صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : آیا انواع وسایل روتین پوست را می‌شناسید؟

آیا انواع وسایل روتین پوست را می‌شناسید؟

وسایل روتین پوست

روتین مراقبت از پوست در گذشته بسیار ساده بود: شستشوی دست، شستشوی صورت، استفاده از مرطوب‌کننده و همین! اما حالا هم این‌طور است؟ خیر! اصلاً! همین‌طور که ما سراغ استفاده از محصولاتی مثل تونر، سرم، روغن‌های اسانس، ماسک و دیگر محصولات مهم برای روتین مراقبت از پوست خود رفتیم، دسته‌بندی جدیدی در این حوزه به وجود آمد و هنوز هم برای خیلی‌ها به‌درستی جا نیفتاده است. ما داریم درباره وسایل روتین پوست صحبت می‌کنیم. از سنت‌های شرقی کم تکنولوژی مثل غلتک‌های یشمی و سنگ‌های گواشا که اخیراً در غرب رایج شده گرفته تا دستگاه‌های LED و گجت‌هایی که زمانی تنها می‌توانستید دست متخصصین پوست آنها را پیدا کنید اما اکنون همه امکان استفاده از آن را دارند. در این مطلب از لیامگ قرار است درباره انواع وسایل روتین پوست برایتان بنویسیم تا شما را با هرکدام از آنها آشنا کنیم.

وسایل روتین پوست | وسایل ماساژ پوست

برخی از محبوب‌ترین وسایل روتین پوست در بازار شامل غلتک صورت، چوب‌دستی ماساژ و سنگ‌های گواشا می‌شود. با وجود اشکال مختلف – غلتک‌ها مثل غلتک‌های رنگ بسیار کوچک هستند، چوب‌دستی ماساژ به شکل استوانه‌ای است و سنگ‌های گواشا تخت هستند و لبه‌ای خمیده دارند – غر سه اساساً یک کار انجام می‌دهند: از آنها برای ماساژ پوست صورت، ازبین‌بردن تنش، افزایش جریان خون، کاهش چین‌وچروک و کشیدن پوست و ازبین‌بردن پف استفاده می‌شود.

بسیاری از وسایل ماساژ پوست در سنت‌های کهن ریشه دارند. شواهدی وجود دارد از غلتک‌های یشمی که در مراسم زیبایی که به قرن هفدهم در چین برمی‌گردد استفاده می‌شده و همچنین منشأ سنگ گواشا به سنت‌های پزشکی کهن چینی و آسیای جنوب شرق برمی‌گردد. به همین صورت، برخی چوب‌دستی ماساژ مثل ماساژور کانسا که از چوب و فلز کانسا درست شده از آیورودا (سیستم درمانی سنتی هندی) می‌آید. بسیاری از این وسایل روتین پوست از یشم یا کریستال ساخته می‌شدند اما دلیل اصلی آن برمی‌گردد به خاصیت این سنگ‌ها. بسیاری معتقد بودند که سنگ‌ها دارای خاصیت درمانی دارند که می‌توانند آن خاصیت را به پوست منتقل کنند.

مزایای استفاده از وسایل ماساژ پوست

درحالی‌که استفاده از هریک از این ماساژورهای دستی معایب بسیار کمی دارد اما متخصصان زیبایی معتقد هستند که آنها هیچ خاصیت معجزه آسایی ندارند. هر نوع تحریک سبک پوست صورت می‌تواند به افزایش گردش خون و گاهی کاهش پف کمک کند و باعث شود پوست بهتر به نظر برسد اما همه اینها کاملاً موقتی است.

بهترین کار این است که از وسایل ماساژ پوست بر روی پوست تمیز و خشک استفاده کنید اما از دیگر وسایل روتین پوست می‌توانید به همراه سرم یا روغن اسانس مورد علاقه خود بهره ببرید و به جذب این محصولات نیز کمک کنید. صرف‌نظر شیوه‌ای که برای استفاده از آنها اتخاذ می‌کنید، توصیه می‌شود که این وسایل را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا تأثیر خنک‌کنندگی مضاعفی داشته باشند و قبل و بعد از استفاده آن را با الکل ضدعفونی کنید تا از شر باکتری خلاص شوید.

نحوه استفاده از وسایل ماساژ پوست در خانه

غلتک صورت

هیچ روش غلط یا درستی برای استفاده از غلتک صورت وجود ندارد و این خودش نوعی جذابیت این محصول را می‌رساند اما گاهی متخصصان پوستی روشی را برای استفاده از آن توصیه می‌کنند: از روی خط فک غلتک را بالا و پایین ببرید. سپس به سمت استخوان گونه بروید و تنش‌ها را از بین ببرید و کمی هم اطراف چشم را ماساژ دهید. از غلتک کوچک‌تر برای ناحیه اطراف چشم استفاده کنید. این‌طوری می‌توانید پف زیر چشم را از بین برده و گردش خون را در آن ناحیه افزایش دهید. غلتک را بین ابروها ببرید و درنهایت یادتان نرود ناحیه گردن را هم ماساژ دهید. همیشه مطمئن شوید که غلتک را از وسط به بیرون می‌کشید.

غلتک صورت
غلتک صورت

گواشا

متخصصان پوست توصیه می‌کنند که اگر قبلاً از سنگ گواشا استفاده نکرده‌اید حتماً پیش از این که خودتان از آن استفاده کنید، آموزش ببینید. سنگ گواشا را تا جایی که ممکن است به‌موازات پوست خود زاویه دهید، انگشتان دست آزاد خود را نزدیک لبه سنگ قرار دهید تا کمی مقاومت ایجاد شود و سپس به‌آرامی به بالا بکشید و به طرف محیط صورت خود ببرید. در پایان هر ضربه، تکان کمی به سنگ بدهید تا تنش اضافی پوستتان آزاد شود. هر ضربه را سه بار تکرار کنید و روی نواحی پف کرده مثل گونه و زیر چشم متمرکز شوید.

گواشا
گواشا

چوب‌دستی ماساژ پوست

تکنیک مناسب برای بهترین استفاده از چوب‌دستی ماساژ و هر وسیله دیگری در روتین پوست تفاوت کمی باهم دارد. برای این که مطمئن شوید دارید به‌درستی از یک محصول استفاده می‌کنید، حتماً روی محصول را پیش از استفاده بخوانید. برای چوب‌دستی کانسا برای مثال، باید از کوچک آن استفاده کنید و حرکاتی دورانی روی پیشانی و استخوان ابرو و بعد هم فک داشته باشید تا به رهاسازی تنش‌ها کمک کنید.

چوب‌دستی ماساژ پوست
چوب‌دستی ماساژ پوست

وسایل روتین پوست | وسایل میکرونیدلینگ

برای کسانی که نمی‌دانند باید بگوییم که میکرونیدلینگ پروسه ایجاد سوراخ‌هایی روی لایه بالایی پوست با یک سری سوزن به‌عنوان راهی برای تحریک تولید کلاژن و الاستین است. بسیاری از متخصصان پوست این درمان را توصیه می‌کنند چرا که مزایای بسیار زیادی برای پوست دارد. علاوه بر این، گفته می‌شود که میکرونیدلینگ می‌تواند به جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست کمک شایانی بکند. با این حال، معایبی هم در استفاده از این روش وجود دارد: هم می‌تواند دردناک باشد و هم گران‌قیمت چرا که هر جلسه انجام آن در آمریکا ۲۵۰ دلار است.

مزایای استفاده از وسایل میکرونیدلینگ

کلی وسیله میکرونیدلینگ خانگی در بازار وجود دارد که قیمت ارزان‌تر دارند اما ریسک‌های مختلفی در استفاده از آنها وجود دارد. متخصصان پوست وقتی از پروسه میکرونیدلینگ استفاده می‌کنند اول با استفاده از کرمی پوست را بی حس می‌کنند، سپس همه قسمت‌های پوست را استریل کرده و بعد پروسه را آغاز می‌کنند. هیچ‌کدام از این مراحل در استفاده خانگی از وسایل میکرونیدلینگ به‌درستی استفاده نمی‌شود. افرادی به کلینیک پوست مراجعه می‌کنند که بیش از حد از این وسایل استفاده کرده‌اند و باعث مشکلاتی جدی شده‌اند.

محصولات مراقبت از پوست این روزها به‌خوبی ساخته می‌شود و دیگر مثل گذشته نیست پس برای اینکه این محصولات به‌خوبی جذب پوست شوند هم نیازی به سوزن کردن داخل پوست نیست. این روزها روش‌های بهتری به جای استفاده از میکرونیدلینگ وجود دارد.

وسایل میکرونیدلینگ
وسایل میکرونیدلینگ

نحوه استفاده از وسایل میکرونیدلینگ در خانه

برخی افراد با تمام حرف‌ها و توضیحاتی که دادیم واقعاً دوست دارند از این روش استفاده کنند چرا که حسی که بعد از استفاده به آنها داده می‌شود را دوست دارند. متأسفانه این حس خوب باعث می‌شود که بخواهند زیاد از حد از آن استفاده کنند که باعث ایجاد التهابات پوستی می‌شود. گفته می‌شود بهتر است تنها ۳ بار در هفته از میکرونیدلینگ خانگی استفاده شود و نه بیشتر. سراغ سوزن‌هایی بروید که بلندتر از ۰.۲۵ میلیمتر نباشند. هر سوزنی که بلندتر از آن باشد باید توسط یک متخصص روی پوست استفاده شود. بهتر است بعد از میکرونیدلینگ از اسیدهای آلفا هیدروکسی و رتینول بر روی پوست خود استفاده نکنید. محصولاتی که حاوی چنین مواد مؤثره‌ای هستند می‌توانند برای پوست مضر باشند.

وسایل روتین پوست | وسایل میکرو کارنت

تکنولوژی میکرو کارنت به‌عنوان درمانی پزشکی برای کمک به بافت‌ها و عضلات آسیب‌دیده از قرن نوزدهم به این طرف مورداستفاده قرار می‌گیرد اما باعث نرم‌تر شدن پوست فرد نیز می‌شود. امروزه بسیاری از متخصصان پوست سلبریتی‌ها مثل جوانا وارگاس و تریسی مارتین از این تکنولوژی برای آماده کردن بازیگران بر روی فرش قرمز استفاده می‌کنند. این تکنولوژی با انتشار جریان الکترونیکی ملایم کار می‌کند و تصویر می‌شود با انرژی دادن به سلول‌ها و تحریک کلاژن بدون درد یا خرابی، پوست را تقویت می‌کند.


برای داشتن پوستی شاداب، استفاده از یک برنامه یا روتین پوستی، یک اصل است. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با یک روتین پوستی عالی، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

روتین پوست

روتین پوست، از آن چیزهایی که باید حتما داشته باشید!

برای داشتن پوستی سالم، درخشان، نرم و عاری از هرگونه چین و چروک، داشتن روتین پوست مناسب، از ضروریات زندگی است.


مزایای استفاده از وسایل میکرو کارنت

درحالی‌که وسایل میکرو کارنت خانگی این روزها مدام دارد محبوب‌تر می‌شود، باید بگوییم این وسایل به اندازه وسایلی که در کلینیک‌های پوست وجود دارند قوی نیستند. تفاوتی میان درمان خانگی و درمان پزشکی وجود دارد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که درمان خانگی به‌هیچ‌عنوان خطرناک نیست و می‌توانید از آن استفاده کنید. برای خطوط فک و همچنین بالای پلک بسیار خوب است. اما برای این که میکرو کارنت اثرگذاری واقعی خود را داشته باشد باید در استفاده از آن استمرار داشته باشید. برای این که اثر آن برای مدت‌زمان طولانی بماند باید هر چند روز یک بار از آن استفاده کنید.

وسایل میکرو کارنت
وسایل میکرو کارنت

نحوه استفاده از وسایل میکرو کارنت در خانه

هر وسیله میکرو کارنت خانگی کمی متفاوت است. برخی هم با تکنولوژی نوردرمانی و هم با الکترودرمانی کار می‌کنند برخی دیگر برای کار کردن نیاز به ژل مخصوصی دارند. پس حتماً روی محصول و دستورالعمل آن را با دقت بخوانید. خبر خوب این که استفاده از همه آنها بسیار ساده است و هیچ درد یا التهابی را ایجاد نمی‌کند. میکرو کارنت برای این که روی پوستتان جواب دهد باید به طور مرتب استفاده شود. ممکن است با یک بار استفاده تغییری حاصل شود اما ماندگار نخواهد بود.

وسایل روتین پوست | وسایل LED

وقتی به LED فکر می‌کنید احتمالاً آن تصاویر اینستاگرامی به ذهنتان می‌آید که افراد روی صورتشان ماسکی گذاشته‌اند که پشتش نور آبی یا قرمز دارد و درواقع این همان درمانی است که داریم معرفی می‌کنیم که به لطف جسیکا آلبا و کورتنی کارداشیان و همچنین شبکه‌های اجتماعی به‌خوبی معروف شده است. درواقع ناسا از تکنولوژی LED در آزمایشات رشد گیاه در فضا استفاده کرده و همان‌طور که میدانید کلی دانش درباره این نور وجود دارد.

متخصصان پوست میگویند که اگر از نور LED به طور مرتب استفاده شود می‌تواند به پوست نفوذ کند و باعث واکنش در پوست شما شود. واکنش‌هایی مثل مبارزه با باکتری‌هایی که باعث آکنه می‌شوند، جوان‌سازی پوست و همچنین کاهش چین‌وچروک. همچنین متخصصان پوست بر این باور هستند که رایج‌ترین نور LED برای پوست، آبی و قرمز است. نور آبی باکتری‌هایی را می‌کشد که باعث آکنه می‌شوند و نور قرمز تولید کلاژن را تحریک می‌کند و به ترمیم شدن طبیعی پوست کمک می‌کند.

مزایای استفاده از وسایل LED خانگی

اول این خبر خوب را به شما بدهیم که وسایل LED خانگی در بازار قیمت‌های مختلفی دارند و آسیب کمی ممکن است در استفاده از آن به خودتان بزنید. پس این وسایل روتین پوست به‌هیچ‌عنوان خطرناک نیستند. آنها درواقع جواب می‌دهند و کاملاً علمی هم هستند. تفاوت این وسایل با آن‌هایی که در کلینیک تخصصی پوست هست در تعداد نورهایی است که در دستگاه به کار رفته است. این تفاوت به طور مشخص بر روی پوست و همچنین نتیجه به دست آمده تأثیر می‌گذارد.

وسایل LED خانگی برای پوست
وسایل LED خانگی برای پوست

نحوه استفاده از وسایل LED خانگی

این که چند بار و هر بار به چه مدت باید از وسایل LED خانگی استفاده کنید هم به خود وسیله و هم به خواسته‌ای که از آن دارید، برمی‌گردد. اگر می‌خواهید چیزی مثل جای آکنه یا خط صورت را محو کنید باید به طور مستمر از آن استفاده کنید. اما استفاده از LED فقط برای درمان یک لک پوستی کاری است که با یک بار انجام، می‌توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

وسایل روتین پوست | وسایل درماپلنینگ

درماپلنینگ روشی لایه‌برداری است که در آن سلول‌های مرده پوست از روی صورت برداشته می‌شود و باعث می‌شود پوست درخشان زیر آن مشخص شود. درماپلنینگ برای افرادی که نمی‌توانند از لایه‌بردارهای شیمیایی به دلیل پوست حساسشان استفاده کنند بسیار مناسب است. همچنین بهترین روش برای ازبین‌بردن موهای صورت است. به طور خاص آن‌هایی که در برابر لیزر مقاوم هستند. از این دستگاه هم می‌توانید در کلینیک تخصصی و هم در خانه استفاده کنید.

مزایای استفاده از وسایل درماپلنینگ در خانه

صادقانه بخواهیم بگوییم، این یکی از آسان‌ترین کارهایی است که می‌توانید در خانه انجام دهید و بهترین نتیجه را هم از آن بگیرید. استفاده از آن به‌گونه‌ای است که امکان ندارد بتوانید به خودتان آسیب بزنید. این تصور غلط وجود دارد که با درماپلنینگ موی زائد از دست رفته به صورت کلفت‌تر برخواهد گشت اما باید بگوییم این همان موی سیاه است که بوده و حالا دوباره دارد رشد می‌کند. همین!

وسایل درماپلنینگ
وسایل درماپلنینگ

نحوه استفاده از وسایل درماپلنینگ در خانه

هر وسیله با دیگر فرق دارد. باید دستورالعمل روی بسته‌بندی را بخوانید. برای استفاده درست باید دکمه روشن شدن را بزنید و آن را با زاویه ۴۵ درجه روی پوست نگه دارید. می‌توانید از آن به صورت هفتگی استفاده کنید. با هر بار لایه‌برداری مطمئن شوید از کرم ضدآفتاب استفاده می‌کنید چرا که پوستتان بعد از استفاده، در برابر آفتاب و اشعه‌های آن بسیار آسیب‌پذیر خواهد شد.


برلی آشنایی با یکی از بهترین کرم‌های ضدآفتاب، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

کرم ضد آفتاب رنگی تراست

شناخت وسایل روتین پوست؛ پله‌پله نزدیک شدن به پوستی جوان!

در این مطلب از لیامگ به بررسی انواع وسایل روتین پوست پرداختیم. همچنین درباره وسایل روتین پوست به طور خاص نوشتیم و سعی کردیم با جزئیات بسیار زیادی سراغ هرکدام از این محصولات برویم. برای اطلاع از قیمت وسایل روتین پوست می‌توانید با جستجو در اینترنت یا از طریق فروشگاه اینترنتی لیاتیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. همچنین اگر به دنبال خرید وسایل روتین پوست هستید هم می‌توانید همین مسیر مشابه را طی کنید. پوست شما نیاز به مراقبت دارد. هوای آن را داشته باشید.

سیستم پیشنهاد محصول لیاتیم

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید