صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : با آبرسان پوست، سد نفس کشیدن پوستتان را بشکنید!

با آبرسان پوست، سد نفس کشیدن پوستتان را بشکنید!

آبرسان پوست

یک آبرسان روزانه و خوب، یکی از اساسی‌ترین محصولات مراقبت از پوستی است که وجود دارد. حتی افرادی که روتین مراقبت از پوست ساده‌ای دارند، یکی از آن چیزهایی که حتماً در کیف خودشان نگه می‌دارند کرم مرطوب‌کننده است. به طور کلی کلید داشتن پوستی درخشان و سالم، آبرسانی مناسب و کامل آن است.

با این حال، انتخاب بهترین آبرسان طبیعی پوست کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد. ممکن است فکر کنید فرقی نمی‌کند و همه‌شان یکی هستند اما تفاوت‌های زیادی بین آبرسان پوست چرب و بهترین مرطوب‌کننده پوست خشک وجود دارد. شما باید تصمیم بگیرید روی چه بافتی می‌خواهید از آن استفاده کنید، پوست شما چه توانایی‌ای دارد و چه مدل آبرسانی را می‌تواند تحمل کند. اصلاً آبرسان چیست؟ این که اصلاً مزیتی دارد یا نه؟ همه این موضوعات را در این مطلب از لیامگ بررسی خواهیم کرد و پاسخ سؤالات احتمالی‌ای که به ذهنتان می‌رسند را خواهیم داد. همچنین محصولات آبرسان تراست را که می‌تواند برای پوست شما به عنوان یک روتین مناسب باشند یکی یکی به شما معرفی می‌کنیم.

آبرسان پوست چیست؟

آبرسان ها، محصولاتی آرایشی هستند که برای محافظت، درخشندگی و آبرسانی پوست طراحی شده‌اند. این ماده با آبرسانی به لایه‌های عمیق پوست جلوی از دست رفتن آب پوست را می‌گیرد.

معمولاً یک مرطوب‌کننده، حاوی موادی است که نه‌تنها پوست را آبرسانی می‌کنند بلکه به حفظ آن نیز کمک خواهند کرد. مرطوب‌کننده‌ها معمولاً دارای آب برای آبرسانی پوست هستند. همچنین مواد روغنی یا انسدادی برای نگه داشتن رطوبت پوست دارند. علاوه‌براین، محصولات مرطوب کننده، مواد مرطوب‌کننده برای جذب آب به سطح پوست و خاصیت نرم‌کنندگی برای پر کردن شکاف‌های میان پوست دارند تا پوستی نرم و لطیف به شما هدیه دهند.

آن‌ها همچنین می‌توانند حاوی مواد افزودنی باشند که نیازها و مشکلات خاص پوستی را برطرف می‌کند. برخی از آن‌ها با ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و حتی مواد ضد پیری غنی شده‌اند.

آیا پوست شما به مرطوب‌کننده نیاز دارد؟

برخی افراد از خشکی پوستی همیشگی رنج می‌برند چرا که بدن آن‌ها توانایی تولید لیپیدهای لازم برای حفظ رطوبت مورد نیاز خود را ندارد.

جدا از ژنتیک، داروهایی که هر فرد مصرف می‌کند نیز روی توانایی پوست در حفظ آب تأثیر می‌گذارد. برای مثال، اگر شما داروی کلسترول مصرف می‌کنید، ممکن است پوست خشکی پیدا کنید و داشتن آبرسان روزانه می‌تواند به شما در مقابله با این مشکل کمک کند.

💡 خشکی بیش‌ازحد می‌تواند منجر به قرمزی پوست، خارش، ترک پوستی و التهاب شود. در موارد شدیدتر نیز می‌تواند منجر به درماتیت آتوپیک (اگزما)، روزاسه و حتی پسوریازیس شود.

بهترین آبرسان پوست، آب کافی و مورد نیاز پوست را تأمین کرده و به پوست خشک کمک می‌کند تا رطوبت را بهتر حفظ کند. این کار باعث کاهش التهاب، تحریک و خارش پوست می‌شود.

مرطوب کننده پوست
مرطوب کننده پوست

به همین ترتیب، اگر پوست پیری دارید، مقداری مرطوب‌کننده می‌تواند به تقویت آن کمک کند. هرچه پیرتر می‌شویم، پوست ما نه‌تنها کلاژن از دست می‌دهد که منجر به ایجاد خطوط ریز و چین‌وچروک می‌شود. همچنین توانایی خود برای تولید اسید هیالورونیک را هم از دست می‌دهد که باعث می‌شود پوست شما ظاهری خشن، پوسته‌پوسته یا ترک‌خورده داشته باشد.

یک آبرسان غنی می‌تواند به پوست بالغ کمک کند تا بهتر رطوبت را حفظ کند. این موضوع باعث تقویت بافت و ظاهر کلی پوست می‌شود.

اما اگر پوستی نرمال یا مختلط دارید، چه؟ خب، کمی مرطوب‌کننده بیشتر هیچ آسیبی به شما نمی‌رساند. با استفاده از مرطوب‌کننده‌ای که برای پوستتان طراحی شده می‌توانید برای سالم نگه داشتن پوستتان تلاش کنید.

درحالی‌که پوست شما سبوم تولید می‌کند و این خود مانعی است از جنس لیپید که از شما در برابر عوامل بیماری‌زا و شرایط سخت آب‌وهوایی محافظت کند، اما هنوز هم برای مقابله با اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب و مواد شیمیایی سختی که روی پوستمان قرار می‌گیرد، به کمی کمک نیاز داریم.


یکی از آبرسان‌های خوب و مناسب پوست شما سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست است:


انواع آبرسان پوست

خب، این کمی اشتباه است که فکر کنید همه آبرسان های پوست، یکسان هستند. با این حال، دور از واقعیت هم نیست. درواقع، ۴ نوع اصلی وجود دارد و هرکدام ویژگی‌هایی دارند که مناسب برای مشکلات پوست‌های مختلف است.

 1. هیومکتانت: بهترین مرطوب‌کننده های صورتی هستند که می‌توانید از آن استفاده کنید. این محصول آب را به داخل سلول‌های پوست می‌کشد تا به پوست آبرسانی کند. برخی نمونه‌های آن  شامل گلیسیرین، اسید لاکتیک، اوره، اسید هیالورونیک و اسید آلفاهیدروکسی می‌شود. بیشترین عملکرد این آبرسان پوست برای مناطق شرجی است. همچنین شما می‌توانید از آن برای انواع پوست چرب، مختلط و مستعد آکنه استفاده کنید.
 2. امولینت: این‌ها آبرسان های غنی پوست هستند که فاصله‌ها و شکاف‌های میان سلول‌های پوستی را پر می‌کنند. این محصولات به طور خاص مناسب برای پوست بالغ، کم آب و خشک هستند که نیاز به رطوبت اضافی دارند. درحالی‌که این‌ها معمولاً پایه چربی هستند، اما می‌توانند پایه آب نیز تهیه شوند. برخی نمونه‌های آن شامل روغن‌های معدنی، کره شی، لانولین و پترولاتوم می‌شود.
 3. سرامید: سرامیدها لیپیدهایی هستند که به تشکیل موانع پوستی و حفظ رطوبت پوست کمک می‌کنند. آن‌ها از پوست در برابر محیط‌های آلوده محافظت می‌کنند. بدون مقدار مناسبی از سرامیدها، موانع پوست می‌توانند در معرض خشکی، خارش و التهاب قرار بگیرند.
 4. آکلاسیو: این مرطوب‌کننده ها را می‌توانید در بسیاری از روغن‌های گیاهی مثل گل محمدی، آووکادو و فندق پیدا کنید. آن‌ها ترک‌های موجود در پوست خشک را پر کرده و مانعی برای جلوگیری از اتلاف آب می‌سازند.


برای آشنایی با ترفندهای استفاده از آبرسان، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

استفاده از آبرسان

بایدها و نبایدهایی درخصوص نحوه استفاده از آبرسان پوست

آبرسانی پوست کمک بزرگی به برطرف کردن مشکلات پوستی می‌کند. امروز می‌خواهیم باید و نبایدهایی را در مورد استفاده از آبرسان برای شما بیان کنیم.


بافت آبرسان پوست

آبرسان پوست به ۴ صورت و بافت مختلف ساخته می‌شود که بر اساس نسبت میان لیپید و آبی که دارند، دسته‌بندی می‌شوند.

انواع فرم‌های آبرسان موجود در بازار عبارتند از:

 1. ژل‌ها: ژل‌ها، بافت آبکی و روشنی دارند. کمترین احساس چرب بودن را منتقل می‌کنند. آن‌ها ترکیبی از آب، الکل و لیپید مایع هستند که به ترکیب مواد مؤثره فعال مرطوب‌کننده کمک می‌کند. ژل‌های آبرسان مناسب برای افرادی است که پوست چرب دارند. به همین خاطر، خاصیت ضد آکنه نیز دارند.
 2. لوسیون ها: لوسیون ها معمولاً به سرعت جذب پوست می‌شوند. این مدل مرطوب‌کننده ها دارای آب سنگین و روغن بوده و برای حفظ بهتر آبرسانی پوست استفاده می‌شوند. درحالی‌که لوسیون ها معمولاً به عنوان مرطوب‌کننده بدن ارائه می‌شوند اما برای پوست نیز قابل استفاده هستند.
 3. کرم‌ها: وقتی به رطوبت پوست فکر می‌کنید، احتمالاً کرم مرطوب‌کننده به ذهنتان می‌رسد. این کرم‌ها سنگین‌تر از ژل و لوسیون هستند چرا که نسبت روغنشان به آب بیشتر است. کمی چرب تر و چسبنده‌تر از دو نمونه قبلی نیز هستند. از آنجایی که به صورت کرم هستند، کمی زمان می‌برد تا جذب پوست شوند اما از آنجایی که روغن و چربی بیشتری نسبت به ژل‌ها دارند، تأثیرشان طولانی‌تر است.
 4. پمادها: پمادها بافت کلفت‌تری دارند. آن‌ها تمرکز بالایی از چربی دارند که باعث می‌شود چسبناک‌تر باشند. مناسب برای پوست خشک و افرادی می‌باشد که اگزما، روزاسه و پسوریازیس دارند. درحالی‌که پمادها بهترین انتخاب برای جلوگیری از اتلاف آب پوست هستند،  همچنین این امکان وجود دارد که باعث ایجاد آکنه شوند و به همین خاطر هم هست خیلی‌ها سراغ آن نمی‌روند.
بافت آبرسان پوست
بافت آبرسان پوست

آبرسان های پوست شب در مقابل روز

تفاوت اصلی میان مرطوب‌کننده های شب و روز، هدفشان است. مرطوب‌کننده های روز حاوی SPF بوده که برای محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش است. آن‌ها بافت روشن‌تری دارند و چسبناک نیستند. در عین حال، مرطوب‌کننده های شب، آبرسانی قوی‌ای دارند و حتی خاصیت ضد پیری آن‌ها نیز زیاد است. به همین خاطر، آن‌ها معمولاً غنی‌تر هستند.

در ادامه یک کرم آبرسان قوی برای پوست خیلی خشک را به شما معرفی کرده‌ایم…


قیمت آبرسان تراست پوست خشک که بهترین آبرسان پوست خشک به حساب می‌آید و نیز اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با این محصول را در لینک زیر بخوانید:


مزایای حیرت‌انگیز استفاده از آبرسان

درحالی‌که بهترین مرطوب‌کننده های صورت برای آبرسانی به پوست طراحی شده‌اند اما این تنها نقشی نیست که ایفا می‌کنند. آن‌ها کاری بیشتر از مسدود کردن رطوبت درون پوست انجام می‌دهند. اغلب، بهترین مرطوب‌کننده های صورت، پر از مواد مؤثره مفید هستند که برای مشکلات پوستی مختلف، مناسب است. به همین خاطر است که استفاده روزانه از برخی مرطوب‌کننده ها بسیار مهم و ضروری است.

استفاده از آبرسان پوست می‌تواند باعث کاهش شانس ابتلا به بیماری‌ها یا مشکلات پوستی مختلف شود. می‌تواند باعث کاهش تورم و التهابات پوستی شود. می‌تواند از پوست شما در برابر خورشید محافظت کند. در برابر آکنه می‌تواند به عنوان محافظی قدرتمند عمل کند. به شما در از بین بردن دانه‌های سیاه کمک می‌کند. به شما کمک می‌کند تا پوستی جوان داشته باشید. می‌تواند سرعت چروک شدن پوستتان را تا حد زیادی کاهش دهد.

مزایای استفاده از آبرسان پوست
مزایای استفاده از آبرسان پوست

چگونه یک مرطوب‌کننده پوست خوب انتخاب کنیم؟

 1. حواستان به نوع پوستتان باشد. همان‌طور که گفتیم، مدل‌های مختلف مرطوب‌کننده بهتر است که روی پوست مناسبشان استفاده شوند. همه پوست‌ها می‌توانند از مرطوب‌کننده بهره ببرند اما شما باید از آن مدلی استفاده کنید که مناسب برای پوستی است که دارید.
 2. به بافت آن فکر کنید. میزان غلظت مرطوب‌کننده نیز از دیگر عوامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. یک محصول کرم مانند، هرگز روی پوست چرب جواب نمی‌دهد و چه بسا می‌تواند باعث ایجاد آکنه شود. همچنین مناسب برای استفاده روزانه نیست. بهتر است برای پوست‌های خشک و در هنگام شب از آن استفاده کنید.
 3. برچسب روی محصول را با دقت بخوانید. اگر دارید چیزی روی پوستتان می‌مالید، بهتر است بدانید که چیست. برچسب را بخوانید و به دنبال کلماتی مثل ضد کومدون یا ضد آلرژی باشید.
 4. بسته‌بندی محصول را بررسی کنید. باور کنید یا نه، بسته‌بندی بسیار مهم است خصوصاً وقتی داریم درباره محصولات مراقبت از پوست حرف می‌زنیم. برخی مواد تشکیل دهنده مثل آنتی‌اکسیدان‌ها حساس به نور هستند و ممکن است اگر در معرض خورشید قرار بگیرند، خراب شوند.
 5. آب‌وهوایی که در آن هستید را در نظر بگیرید. برخی مرطوب‌کننده ها در تابستان عملکرد بهتری دارند و برخی دیگر در زمستان. به‌خصوص اگر مشکلات پوستی داشته باشید. برای ماه‌های گرم، دنبال بافت نرم‌تری باشید. وقتی آب‌وهوا سردتر می‌شود می‌توانید سراغ آبرسان های پوستی بروید که غنی‌تر هستند.

آبرسان پوست تراست؛ محافظی قدرتمند برای حفظ رطوبت پوست شما!

محصولات تراست، در دل خود، تنوع بسیار زیادی دارد و اگر نگاهی دقیق به آن‌ها بیندازید می‌توانید با ۳ محصول مهم برای آبرسانی پوست روبرو شوید. یکی ژل شستشو آبرسان پوست تراست که مناسب برای پوست خشک و حساس است و می‌تواند به حفظ استحکام سلول‌های پوستی کمک کند. در عین حال از ایجاد چین و چروک و لک و آکنه نیز جلوگیری می‌کند.

از دیگر محصولات آبرسان تراست می‌توان به پن آبرسان پوست‌های خشک تا نرمال تراست و پن آبرسان پوست چرب و مختلط تراست اشاره کرد که هرکدامشان ویژگی‌های منحصربه‌فرد و بسیار خوبی را ارائه می‌کنند.

خرید آبرسان پوست، واجب برای جوان ماندن!

در این مطلب از لیامگ به بررسی هر چیزی که درباره آبرسان پوست وجود دارد پرداختیم. سعی کردیم انواع مختلف آبرسان های پوست را به تفکیک برایتان شرح دهیم و نکاتی ارائه کنیم که تا حد زیادی به شما در رسیدن به مقصودتان و جوان‌سازی پوستتان کمک کند. درنهایت اگر مایل به خرید آبرسان پوست مناسب برای خودتان هستید، کافی است سری به فروشگاه لیاتیم بزنید و از میان انواع محصولات این شرکت، محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید