صفحه اصلی > محصولات آرایشی : با پرایمر ، آرایش کردن از هر کاری آسان‌تر است! آن را جدی بگیرید.

با پرایمر ، آرایش کردن از هر کاری آسان‌تر است! آن را جدی بگیرید.

پرایمر

پرایمر که به عنوان زیرساز آرایشی هم شناخته می‌شود، انقلابی در دنیای آرایشی ایجاد کرده است. به لطف شگفتی های یک پرایمر خوب، میتوانیم به پوستمان در عرض چند دقیقه جلوه ای بسیار زیبا و کامل بدهیم. علاوه بر این، پرایمر به راحتی می‌تواند کیفیت آرایش کردن ما را تا حد زیادی افزایش دهد.

به همین خاطر، در این مطلب قرار است ببینیم پرایمر صورت چیست و چه کاربردی دارد. در عین حال درباره عوارض پرایمر نیز برایتان خواهیم نوشت. همراهمان باشید تا ببینیم با چه محصول شگفت انگیزی طرف هستیم.

پرایمر و مزیت آن

یک محصول آرایشی است که برای آماده کردن پوست صورت پیش از آرایش کردن و قبل از استفاده از کرم‌ پودر یا بی بی کرم، طراحی شده است. انواع مختلفی از پرایمر وجود دارد و هرکدام باتوجه به نوع پوست طراحی شده‌اند. استفاده از این محصولات بسیار ساده بوده و مزایای بسیار زیادی چه برای صورت و چه برای نتیجه آرایش کردنمان به همراه دارند.

این محصولات به انقلاب جدیدی در دنیای آرایش تبدیل شده‌اند. مزیت اصلی استفاده روزانه از پرایمر شامل بهبود پوست برای آرایش، به حداقل رساندن عیوب پوستی، افزایش ماندگاری آرایش و بهبود کلی نتیجه آرایش، می‌شود.

انواع پرایمر موجود در بازار

افزایش استفاده از این محصول به عنوان جزء اساسی روتین آرایشی افراد باعث شده تا بسیاری از برندهای جدید و قدیمی سمت تولید پرایمر تخصصی بروند. شما می‌توانید انواع این محصول را در بازار به صورت پودری، ژل و اسپری پیدا کنید و به همین دلیل ساده، پیدا کردن پرایمر مناسب برای خودتان کمی سخت می‌شود. برای کمک به شما در ادامه توضیحاتی برایتان آماده کرده‌ایم:

 • مات‌کننده: مناسب برای پوست‌های چرب. این محصول‌ها جلوی تولید سبوم پوست را می‌گیرند تا پوست تازه و درخشان به نظر برسد.
 • ماندگاری طولانی: اگر نیاز دارید تا آرایش شما مدت‌زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد و بعد از چند ساعت از بین نرود، این مدل، مناسب شماست.
 • اصلاح رنگ: با این نوع، قادر خواهید بود با زردی، قرمزی و رنگ‌پریدگی پوست، خداحافظی کنید و پوستی یک دست داشته باشید.
 • روشن‌کننده: بهترین گزینه برای کسانی که پوست خشک یا رنگ‌پریده‌ای دارند. این محصول می‌تواند بدون هیچ لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گیرد و پوست شما را درخشان کند.
 • محدود کننده منافذ: محصولی که منافذ قابل مشاهده پوست را می‌بندد تا هنگام آرایش، یکنواختی ایجاد شود.
 • مرطوب‌کننده: مراقبتی اساسی برای کسانی که پوست خشکی دارند. استفاده از این محصول باعث آماده شدن و نرمی پوست می‌شود و در عین حال عمل آبرسانی نیز به خوبی انجام می‌شود.
انواع زیرساز آرایش
انواع زیرساز آرایش

کلی پرایمر وجود دارد که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که نباید فقط یک مدل پرایمر انتخاب کنید. می‌توانید تعداد زیادی از این محصول را انتخاب کرده و با هم مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را استفاده کنید. الان، مسئله مهم این است که محصول مناسب برای خودتان را پیدا کنید. آن وقت متوجه جادویش خواهید شد.

چگونگی انتخاب زیرساز آرایشی

درست مثل هر لوازم آرایشی دیگری، برای پیدا کردن بهترین پرایمر، مهم‌ترین فاکتوری که باید در نظر داشته باشید، نوع پوست شماست. بسیار مهم است که بدانید پوستتان خشک، چرب، ظریف یا بالغ است. این‌طوری است که می‌توانید هم پوستتان را به خوبی برای آرایش کردن، آماده کنید و هم می‌توانید از آن مراقبت کنید.

نوع پوست شما تنها فاکتوری نیست که هنگام انتخاب پرایمر باید در نظر داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که باقی نیازهای پوست خود را هم در نظر بگیرید. مثلاً اگر هرگونه عیب روی پوست شما وجود دارد که لازم است پیش از آرایش برطرف شود مثل منافذ، چین و چروک یا زخم، باید به دنبال پرایمر مناسب برای پوشاندن این عیوب باشید. جدول زیر به شما کمک می‌کند پرایمر مناسب خود را بر اساس نوع پوستتان انتخاب کنید:

نوع پوستپرایمر مناسب
پوست خشکبا خاصیت مرطوب‌کننده
پوست چرب یا مختلط مات‌کننده
پوست حساسبا محافظت در برابر خورشید
پوست بالغ نرم‌کننده با خاصیت ضد پیری
پوست دارای زخممایع

بهترین روش استفاده از پرایمر

استفاده از این محصول ساده است. برای گرفتن بهترین نتیجه، ضروری است که چند مرحله را با دقت طی کنید. پاک و تمیز بودن پوست اولین مسئله‌ای است که باید در نظر داشته باشید. برای این که این محصول به خوبی روی پوست بنشیند باید پوست تمیزی داشته باشید. با پاک کننده کارتان را شروع کنید. همچنین می‌توانید از سرم صورت نیز استفاده کنید.

بهترین شیوه استفاده از زیرساز آرایش
بهترین شیوه استفاده از زیرساز آرایش

به محض این که پوست تمیز و مرطوب شد، آماده است تا از پرایمر استفاده کنید. معمولاً، مقدار کمی از این محصول برای پوشاندن کل صورت کافی است. استفاده زیاد از این محصول می‌تواند باعث نتیجه عکس روی صورتتان شود. اگر می‌خواهید استفاده از پرایمر صورت برایتان آسان‌تر باشد می‌توانید از اسفنج آرایشی استفاده کنید اما با دست هم می‌شود آن را روی صورت پخش کرد.

اگر پرایمر شما به صورت کرمی است، لایه نازکی از آن را روی کل صورت پخش کنید. بسیار مهم است که زیرساز را از بالا به پایین استفاده کنید و همیشه هم راستا با کانتور طبیعی پوستتان باشد. زیرساز آرایش را طوری پخش کنید تا به خوبی و کاملاً یکنواخت روی پوستتان پخش شود و جایی از پوست صورتتان نماند که پرایمر به آن نرسیده باشد. اگر لازم بود می‌توانید مقداری پرایمر به جایی که لازم است اضافه کنید. همین. ساده بود، نه؟

راست و دروغ‌ها درباره پرایمر

علی‌رغم این واقعیت که این محصول دارد دنیای آرایشی را به طور کلی از آن خود می‌کند نباید کورکورانه به هر چیزی که درباره آن می‌گویند اعتماد کنید. درحالی‌که مزایای زیاد پرایمر، کاملاً واقعی است اما افسانه‌هایی هم درباره آن گفته می‌شود که نباید آنها را باور کرد!

واقعیت‌هاافسانه‌ها
ماندگاری آرایش را افزایش می‌دهدبسیار ضروری است که پیش از آرایش از پرایمر استفاده کنید
پوست را مات می‌کند و درخشندگی آن را از بین می‌بردهر آرایشی را به آرایش ضد آب تبدیل می‌کند
انواع مختلفی برای انواع پوست وجود داردهمه پرایمرها خاصیت ضد پیری دارند
به عنوان پوست دوم عمل می‌کنداستفاده از پرایمر جلوی نفس کشیدن پوست را می‌گیرد

توجه به این نکته بسیار مهم است که واقعیت‌ها و افسانه‌های این محصول را برای این می‌گوییم که یک وقت کمتر از چیزی که انتظارش را داشتید در برابرتان قرار نگیرد. علاوه بر این، نباید فراموش کنید که نتیجه این محصول معمولاً روی هر پوست متفاوت است. پوست هر فرد، یونیک بوده و باید به هنگام انتخاب این محصول به این نکته به طور خاص توجه کنیم.

استفاده روزانه از پرایمر

بسیاری افراد فکر می‌کنند بهتر است هر روز از پرایمر استفاده نکنند تا جلوی نفس کشیدن طبیعی پوست را نگیرند. با این حال، پرایمر طراحی شده است تا به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرد. برخلاف تصور خیلی‌ها، عوارض پرایمر تنها در استفاده بیش از حد آن هم به یکباره است. این محصول هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نمی‌کند. تنها نکته مهم این است که این محصول مناسب برای پوست خودتان را باید پیدا کنید.

به جز مسئله انتخاب پرایمر مناسب برای پوستتان، فاکتور کلیدی دیگر در هنگام استفاده روزانه از پرایمر این است که پوست خود را قبل و بعد از استفاده، به درستی تمیز کنید. باید همان اندازه که به روتین آرایشی خود اهمیت می‌دهید به روتین پاک کنندگی پوست خود نیز اهمیت بدهید. با پاک کردن شبانه پوست خود و انجام این پروسه در صبح‌ها می‌توانید پوستتان را مرطوب کنید و سلول‌های آن را مدام بازسازی کنید.

استفاده روزانه از زیرساز آرایش
استفاده روزانه از زیرساز آرایش

۱۰ فرمان پرایمر

احتمالاً تا همین الان خیلی درباره پرایمر اطلاعات ضد و نقیضی به شما داده‌اند. برخی گفته‌اند استفاده از آن خوب است و برخی دیگر اطلاعاتی به شما داده‌اند که هیچ ربطی به پرایمر نداشته است. برای جلوگیری از این ابهام، برایتان فهرستی از ۱۰ نکته مهم درباره این محصول را آماده کرده‌ایم.

 1. پوست خود را ارزیابی کنید تا بهترین پرایمر مناسب برای آن را پیدا کنید.
 2. وقتی نوع پوست خود را فهمیدید، به دنبال پرایمری مناسب باشید.
 3. به خاطر داشته باشید که می‌توانید بیش از یک پرایمر انتخاب کنید تا به ترکیب ایده‌آل خود برسید.
 4. این محصول پوست شما را آماده می‌کند به‌طوری‌که آرایشی که روی آن انجام می‌دهید به شکلی عالی به نظر برسد.
 5. دیگر کاربردهای این محصول، مات کنندگی، یکدست کردن رنگ صورت و پر کردن منافذ است.
 6. این محصول باید روی صورت و به صورت از بالا به پایین استفاده شود.
 7. بسیار مهم است که همیشه پرایمر را در راستای کانتور طبیعی پوست استفاده کنید.
 8. از این محصول برای بیشتر کردن مدت‌زمان آرایش خود استفاده کنید.
 9. پرایمر همچنین می‌تواند به عنوان درمانی برای مشکلات پوستی استفاده شود.
 10. به محض این که از این محصول استفاده کنید، عاشق آن خواهید شد و هرگز رهایش نخواهید کرد.

برای آشنایی با ترفندهای آرایشی به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله “۴۰ ترفند آرایشی جالب | از خط چشم تا خط لب” در لیامگ را مطالعه نمایید.

ترفند آرایشی

۴۰ ترفند آرایشی جالب | از خط چشم تا خط لب

به کمک چند ترفند آرایشی، دیگر نیازی نیست ساعت‌ها پای آینه وقت بگذرانید و در کمترین زمان می‌توانید جذابیت و زیبایی چهره‌تان را با آرایش چندین برابر کنید.


ترفند استفاده از پرایمر

در طول این مطلب به دفعات به این نکته اشاره کردیم اما بدون شک بهترین ترفند برای استفاده از پرایمر، ترکیب پرایمرهای مختلف با یکدیگر است. این ترفندی است که میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند. هنگام ترکیب پرایمرها، شما به محصولی می‌رسید که بیشتری مزیت را برای پوستتان دارد.

درنهایت، ترفندی که کاملاً بدیهی اما بسیار مفید است این است که بگذارید پوستتان بعد از شستشو و مرطوب‌سازی به خوبی خشک شود سپس از این محصول استفاده کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، بسیار ضروری است که بگذارید پوست مرطوب‌کننده را پیش از پرایمر جذب کند.

ترفندهای استفاده از زیرساز آرایش
ترفندهای استفاده از زیرساز آرایش

فاکتورهای بسیار مهم هنگام خرید پرایمر

اگر در طول مطالعه این مطلب تصمیمتان را گرفته‌اید و می‌خواهید پرایمر خود را خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم مسائل مهمی را به هنگام خرید در نظر داشته باشید. به هر حال شما با این سؤال روبرو خواهید شد که کدام پرایمر را بخرم؟ در ادامه فاکتورهای مهم خرید این محصول را باهم بررسی خواهیم کرد:

مورد اول؛ نوع پوست

ما از گفتن و تکرار کردن این مورد خسته نمی‌شویم! دانستن نوع پوستتان برای استفاده درست از محصولات آرایشی خیلی مهم است. این مسئله درباره پرایمر هم صدق می‌کند. این محصول مستقیماً روی پوست صورت استفاده می‌شود و باید در نظر داشته باشید که پوست صورت هم بسیار ظریف است. پس به هنگام انتخاب باید حواستان حسابی جمع باشد.

مورد دوم؛ نیازهای تخصصی

این مسئله که پوست شما چه نیازی دارد بسیار مهم است. اگر نیازهای پوست خود را ندانید، سخت می‌توانید به نتیجه‌ای که مدنظرتان است برسید. همان‌طور که در این مطلب هم گفتیم، ۶ نوع مختلف پرایمر وجود دارد. هرکدام از آنها مناسب برای نیازهای مشخصی از پوست هستند.

به خاطر داشته باشید که هیچ اشکالی ندارد از چند پرایمر استفاده کنید. نکته مهم این است که نیازهای پوست خود را بشناسید و بر اساس ظرفیت پوست خود، پرایمر مناسب را انتخاب کنید.

مورد سوم؛ ترکیبات

همان‌طور که گفتیم قرار است این محصول مستقیماً روی پوست صورت شما استفاده شود. پس مواد مؤثره به کار رفته در آن بسیار مهم است. باید به ترکیباتی که پرایمر مدنظرتان دارد حسابی دقت کنید.

مورد چهارم؛ رنگ پوست

هدف اصلی از استفاده از پرایمر این است که به عنوان لایه دوم پوست شما عمل کند پس رنگی که انتخاب می‌کنید، بسیار مهم است. امروزه، طیف گسترده‌ای از پرایمرهایی که وجود دارند، انتخاب رنگی مناسب و مشابه رنگ پوستتان کار سختی نیست.

رنگ پوست در انتخاب زیرساز آرایش
رنگ پوست در انتخاب زیرساز آرایش

مورد پنجم؛ کیفیت

و اما نکته آخری که باید در نظر داشته باشید، کیفیت محصول است. کیفیت، فاکتوری اساسی است وقتی داریم درباره محصولات آرایشی حرف می‌زنیم. به خصوص محصولی که برای صورتتان است! هرچه کیفیت این محصول بهتر باشد احتمال این که به پوستتان آسیب بزند یا باعث واکنش‌های آلرژیک شود، کمتر است.

پرایمر خوب، نوید آرایشی بادوام و عالی را می‌دهد!

در این مطلب از لیامگ به بررسی پرایمر پرداختیم. به این نکته پرداختیم که یک زیرساز آرایشی خوب را چطور می‌شود انتخاب کرد و اصلاً چه ویژگی‌هایی در این محصول وجود دارد که معتقد هستیم، انقلابی در دنیای آرایش کرده است. درباره این که قیمت پرایمر صورت چیست یا بهترین مارک پرایمر صورت را از کجا می‌توانید بخرید، اطلاعات زیادی در گوشه و کنار اینترنت وجود دارد ما سعی کردیم دید شما را نسبت به این محصول وسیع کنیم. اگر نیاز به محصولات آرایشی باکیفیت دارید که در کنار این محصول استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید. پشیمان نخواهید شد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید