صفحه اصلی > مراقبت از پوست : روتین پوست، از آن چیزهایی که باید حتما داشته باشید!

روتین پوست، از آن چیزهایی که باید حتما داشته باشید!

روتین پوست

اگر این مقاله را باز کرده‌اید، معنایش این است که دلتان می‌خواهد یک روتین پوست داشته باشید و چندین و چند سؤال است که ذهنتان را مشغول ساخته؛ اینکه، وسایل روتین پوست کدام‌اند؟ از چه محصولاتی باید استفاده کرد؟ به چه ترتیبی باید از این محصولات استفاده کرد و از همه مهم‌تر اینکه عملکرد این محصولات چطور است؟

روتین مراقبت از پوست در گذشته بسیار ساده بود: شستشوی دست، شستشوی صورت، استفاده از مرطوب‌کننده و همین! اما حالا هم این‌طور است؟ خیر! اصلاً! همین‌طور که ما سراغ استفاده از محصولاتی مثل تونر، سرم، روغن‌های اسانس، ماسک و دیگر محصولات مهم برای روتین مراقبت از پوست خود رفتیم، دسته‌بندی جدیدی در این حوزه به وجود آمد و هنوز هم برای خیلی‌ها به‌درستی جا نیفتاده است. ما داریم درباره وسایل روتین پوست صحبت می‌کنیم.

آشنایی با وسایل روتین پوست

برخی از محبوب‌ترین وسایل روتین پوست در بازار شامل غلتک صورت، چوب‌دستی ماساژ و سنگ‌های گواشا می‌شود. با وجود اشکال مختلف – غلتک‌ها مثل غلتک‌های رنگ بسیار کوچک هستند، چوب‌دستی ماساژ به شکل استوانه‌ای است و سنگ‌های گواشا تخت هستند و لبه‌ای خمیده دارند – غر سه اساساً یک کار انجام می‌دهند: از آنها برای ماساژ پوست صورت، ازبین‌بردن تنش، افزایش جریان خون، کاهش چین‌وچروک و کشیدن پوست و ازبین‌بردن پف استفاده می‌شود.


برای آشنایی بیشتر با وسایل روتین پوست، به مقاله زیر مراجعه نمایید.

وسایل روتین پوست

آیا انواع وسایل روتین پوست را می‌شناسید؟

علاوه بر محصولات مراقبت از پوست مدتی است استفاده از وسایل روتین پوست نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. اینجا به طور مفصل درباره این وسایل برایتان نوشته‌ایم.


در ادامه، برای این که بیشترین تأثیرگذاری را از یک روتین پوستی ببینید، کافی است چند مرحله ساده را دنبال کنید: پاکسازی، مراقبت و درمان.

در ادامه این مقاله جامع و کامل، می‌خواهیم شما را با یک روتین پوستی ایده‌آل برای صبح و شب، آشنا کنیم و از مزایا و ویژگی‌های بهترین محصولات مراقبتی، یعنی برند تراست برایتان صبحت کنیم:

روتین پوستی صبح

پن

پن‌ها ظاهری مثل صابون دارند؛ اما ساختارشان با صابون‌ها متفاوت است. این محصولات بدون اینکه چربی‌های مفید پوست را از بین ببرند، آلودگی‌ها را به‌خوبی پاک کرده و از رشد میکروب‌ها روی پوست جلوگیری می‌کنند. در بازار محصولات مراقبت از پوست، پن‌های زیادی عرضه می‌شود که هرکدام خواص منحصربه‌فردی دارند که علاوه‌بر پاکسازی پوست، عارضه‌های آن را هم برطرف می‌سازند.

پن های تراست
پن های تراست

برند تراست ۵ پن برای عارضه‌های مختلف پوستی تولید می‌کند. پن لایه‌بردار آلفاتراست حاوی ۱۰% AHA، پن روشن کننده و ضد لک صورت و بدن، پن آبرسان پوست‌های خشک تا نرمال، پن ضد جوش و آکنه و پن آبرسان پوست چرب و مختلط. شما می‌توانید با استفاده از این پن‌ها در روتین پوستی خود، علاوه‌بر پاک کردن تمام الودگی‌ها و مواد آرایشی از پوست‌تان، عارضه‌های مختلف آن را نیز برطرف سازید و درنهایت پوستی تمیز، سالم و شاداب داشته باشید. در جدول زیر بخشی از مزایای پن های تراست را برای شما آورده‌ایم:

پن آبرسان پوست های خشک تا نرمالپن آبرسان پوست های مختلط تا چربپن روشن کننده و ضد لکپن ضد جوش و آکنهپن لایه بردار حاوی ۱۰% AHA
پاک‌کننده عمیق و ملایم پوست حساس پاک‌کننده عمیق و ملایم پوستپاک‌کننده عمیق پوستپاک‌کننده عمیق و ملایم پوستلایه‌بردار و پاک‌کننده عمیق پوست
مناسب درمان اگزما و پوست‌های آتوپیکآبرسان و رطوبت‌رسان پوست چربروشن، شفاف و جوان‌کننده پوستکمک به رفع جوش و آکنه -آنتی باکتریالکمک به درمان تیرگی و لک‌های پوستی
آبرسان و مرطوب‌کننده پوستکنترل ترشح چربی و ازبین‌برنده چربی اضافه پوستکمک به درمان لک‌های پوستی کنترل ترشح چربی و جلوگیری از ایجاد جوش و آکنهلطافت‌دهنده و کاهش زبری پوست
حفظ لایه محافظ رطوبت پوستضدبراقی، ضدالتهاب، التیام‌بخش و ضدرادیکال‌های آزادرفع تیرگی کشاله ران، زیر بغل، زانو و…جمع‌کننده منافذ باز پوستشفاف و روشن‌کننده پوست
التیام‌بخش، ضدالتهاب و ضدرادیکال‌های آزادمناسب پوست‌های بی‌آب و تحریک‌شده از درمان جوش و آکنهفاقد مواد قلیایی و تنظیم pH پوستدرمان جوش‌های سرسفید و سرسیاهجوان‌کننده و حفظ‌کننده رطوبت پوست

میسلار واتر

اولین کاری که بایستی اول صبح برای پاک کردن آلودگی‌ها یا چربی‌های برجای مانده روی پوست انجام دهید، استفاده از معجزه‌ای است در بین محصولات مراقبت از پوست، به نام میسلار واتر! ازآنجایی‌که در زمان خواب، ذرات عرق و چربی روی پوست شما نشسته و منافذ پوست شما را مسدود می‌کند، راهکار و چاره خلاصی از دست آن‌ها، استفاده از یک میسلار واتر است.

محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب)
محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب)

به کمک محلول میسلار واتر پوست مختلط تا چرب تراست، علاوه بر رسالت اصلی‌اش که پاک کردن آرایش از روی صورت‌تان می‌باشد، می‌توان برای تمیز کردن انواع آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها نیز استفاده کرد. همچنین مصرف این محصول باعث می‌شود سطح ترشح غدد چربی پوست‌تان تعدیل و کنترل شده و منافذ پوست‌تان کوچک‌تر شود؛ ازینرو دیگر نباید نگران بروز جوش و آکنه‌های مزاحم روی پوست صورت‌تان باشید. با استفاده از این میسلار واتر pH طبیعی پوست‌تان حفظ شده و از آن دربرابر عفونت‌ها و باکتری‌های پوستی محافظت می‌شود.

مزایای محلول میسلار واتر پوست مختلط تا چرب تراست:

 • پاک‌کنندگی آرایش و آلودگی‌ها از روی پوست
 • تنظیم و کنترل ترشح چربی در پوست
 • جمع‌کننده و مات‌کننده منافذ پوست
 • حفظ‌کننده pH پوست
 • جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه روی پوست
 • محافظت از پوست دربرابر قارچ و باکتری

ژل شستشو

بعد از بکارگیری میسلار واتر، در پاکسازی بایستی به سراغ استفاده از پاک‌کننده‌های مناسب نوع پوست‌تان بروید. در اینجا پیشنهاد ما به شما، استفاده از ژل‌های شوینده صورت برای پاک کردن و تمیز کردن پوست می‌باشد. بهتر است به دنبال محصولاتی باشید که در آن‌ها از بهترین مواد مؤثره و ترکیبات فعال استفاده شده باشد؛ چون درصورتی‌که بیش از حد از پاک‌کننده‌ها استفاده کنید یا روش استفاده از آن‌ها را بلد نباشید، این امکان وجود دارد که به پوست‌تان آسیب برسانید.

ژل شوینده آبرسان پوست تراست
ژل شوینده آبرسان پوست تراست

ژل شوینده آبرسان پوست تراست، به خاطر داشتن ترکیبات فعال سدیم پی سی ای، زایلیتول و کمپلکس اولیگوساکاریدی موجب «حفظ رطوبت پوست» و آبرسانی مناسب سلول‌های لایه اپیدرم می‌شود. کمپلکس سرامید این محصول، با شرکت در ساختار غشاء سلول‌های پوستی به استحکام و حفظ سلول‌های پوستی و «جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک در پوست» کمک می‌کند. ترکیب آمینواسیدهای موجود در این ژل نیز به همراه ویتامین B5 باعث تغذیه سلول‌های پوستی حین پاکسازی پوست می‌شود. این شوینده علاوه بر «پاکسازی مناسب پوست از آلودگی‌ها»، به بهبود خشکی و تنظیم مقدار pH پوست کمک کرده و با آبرسانی سلول‌های پوستی باعث حفظ استحکام پوست و جلوگیری از ایجاد لک و آکنه می‌شود.

مزایای ژل آبرسان پوست تراست:

 • پاکسازی پوست از آلودگی‌ها
 • آبرسانی و شاداب‌کنندگی پوست
 • سازگار با pH پوست
 • کمک به حفظ استحکام سلول‌های پوستی
 • جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک روی پوست
 • جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه روی پوست

تونر

بعد از استفاده از میسلار واتر و ژل‌های شوینده، نوبت به آخرین گام در پاکسازی پوست در یک روتین پوستی ایده‌آل می‌رسد و آن‌ هم محصولی نام‌آشناست، تونرها! تونرها برای جمع‌تر کردن منافذ باز پوست و تنظیم میزان pH پوست، وجودشان الزامی است. همچنین این محصولات می‌توانند رطوبت‌ پوست‌تان را به خوبی تأمین کنند.

تونر مغذی و پاک‌کننده پوست مختلط تا چرب تراست
تونر مغذی و پاک‌کننده پوست مختلط تا چرب تراست

تونر مغذی و پاک‌کننده پوست مختلط تا چرب تراست، باقی‌مانده آلودگی‌ها را از روی پوست پاک کرده و pH پوست را تنظیم می‌کند. همچنین منافذ پوست را جمع کرده و التهابات پوستی را برطرف می‌کند. و اینکه این تونر، یک محصول فوق‌العاده برای کنترل چربی پوست محسوب می‌شود.

مزایای تونر مغذی و پاک‌کننده پوست مختلط تا چرب تراست:

 • حذف باقی‌مانده آرایش و گردوغبار از روی پوست
 • تنظیم‌کننده pH پوست
 • کوچک‌کننده منافذ باز پوست
 • تنظیم‌کننده تولید سبوم و چربی پوست
 • رفع‌کننده التهابات پوستی
 • دارای خواص آنتی‌اکسیدانی
 • تغذیه پوست با مواد مغذی

سرم ویتامین C

وقتی صحبت از سرم‌ها در میان باشد، پیشنهاد می‌کنیم صبح‌ها استفاده از سرم ویتامین سی را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید. تقریباً همه آن‌هایی که به سلامت پوست‌شان اهمیت می‌دهند، بایستی استفاده از این محصول مراقبتی را در سبد روزانه‌شان بگذارند. فرقی نمی‌کند چه سنی داشته باشید، این محصول به شما کمک میکند تا جلوی پیری پوست‌تان را بگیرید و بتوانید همه آسیب‌های وارده از جانب قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلودگی هوا را دفع کنید. هنگام استفاده از سرم ویتامین سی به دنبال محصولی باشید که مقدار مشخصی ویتامین C داشته باشد تا مولکول‌های پوست شما بتوانند آن را به خوبی جذب کنند.

سرم ویتامین سی تراست
سرم ویتامین سی تراست

سرم ویتامین سی تراست، با داشتن ترکیبات مؤثر در ساختار خود، جدای از مراقبت از پوست، با توان «روشن‌کنندگی قدرتمندی» که دارد، پوستی روشن، درخشان، باطراوت و با نشاط به شما می‌بخشد. ویتامین سی پایدار موجود در این سرم، از پوست در برابر عوامل آسیب‌رسان محافظت کرده، پوست را بازسازی و احیا کرده (جوانسازی پوست) و تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد و با این کار از بروز چین‌وچروک در پوست جلوگیری می‌کند. ماده مؤثره نیاسینامید در این سرم هم با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و لایه محافظ پوست را تقویت می‌کند. همچنین این محصول با داشتن ویتامین ای در ترکیبات خود از پیری زودرس پیش‌گیری کرده، رطوبت پوست را حفظ کرده و خاصیت کشسانی پوست را بهبود می‌بخشد.

مزایای سرم ویتامین سی تراست:

 • روشن‌کنندگی پوست
 • جوان‌کنندگی پوست
 • دارای خواص ضدپیری
 • افزایش سنتز کلاژن در پوست
 • به تاخیر انداختن روند پیری پوست
 • دارای خواص آنتی‌اکسیدانی
 • تقویت لایه محافظ پوست
 • آبرسانی پوست
 • بهبود خاصیت الاستیسیته پوست

سرم روشن‌ کننده

برای آن دسته افرادی که به لک‌های پوستی دچار شد‌ه‌اند، استفاده از سرم روشن کننده و ضدلک را پیشنهاد می‌کنیم. زمانی‌که رنگدانه‌های ملانین بیش از اندازه در پوست ما تولید شوند، لک‌ها و تیرگی‌ها پدید می‌آیند. سرم‌های روشن‌کننده، تولید ملانین در پوست را کاهش داده و لک‌های پوستی را از بین می‌برند. از دیگر مزایای این سرم‌ها نیز آبرسانی پوست و رساندن مواد مغذی به آن می‌باشد.

سرم روشن کننده تراست
سرم روشن کننده تراست

سرم روشن‌کننده تراست، ضمن آبرسانی پوست، با داشتن مواد مؤثره مناسب و کاربردی پوست را روشن کرده و لک و تیرگی‌های آن را برطرف می‌کند. این محصول با وجود آربوتین در ساختار خود، آنزیم تیروزیناز (که نقش اساسی در تولید ملانین دارد) را مهار کرده و از ایجاد لک روی پوست جلوگیری می‌کند. رزورسینول موجود در این سرم، از بروز لک جلوگیری کرده و لک‌های پوستی را کوچک و کم‌رنگ می‌کند. نیاسینامید در این محصول علاوه بر وظیفه روشن‌کنندگی پوست، با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی از پوست دربرابر رادیکال‌های آزاد محافظت میکند و عصاره شیرین‌بیان هم از لک، قرمزی و التهاب در پوست جلوگیری می‌کند. سرم روشن‌کننده تراست، یک محصول فوق‌العاده برای داشتن پوستی روشن، یکدست و زیباست.

مزایای سرم روشن کننده تراست:

 • روشن‌کنندگی قوی پوست
 • کنترل تولید ملانین در پوست
 • کمک‌کننده به برطرف شدن لک‌ها و تیرگی‌های پوستی
 • آبرسانی عمیق پوست
 • تغذیه‌کننده پوست با مواد مغذی موردنیاز
 • مهار رادیکال‌های آزاد با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی
 • پیش‌گیری از بروز لک، قرمزی و التهاب در پوست

سرم آبرسان

بسیاری از ما با وجود استفاده مداوم از محصولات مراقبتی باز هم از خشکی پوست رنج می‌بریم. شرایط بد آب‌و‌هوایی، تغذیه نامناسب، بروز بیماری‌ها و یا استفاده از داروهای خاص، همگی جزو مواردی هستند که خشکی پوست ما را تشدید می‌کنند. این مسئله را باید قبل از این که خشکی پوست باعث بروز زخم یا چین‌و‌چروک در بدنمان شده و ظاهر زیبای پوست‌مان را از بین ببرد، جدی بگیریم. برای همین استفاده از سرم آبرسان را پیشنهاد می‌کنیم.

سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست
سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست

سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست، با بهره‌گیری از ترکیبات فعال آبرسان مانند ساکاریدایزومرات در ساختار خود،  به حفظ آب در سلول‌های لایه‌های اپیدرم و درم کمک کرده و از تبخیر آب پوستی جلوگیری می‌کند. هیالورونیک اسید موجود در این سرم به صورت هم‌‌افزا با زایلیتول توانایی بالایی برای آبرسانی پوست و نگه داشتن آب در ساختار خود دارد. همچنین این سرم با داشتن ترکیبات فعال، از خشکی پوست جلوگیری کرده و مانع ایجاد خطوط و چین‌و‌چروک روی پوست می‌شود. این سرم در صورت استفاده طولانی‌مدت، باعث تقویت سد دفاعی پوست و افزایش نرمی و لطافت آن می‌شود. همچنین وجود اوره و اسیدلاکتیک در این محصول، به ترتیب باعث جلوگیری از بروز التهابات پوستی و جوان‌سازی و بازسازی پوست می‌شود.

مزایای سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست:

 • آبرسانی عمیق پوست و لایه‌های پوستی
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • پیش‌گیری از تشکیل چروک‌های پوستی
 • پر‌کننده چروک‌های سطحی پوست
 • حفظ آب پوستی درون لایه‌های پوست و جلوگیری از تبخیر آن
 • جوانسازی پوست
 • جلوگیری از التهاب پوستی
 • تقویت سد دفاعی پوست
 • افزایش نرمی و لطافت در پوست

کرم چشم

کارشناسان و متخصصان پوست معتقدند پوست منحصربه‌فرد دور چشم در مقابل کوچک‌ترین تغییر و تحولات محیطی، واکنش نشان می‌دهد و به‌راحتی از سطح رطوبتش کاسته می‌شود؛ همچنین، اگر خیلی با چشم‌تان بازی کنید و نگذارید مردمکش یک‌جا بند شود، خطوط و چین‌وچروک دور چشم‌تان زودتر خودشان را نشان می‌دهند. برای همین، کرم چشم در دسته درمانی روتین پوست قرار می‌گیرد. کرمی که برای استفاده از آن بایستی کمی از کرم دور چشم را روی انگشت حلقه خود بمالید و سپس آن را دور چشم‌تان ماساژ دهید. گفتیم انگشت حلقه، چرا که ضعیف‌ترین انگشت دست به حساب می‌آید و از آسیب احتمالی و غیرارادی به چشم‌تان جلوگیری خواهد کرد.

کرم دور چشم تراست
کرم دور چشم تراست

کرم دور چشم تراست، پوست اطراف چشم شما رو بازسازی کرده و باعث می‌شود چشمانتان زیباتر و گیراتر به نظر بیایند. برخی از مزایای این محصول را در ادامه با شما به اشتراک گذاشته‌ایم:

مزایای کرم دور چشم تراست:

 • جلوگیری از ایجاد چین و چروک روی پوست اطراف چشم
 • کاهش سیاهی و تیرگی پوست دور چشم
 • آبرسانی پوست اطراف چشم
 • برطرف کردن التهاب پوست دور چشم
 • کاهش پف دور چشم
 • تغذیه پوست اطراف چشم با ویتامین‌ها و مغذی مورد نیاز

آبرسان

بعد از این که پوست‌تان را درمان کردید، وقت آبرسانی به آن از راه می‌رسد. آبرسانی به پوست سبب قدرتمند شدن ساختار پوست‌تان می‌شود. برای صبح، از کرم‌های آبرسان سبک‌تر استفاده کنید که به سرعت جذب شود و از زیر آرایش‌تان نریزد. این آبرسان‌ها، محصولاتی آرایشی هستند که برای محافظت، درخشندگی و آبرسانی پوست طراحی شده‌اند. این ماده با آبرسانی به لایه‌های عمیق پوست جلوی از دست رفتن آب پوست را می‌گیرد.

کرم آبرسان تراست
کرم آبرسان پوست خشک و نرمال تراست

کرم آبرسان پوست خشک و نرمال تراست، همان کرم آبرسانی است که شما به محض استفاده از آن، سریعاً به آن علاقه‌مند می‌شوید. این کرم حاوی هیالورونیک اسید بوده و پوست را عمیقاً آبرسانی می‌کند. همچنین به عنوان یک پایه آرایش، برای پوست‌های خشک و نرمال کاملاً مناسب است.

مزایای کرم آبرسان پوست خشک و نرمال تراست:

 • آبرسانی عمیق پوست
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • افزایش طراوت و نرمی در پوست
 • پیش‌گیری از ایجاد چروک‌های پوستی
 • التیام‌بخش و تسکین‌دهنده پوست
 • ترمیم‌کننده پوست
 • یک پایه عالی برای آرایش صورت

ضد آفتاب

تقریباً بیش از ۹۰ درصد از تغییرات مشهود پوست، با پیری پوست در ارتباط هستند (همانند خط و خطوط و چین‌وچروک، تناژ پوستی غیریکنواخت و افتادگی پوست) که در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه‌های ماورابنفش خورشید ایجاد می‌شوند. پژوهشگران دریافتند، آن دسته افرادی که هر روز صبح از کرم‌های ضدآفتاب SPF15 یا بالاتر استفاده و هر چند ساعت آن را تجدید می‌کنند، موفق شده‌اند پیری پوست‌شان را تا ۲۴ درصد کاهش دهند.

این مهمترین مرحله روتین پوست صبح به حساب می‌آید. اگر کرم ضد آفتاب نزنید، درست به مانند این است که هیچکدام از مراحل قبلی را طی نکرده‌اید. محافظت از پوست در برابر خورشید، بسیار مهم است حتی اگر تمام روز داخل خانه باشید، چرا که اشعه فرابنفش می‌تواند از پنجره‌ها نیز وارد شود.

کرم ضد آفتاب رنگی تراست
کرم ضد آفتاب رنگی تراست

کرم‌‌های ضدآفتاب رنگی تراست، با SPF50+ از مرغوب‌ترین و جدیدترین مواد اولیه مؤثره با حداکثر توان محافظت دربرابر اشعه‌های مضر خورشید ساخته شده‌اند؛ این کرم‌ها با وجود بهره‌مندی از بافتی سبک، از پوست دربرابر آسیب‌های وارده توسط نور خورشید به خوبی مراقبت و با مهار رادیکال‌های آزاد از تخریب سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کنند.

همچنین با مصرف کرم‌های ضدآفتاب رنگی مناسب برای پوست‌های خشک تا نرمال، بدون بسته شدن منافذ پوستی و ایجاد خلل در تنفس سلول‌های پوستی، پوست‌تان آبرسانی می‌شود. در ضمن اگر پوستی چرب و مختلط داشته باشید، با بکارگیری این کرم‌های ضدآفتاب رنگی، میزان ترشح چربی پوست‌تان کنترل می‌شود.

مزایای کرم‌ ضدآفتاب رنگی تراست:

 • محافظت از پوست دربرابر اشعه‌های UVA و UVB آفتاب
 • محافظت از پوست دربرابر اثرات آلودگی هوا
 • دارای خواص ضدالتهابی و ضدپیری
 • حاوی ترکیبات آبرسان پوست
 • پوشش طبیعی و مات
 • طیف رنگی متناسب با تناژهای مختلف پوستی
 • دارای خواص آنتی‌اکسیدانی جهت مهار رادیکال‌های آزاد
 • کنترل ترشح چربی در پوست

در مقالات زیر به‌طور اختصاصی درباره روتین موی خشک و روتین موی چرب برای شما صحبت کردیم؛ روی آن‌ها کلیک کنید تا با روتین مناسب موی خود آشنا شوید.

روتین موی خشک

روتین موی خشک؛ دستورالعمل‌هایی برای داشتن موی بهتر!

موی خشک و آسیب دیده می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد بشود. داشتن روتین موی خشک مناسب راه جلوگیری از این اتفاق است. با ما در این مقاله همراه باشید.

روتین موی چرب

با روتین موی چرب مناسب از شر چربی پوست خود خلاص شوید!

مراقبت از موی چرب کار ساده ای نیست. داشتن برنامه ای مناسب می‌تواند راهگشا باشد. در این مطلب برای شما روتین موی چرب بسیار ساده ای را معرفی کرده‌ایم.


روتین پوستی شب

احتمالاً می‌خواهید روتین قبل خواب نیز برای خودتان داشته باشید. نه فقط از این جهت که نیازی به ضد آفتاب ندارید بلکه روتین پوست شب، بهترین امکان را به شما می‌دهد تا پوست‌تان را تا می‌توانید به خوبی تغذیه کنید. دلیلش این است که وقتی شما خواب هستید، پوست‌تان در حال ترمیم بخش‌های آسیب‌دیده خود است. همچنان همان مراحل پاکسازی، درمان و مرطوب‌کننده را باید پیش بگیرید با کمی تفاوت.

میسلار واتر

اینجا هم مشابه روتین روز، استفاده از یک پاک‌کننده معمولی را به شما پیشنهاد می‌کنیم با این تفاوت‌ که شب‌ها، می‌توانید از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که به شستشوی آرایش‌تان نیز کمک می‌کند.

محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست
محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست

به کمک محلول میسلار پاک کننده آرایش تراست علاوه بر رسالت اصلی‌اش که پاک کردن آرایش از روی صورت‌تان می‌باشد، می‌توان برای تمیز کردن انواع آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها نیز استفاده کرد. همچنین مصرف این محصول باعث می‌شود پوست‌تان التیام پیدا کند، سطح رطوبت آن حفظ و آب موردنیازش تامین گردد؛ ازینرو همواره پوستی شاداب و سرحال خواهید داشت و دیگر نباید از بابت خشکی و پوسته‌پوسته شدن آن، نگرانی به دل خود راه دهید. با استفاده از این میسلار واتر pH طبیعی پوست‌تان حفظ شده و از آن دربرابر عفونت‌ها و باکتری‌های پوستی محافظت می‌شود.

مزایای محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست:

 • پاک‌کننده آرایش و آلودگی‌ها از روی پوست
 • التیام‌بخش پوست‌های خشک و نرمال
 • افزایش‌دهنده رطوبت پوست
 • تمیزکننده انواع آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها
 • حفظ‌کننده pH فیزیولوژیک پوست
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • حفاظت از پوست دربرابر عفونت‌ها و باکتری‌های پوستی

محلول پاک کننده آرایش دوفازی

گاهی‌اوقات افرادی که پوست‌های خیلی حساسی دارند، ممکن است در استفاده از پاک‌کننده‌های صورت، دچار مشکل شوند و پوست‌شان ملتهب یا قرمز شود. برای این افراد محلول پاک‌کننده آرایش دوفازی، گزینه بسیار مناسبی است. این محصول، مخلوط پاک‌کننده آرایش و روغن برای ازبین‌بردن انواع آرایش، از جمله آرایش ضدآب می‌باشد. این محصول همانی است که همه ما در روتین پوستی‌مان به آن نیاز داریم. از مزایای این محصول این است که با خیال راحت می‌توانیم تمام آرایش صورت به ویژه آرایش چشم‌ها و لب را با آن پاک‌کنیم بدون اینکه نگران آسیب دیدن آن‌ها باشیم.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست
محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست، تمام آلودگی‌ها و مواد آرایشی معمولی و ضدآب را از پوستمان پاک‌ کرده و اثری از آن‌‌ها به جای نمی‌گذارد. این محصول با وجود ماده مؤثره زینک پی سی ای در ساختار خود، ترشح سبوم را کنترل کرده، منافذ پوستی را جمع کرده و از ایجاد جوش و آکنه روی پوست جلوگیری می‌کند. همچنین این محلول دوفازی با داشتن عصاره بابونه در ترکیباتش، از التهابات پوستی جلوگیری کرده، آن را نرم و باطراوت می‌کند و مانع از آسیب رادیکال‌های آزاد به پوست می‌شود.

این محصول ضمن پاک‌کنندگی پوست به خاطر داشتن ماده مؤثره آکواکسیل در ساختار خود، پوست را آبرسانی کرده و مانع از تبخیر آب پوستی می‌شود. در ضمن، روغن زیتون موجود در این محصول از پیری پوست جلوگیری کرده و سد دفاعی آن را تقویت می‌کند؛ و عصاره روغن بادام در این محلول دوفازی تراست، به آبرسانی، تقویت پوست و پاکسازی کامل مواد آرایشی از روی پوست کمک شایانی می‌کند.

مزایای محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست:

 • مناسب برای پاک‌کردن آرایش صورت، لب و دور چشم
 • مناسب برای پاک کردن لوازم آرایش ضد آب
 • مؤثر در رفع التهابات پوستی
 • جمع‌کننده منافذ باز پوست
 • تنظیم pH طبیعی پوست
 • نرم‌کننده، آبرسان و تقویت‌کننده پوست
 • کنترل ترشح سبوم
 • جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه
 • جلوگیری از تبخیر آب پوستی
 • تقویت سد دفاعی پوست

ژل‌های شوینده

شستشوی صورت­ باید بخشی از برنامه­­ روزمره پوست‌تان باشد. برای انجام این کار، شوینده صورت همان­ چیزیست که شما برای از بین بردن چربی، آرایش، عرق، آلودگی و سلول‌های پوستی مرده از صورتتان، به آن نیاز دارید. در عین حال، یک شوینده­ صورت پوست شما را شاداب کرده و به آن فرصت نفس کشیدن می‌دهد. همچنین پوست شما را برای استفاده از دیگر محصولات مانند لوسیون و کرم‌های مرطوب‌کننده و دیگر اقلام آرایشی تمیز کرده و آماده می‌سازد. ژل شوینده پوست، چربی را از منافذ پوست پاک کرده و اجازه نفس کشیدن به پوست می‌دهد. همچنین ترشح چربی در پوست شما را کنترل و آن را آبرسانی می‌کند.

ژل‌ شوینده کنترل‌کننده چربی تراست
ژل‌ شوینده کنترل‌کننده چربی تراست

ژل‌ شوینده کنترل‌کننده چربی تراست به خاطر داشتن ترکیبات فعال زینک پی سی ای و درماپیور اچ پی، از طریق مهار آنزیم ۵-آلفاردوکتاز و «کنترل تولید چربی» در پوست، به «پاکسازی پوست و منافذ آن» از چربی‌ها، باکتری‌ها و سایر آلودگی‌ها کمک می‌کند. درماپیور اچ پی با اسید سالیسیلیک در فرمولاسیون این محصول در «لایه‌برداری ملایم پوست» و «کاهش میزان سبوم و باکتری‌های ساکن پوست» باعث جلوگیری از بروز جوش و آکنه می‌شود. ترکیبات نیاسین‌آمید و عصاره بابونه این ژل، جلوی ایجاد «التهاب‌های پوستی» را گرفته و با دریافت رادیکال‌های آزاد، به «بهبود جای جوش و جلوگیری از ایجاد لک» هم کمک می‌کنند. این شوینده علاوه بر شستشوی مناسب پوست، با تنظیم مقدار pH آن و کوچک کردن منافذ پوستی، پوستی روشن، نرم و صاف برایتان به ارمغان می‌آورد.

مزایای ژل‌ شوینده کنترل‌کننده چربی تراست:

 • شوینده ملایم و عمیق منافذ پوستی و تنظیم‌کننده pH پوست
 • مؤثر در کوچک‌شدن منافذ باز پوست
 • تنظیم‌کننده چربی پوست و بهبودبخش جوش‌های صورت
 • کمک‌کننده به روشن‌تر و نرم‌تر شدن پوست
 • جلوگیری‌کننده از بروز جوش، آکنه و التهاب‌های پوستی
 • لایه‌برداری ملایم از پوست

تونر

استفاده از تونر، سلیقه‌ای است اما اگر تونری دارید که خودتان می‌پسندید، باید حتماً از آن استفاده کنید. تونر بهترین راهکار برای به تعادل رساندن PH صورتتان است. اگر پوستی مستعد آکنه دارید، به دنبال تونری باشید که اسید سالیسیلیک داشته باشد. اگر پوست حساس یا خشکی دارید، جدای از داشتن روتین مراقبت از پوست حساس، باید سراغ تونرهای آبرسان بروید.

تونر مناسب پوست نرمال تا خشک تراست (مغذی و پاک‌کننده پوست)
تونر مناسب پوست نرمال تا خشک تراست (مغذی و پاک‌کننده پوست)

تونر مغذی و پاک‌کننده مناسب پوست نرمال تا خشک تراست، ضمن پاک کردن باقی‌مانده آرایش از پوست‌تان، آن را به خوبی آبرسانی و تغذیه می‌کند. مزایای این سرم به شرح زیر است:

مزایای تونر مغذی و پاک‌کننده مناسب پوست نرمال تا خشک تراست:

 • پاک کردن باقی‌مانده مواد آرایشی و آلودگی‌ها از روی پوست
 • تنظیم‌کننده pH پوست
 • آبرسانی پوست و حفظ رطوبت آن
 • موثر در برطرف کردن التهابات پوستی
 • جمع‌کننده منافذ پوست

سرم های ضدچروک

یکی از مهمترین چیزهایی که میتواند به درخشان شدن پوستتان کمک کند و سلول‌های مرده پوست را احیا کند، سرم‌هایی است که حاوی آلفا هیدروکسید اسید هستند. این به شما کمک می‌کند تا کلاژن بسازید و در عین حال منجر به درخشندگی پوست‌تان می‌شود. اگر به دنبال رتینول در روتین پوست خود هستید، بهتر است آن را شب‌ها استفاده کنید. رتینول، نوعی ویتامین A است که به کاهش چین‌وچروک کمک می‌کند. همه می‌توانند از رتینول استفاده کنند. این ماده در سرم‌های ضد چروک مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از رتینول در ۲۰ سالگی درست همانقدر که سن‌تان است، به نظر برسید. و در ۴۰ سالگی یا ۵۰ سالگی نیز کمی جوان‌تر از آن سنی که دارید.

سرم های ضد چروک تراست
سرم های ضد چروک تراست

سرم‌های ضدچروک تراست، در دو نوع و برای رده سنی ۳۰ تا ۴۵ سال و بالای ۴۵ سال تولید می‌شوند. سرم مناسب ۳۰ تا ۴۵ سال، چروک‌های سطحی پوست را برطرف کرده و از تشکیل چروک‌های پوستی جدید پیش‌گیری می‌کند. این محصول تولید کلاژن در پوست را افزایش داده و خاصیت الاستیسیته پوست را بهبود می‌بخشد. همچنین، این محصول با داشتن کوآنزیم کیوتن در ترکیباتش موجب جوان‌سازی پوست می‌شود. در سرم مناسب بالای ۴۵ سال، سیم لیفت خاصیت ضدپیری داشته و چین‌و‌چروک‌های پوست را برطرف می‌کند. این سرم پوست را یکنواخت ساخته و به بازسازی قوی آن کمک می‌کند. و اینکه کلاژن و الاستین پوست با مصرف این سرم بیشتر شده و به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند.

مزایای سرم‌های ضدچروک تراست:

 • پرکننده چروک‌های سطحی
 • افزایش سنتز کلاژن و الاستین در پوست
 • جوانسازی پوست
 • پیشگیری از تشکیل چروک‌های پوستی
 • بازسازی عمیق پوست
 • یکنواخت‌سازی پوست
 • حفظ آب در لایه‌های پوستی
 • آبرسانی پوست
 • جلوگیری از التهابات پوستی
 • مقابله با رادیکال‌های آزاد

کرم چشم

حتماً سعی کنید با استفاده از کرم دور چشم تراست، چشم‌تان را به استفاده از کرم و مراقبت کردن، عادت بدهید. لازم نیست زیاده‌روی کنید. می‌توانید با مقدار کمی از آن شروع کنید و هر روز هم انجامش ندهید که خسته شوید. نظمی برای خودتان بگذارید تا بعد از گذشت مدت زمان اندکی شاهد تغییر چشمگیری باشید. می‌توانید کمی سرم دور چشم‌تان بزنید و سپس روی آن کرم دور چشم استفاده کنید.

کرم دور چشم تراست که از مزایای آن برای شما در روتین مراقبت از پوست در زمان صبح گفتیم، هم در روز و هم در شب قابل استفاده است. این کرم را شب‌ها که پوست فرصت احیا دارد، به پوست دور چشم خود بزنید، تا پوست این ناحیه به خوبی بازسازی و تغذیه شود.

کرم ضدجوش

اگر جوشی دارید که دوست دارید زودتر از بین برود، بهترین کار بکارگیری راهکارهای درمان آکنه است. به جای این که روی جوش خود تمرکز کنید تا بزرگ شود و آن را بترکانید، پیشنهاد می‌کنیم روی روتین پوست خود متمرکز شوید تا از بروز آن پیشگیری کنید. اگر آن منطقه را درمان کنید، از یک جایی نزدیک همان جا میزند بیرون، اما اگر روتین پوست خود را داشته باشید می‌توانید برای همیشه جلوی آن را بگیرید.- استفاده از یک کرم ضد جوش سبک، کمک زیادی به از بین بردن آکنه‌ها از پوست شما می‌کند.

کرم ضد جوش و کنترل کننده چربی تراست
کرم ضد جوش و کنترل کننده چربی تراست

کرم ضد جوش و کنترل‌کننده چربی تراست، با کوچک‌سازی منافذ پوستی و کنترل میزان ترشح چربی، از بروز جوش و آکنه جلوگیری می‌کنند؛ در ضمن، با کاهش میزان رنگدانه‌سازی در محل آکنه، از تغییر رنگ آن ناحیه پیشگیری می‌شود.

مزایای کرم ضد جوش و کنترل کننده چربی تراست:

 • کمک به رفع آکنه و جوش
 • کمک به جمع کردن منافذ پوستی
 • کنترل چربی و سم زدایی از پوست
 • پیشگیری از ایجاد آکنه و جوش
 • کنترل خارش و التهاب پوست
 • آبرسانی پوست
 • جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌های مولد آکنه
 • حفظ تعادل فلور طبیعی پوست
 • ایجاد ظاهر جذاب در پوست

آبرسان

آبرسانی در شب بسیار مهم است، چرا که کرم آبرسان موانعی می‌سازد برای محافظت از پوست و علاوه بر آن، پوست‌تان را بعد از شستشو آبرسانی هم می‌کند. بدین ترتیب وقتی صبح از خواب بیدار شوید، پوستی درخشان دارید و آماده‌اید تا روزتان را شروع کنید.

کرم آبرسان پوست چرب تراست
کرم آبرسان پوست چرب تراست

کرم آبرسان پوست چرب تراست، ضمن آبرسانی پوست، چربی پوست را کنترل کرده و ترشح سبوم را کاهش می‌دهد؛ همچنین با داشتن کمپلکس زینک از بروز جوش و آکنه روی صورت جلوگیری می‌کند. از سایر مزایای این محصول هم در ادامه برایتان آورده‌ایم:

مزایای کرم آب‌رسان پوست چرب تراست:

 • آبرسانی عمیق پوست
 • پیش‌گیری از ایجاد چروک روی پوست
 • کاهش ترشح سبوم در پوست
 • نرم‌کننده و مغذی‌کننده پوست
 • پایه مناسب برای آرایش پوست‌های چرب
 • تنظیم ترشح چربی در پوست

روغن صورت

روغن صورت بهترین راه برای نگه داشتن رطوبت پوست در هنگام خواب است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند اگر آکنه یا پوستی چرب دارند، پوست‌شان با روغن خراب می‌شود اما چنین چیزی حقیقت ندارد. درواقع بسیاری از آن‌ها به نرم شدن پوست و آبرسانی کمک می‌کنند. به طور خاص هم اگر از محصولاتی استفاده کنید که رتینول و آلفا هیدروکسی اسید دارند، بهترین راه برای حفظ رطوبت پوست شما خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش رطوبت پوست صورت‌تان به‌اندازه یک چهارم انگشت از روغن آرگان پوست استفاده کنید.

روغن آرگان پوست تراست
روغن آرگان پوست تراست

روغن آرگان پوست تراست با خاصیت ترمیم‌کنندگی و استحکام‌بخشی، از پوست بدن دربرابر شرایط نامناسب محیطی محافظت می‌کند. مصرف این محصول جوان‌کننده، رطوبت پوست را تأمین و از تبخیر آب پوست جلوگیری می‌کند و آن را شفاف و روشن می‌سازد.

مزایای روغن آرگان پوست:

 • جوان کننده و ضد لک پوست
 • ترمیم‌کننده پوست
 • سفت‌کننده پوست
 • آبرسانی و افزایش رطوبت پوست
 • به تاخیر انداختن روند پیری در پوست
 • نرم‌کننده قوی پوست
 • کاهش‌دهنده و پیش‌گیری کننده ترک‌های پوستی
 • آنتی‌اکسیدان و ضدالتهاب پوست

با داشتن روتین پوست، روز به روز جوانتر خواهید شد!

با انتخاب یک روتین پوستی و عمل به آن به طور منظم، پس از چند ماه، نتایج خارق‌العاده‌ای را شاهد خواهید بود؛ چون هر تغییر و تحولی به زمان نیاز دارد. ما بهترین محصولات مراقبتی تراست را به شما معرفی کردیم و از مزایا، ویژگی‌ها و مواد مؤثره‌شان برایتان گفتیم تا به کمک آن‌ها بتوانید متناسب با نوع پوست، سن و جنسیت‌تان برای روز و شب خود، یک روتین مراقبت پوست داشته باشید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۳/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید