صفحه اصلی > مراقبت از مو : ۱۱ مورد از شایع‌ترین عوارض صاف کردن مو

۱۱ مورد از شایع‌ترین عوارض صاف کردن مو

صاف کردن مو

مو، جزو مهم‌ترین نکات زیبایی هر خانمی است. موی طبیعی و سالم، می‌تواند زیبایی و شیک بودن هر زنی را تضمین کند. اما خیلی‌ها با داشتن موهای وز، همیشه نامرتب به نظر می‌آیند. با صاف کردن مو، روزانه به این زیبایی و مرتب بودن دست پیدا می‌کنند. اما اگر هر روز موهایشان را صاف کنند با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد که یکی از آن‌ها کم پشت شدن مو است! اما اگر از عوارض صاف کردن مو با خبر باشند، می‌توانند تا دیر نشده جلوی این فاجعه را بگیرند و با یک تیر دو نشان بزنند. ما اینجا همه چیز را از سیر تا پیاز برایتان آماده کرده‌ایم، تا هم موهایتان را صاف کنید، هم با مشکلات ناشی از آن روبه‌رو نشوید.

عوارض جانبی صاف کردن مو

 تقریباً همه در مورد داشتن موهای عالی و زیبا خیال‌پردازی می‌کنند! اگر شما عاشق درست کردن مو هستید ولی زمان کمی برای رسیدگی به مو دارید، صاف کردن مو معجزه می‌کند! شما می‌توانید این روش را قبل از هر مناسبت بزرگ انجام دهید و آماده خواهید بود تا زیبایی‌های خود را به رخ بکشید. اما دست نگه دارید! بدون شک صاف کردن مو، شما را شیک نشان می‌دهد، اما باید توجه داشته باشید که عواقب متعددی هم دارد. اگر موهای خود را روزانه صاف می‌کنید، اکنون زمان آن است که قبل از انجام مجدد آن فکر کنید. اگر مبتدی هستید، کمی نفس بکشید و این اثرات نامطلوب را بپذیرید. در پایان این مقاله، از ما متشکر خواهید بود! بنابراین، لطفاً به ما اجازه دهید تا شما را از طریق روش کامل، راهنمایی کنیم.

درمان‌های صاف‌کننده مو که به‌عنوان صاف‌کننده کراتینه، با شکستن پیوندهای خاصی در موهای شما و دوباره چسباندن مجدد آن‌ها به یکدیگر به شکلی براق و شیک عمل می‌کنند. درمان‌های کراتینه مو ممکن است نتایج مطلوبی داشته باشند، اما می‌توانند عوارض جانبی زیادی داشته باشند که ما به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

عوارض صاف کردن مو | ریزش مزمن مو

ریزش مو ممکن است روی زیبایی شما تأثیر بگذارد، اما باید فراتر از جنبه زیبایی‌شناختی به آن فکر کنید. در کل، این مسئله می‌تواند نشانه‌ای از بدتر شدن سلامت مو باشد.

ریزش مو ناشی از صاف کردن مو
ریزش مو ناشی از صاف کردن مو

ریزش مو، شایع‌ترین عارضه جانبی صاف کردن مو است. استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی مضر و حرارت، باعث ضعیف شدن فولیکول‌های مو و جدا شدن از ریشه ‌شده و باعث ریزش مو می‌شود. با گذشت ماه‌ها، تارهای مو نیز قدرت طبیعی خود را از دست می‌دهند و شروع به شکستن می‌کنند.

عوارض صاف کردن مو | سرگیجه، اشک چشم و ضایعه پوستی

مواد شیمیایی خشن مورد استفاده در درمان‌های صاف کردن مو، می‌تواند باعث تهوع و سرگیجه شود. همچنین ممکن است احساس سوزش در نزدیکی چشم و خارش در حنجره خود داشته باشید. پوست سر و موهای شما نیز تحت‌تأثیر این درمان قرار می‌گیرند. پوست، حساس‌ترین عضو بدن شماست و مستعد آسیب است. ازآنجایی‌که قرار نیست این مواد شیمیایی به چیزی جز موهای شما دست بزنند، تماس تصادفی با پوست می‌تواند باعث ایجاد تاول یا بثورات روی پوست سر، صورت و گردن شما شود. در درمان‌های صاف کردن مو از ترکیبی به نام فرمالدئید نیز استفاده می‌شود که لایه اپیدرم پوست شما را دچار خارش و قرمزی می‌کند.

عوارض صاف کردن مو | آسیب به بافت طبیعی مو

وقتی کوچک بودیم، صرف‌نظر از بافت موهایمان، عاشق آن بودیم. اما همان‌طور که بزرگ شدیم، کنجکاوی به ما نفوذ کرد و ما را مجبور به انجام اقدامات مضر کرد تا موهایمان را «آماده سالن» کنیم.

در درمان صاف‌کننده، آمینواسیدها و پیوندهای دی سولفیدی در تارهای مو، شکسته می‌شوند و به طور موقت ساختار جدیدی به آنها می‌بخشد؛ بنابراین، بافت طبیعی قفل‌های شما از بین می‌رود و باعث خشکی شدید مو می‌شود.


اگر مشتاق هستید تا با ترفندهای صاف کردن مو بدون گرما آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

صاف کردن مو بدون گرما و ترفندهای آن

ترفندهای صاف کردن مو بدون گرما

صاف کردن مو بدون گرما هم شدنی است؟ با مواد اولیه ساده در خانه ماسک‌هایی درست کنید که بدون هرگونه آسیبی موهای شما را صاف کند.


عوارض صاف‌کردن مو | خشکی شدید

صاف‌کردن مو با کراتینه، مطمئناً رسیدگی به فرهای وحشی خود را برای چند ماه اول برای شما آسان می‌کند. اما ممکن است پس از چند بار شستشو باعث خشکی شدید مو شود. سمومی که ساختار تارهای موی شما را تغییر می‌دهند نیز از ریشه تا نوک به آنها آسیب می‌رسانند. یکی دیگر از دلایل خشکی، نفوذ مواد شیمیایی به پوست سر است که باعث پوسته‌پوسته شدن سطح آن می‌شود. رسوبات سمومی که روی تارهای مو باقی می‌مانند، آنها را شکننده می‌کند؛ بنابراین، برای جلوگیری از خشکی موها، لازم است مرتباً موهای خود را چرب کنید.

عوارض صاف کردن مو | موخوره

لحظه‌ای که یک موخوره را کشف می‌کنید، می‌دانید که یک لشکر کامل از موخوره نزدیک است! و خلاص شدن از شر آنها بدون کوتاه‌کردن موها، سخت است. قرار دادن موهای شما در معرض حرارت با دمای بالا در طول درمان صاف کردن مو می‌تواند باعث شکاف مو شود. این درمان‌های شیمیایی رطوبت طبیعی تارهای مو را می‌مکند که به نوبه خود باعث شکافتن انتهای مو می‌شود و نه‌تنها به تارهای مو آسیب می‌رساند، بلکه فولیکول‌های مو را نیز تضعیف می‌کند.

موخوره ناشی از صاف کردن مو
موخوره ناشی از صاف کردن مو

عوارض صاف کردن مو | شوره سر

شوره سر بدون شک یکی از بدترین مشکلات مو است. همه خوبی‌ها را از بین می‌برد و فقط پوست سر ضعیف شما را خراب می‌کند. در واقع، شوره سر می‌تواند پیش درآمد سایر مشکلات مو، از جمله التهاب پوست سر باشد.

مواد شیمیایی مورد استفاده در درمان‌های صاف‌کننده مو به صورت رسوب روی پوست سر جمع می‌شوند. این رسوبات به عنوان یک کاتالیزور در تولید پوسته‌های شوره عمل می‌کنند که باعث خارش، ریزش مو و چرب شدن موی سر می‌شود.

عوارض صاف کردن مو | چرب بودن سر

تصور کنید یک روز در میان با موهای چرب و بدبو از خواب بیدار شوید. استفاده بیش از حد از لوسیون‌ها و سرم‌های مو برای صاف نگه داشتن موها باعث ایجاد چربی می‌شود. سرم‌ها و کرم‌ها اغلب برای محافظت از مو در برابر آسیب توصیه می‌شوند، اما استفاده زیاد از آنها ممکن است مؤثر نباشد. استفاده مکرر از سرم‌ها می‌تواند موهای شما را صاف کرده و آن‌ها را چرب کند. چرب شدن موی سر به صورت مداوم، می‌تواند منجر به شوره سر و سایر مشکلات مو شود.

عوارض صاف کردن مو | نازک شدن ساقه مو

با استفاده منظم آب گرم، ممکن است فکر کنید موهایتان در حال نازک شدن است. اما در حقیقت در معرض مواد شیمیایی مختلف قرار می‌گیرد! در یک درمان صاف‌کننده، تراکم موهای شما ممکن است به دلیل شکستگی و نازکی ناشی از دمای بالای اتو صاف کاهش یابد. این می‌تواند منجر به ریزش مو، دو شاخه شدن موها و تغییر رنگ شود.

عوارض صاف کردن مو | تغییر رنگ مو

تغییر رنگ مو یک عارضه جانبی جدی است که امکان دارد بلافاصله متوجه آن نشوید. استفاده از سرم‌ها در طول فرایند صاف کردن مو و به دنبال آن شامپوهای قوی مبتنی بر مواد شیمیایی که پس از درمان کراتینه به شما توصیه می‌شود، می‌تواند باعث سفیدی زودرس موها شود.

عوارض صاف کردن مو | خطرات سلامتی

زیبایی با مسائل بهداشتی تعریف می‌شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در صاف کردن کراتین می‌تواند باعث مشکلات ریوی و بیماری‌های پوستی شود. استنشاق این مواد شیمیایی می‌تواند منجر به مشکل در تنفس و سایر مشکلات تنفسی شود.


تا داشتن موهایی ابریشمی و درخشان، تنها یک کلیک فاصله دارید.

سرم مو کراتین و آرگان تراست

عوارض صاف‌کردن مو | استرس

بیایید واقع‌بین باشیم. صاف کردن مو به تعهد زیادی نیاز دارد. برای صاف نگه داشتن موهای صاف و بی‌عیب‌ونقص به نظر رسیدن آنها باید تلاش زیادی کرد. استرس ناشی از کامل کردن هر رشته ممکن است شما را تحت‌تأثیر قرار دهد. ناگفته نماند، پول زیادی که باید برای سرم‌ها و شامپوهای مخصوص خرج کنید تا مطمئن شوید که اثر صاف‌کنندگی از بین نمی‌رود.

موهایی از جنس ابریشم!

راه‌های بهتری هم هست که می‌توان با آن روش‌ها هم به موهایی صاف دست پیدا کرد و هم سلامت موها را به خطر نینداخت. صاف کردن مو با کراتین، برای مدتی زیبا است اما در بلند مدت آسیب جدی به موهایتان وارد می‌کند. خوشبختانه با پیشرفت علم، محصولات باکیفیت‌تری در دسترس همه ما قرار دارد که می‌توان با استفاده از آن، صافی و سلامت مو را به ارمغان درآورد. در این مطلب از لیامگ، ما به بررسی صاف‌کردن مو با کراتین و عوارض آن پرداختیم و الان از عوارض آن آگاه هستید و می‌توانید جای این روش، محصولات با کیفیتی بخرید که در بلند مدت، سلامت موی شما را تهدید نکند. پس همین حالا با مراجعه به وب‌سایت لیاتیم برای خریدن محصولات مناسب موهایتان، دست به کار شوید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۶/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه کاربران (8 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید