صفحه اصلی > مد و زندگی : روانشناسی عطر | شناخت افراد براساس عطر انتخابی‌شان

روانشناسی عطر | شناخت افراد براساس عطر انتخابی‌شان

روانشناسی عطر

عطرها دارای قدرت منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند احساسات درونی ما را نشان دهند. یک عطر را می‌توان براساس معیارهای مختلفی از جمله فصل و سن انتخاب کرد. همچنین امکان انتخاب عطر با توجه به شخصیت افراد نیز وجود دارد. اطرافیان شما می‌توانند بر اساس عطر شما، شخصیت و احساسات درونی‌تان را تشخیص دهند. اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در مورد روانشناسی عطر به دست آورید، در این مقاله با ما همراه باشید تا شما هم بتوانید شخصیت خود و اطرافیانتان را با توجه به عطرهای انتخابی تشخیص دهید.

افراد عاشق مرکبات

آیا همیشه نقش رهبری را در گروه‌ها برعهده می‌گیرید؟ آیا از نظر دوستان و خانواده، شما یک رهبر محسوب می‌شوید؟ اگر پاسخ شما بله است، شرط می‌بندیم که رایحه‌های مرکباتی را انتخاب می‌کنید. افراد عاشق مرکبات شخصیتی رهبر دارند. شما به‌طور طبیعی یک رهبر متولد شده‌اید و جاه طلب و قوی هستید. این چنین افراد را می‌توان تهاجمی و مسلط دانست.

رهبران فکر می‌کنند که همیشه باید موفق شوند؛ اما در صورت عدم موفقیت، لطفا خود را سرزنش نکنید! مراقب باشید که وقتی به هدفتان نمی‌رسید، اوقات خود را تلخ نکرده و فرصت‌های جدید پیش‌رو را هم خراب نکنید.

شخصیت‌های طرفدار گل رز

افرادی که گل رز را انتخاب می‌کنند، محتاط هستند. این افراد خودآگاه بوده و به نیازهای دیگران توجه دارند. آن‌ها اغلب قبل از تصمیم‌گیری، همه احتمالات را در نظر می‌گیرند. این افراد به خاطر محتاط و باملاحظه بودن، هرگز با کنترل چالش‌ها مشکلی ندارند. همچنین به جای اینکه مستقیماً وارد عمل شوند، به انتخاب‌های خود فکر می‌کنند. افراد عاشق رایحه گل رز، به خاطرات ناخوشایند خود فکر نمی‌کنند.

تاثیر عطر بر شخصیت
تاثیر عطر بر شخصیت

طرفداران اسطوخودوس

طرفداران اسطوخودوس خیلی راحت می‌توانند با دیگران دوست شوند. افرادی که به‌دنبال رایحه اسطوخودوس هستند و عطرهایی انتخاب می‌کنند که دارای این رایحه هستند، افرادی با توانایی دوست‌یابی بسیار بالا بوده و دوستان بسیار زیادی دارند. این افراد به این دلیل که همه افراد را درک می‌کنند تقریباً با همه خیلی خوب کنار می‌آیند.

طرفداران اسطوخودوس معمولاًددر روابط عاطفی، محتاط عمل می‌کنند. آن‌ها افرادی کنجکاو هستند، دوستی را در اولویت قرار می‌دهند و در کار گروهی خوب عمل می‌کنند. در روانشناسی عطر، افراد با چنین ویژگی‌هایی، افرادی متفکر در نظر گرفته می‌شوند.  این افراد تنها کسی هستند که هرگز چیزی را فراموش نمی‌کنند.  بزرگ‌ترین و مهمترین نکته چنین شخصیت‌هایی هم این است که همیشه می‌توانند در دوران سختی به دوستان خود کمک کنند و روحیه آن‌ها را بالا ببرند.

طرفداران رایحه وانیل

دوستداران رایحه وانیل، شخصیت وانیلی ندارند! شما احتمالاً فکر می‌کنید افرادی که رایحه وانیل را ترجیح می‌دهند، آرام، خسته‌کننده و دارای شخصیت وانیلی هستند؛ اما روانشناسی عطر دقیقاً برعکس این اعتقاد را بیان می‌کند!

طرفداران این رایحه، هر خصوصیتی دارند به جز شخصیت وانیلی! افرادی که رایحه وانیل را ترجیح می‌دهند، بانشاط، سرزنده و خون‌گرم هستند. آن‌ها بسیار جذاب هستند؛ بنابراین درست برعکس چیزی هستند که شما تصور می‌کردید.

افرادی که طرفدار رایحه وانیل هستند، از تعامل در محیط‌های پر جنب‌وجوش و ملاقات با افراد جدید لذت می‌برند. این افراد اصلاً دوست ندارند که آخر هفته‌ها را در خانه بگذرانند. آن‌ها دوست دارند مهمانی راه بیندازند و با دوستان خود اوقات خوشی داشته باشند.


“ترفندهایی برای نگهداری عطر را در این مقاله یاد بگیرید و عمر عطر خود را بیشتر کنید:

نگهداری عطر

ترفندهایی برای نگهداری عطر

تا حالا در کنار استفاده و خرید انواع عطرها به نگهداری عطر های خود فکر کرده‌اید؟ اصلا حدس می‌زدید که عطر نیاز به نگهداری داشته باشد؟


طرفداران چوب صندل

طرفداران چوب صندل، افراد موفقی هستند! اگر به سمت رایحه‌های چوب صندل جذب می‌شوید، می‌توانیم بگوییم که شما یک کمال گرا هستید. بزرگ‌ترین منتقد شما در تمام زندگی‌تان، خودتان بوده‌اید. همواره به خودتان سخت گرفته‌اید؛ اما همین موضوع به شما کمک کرده تا به جایی که اکنون هستید، برسید.

به لطف شخصیت سختگیر خود در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی و کار خود و کارهای مورد علاقه‌تان به موفقیت دست یافته‌اید. علاقه‌مندان به چوب صندل معمولاً هم برای خود و هم برای افراد دیگر استانداردهای بالایی دارند. طبق روانشناسی عطر، آن‌ها می‌توانند آنچه را که مردم در موردشان می‌گویند، اشتباه بخوانند، به شدت از خودشان انتقاد می‌کنند و به حرف‌های سایر افراد اهمیت نمی‌دهند.

این افراد ممکن است درونگرا باشند؛ اما متفکر و روشن فکر نیز هستند. برای انتخاب عطر مناسب افراد درونگرا بهتر است به‌سراغ رایحه چوب صندل بروید. این عطر انتخاب بسیار مناسبی برای شما است.

دوستداران عطرهای میوه‌ای

برخلاف تصورمان که فکر می‌کردیم افرادی که طرفدار عطرهای میوه‌ای هستند به شیرینی بوی توت‌فرنگی روی لباسشان خواهند بود؛ طرفداران عطرهای میوه‌ای، دم دمی مزاج هستند!

اگر هر عطری را با رایحه توت، سیب یا میوه‌های گرمسیری دوست دارید، زمان آن رسیده که دیدگاه خود را تغییر دهید. شما دم دمی مزاج هستید، به سرعت تحریک می‌شوید و اغلب نیمه خالی لیوان را می‌بینید. درحالی که طنز طعنه آمیز شما ممکن است برای شما خنده‌دار به نظر برسد، در واقع اطرافیانتان را خسته و دل‌زده می‌کند. اگر سعی نکنید خود را اصلاح کنید و از شر بدبینی خود خلاص شوید، ممکن است به زودی خود را کاملاً تنها ببینید. این رفتارهای معمول ممکن است خطر ابتلا به افسردگی را در شما افزایش دهد.

تست انتخاب عطر بر اساس شخصیت
تست انتخاب عطر بر اساس شخصیت

هواداران رایحه نارگیل

طرفداران رایحه نارگیل عاشق مد و افرادی شیک‌پوش هستند. آن‌ها استایل بیعیب و نقصی دارند و به نظر می‌رسد جواهرات گران قیمتی استفاده می‌کنند. آن‌ها رهبران قوی و توانمندی هستند که ابتکار عمل را به دست می‌گیرند. علاوه‌براین، روانشناسی عطر خاطرنشان می‌کند که آن‌ها به انتقاد حساس هستند.

تست انتخاب عطر براساس شخصیت بیان می‌کند که طرفداران نارگیل از وسایل ظریف‌تر خوششان می‌آید؛ بنابراین آن‌ها لباس‌های فانتزی در کمد خود دارند و عاشق الماس‌های قیمتی هستند. این افراد همواره در مرکز توجه هستند. معمولاً افراد بسیاری به تحسین طرفداران رایحه نارگیل می‌پردازند و بر هر حرکت آن‌ها نظارت می‌کنند، زیرا افرادی که در نزدیکی طرفداران رایحه نارگیل هستند، به نظر آن‌ها اعتماد دارند.

هواداران رایجه کتان

دوستداران رایجه کتان به سمت چالش‌ها کشیده می‌شوند. اگر بوی کتان را ترجیح می‌دهید، فردی هستید عاشق چالش و در ماراتن شرکت کردن؛ این ویژگی شگفت‌انگیز است! شما دائماً برای چالش‌های قابل توجه آماده می‌شوید و نمی‌توانید از این چالش‌های جسمی و ذهنی سیر شوید.

شما از به چالش‌کشیدن خودتان لذت می‌برید و معتقد هستید که هر چیزی با تلاش کافی امکان‌پذیر خواهد بود. طبق روانشناسی عطرها، طرفداران رایحه کتان، عمل‌گرا هستند. آن‌ها چالش‌های فکری و فیزیکی را دوست دارند. اغلب آن‌ها ویژگی‌هایی مانند اعتمادبه‌نفس، شهود، جهت‌گیری هدف و کنترل مداوم را از خود نشان می‌دهند. این افراد به‌طور مداوم، اهداف شخصی چالش‌برانگیز را برای خود تعیین می‌کنند و تا زمانی که به این اهداف دست نیافته‌اند، از پای نمی‌نشینند.

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟

طرفداران گاردنیا

طرفداران گاردنیا، افرادی پایدار هستند. آیا شما فردی هستید که به برنامه‌های خود پایبند بوده و هرگز سست نمی‌شوید؟ اگر این خصوصیت برای شما آشنا به نظر می‌رسد، طبق آزمون انتخاب عطر، شما از رایحه گاردنیا لذت می‌برید.

طبق روانشناسی عطرها، افرادی که از رایحه گاردنیا لذت می‌برند، افرادی پایدار و قابل اعتماد هستند. این افراد بیشتر از رهبر، پیرو هستند. افراد دوستدار رایحه گاردنیا به خوبی در گروه کار می‌کنند و از جلب رضایت دیگران لذت می‌برند. آن‌ها ترجیح می‌دهند به جای عدم قطعیت و ناامیدی، در یک شراکت شاد و طولانی مدت حضور داشته باشند. مهم نیست آن‌ها چقدر با دوستان خود فاصله دارند، سال‌ها دوستی خود را حفظ می‌کنند و هرگز از هم دور نمی‌شوند. این امر این شخصیت‌ها را تبدیل به فردی می‌کند که به‌طور ناگهانی از زندگی هیچ شخصی بیرون نمی‌روند.

طرفداران یاس

طرفداران یاس، افرادی برونگرا هستند. شاید طرفداران یاس با طرفداران وانیل قابل مقایسه باشد؛ اما آن‌ها به سرگرمی خود اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. آن‌ها از امتحان چیزهای جدید و جستجوی تجربیات غیرعادی نمی‌ترسند. طبق روانشناسی عطرها، می‌توان آن‌ها را مهماندارانی پر هیجان توصیف کرد که دوست دارند اوقات خوبی داشته باشند.

آن‌ها از ماندن در خانه خوششان نمی‌آید و دوست دارند در مکان‌های عجیب و غریب حاضر شوند. ای افراد عاشق رقص هستند و اینکه مردم در موردشان چه فکری می‌کنند یا چه نظری در مورد لباس پوشیدنشان دارند، برایشان اهمیتی ندارد. حتی یک دقیقه را با بی‌حوصلگی تلف نمی‌کنند، زیرا اعتقاد راسخی به این موضوع دارند که زندگی ارزش زیستن دارد.


عطر مناسب خود را انتخاب کنید:


گل پیچ امین الدوله

گل پیچ امین الدوله به شادی اشاره دارد. طرفداران گل پیچ امین الدوله شاداب، آرام هستند و هرگز خود را به دردسر نمی‌اندازند. آن‌ها اعضای خوش‌بین حلقه دوستی شما هستند که فقط می‌خواهند شاد باشند و از دردسر دور بمانند.

هر بار که با آن‌ها معاشرت می‌کنید، از شما بسیار تعریف می‌کنند و احساس خوبی به شما می‌دهند. روانشناسی عطرها تأیید می‌کند که طرفدارن رایحه  پیچ امین الدوله همدل، آرام و سازگار هستند.

چگونه عطر مورد علاقه خود را پیدا کنیم؟

شما می‌توانید با توجه به خصوصیاتی که بیان کردیم، عطر مورد علاقه خود را انتخاب و خریداری کنید. می‌توانید انواع عطرها را با تست رایحه شخصیت بررسی و خریداری کنید. تنها باید توجه داشته باشید که عطر مورد نظر شما باید بتواند ویژگی درونی شما را بروز دهد. اگر عطر مورد علاقه‌تان، خصوصیت خیلی خوبی از شما را بروز می‌دهد، پس شک نکنید و همین حالا خرید خود را انجام دهید.

برای دریافت مشاوره انتخاب عطر می‌توانید از مشاورین لیاتیم کمک بگیرید. یا به وبسایت لیاتیم مراجعه کنید و در قسمت پرفیوم‌ها و بادی میست‌های وبسایت، مشخصات و رایحه هر محصول را بررسی کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید