صفحه اصلی > مد و زندگی : با انواع مدل موی شگی (شلخته) دخترانه آشنا شوید

با انواع مدل موی شگی (شلخته) دخترانه آشنا شوید

انواع مدل موی شگی

وقتی از لایه‌های روی هم چیده شد صحبت می‌کنیم، شاید یادتان به کیک بیوفتد اما این بار قرار است درباره‌ی انواع مدل موی شگی صحبت کنیم. بسیاری از ما بر این باوریم که ۲ مدل اصلی برای کوتاهی مو وجود دارد: مدل موی باب و مدل موی پیکسی. اما کسانی که دوست دارند جذاب به نظر برسند، می‌دانند که یک مدل کوتاهی شگ تا چه اندازه می‌تواند در زیبایی موثر باشد. نکته‌ی مثبتی که درباره‌ی مدل موی شگ وجود دارد این است که بر اساس قاب صورتتان می‌توانید نوع لایه‌های مو را برای این نوع کوتاهی انتخاب کنید.

این مدل مو چون لایه‌لایه است، شلوغ به نظر می‌رسد و به همین دلیل رسیدگی و مرتب کردن خاصی نیاز ندارد. در این مطلب قرار است ۲۵ استایل مختلف از مدل شگی را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال مدل مویی هستید که راحت و بی‌دردسر بتوانید آن را استایل دهید و با موهای بلند، کوتاه، صاف یا فر سازگار باشد و خوب به نظر برسد، پیشنهاد می‌کنیم یکی از انواع مدل موی شگی را امتحان کنید.

۱-مدل موی شگِ مولت

این مدل مو، برگرفته ازهمان مدل مولت کلاسیک است. قدمت این مدل مو به قرن ششم میلادی برمی‌گردد. در آن دوران بسیاری از خانم‌ها مدل موی مولت را برای خود انتخاب کردند که در گذر زمان به شگِ مولت تبدیل شد.

مدل موی شگِ مولت
مدل موی شگ مولت

۲-مدل موی شگ صاف

یکی از انواع مدل موی شگی، شگِ صاف است. اگر خیلی طرفدار لایه لایه کوتاه کردن موها نیستید، این مدل را انتخاب کنید. لایه‌ی رویی این مدل کمی بلند است و با رنگ مو جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

مدل موی شگ صاف
مدل موی شگ صاف

۳-مدل موی شگ ساده

اگر تیزی لایه‌های نوعِ کلاسیک کوتاهی شگ را دوست ندارید، این مدل را امتحان کنید. در این نوع، لایه‌ها ساده‌تر هستند و انتهای موها پر مانند کوتاه می‌شوند. این مدل ظاهر نچرالی دارد و برای جوان‌ترها مناسب است. برای اینکه بعد از کوتاهی موها زیباتر به نظر برسند بهتر است آنها را هایلایت کنید.

مدل موی شگ ساده
مدل موی شگ ساده

۴-مدل موی شگ مجعد

موهای مجعد برای این مدل لایه‌لایه، مناسب هستند چون بی‌دردسر حالت می‌گیرد. لایه‌های مو به زیبایی روی هم قرار می‌گیرند و با یک چتری نسبتا صاف این مدل مو متعادل و زیبا می‌شود.

مدل موی شگ مجعد
مدل موی شگ مجعد

۵-مدل موی شگ با انتهای آبی رنگ

یکی از انواع مدل موی شگی، شگِ نوک‌تیز است. برای اینکه ظاهر تیز این مدل مو را به رخ بکشید، می‌توانید نوک موها را رنگ آبی بزنید. این انتهای تیز می‌تواند به صورت فرم بدهد.

مدل موی شگ با انتهای آبی رنگ
مدل موی شگ با انتهای آبی رنگ

۶-مدل موی شگ صورتی و بنفش

همه حداقل یک بار هم که شده به فکر رنگ کردن موهایشان افتاده‌اند. رنگ کردن موها می‌تواند ظاهر لایه‌های مدل شگی را زیباتر کند. این استایل رنگارنگ از مدل شگی، به چهره‌ی شما جذابیت می‌دهد.

مدل موی شگ صورتی و بنفش
مدل موی شگ صورتی و بنفش

۷-مدل موی شگ موج‌دار

اگر موهای مواج خود را با استایل شگی کوتاه کنید، ظاهر بهتری پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که بهتر است انتهای موها را در این مدل به سمت بیرون حالت دهید. این مدل کوتاهی شگی، برای افرادی که می‌خواهند به موهای خود حجم بدهند مناسب است.

مدل موی شگ موج‌دار
مدل موی شگ موج‌دار

۸-مدل موی شگ دیواین

ترکیب رنگ‌ها و اضافه کردن هایلایت به مدل شگ، ظاهری شیرین و جذاب به چهره می‌دهد. ترکیب شرابی و دارچینی به زیبایی روی لایه‌های شگی می‌نشیند. وقتی موها پر و پوش شده باشند، یک چتری کوتاه و صاف با آنها ترکیب خوبی به مو می‌دهد.

مدل موی شگ دیواین
مدل موی شگ دیواین

۹-مدل موی شگ مدرن

وقتی سرتان شلوغ باشد و مشکل کمبود وقت داشته باشید، استایل دادن به موها بیشتر از اینکه برایتان مثل سرگرمی به نظر برسد، مثل یک وظیفه می‌شود که فقط باید انجام شود. در این صورت بهتر است که یک مدل موی شگ مدرن را امتحان کنید؛ مخصوصا اگر موهای ضخیمی دارید.

مدل موی شگ مدرن
مدل موی شگ مدرن

۱۰-مدل موی شگ پریشان

یکی از انواع مدل موی شگی، مدل پریشان است. این استایل مو با رنگ‌های روشنی مثل زرد، گرم و زیبا به نظر می‌رسد و برای افرادی که پوست رنگ پریده‌ای دارند مناسب است.

مدل موی شگ پریشان
مدل موی شگ پریشان

اگر طرفدار مدل موهای کوتاه زنانه و جذاب هستید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را از دست ندهید.

33 مدل موی کوتاه زنانه

۳۲ مدل موی کوتاه زنانه و جذاب در سال ۲۰۲۲

اگر برای کوتاه کردن موهایتان دو دل هستید یا هنوز مدل موی کوتاه مورد نظرتان را پیدا نکرده‌اید، با ما همراه شوید.


۱۱-مدل موی شگ با رنگ سرد

این مدل موی شلوغ با رنگ سرد ظاهری وحشی به فرد می‌دهد. موهای بنفش کمرنگ با هایلایت‌های خاکستری و بلوند، ظاهری سرد اما زیبا به موها می‌دهد. در این مدل، نامرتب بودن موها است که باعث می‌شود شیک و کم سن و سال به نظر برسید.

مدل موی شگ با رنگ سرد
مدل موی شگ با رنگ سرد

۱۲-مدل موی شگ با چتری بلندِ کج

در گذشته، مدل موی شگ همیشه چند لایه و نوک تیز بود و تنوع خاصی نداشت. اما حالا انواع استایل دادن به موها در انواع مول موی شگ آن را بسیار متنوع و جذاب کرده است. مثلا در این نوع مول شگی، لایه‌های مو در قسمت بالای سر هستند و با یک چتری کج استایل داده شده‌اند. این مدل برای کسانی که موهای کم‌پشتی دارند مناسب است.

مدل موی شگ با چتری بلندِ کج
مدل موی شگ با چتری بلندِ کج

۱۳-مدل موی شگ با چتری باز

این مدل، یکی از انواع مدرن مدل موی مولت است. مدل مولت به موج‌دار بودنش معروف است اما استایل صاف هم با این مدل خوب از آب در می‌آید. در مدل مولت، جلوی موها کوتاه و پشت مو بلند است اما در این نوع مدرن، کناره‌های مو بلندتر از پشت مو هستند. چتری نامرتب و دسته‌دسته شده هم به صورت فرم می‌دهد.

مدل موی شگ با چتری باز
مدل موی شگ با چتری باز

۱۴-مدل موی شگ پرپشت

مدل شگی پرپشت، یعنی موهای لایه‌لایه و چتری پُر. این مدل مو باعث می‌شود که خطوط فک برجسته‌تر به نظر برسند. همچنین چتری پرپشت و نامرتب فرد را جوان‌تر نشان می‌دهد.

مدل موی شگ پرپشت
مدل موی شگ پرپشت

۱۵-مدل موی شگ با شقیقه بلند

شاید با دیدن شقیقه‌ی بلند و مدل‌دار به یاد «الویس پریسلی» بیوفتید اما این مدل یک چیز متفاوت است. شقیقه‌ی بلند و نوک تیز با مدل موی شگی یک ظاهر اِلف‌مانند به فرد می‌دهد.

مدل موی شگ با شقیقه بلند
مدل موی شگ با شقیقه بلند

۱۶-مدل موی شگ فر

فر به موها حجم می‌دهد اما اگر فر مو را مرتب نکنید، یک شلخته‌ی تمام‌عیار می‌شوید. بهترین راه برای مرتب کردن این نوع مو، لایه‌های کم پشت و چتری صاف است.

مدل موی شگ فر
مدل موی شگ فر

۱۷-مدل موی شگی با فر شلوغ

چه بهتر از اینکه صبح با موهای فر و شلخته از خواب بیدار شوید و نیازی به مرتب کردن آن هم نداشته باشید؟ برای رسیدن به آسایش فقط کافی است که موهای فر خود را با سبک شگی کوتاه کنید. این استایل، از انواع مدل موی شگی است که نیاز به مرتب کردن چندانی ندارد.

مدل موی شگی با فر شلوغ
مدل موی شگی با فر شلوغ

تنها یک کلیک تا داشتن موهایی سالم و درخشان فاصله دارید.

ماسک موی بعد از حمام کراتین تراست

۱۸-مدل موی شگ ایمو

مدل موی ایمو چندین سال است که بین نوجوان‌ها محبوب است. لایه‌لایه بودن، چند رنگ بودن و نوک تیز این استایل است که آن را محبوب کرده است.

مدل موی شگ ایمو
مدل موی شگ ایمو

۱۹-مدل موی شگ مواج هالیوودی

شاید برای بعضی افراد سخت باشد که موهای خود را مثل هالیوودی‌ها فر و مرتب کنند. ولی ما راه آسانش را به شما یاد می‌دهیم. وقتی موهای شما شگی کوتاه شده باشد، کافی است که نوک موها را با یک برس گرد و سشوار حالت دهید.

مدل موی شگ مواج هالیوودی
مدل موی شگ مواج هالیوودی

۲۰-مدل موی شک با نوک صاف

اگر بافت موی شما خوب است، این بهترین راه برای حجم دادن به موی شما است. موهای خود را مدل شگی کوتاه کنید و از آرایشگر خود بخواهید که نوک موها را با مدل پَر استایل دهد. به این ترتیب موها پرتر دیده می‌شوند.

مدل موی شک با نوک صاف
مدل موی شک با نوک صاف

۲۱-مدل موی شگ با نوک رو به بیرون

اگر می‌خواهید چند سال جوان‌تر به نظر برسید، این نوع از انواع مدل موی شگ را امتحان کنید. لایه‌های مو ممکن است به هر طرف حالت بگیرند. در این صورت، با یک رنگ مو بهتر هم به نظر می‌رسند. فقط به یاد داشته باشید که برای اینکه این مدل مو خوب به نظر برسد باید هرروز آن را حالت دهید و مرتب کنید.

مدل موی شگ با نوک رو به بیرون
مدل موی شگ با نوک رو به بیرون

۲۲-مدل موی شگی باب

خانم‌هایی که سن بالاتری دارند، زیاد از لایه‌های شگ خوششان نمی‌آید. در این صورت می‌توان لایه‌های مدل شگی را به صورتی کوتاه کرد که مثل مدل باب بلند به نظر برسند.

مدل موی شگی باب
مدل موی شگی باب

۲۳-مدل موی شگ کودکانه

موهای بلوند ضخیم که در قسمت‌های کناری چند لایه و کوتاه هستند و پشت موها بلند‌تر هستند، ظاهری جوان به افراد می‌دهد.

مدل موی شگ کودکانه
مدل موی شگ کودکانه

۲۴-مدل موی شگ با لایت یا بالیاژ بلوند

بالیاژ بلوند به موها ظاهر و حجم خوبی می‌دهد. می‌توانید این نوع لایت را روی انواع مدل موی شگی استفاده کنید. این رنگ مو برای پاییز و زمستان مناسب‌تر است.

مدل موی شگ با لایت یا بالیاژ بلوند
مدل موی شگ با لایت یا بالیاژ بلوند

۲۵-مدل موی شگ با چتری کودکانه

مدل چتری کودکانه زیبا است اما به هر کسی نمی‌آید. اگر فرم صورت شما بیضی است می‌توانید این مدل را امتحان کنید. همچنین اگر ریشه‌ی موها تیره‌تر از نوک مو باشد، چتری زیباتری خواهید داشت. این نوع چتری، صورت را کشیده نشان می‌دهند.

مدل موی شگ با چتری کودکانه
مدل موی شگ با چتری کودکانه

حرف آخر

به طور کلی، انواع مدل موی شگی برای افرادی مناسب است که کودک درون فعالی دارند. این مدل مو نیازی به براشینگ و مرتب‌کردن‌های آنچنانی ندارد و خیلی راحت می‌توان آن را نگه داشت. پس بهتر است که سخت نگیرید و یکی از مدل‌هایی که نام برده شد را امتحان کنید.

اگر موهای شما شکننده یا آسیب‌دیده است، می‌توانید انواع ماسک مو، روغن و یا سرم موی تراست را امتحان کنید. برای سفارش این محصولات می‌توانید به فروشگاه اینترنتی لیاتیم مراجعه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید