صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : روغن پوست؛ معجزه‌‌ای طبیعی برای جوانی و شادابی پوست شما

روغن پوست؛ معجزه‌‌ای طبیعی برای جوانی و شادابی پوست شما

روغن پوست

وقتی به فصل تابستان می‌رسیم و تحمل کردن خانه و فضای آن سخت می‌شود و دلتان می‌خواهد از خانه بیرون بزنید و تفریح کنید، هر قسمت از بدن شما در برابر خورشید و گرما قرار می‌گیرد و این اتفاق به طور خاص برای پوستتان هم می‌افتد. وقتی گرمای آفتاب شدید باشد، پوست شما تا حد زیادی آبش را از دست می‌دهد و روغن پوست بهترین همراه شما برای چنین شرایطی خواهد بود. داشتن آگاهی نسبت به بهترین روغن برای جوانی پوست و به طور کلی شناخت بهترین روغن برای ترمیم پوست در فصل گرما از جمله مشکلاتی است که افراد می‌توانند با آن دست و پنجه نرم کنند. به لطف میزان بالای ویتامین‌ها و همچنین اسیدهای چرب، روغن پوست می‌تواند پوستتان را تازه کند و آن را تغذیه نمایید. فصل تابستان، فصل باز کردن حساب روی روغن پوست است.

در بازار امروز این امکان برای شما وجود دارد تا روغن‌های پوست مختلفی را خریداری کنید. از روغن برای صافی پوست گرفته تا بهترین ترمیم کننده طبیعی پوست و محصولاتی این‌چنینی. برخی از این محصولات به ترمیم پوست کمک می‌کنند درحالی‌که برخی دیگر با مشکلات پوستی مبارزه می‌کنند. انتخاب نوع خاصی از روغن پوست که مناسب نیازهایتان باشد، کار ساده‌ای نیست و به همین خاطر این مطلب را برایتان آماده کرده‌ایم که از آن در پروسه یافتن محصول مناسب، بهره ببرید.

روغن پوست دقیقاً چیست؟

محصولی است برای مراقبت از پوست که از فشرده‌سازی گیاه خام برای خارج کردن مایعی که در ساختار گیاه دارد، به وجود آمده است. ساختار این محصولات، روغنی است و ترکیب آن به لطف داشتن چیزهای مغذی، باعث آب‌رسانی و افزایش نرمی پوست می‌شود. هم بسیار خوب است و هم خیلی ارزان و جایگزین بسیار مناسبی برای کرم‌ها و لوسیون های مرطوب‌کننده قدیمی است.

روغن‌های پوستی وجود دارند که برای همه نوع پوست خوب هستند و مزایای آن‌ها بسته به محصولی که استفاده می‌کنید، فرق دارد. روغن پوست می‌تواند برای کم کردن التهابات پوستی استفاده شود، کمک به ترمیم پوست بکند و باعث جوان‌سازی پوست شود. مزایای این محصولات نه‌تنها برای بدن است بلکه برای ذهن شما نیز اثرگذار است و با رایحه‌ای که دارد باعث می‌شود بتوانید آرام باشید و با استرس مبارزه کنید.

فرق روغن پوست با مرطوب‌کننده چیست؟

ممکن است به استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده سنتی راضی باشید و علاقه‌ای نداشته باشید از محصولی جدید استفاده کنید. اگرچه بسیاری از کرم‌های مرطوب‌کننده موجود در بازار برای تغذیه پوست مناسب هستند اما روغن پوست مزایای خاصی ارائه می‌کند که نمی‌توانید در دیگر محصولات آن‌ها را پیدا کنید. بسته به نوع پوست و نیازهای به‌خصوص شما، این محصول می‌تواند نتایجی ارائه کند که به‌مراتب بهتر از محصولات مراقبت از پوست فعلی‌تان باشد.

تفاوت روغن پوست و کرم مرطوب‌کننده
تفاوت روغن پوست و کرم مرطوب‌کننده

نگاهی به جدول مقایسه‌ای زیر بیندازید و فرق این دو محصول را ببینید.

 روغن پوستکرم مرطوب‌کننده
ماندگاریتوسط پوست جذب می‌شود تا آب‌رسانی طولانی‌تری داشته باشد.به راحتی پاک می‌شود و بعد از مدتی، ناپدید می‌شود.
استعمالوقتی روی پوست مرطوب قرار داده شود، تأثیرگذارتر است.هر زمان از روز قابل‌استفاده است اما همیشه روی پوست خشک.
آب‌رسانیقادر به حفظ رطوبت روی پوست است.به عمق پوست نفوذ می‌کند و به آن آب‌رسانی می‌کند.
قیمتبسیار ارزان‌تر است و در هر استفاده تنها چند قطره کافی است.قیمت‌های مختلفی دارد اما معمولاً بهترین‌هایش، گران هستند.

انواع روغن پوست موجود در بازار چیست؟

ترکیب هر روغن پوست بسته به گیاه یا ماده خامی که از آن ساخته شده است، فرق می‌کند. بدون در نظر گرفتن این که چه روغنی برای پوستتان انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید مواد مؤثره داخل آن کاملاً طبیعی و عاری از افزودنی باشد. در ادامه فهرستی از انواع روغن‌های پوست محبوب موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد.

روغن گل محمدی: حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب ضروری غیراشباع است که برای بازسازی پوست بسیار مؤثر است. این روغن می‌تواند برای جلوگیری از چین و چروک، مبارزه با جای زخم و کاهش شدت جای زخم استفاده شود.

روغن بادام شیرین: این نوع روغن، ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی بی‌شمار است. این روغنی است که مناسب برای پوست‌های لطیف و کسانی است که به دنبال بهبود آب‌رسانی پوست خود هستند.

روغن آرگان: با غلظت بالای ویتامین E، آنتی‌اکسیدان‌های پوست شما را تأمین می‌کند و به بازسازی بافت کمک می‌کند. روغن آرگان یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است.

روغن نارگیل: این روغن برای محافظت از پوست در برابر عوامل خارجی بسیار مناسب است و می‌توانید به طور روزانه از آن استفاده کنید. این روغن در ترکیب با روغن سبزیجات به خوبی جواب می‌دهد.

روغن جوانه گندم: حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری است که می‌تواند برای مقابله با چین و چروک و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست استفاده شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از روغن‌های پوست، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

استفاده از روغن پوست

استفاده از روغن پوست؛ بایدها و نبایدها

مراقبت از پوست از آن کارهای واجبی است که همه‌مان باید حواسمان به آن باشد. استفاده از روغن پوست، بهترین روش برای مراقبت از آن است اما به چه قیمتی؟


چطور باید از روغن پوست استفاده کنیم؟

پیش از استعمال ، باید از پوست خود لایه‌برداری کنید تا روغن بهتر جذب شود. همچنین توصیه می‌شود که این روغن‌ها را را روی پوست مرطوب بمالید چرا که سرعت جذبش افزایش می‌یابد. بیشتر افراد روغن پوست را بلافاصله بعد از حمام و حداقل ۵ دقیقه پیش از لباس پوشیدن، استفاده می‌کنند.

برای مالیدن روغن روی پوست، چند قطره روی منطقه مشخصی بریزید و با انگشتان یا دستان خود حرکت دایره‌ای انجام دهید تا روغن به‌سرعت جذب شده و پس‌مانده چربی‌ای باقی نگذارد. برخی نواحی بدن مثل پاشنه و آرنج وجود دارند که بیشتر از قیمت‌های دیگر بدن خشک می‌شوند و به روغن بیشتری نیز نیاز دارند. هنگام نگهداری از روغن پوست، توصیه می‌شود آن را در دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید، قرار دهید.

نحوه استفاده از روغن پوست
نحوه استفاده از روغن پوست

چه نوع روغن پوستی مناسبمان است؟

پیش از خرید روغن پوست، باید نوع پوست بدنتان را بررسی کنید و ببینید چه نتیجه‌ای به دست می‌آورید. عواملی مثل سن، بافت پوستتان و حساسیت پوستتان، هنگام خرید این محصول بسیار مهم می‌شود.

نوع روغنمناسب برای
روغن گل محمدیزنان باردار یا افرادی که از تغییرات وزنی ناگهانی رنج می‌برند.
روغن بادام شیرینپوست‌های حساس و لطیف. این ماده همچنین مناسب برای کایروپرکترها و رایحه درمان‌ها است.
روغن آرگانبه لطف آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن مناسب برای پوست‌های بالغ
روغن نارگیلپوست و موی خشک. این روغن برای پوست چرب توصیه نمی‌شود.
روغن جوانه گندمپوست‌های ناسالم

معیارهای خرید

اکنون درباره نکات اساسی مربوط به روغن پوست آموختید و می‌توانید تمایز میان انواع آن را بفهمید. الآن وقت آن رسیده که انتخاب کنید کدام روغن را می‌خواهید برای پوست خود بخرید. برای کمک به تصمیم شما و درنهایت انتخاب مناسب‌ترین محصول، توصیه می‌کنیم، معیارهای زیر را بررسی کنید:

الف | نوع پوست

ارزیابی نوع پوستتان، مهم‌ترین فاکتور در پروسه انتخاب روغن مناسب برای پوست است. نگاه سریعی به انواع پوست زیر بیندازید و ببینید کدام یک، نوع پوست شماست:

  • پوست مستعد آکنه چرب: به دنبال روغنی باشید که حاوی لینولئیک اسید و اسید چرب امگا ۶ باشد. روغن‌های این نوع پوست باید بافت بسیار سبکی داشته باشند و به‌سرعت جذب شوند تا حس نوچ بودن را به شما منتقل نکنند. این روغن‌ها باعث تغذیه پوست و جلوگیری از تولید بی‌رویه سبوم می‌شوند. درنتیجه شما آکنه نخواهید گرفت.
  • پوست خشک یا بالغ: روغن‌های غنی از اولئیک اسید، ثبات بالایی دارند و مناسب برای کسانی هستند که پوست بالغ یا خشک دارند. اولئیک اسید همچنین در آسیب‌های پوستی مربوط به خورشید نیز مؤثر است.
  • پوست زخمی یا سوخته: محصولات غنی از پالمیتولئیک اسید برای ترمیم پوست و بهبود ظاهر زخم‌ها توصیه می‌شود.
نوع پوست در خرید روغن پوست
نوع پوست در خرید روغن پوست

ب | قیمت

مهم نیست چقدر می‌خواهید مراقب پوستتان باشید و از آن محافظت کنید، همیشه چشمتان به محصولاتی باشد که کیفیت و اثرگذاری خوبی دارد چرا که دارید به خاطرش پول می‌دهید. حواستان به برندهایی که محصولات خیلی ارزان ارائه می‌کنند و افزودنی‌هایی در روغن‌های پوستشان دارند، باشد. همیشه به شما انتخاب محصولات ۱۰۰% طبیعی را پیشنهاد می‌کنیم. بدون هیچ مواد شیمیایی.

پ | استفاده‌های دیگر

بسیار مهم است به یاد داشته باشید که روغن پوست، مزایای دیگری علاوه بر آب‌رسانی یا مراقبت از پوست ارائه می‌کنند. برای مثال، روغن بادام شیرین همچنین می‌تواند برای ظاهر ابروها یا مژه‌ها استفاده شود. روغن گل محمدی بهترین محصول برای ماساژ و قدرتمند ساختن ناخن‌هایتان است. روغن‌هایی وجود دارند که می‌توانید از آن برای رایحه‌درمانی استفاده کنید.

روغن پوست آرگان تراست

یکی از محصولات بسیار خوبی که می‌توانید از آن برای جوان‌سازی پوست و مبارزه با لک‌های پوستی روغن پوست آرگان تراست است. این روغن، به عنوان روغن ترمیم کننده پوست نیز شناخته می‌شود.

روغن پوست آرگان تراست
روغن پوست آرگان تراست

علاوه بر همه این‌هایی که گفتیم، خاصیت حفظ و افزایش رطوبت پوستی که دارد آن را به محصولی حیرت‌انگیز بدل می‌کند. با خرید این روغن، به‌سادگی می‌توانید پیری پوستتان را به عقب بیندازید و نگران پیری نباشید.کنترل وضعیت پوستتان، در دستان خودتان است!

امیدواریم که اکنون همه اطلاعات مربوط با این محصول را دریافت کرده باشید و بتوانید بهترین روغن مناسب پوستتان را خریداری کنید. به خاطر داشته باشید هرکدام از این روغن‌ها مزایای خاص خودشان را دارند. هنگام خرید حتماً نگاهی به مواد مؤثره این محصولات بیندازید. حتماً پوستتان را مرطوب نگه دارید. خصوصاً در ماه‌های گرم و البته خیلی سرد. باد، خورشید و آلودگی می‌تواند به پوست شما آسیب بزند. درنهایت اگر تصمیمتان بر خرید روغن پوست قطعی شد، می‌توانید نگاهی به فروشگاه اینترنتی لیاتیم نیز بیندازید و سری به محصولات ما بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید