آیا با سه قانون طلایی روتین مراقبت از پوست صورت آشنا هستید؟ اگر تنها بتوانید دو تا از این سه قانون را نام ببرید، این مطلب از لیامگ برایتان جالب خواهد بود؛ از حالا به بعد دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نخواهید کرد. پاک‌سازی، پاک‌کنندگی عمیق و مرطوب‌سازی، ۳ مرحله مراقبت از پوست صورت است اما بسیاری از ما مورد دوم را فراموش می‌کنیم. احتمالاًالآن چند سؤال در ذهنتان شکل گرفته باشد. این که تونر چیست و چه کاربردی دارد؟ عوارض تونر چیست یا بهترین تونر روشن کننده پوست چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در این مطلب خواهید خواند که اضافه کردن تونر صورت به روتین مراقبت آرایشی‌تان مزایای زیادی برایتان خواهد داشت. به دلیل کمبود اطلاعات، بسیاری از زنان از این وسیله آرایشی شگفت‌انگیز استفاده نمی‌کنند. اکنون وقت تغییر است.

مزایای استفاده از تونر چیست؟

بیایید ببینیم بهترین تونر چیست و چه مزایایی دارد: مزایا و نتایجی که با اضافه کردن تونر صورت به روتین آرایشی روزانه‌تان تجربه خواهید کرد، بسیار زیاد است. خودتان را برای دانستن این مزایا آماده کنید:

 • منافذ باز شده را در حین پاک‌سازی، می‌بندد.
 • سفتی و قدرت پوست را بهبود می‌بخشد.
 • تولید سبوم و درنتیجه ظاهر شدن آکنه در پوستتان را کنترل می‌کند.
 • گردش خون را فعال می‌کند، PH را تنظیم کرده و به جذب کرم مرطوب‌کننده برای آب‌رسانی بیشتر کمک می‌کند.
 • پوست شما تازه می‌شود.
 • باعث درخشندگی پوستتان می‌شود.
 • پوستتان را تغذیه و نیازهایش را برطرف می‌کند.
 • علاوه بر تمام این مزایای باورنکردنی، استفاده از تونر بسیار  آسان است. آیا با دانستن تمام این موارد از این که تاکنون از آن استفاده نمی‌کردید، ناراحت نیستید؟

چه زمانی و چگونه باید از تونر صورت استفاده کنیم؟

این را میدانیم که محصولات آرایشی باید بعد از پاک‌سازی و قبل از مرطوب ساختن پوست استفاده شوند. این یعنی این که باید دو بار در روز از آن استفاده کنید، یک بار صبح و یک بار شب. در ادامه مراحلی آمده که با دنبال کردنشان می‌توانید بیشترین کارکرد تونر را روی پوست خود، ببینید:

 • وقتی پاک‌سازی پوستتان را انجام دادید، مقدار کمی تونر صورت را روی پنبه آغشته کنید. پنبه شما نباید خیس باشد.
 • پنبه را به دو نیم تقسیم کنید که هر نیمه را بتوانید روی یک نیم کره صورت استفاده کنید.
 • با انجام حرکات چرخشی از داخل به بیرون، پنبه را روی کل صورتتان بمالید.
 • می‌توانید از تونر پوست روی گردنتان هم استفاده کنید.
 • به پوستتان اجازه دهید به طور کامل آن را جذب کند و سپس سراغ آبرسان بروید.

همان‌طور که می‌بینید، هیچ کاری آسان‌تر از استفاده از تونر نیست. بهترین چیز این است که این روتین ۳۰ ثانیه‌ای می‌تواند تفاوتی بسیار شگرف در سلامت پوست صورتتان ایجاد کند.

بهترین زمان استفاده از تونر
بهترین زمان استفاده از تونر

انواع تونر کدام هستند؟

این لوازم آرایشی، انواع مختلفی دارد، درست مثل میسلار واتر، لوسیون و آب گرم. علاوه بر این، ما ۴ نوع اصلی تونر صورت داریم که با توجه به خواصی که برای پوستتان دارند، دسته بندی شده‌اند:

 • تونرهای تند و تیز: آن‌ها برای کنترل تولید سبوم و بستن منافذ طراحی شده‌اند.
 • تونرهای تحریک‌کننده: مناسب برای به دست آوردن پوستی نرم و کاهش علائم پیری
 • تونرهای نرم‌کننده: این محصولات بسیار مرطوب‌کننده و مغذی هستند.
 • تونرهای تسکین‌دهنده: همان‌طور که از اسمشان پیداست، خاصیت تسکین‌دهنده و تجزیه‌کنندگی دارند.

کدام تونر برای صورتمان مناسب است؟

شاید این اولین سؤالی باشد که به ذهنتان برسد. طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی وجود دارد که از این میان سخت می‌شود چیزی مناسب برای پوست پیدا کرد. در جدول زیر، می‌توانید تونر مناسب برای پوستتان را پیدا کنید:

نوع پوستتونر توصیه شدهدلیل؟
نرمالتقریباً همه، به غیر از تونرهای تند و تیزتونرهای بسیار تند و تیز می‌توانند پوست را خشک کنند!
خشکتونر نرم‌کنندهآن‌ها یکی از مرطوب‌کننده‌ترین لوازم آرایشی هستند.
ترکیبیتوصیه می‌شود که دو تونر مختلف را برای بخش‌های مختلف صورتتان استفاده کنید.هر ناحیه از صورت ویژگی خودش را دارد.
چربتونر تند و تیزآن‌ها منافذ پوست را می‌بندند و تولید سبوم را به تعادل می‌رسانند.
حساستونر تسکین‌دهندهخاصیت تجزیه‌کنندگی و ضد التهابی دارند.
بالغتونر تحریک‌کنندهپوست را نرم می‌کنند. علاوه بر این، اغلب دارای آنتی‌اکسیدان هستند.
مستعد آکنهتونر تند و تیزجلوی تولید بیش از حد چربی را می‌گیرند.

باید نوع پوست خود را بدانید که بتوانید انتخاب کنید. اکنون که این جدول را مطالعه کردید، پیدا کردن تونر صورت مناسب برای پوستتان کار سختی نخواهد بود.

به دنبال چه مواد مؤثره‌ای در تونری که می‌خریم، باید باشیم؟

اکنون که متوجه شده‌اید کدام تونر صورت مناسب پوستتان است، باید از میان طیف گسترده‌ای از محصولاتی که در بازار هست، انتخاب کنید. به همین منظور، بسیار مهم است که به مواد مؤثره مختلفی که در ساخت وسیله آرایشی‌تان به کار رفته، دقت کنید.

مواد مؤثره لازم برای تونر
مواد مؤثره لازم برای تونر

در ادامه فهرستی از مواد مؤثره اصلی طبق نوع پوستتان آمده است:

نوع پوستمواد مؤثره ضروری
نرمالهیالورونیک اسید، آب رز، آلوئه ورا
خشکهیالورونیک اسید، ویتامین ای، آب رز
ترکیبیفندق افسونگر، اسید لاکتیک، گلیسیرین
چربروغن درخت چای، اسید سالیسیلیک، فندق افسونگر
حساسآلوئه ورا، بابونه، آمینواسید
بالغویتامین ای و سی، سلول‌های بنیادی گیاهی و آلفا لیپوئیک اسید
ضد آکنهروغن درخت چای

منتول و الکل دو مواد مؤثره‌ای هستند که باید از آن‌ها پرهیز کنید. درحالی‌که ممکن است حس شادابی به شما بدهند اما پوستتان را در طولانی‌مدت خشک می‌کنند.

تونر صورت چه کاربردهای دیگری دارد؟

اگرچه هدف اولیه آن‌ها مراقبت از پوست در میان پاک‌سازی و مرطوب‌کننده است، اما بسیاری از زنان از آن به دلایل دیگری نیز استفاده می‌کنند. تونرها، بهترین اسپری‌های خنک‌کننده روزانه به شمار می‌روند یا بهترین اسپری فیکس کردن آرایش نیز هستند. درواقع، بسیاری از شرکت‌های آرایشی در حال حاضر محصولاتی در قالب را این اهداف، تولید می‌کنند.

آیا باید تونر را همیشه با استفاده از پنبه روی صورتمان بمالیم؟

سؤال دیگری که ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید این است! برخی از ما خیلی علاقه‌ای به استفاده از پنبه نداریم – چه به خاطر بافتی که دارد یا رد کوچکی که ممکن است روی صورتمان باقی بگذارد. اگرچه برخی تونرهای خاص را باید حتماً با پنبه استفاده کرد اما خبر خوب این که شما جایگزین‌های دیگری دارید که می‌توانید از آن‌ها نیز بهره ببرید:

 • اگر تونر شما حالت اسپری کردنی دارد، می‌توانید آن را درست مثل هر اسپری دیگری مستقیماً روی پوستتان بزنید.
 • همچنین می‌توانید آن را روی دستانتان بزنید و سپس روی صورتتان بمالید. اگر این روش را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید این کار با استفاده از کلف دستتان و به آرامی انجام خواهید داد. هرگز آن را روی صورتتان به صورت مالشی استفاده نکنید.
 • ترفندی حرفه‌ای: مقدار کمی تونر را روی دستتان بگذارید، سرتان را خم کنید و آن را روی صورتتان بگذارید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود.
 • اگر نمی‌خواهید از پنبه استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که دستورالعمل تولید کننده را پیش از خرید بخوانید. همیشه باید از توصیه‌هایی که روی محصول نوشته شده است، پیروی کنید.

برای آشنایی با نحوه استفاده از تونر، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را حتماً مطالعه نمایید.

استفاده از تونر

همه چیز درباره استفاده از تونر

اگر به دنبال از بین بردن آلودگی‌های پوستی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ استفاده از تونر بروید. اگر باور نمی‌کنید، این مطلب را بخوانید و مطمئن شوید!


معیار خرید تونر چیست؟

نمی‌شود این مطلب را بدون بررسی مهم‌ترین معیارهای خرید تونر، به اتمام رساند. این نکات به شما کمک می‌کند تا به تونری مناسب دست پیدا کنید. چه اهل آرایش باشید چه صرفاً دنبال این باشید که ظاهری خوب داشته باشید، توجه به عوامل زیر می‌تواند امر مهمی باشد:

الف) نوع پوست

همان‌طور که به طور مفصل گفتیم، اولین چیزی که باید در هنگام خرید تونر صورت به خاطر داشته باشید، نوع پوستتان است. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا نیازهای شخصی‌تان را شناسایی کرده و روی نقاط ضعفتان تمرکز کنید.

در ادامه نکاتی مناسب برایتان آماده کرده‌ایم:

نوع پوستنیاز اساسی
نرمالمراقبت روزانه
خشکمرطوب‌کنندگی
ترکیبیمتمایز ساختن نواحی مختلف
چربکنترل کردن تولید سبوم
حساسحذف یا کاهش التهاب
بالغبه حداقل رساندن علائم پیری
مستعد آکنهکنترل کردن تولید سبوم

به خاطر داشته باشید که این‌هانشانه‌هایی برای اهداف کلی هستند و هر پوست با دیگری فرق می‌کند. هیچ‌کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد، پس وقت بگذارید و ببینید کدام تونر برای پوستتان مناسب است.

ب) نوع تونر

این یکی دیگر از معیارهای مهمی است که نمی‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید. درواقع، کاملاً مرتبط با معیار قبلی است. بسته به نیازهای مختلف پوستتان، باید دنبال تونری باشید که کاملاً با احتیاجات پوستتان تناسب دارد.

علاوه بر این، فراموش نکنید که ترکیب محصولات مختلف طبق  ضرورت‌هایی که گفتیم، می‌تواندکاملاً مفید باشد. پوست شما همیشه یک شکل نیست و بسیار مهم است که بتوانید با توجه به تغییراتش، نیازهایش را برطرف کنید. برای کمک به این اتفاق، بسیاری از برندهای لوازم آرایشی، تونرهای چند کاره را طراحی کرده‌اند.

نوع تونر
نوع تونر

پ) مواد مؤثره

احتمالاً اگر خیلی طرفدار آرایش کردن باشید این نکته برایتان کاملاً طبیعی باشد اما هرگز نمی‌توانید همه حواستان را جمع کنید. مواد مؤثره موجود در تونر بسیار مهم است. همان‌طور که میدانید، پوست صورت بی‌نهایت، حساس است و بسیاری از عوامل خارجی می‌توانند به آن آسیب بزنند. به همین جهت، ما به شدت توصیه می‌کنیم که سراغ تونرهای طبیعی بروید.

می‌توانید به دنبال محصولاتی باشید که از گیاهان، روغن‌های اساسی یا گل‌ها ساخته شده‌اند و از محصولاتی که شامل پارابن و الکل هستند، اجتناب کنید. درحالی‌که ماندگاری آن‌ها بیشتر است اما در طولانی‌مدتمی‌توانند عوارض جانبی بسیار زیادی داشته باشند.

ت) سایر خصوصیات

دلیل این که چرا از شما می‌خواهیم به این مورد توجه کنید این است که فکر می‌کنیمیک‌قدم پیش رفتن همیشه خوب است –به‌خصوص وقتی صحبت مراقبت از پوست به میان باشد. به همین خاطر، تشویقتان می‌کنیم که سایر خصوصیاتی که تونر صورت شما می‌تواند به شما بدهد را بررسی کنید. برخی از محبوب‌ترین ویژگی‌های تونر می‌تواند شامل ضد پیری و ضد خستگی باشد. به طور خاص هنگام استفاده از تونر برای روتین صبح، این موضوع و خصوصیت، بسیار مفید است.

ث) کیفیت

درواقع نشان‌دهنده جنبه‌های دیگر است. اول از همه، به کیفیت محصول در ترکیباتی که استفاده کرده و آزمایشات پوستی‌ای که از سر گذرانده اشاره دارد. به نظر می‌رسد مشخص باشد اما این موضوع می‌تواند جلوی بسیاری از واکنش‌های آلرژیک ناخواسته را از شما بگیرد.

از طرف دیگر، کیفیت همچنین با نتایجی که تونر صورت دارد، قابل ارزیابی است. شما دو راه دارید که بیشتر درباره این موضوع بفهمید: می‌توانید خودتان محصول را تست کنید یا درباره‌اش در وب‌سایت‌های مختلفی که دیگران نوشته‌اند، بخوانید.

کیفیت محصول در هنگام خرید تونر
کیفیت محصول در هنگام خرید تونر

در این قسمت از مقاله میخواهیم دو محصول خیلی عالی را به شما معرفی کنیم:

تونرهای مغذی و پاک‌کننده پوست تراست!

این تونرها در دو نوع و برای پوست‌های خشک تا نرمال و مختلط تا چرب تولید می‌شوند. این محصولات باقی‌مانده مواد آرایشی و آلودگی‌ها را از منافذ پوست شما پاک می‎کنند و هیچ ردی از آلودگی روی پوست به جای نمی‌گذارند. همچنین به کوچک شدن منافذ باز پوست شما کمک شایانی می‌کنند.

تونرهای مغذی و پاک‌کننده پوست تراست!
تونرهای مغذی و پاک‌کننده پوست تراست!

تونر مغذی و پاک‌کننده پوست چرب تا مختلط تراست!

این تونر ضمن پاک‌سازی پوست از باقی‌مانده مواد آرایشی، ترشح چربی پوست را تنظیم و کنترل کرده و با این کار از بروز جوش و آکنه روی پوست ما جلوگیری میکند. از دیگر مزایای این محصول آبرسانی پوست، تنظیم‌کنندگی pH پوست و رفع التهاب و قرمزی پوست است.

تونر مغذی و پاک‌کننده پوست خشک تا نرمال تراست!

این محصول در کنار این که ذرات باقی‌مانده آلودگی‌ها را به خوبی از پوست شما پاک می‌کند، رطوبت پوست شما را تامین کرده و آن را به خوبی آبرسانی می‌کند. همچنین این محصول منافذ پوست شما را جمع کرده و از ایجاد حساسیت و التهاب و قرمزی در پوست شما جلوگیری می‌کند.

و کلام آخر درباره این محصول معجزه‌آسا!

همه ما دوست داریم که روزانه چهره‌ای فوق‌العاده داشته باشیم. به همین خاطر است که تلاشمان را برای روتین‌های مراقبت از پوست مختلف انجام می‌دهیم. اما بسیاری از ما پاک‌کنندگی عمیق را کاملاً فراموش کرده‌ایم. حلقه فراموش‌شده میان پاک‌سازی و مرطوب کردن. اطمینان داریم که با مطالعه این مطلب از لیامگ هرگز این اشتباه را تکرار نخواهید کرد. در این مطلب سعی کردیم هر آنچه درباره تونر صورت وجود دارد را با شما در میان بگذاریم و اطلاعاتی تکمیلی در خصوص این محصول آرایشی بدهیم. اگر می‌خواهید محصولات آرایشی و بهداشتی بخرید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما در این فروشگاه دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید