صفحه اصلی > مد و زندگی : مزایا و معایب میکاپ آرتیست شدن که شاید تصورش را نکرده باشید!

مزایا و معایب میکاپ آرتیست شدن که شاید تصورش را نکرده باشید!

بسیاری از افراد از داشتن شغل‌های کارمندی خسته شده‌اند و هیچ هیجانی را در زندگی خود تجربه نمی‌کنند. حتی می‌توان گفت اکثر افراد اصلاً علاقه‌ای به شغل فعلی خود ندارند و در حسرت هنر و خلاقیت هستند. از مزایای میکاپ آرتیست شدن ایجاد روابط نزدیک با افراد مشهور و سفر رفتن زیاد است که به‌هیچ‌عنوان اجازه خستگی از کار را نخواهد داد.

اما بگذارید کمی روراست باشیم؛ یکی از معایب میکاپ آرتیست شدن این است که همیشه محیط‌ کار تمیز یا با هوای مناسب نبوده و ممکن است باب میل شما نباشد. یا امکان دارد چند ماه درگیر یک پروژه باشید و بعد از آن مجبور باشید دوباره برای پروژه جدید تلاش کنید. پس اگر هیجان دارید تا کمی بیشتر درباره مزایا و معایب آرایشگر شدن بدانید، این مقاله را از دست ندهید.

مزایا و معایب میکاپ آرتیست شدن

تمام افرادی که می‌خواهند به میکاپ آرتیست بودن خیلی جدی‌تر فکر کنند، باید جنبه‌های مثبت و منفی میکاپ این شغل را بدانند. همچنین بااین‌حال که انتخاب این حرفه به عوامل مختلفی مانند تجربه، موقعیت شخصی و… بستگی دارد، اما برای تصمیم‌گیری صحیح، دانستن مزایا و معایب شغل آرایشگری نیز مهم است؛ بنابراین برای درک بهتر، ما لیستی از نکات مثبت و منفی میکاپ آرتیست شدن و نیز میانگین درآمد آرایشگری را برای شما آماده کرده‌ایم.

معایب میکاپ آرتیست بودن
معایب میکاپ آرتیست شدن

مزایای میکاپ آرتیست شدن

از دید بیشتر افراد، میکاپ آرتیست شدن شغلی جذاب است. شغلی که بسیاری از افراد به آن فکر می‌کنند. به همین دلیل ما در ادامه مطلب مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت این شغل را برای شما توضیح داده‌ایم:

۱. وجود خلاقانیت در کار

از مزایای میکاپ آرتیست شدن قابل انعطاف بودن این شغل است؛ به شکلی که هر کار خلاقانه‌ای را می‌توانید در آرایشگری انجام دهید. میکاپ آرتیست بودن به شما فضایی برای نشان دادن خلاقیت خود می‌دهد. البته این شغل به قدرت خلاقیت شما هم نیاز دارد. بااین‌حال این موضوع در نهایت به مشتریان بستگی دارد و تا زمانی که آن‌ها رضایت دارند، می‌توانید ایده‌های جدید را عملی و کاری جادویی خلق کنید. در این شغل می‌توانید مهارت‌های خود را افزایش داده و یک مدل را دائما تکرار نکنید.

۲. عدم وجود استرس

یکی از بهترین مزایای آرایشگری این است که به‌شدت از استرس به دور خواهید بود و این موضوع اتفاقی مهم است! در در این شغل مواقع زیادی احساس فشار می‌کنید، اما بیشتر روزها هم آرامش خواهید داشت. همچنین برخلاف سایر مشاغل، شما خود را در معرض سطوح بالا استرس قرار نمی‌دهید و از کاری که انجام می‌دهید لذت خواهید برد.

۳. امکان کار در داخل خانه

از دیگر مزایای میکاپ آرتیست شدن، توانایی انتخاب محل کار خود خواهد بود. به‌عنوان یک میکاپ آرتیست، شما همچنین این امتیاز را دارید که در داخل خانه کار کنید. این موضوع به انتخاب شما بستگی دارد؛ چرا که هنرمندان زیادی وجود دارند که در خارج از منزل و در محیط‌های مختلف کار می‌کنند.

۴. کم بودن آسیب‌های وارده به بدن

در شغل آرایشگری، انجام کار سنگین بدنی وجود ندارد. اگر کار سنگین را دوست ندارید و یا بدن شما با بلند کردن وسایل سنگین راحت نیست، میکاپ ‌آرتیست بودن شغلی ایده‌آل برای شما خواهد بود. پس از مزایای میکاپ آرتیست شدن، کار با حجم سبک است که به بدن آسیبی وارد نمی‌کند. در این شغل سنگین‌ترین چیزی که ممکن است در دست بگیرید، برس است.

۵. هیجان زیاد

از مزایای میکاپ آرتیست شدن، هیجان‌انگیز بودن این شغل است. شما این آزادی را دارید که انتخاب کنید با چه کسی کار کنید و چه نوع میکاپی انجام دهید. برخلاف مشاغل اداری، مجبور نیستید جلوی میز خود بنشینید و یک نوع کار را بارهاوبارها انجام دهید. همچنین در این شغل می‌توانید نتایج کار خود را به‌سرعت ببینید و نمودار موفقیت و رشد را به‌صورت روزانه مشاهده کنید.

۶. امکان سفر کاری

از مزایای میکاپ آرتیست شدن این است که حتی اگر قرار باشد میکاپ یک مدل سینما را انجام دهید، قرار است به سفر‌های زیادی بروید! آرایشگران بسته به مهارت و میزان دسترسی خود، امکان دارد به سفرهای کاری زیادی بروند. ازآنجایی‌که برای عکاسی و رویدادها به آرایشگران نیاز است و چنین رویدادهایی ممکن است در مناطق مختلف اتفاق افتند، ممکن است فرصت سفر و همچنین درآمدزایی را در کنار هم داشته باشید.

۷. مبتنی بر مهارت

این یک کار مبتنی بر مهارت است. میکاپ آرتیست بودن خوب یا بد، بستگی به مهارت فرد دارد. کار مبتنی بر مهارت به شما فرصت و آزادی بیشتری برای کاوش می‌دهد؛ چرا که می‌توانید کاری که بسیاری دیگر از افراد توانایی انجام آن را ندارند انجام دهید. این موضوع باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس می‌شود.

۸. امکان ایجاد روابط قوی با اطرافیان

آرایشگران می‌توانند ارتباطات زیادی ایجاد کنند؛ در این شغل شما فرصتی برای ملاقات با افراد مختلف، محبوب و بانفوذ خواهید داشت. اگر متخصص و حرفه‌ای شوید، می‌توانید این فرصت را نیز داشته باشید که روابط خود را با مردم ایجاد کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید. این موضوع به ساختن برند و تبدیل حرفه خود به سطحی متفاوت کمک می‌کند.

مزایای میکاپ آرتیست شدن
مزایای میکاپ آرتیست شدن

۹. خوداشتغالی

یکی دیگر از مزایای میکاپ آرتیست شدن، کار کردن برای خود است. شغل آرایشگری امکان خوداشتغالی و ایجاد تعادل بین زندگی و کار را به فرد خواهد داد.

۱۰. عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی

از مزایای میکاپ آرتیست شدن، اجباری نبودن تحصیلات دانشگاهی است. تبدیل‌شدن به یک میکاپ آرتیست عالی بیشتر از تحصیلات آکادمیک به مهارت‌های فرد بستگی دارد. در مسیر رشد این کار، نیازی به رفتن به دانشگاه یا هر مؤسسه شناخته شده‌ای نیست. شما می‌توانید به جای اصرار بر رفتن به دانشگاه، در زمان صرفه‌جویی کنید و برای حرفه‌ای شدن، بر روی مهارت‌های خود تمرکز کنید.

۱۱. استقلال

ازآنجایی‌که برای این کار نیازی به رفتن به دانشگاه ندارید، می‌توانید در سنین پایین استقلال مالی بدست آورید. همچنین، به شما کمک می‌کند زودتر از دیگران افزایش درآمد پیدا کنید. علاو‌براین، شما مجبور به کار زیر نظر فرد دیگری نیستید و می‌توانید کار خود را هر زمان که خواستید شروع کنید.

از دیگر مزایای این اتفاق، راه‌اندازی کسب‌وکار، مشتریان و ایجاد روابط است. بنابراین اگر علاقه‌ای به کار برای کسی ندارید و یا ترجیح می‌دهید رئیس خود باشید، میکاپ آرتیست بودن می‌تواند گزینه‌ای خوب باشد. پس یکی دیگر از مزایای میکاپ آرتیست بودن را می‌توان رئیس خود بودن و کارفرما نداشتن دانست.

۱۲. انتخاب به عنوان شغل دوم

اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید آرایشگری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنید، می‌توانید این کار را به‌عنوان یک کار جانبی شروع کنید. می‌توانید یک برند راه‌اندازی کنید و از بازاریابی دیجیتال برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید کانال خود را در یوتیوب راه‌اندازی کنید یا یک وبلاگ ایجاد کنید و راه‌ها، نکات و ایده‌های خود را برای انجام آرایش به اشتراک بگذارید.

۱۳. صنعتی همیشگی

صنایع زیادی وجود دارند که تغییرات بزرگی را تجربه می‌کنند؛ اما در صنعت آرایش، لازم نیست نگران این موضوع باشید. این صنعت از بین نمی‌رود و همیشه چیزی بزرگ‌تر وجود خواهد داشت. آرایش بخشی از صنعت سرگرمی است، نه فقط یک روش هنری برای بیان و فردیت دادن به دیگران. این حرفه هرگز تمام نمی‌شود و روزبه‌روز افراد بیشتری به آن نیاز خواهند داشت.

۱۴. شانس کار کردن برای افراد معروف

از مزایای میکاپ آرتیست شدن، آشنایی با افراد مشهور است. آرایشگران در صنعت سینما نیز مورد توجه و پذیرش هستند. بنابراین اگر در کار خود مهارت دارید، می‌توانید با افراد مشهور آشنا شوید. ممکن است برای رویدادهای هنرمندان محبوب و افراد مشهور استخدام یا رزرو شوید، یا حتی کار در سینما را جدی‌تر دنبال کنید.


شاید بد نباشد که مقاله “بهترین میکاپ آرتیست‌های خارجی که هرچه زودتر باید دنبالشان کنید!” را هم بخوانید:

میکاپ آرتیست

بهترین میکاپ آرتیست‌های خارجی که هرچه زودتر باید دنبالشان کنید!

برای داشتن چهره‌ای زیبا و شگفت‌انگیز که دیگران را مسحور خودتان کنید، کافی است سراغ میکاپ آرتیست های اینستاگرام بروید!


معایب میکاپ آرتیست شدن

در کنار نکات مثبتی که آرایشگر شدن به دنبال دارد، برخی نکات منفی نیز در رابطه با این حرفه وجود دارد. معایب میکاپ آرتیست شدن عبارتند از:

۱. عدم وجود درآمد ماهانه ثابت

درآمد میکاپ آرتیست با توجه به میزان مهارت‌ها متفاوت خواهد بود. اگر شما بتوانید در این حرفه مهارت‌های زیادی کسب کنید و شناخته شده شوید، میزان درآمد شما به عنوان یک آرایشگر، قابل توجه خواهد بود.

۲. عدم امکان خرید برخی مایحتاج زندگی در شروع کار

به‌عنوان یک میکاپ آرتیست، شما فرصتی برای پرداخت هزینه‌های زیاد و نامعقول نخواهید داشت. اکثر آرایشگران در ابتدا توانایی خرید چیزی مانند خانه یا یک ماشین را ندارند؛ مگر اینکه در کار خود به میزان قابل توجهی مشهور شوند. مهم است تمام افراد علاقه‌مند به این حرفه بدانند که این رشته به سرعت یک زندگی لوکس را به ارمغان نخواهد آورد.

۳. سفرهای زیاد

وقتی شما یک آرایشگر هستید، در برخی موارد باید به جایی بروید که مشتری شما آنجاست. در برخی مواقع نیز اگر برای برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی کار می‌کنید، باید با گروه آن‌ها سفر کنید. یکی از بدی‌های این موضوع این است که گاهی اوقات مکان‌ها غیرمتعارف بوده و شما ترجیح می‌هید به آنجا نروید. علاوه‌براین ممکن است بخشی از درآمد آرایشگران در طول این سفرهای کاری خرج شود.

۴. شرایط کاری به صورت قراردادی

با آرایشگر شدن، در شرایطی که شما پس‌اندازی نداشته باشید و یا پس‌انداز کردن را به درستی انجام ندهید، احتمال کمبود نقدینگی در دوران سالمندی برای شما وجود خواهد داشت.

۵. نداشتن بیمه

از معایب میکاپ آرتیست شدن این است که علاوه بر عدم ثبات مالی، امنیت شغلی کمتری نیز خواهید داشت. قراردادی بودن پروژه‌های کاری و نداشتن بیمه باعث می‌شود تا بسیاری از آرایشگران در دوران سالمندی و حتی پیش از آن، با برخی مشکلات روبه‌رو شوند.

۶. عدم وجود پاداش و ارتقا شغلی در این شغل

از معایب میکاپ آرتیست شدن، نیاز زیاد به صبوری‌کردن است؛ چرا که میزان درآمد میکاپ آرتیست به پاداش یا ارتقا بستگی ندارد اما رابطه زیادی با میزان تلاش فرد دارد.

۷. ساعات کاری نامشخص

برخلاف اکثر مشاغل که آخر هفته‌ها تعطیل هستند، یک میکاپ آرتیست امکان دارد هیچ آخر هفته‌ای را تعطیل نباشد. ممکن است برای انجام برخی از برنامه‌ها برای انجام آرایش سفر کرده باشید، یا شاید مشتری از قبل زمان این متخصص را برای تعطیلات رزرو کرده باشد. همینطور یکی از معایب میکاپ آرتیست شدن، بی‌برنامگی است. وقتی روزها برنامه‌ریزی‌نشده باشند، وقت‌گذاشتن برای خود و خانواده سخت می‌شود.

۸. نداششتن حقوق بازنشستگی در دوران سالمندی

بسیاری از هنرمندان به‌صورت قراردادهای کوتاه‌مدت کار می‌کنند. از معایب آرایشگری این است که قرارداد یک‌ساله یا امنیت چندساله ندارید و همواره باید تلاش کنید. این روی میزان درآمد آرایشگری هم تأثیر می‌گذارد.

چمدانت را آماده کن!

میکاپ آرتیست بودن از آن شغل‌هایی است که باید دید که تا چه حد با روحیه فرد سازگار است. اگر اهل تنوع، خلاقیت و سفر هستید، این شغل کاملاً مناسب شما است. اما اگر با جابه‌جایی و قرارداد‌های کوتاه‌مدت دچار استرس می‌شوید باید بگوییم که این شغل برای شما کمی پراسترس در نظر گرفته می‌شود.

ما در این مطلب از لیامگ به بررسی مزایای میکاپ آرتیست شدن، معایب میکاپ آرتیست شدن و میزان درآمد میکاپ آرتیست‌ها پرداختیم. برای خرید محصولاتی که بتوانید قبل و بعد از آرایش روی پوست مشتری از آن‌ها استفاده کنید، همین حالا سری به وبسایت لیاتیم بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید