یک کرم چشم خوب همراه داشته باشید!

اگر به طور مستمر با پف زیر چشم روبرو هستید، حتماً یک کرم زیر چشم همراهتان داشته باشید. به عنوان جایگزین می‌توانید از پارچه و یخ روی آن استفاده کنید و آن را روی چشمانتان بگذارید. این کار باعث می‌شود تا زیر چشمانتان به وضع عادی و سالم خود برگردند.

مورد دهم؛ به هیچ عنوان به خواب خود آسیب نزنید!

خوب نخوابیدن در طی سفر می‌تواند باعث شود پوستتان مستعد مشکل شود. پس سعی کنید خوب بخوابید حتی اگر سفر سختی دارید.

خواب کافی در سفر
خواب کافی در سفر

در نهایت، اجازه دهید پوستتان نفس بکشد!

همه ما می‌خواهیم در عکس‌های مسافرت‌هایمان خوب دیده شویم. اگر مسائل مربوط به مراقبت از پوست در سفر را به خوبی رعایت کنید دیگر نیازی نیست سراغ هیچ لوازم آرایشی بروید تا پوستتان را خوب جلوه دهید. دنبال کردن این نکات ساده می‌تواند هرگونه نگرانی در ارتباط با پوستتان را در هنگام سفر از بین ببرد. در این مطلب از لیامگ به بررسی روش‌های مختلف مراقبت از پوست در سفر پرداختیم و سعی کردیم در قالب مراحلی ساده درباره آن‌ها برایتان بنویسیم و نکاتی بگوییم که به شما در سفرهایی که در پیش خواهید داشت، کمک بکند.

شما چه توصیه‌هایی برای مراقبت از پوست در سفر دارید؟ پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا ما و دیگر دوستان نیز از آن‌ها بهره‌مند شویم.


برای آشنایی با روتین مراقبت از پوست به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

روتین پوست

روتین پوست، از آن چیزهایی که باید حتما داشته باشید!

برای داشتن پوستی سالم، درخشان، نرم و عاری از هرگونه چین و چروک، داشتن روتین پوست مناسب، از ضروریات زندگی است.


اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید