صفحه اصلی > مد و زندگی : فیبروز ابرو چیست و چه فرقی با میکروبلدینگ دارد؟

فیبروز ابرو چیست و چه فرقی با میکروبلدینگ دارد؟

فیبروز ابرو

عوامل زیاد و مهمی مانند بالا رفتن سن، استرس و اضطراب وجود دارد که باعث از بین رفتن موهای ابرو و کم پشت شدن آن می‌شود. اما روش‌هایی برای جبران، زیباتر کردن و یا بر پشت شدن ابروها وجود دارد که ما اینجا به دو مورد از آن‌ها می‌پردازیم. فیبروز ابرو جزو تکنیک‌های خود میکروبلدینگ می‌باشد؛ اما به‌صورتی طبیعی‌تر. فیبروز ابرو بعد از یک سال همچنان به همان رنگ اول و ایده‌آلتان است؛ اما میکروبلیدینگ بعد از یک سال تغییر رنگ داده و به سمت قرمزی می‌رود. میکروبلدینگ نیاز به ترمیم دارد که این مورد به خیلی چیزها اعم از نوع پوست بستگی دارد. در این مقاله از لیامگ، به طور کامل به تفاوت میان این دو، دوره نقاهت و کارهایی می‌پردازیم که قبل از انجام فیبروز ابرو باید انجام داد.

برای دانستن جزئیات بیشتر و دقیق در مورد فیبروز ابرو، با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو

در سال‌های اخیر، تغییر فرم و پهنای ابروها به روش میکروبلیدینگ به یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی تبدیل شده است. این روش، به افراد بی‌شماری کمک کرده تا اعتمادبه‌نفس بیشتر و حس بهتری نسبت به قبل داشته باشند. میکروبلیدینگ ابرو، یک تکنیک آرایش نیمه دائمی برای کشیدن ابرو است که در آن، رنگ‌دانه با بلِید یا همان تیغه‌ها به زیر پوست برده می‌شود. تاتو آرتیست با استفاده از این روش ظاهر طبیعی موها را با طول‌ها و تراکم‌های مختلف شبیه‌سازی می‌کند تا ابرویی خوش فرم با ظاهر طبیعی ایجاد کند.

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز ابرو یک روش دستی و نیمه دائمی برای ایجاد طرح ابروهای فوق طبیعی است. در روش فیبروز، شکل ابروها با توجه به فرم صورت طراحی می‌شود. فیبروز یک تکنیک میکروبلیدینگ است. برای انجام فیبروز ابرو، تاتوکار از یک تیغه کوچک استفاده می‌کند. ابتدا تیغه را به رنگ‌دانه آغشته کرده و سپس با آن، تار موها را در داخل ابرو می‌کشد.

فیبروز ابرو تا چقدر ماندگاری دارد؟

 فیبروز شما بین ۱۲ ماه تا سه سال دوام دارد. ماندگاری آن کمتر از ۱۲ ماه یا بیشتر از سه سال طول نمی‌کشد. بسته به نوع پوست‌تان (نرمال، خشک یا چرب)، باید بعد از مدتی برای ترمیم مراجعه کنید. این مدت برای پوست‌های معمولی و خشک ۱ سال و نیم یا ۲ سال و برای پوست‌های چرب یک سال است.

ترمیم فیبروز ابرو قیمت کمتری دارد و هر زمان که برای ترمیم سالانه مراجعه کردید، لازم نیست به اندازه هزینه اولیه پرداخت نمایید. مراکز برای ترمیم فیبروز ابرو معمولاً نصف هزینه اولیه را دریافت می‌کنند.

ماندگاری فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو

آیا فیبروز ابرو درد دارد؟

شرح روند انجام فیبروز باعث می‌شود تا بسیاری از افراد آن را وحشتناک تصور کنند. این روش با درد کمی همراه است اما مطمئناً دردناک‌تر از سوراخ کردن گوش یا حذف موهای زائد با لیزر نیست. علاوه بر این، به عنوان یک تکنیک تاتوی ابروی نیمه دائمی، نیازی به فرآیند زمان‌بر و ناراحت‌کننده مانند لیزر هم نیست. همچنین حداقل برای حدود ۱۸ ماه نیازی به بند انداختن یا برداشتن ابرو و یا مداد کشیدن ندارید.

کسانی که در شرایط زیر هستند، نمی‌توانند میکروبلیدینگ یا فیبروز انجام دهند.

 • باردار یا شیرده هستند
 • کسانی که بیماری‌های صرع / دیابت و یا بیماری خود ایمنی دارند
 • در ۳ ماه گذشته جراحی پلک انجام داده‌اند
 • PMU قدیمی دارند
 • تبخال دارند
 • آلرژی دارند
 • در ۲ هفته قبل از انجام فیبروز یا میکروبلیدینگ، از آنتی‌بیوتیک‌ استفاده کرده‌اند
 • در چند روز قبل از تاتوی ابرو، از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده کرده‌اند
 • کسانی که در ۲۴ ساعت قبل از مراجعه به مرکز زیبایی از قهوه / دارو / الکل یا هر دارویی استفاده کرده‌اند که می‌تواند خون را رقیق کند

پروسه انجام فیبروز

فیبروز ابرو با استفاده از تیغه استریل و یکبار مصرف، فقط با استفاده از رنگ‌دانه‌های میکروبلیدینگ انجام می‌شود. رنگ‌دانه به‌صورت دستی در لایه سطحی پوست اعمال شده و رنگ پیگمنت با توجه به رنگ طبیعی ابرو و مو تعیین می‌شود. پس از بهبودی، رنگ‌دانه در مقایسه با رنگ طبیعی مو می‌تواند چندین درجه روشن‌تر شود. تارها همیشه در جهت رشد طبیعی مو کشیده می‌شوند تا شبیه ابروهای طبیعی به نظر برسند.

اگر در ناحیه ابروها مو وجود نداشته باشد، یک الگو برای جهت حرکت تیغه طراحی می‌شود. ترمیم بخشی از کل روش میکروبلیدینگ و زیرشاخه‌های آن است و ۶ تا ۸ هفته پس از تتو، صورت می‌گیرد. زیرا ۱۰ تا ۱۵ درصد تارها پس از اولین دفعه، از بین می‌روند. رنگ‌دانه فرو رفته در زیر پوست، در طول ۵ تا ۷ روز اول تیره‌تر از حالت نرمال است. ۷ روز بعد، تا ۴۰ درصد کمرنگ‌تر خواهد شد.

اگر فکر می‌کنید ابروها بیش از حد تیره شده‌اند، سعی نکنید خودتان آن را محو کنید! صبور باشید و در طول روند بهبودی اجازه دهید تا به رنگدانه‌ها طور طبیعی از بین بروند. مدت‌زمان ماندگاری رنگ‌دانه بیشتر به چربی پوست و روتین روزانه مراقبت از پوست بستگی دارد. در مواردی، پوست ممکن است گاهی نیاز به ترمیم مجدد برای رسیدن به نتیجه دلخواه داشته باشد. هر چه پوست چرب‌تر باشد، ماندگاری رنگ‌دانه کمتر است.

تعریق و قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا آنتی‌بیوتیک‌ها نیز می‌توانند بر حفظ رنگ‌دانه تأثیر بگذارند. به طور متوسط، زمان مورد انتظار تا تغییر رنگ‌دانه حدود ۱۲ ماه است. اگر پوست چرب باشد، این مدت زمان تا ۶ ماه طول می‌کشد. بهبودی ۲۸ روز بعد به طور کامل انجام می‌شود و پس از آن لازم است رنگ‌دانه‌ای که در این مدت از بین رفته است در نوبت ترمیم قرار بگیرد.


فیبروز فقط یکی از روش‌هاست. با انواع روش‌های تاتو ابرو آشنا شوید.

انواع تاتو ابرو

با انواع تاتو ابرو بیشتر آشنا شوید

اگر ابروهای نازکی دارید و از مداد کشیدن روزانه خسته شده‌اید، توصیه ما به شما شناخت انواع تاتو ابرو و انتخاب مدل مناسب فرم چشم و صورت‌تان است.


نتیجه فیبروز بر روی ابرو

مراقبت‌های پس از فیبروز ابرو ۷۰ درصد در موفقیت آن موثر است! بهتر است به توصیه‌های داده شده پایبند باشید، در غیر این‌صورت، ۸۰ درصد از زیبایی کار را از بین می‌برید. شستشو و استفاده از کرم طبق دستورالعمل از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین، نتیجه نهایی بستگی به موارد زیر دارد:

 • کیفیت پوست و روتین مراقبت روزانه
 • مراقبت‌های پس از درمان
 • قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی

هیچ یک از این عوامل تحت کنترل کسی که فیبروز را برای شما انجام می‌دهد نیست، بنابراین تاتو آرتیست نمی‌تواند هیچ‌گونه تضمینی ارائه کند.

مراقبت پیش از انجام فیبروز

کارهایی که باید پیش از انجام فیبروز ابرو انجام دهید:

 • بوتاکس و فیلر صورت (در صورت تمایل)
 • خوردن میوه یا اسیدهای لاکتیک
 • انواع لیزردرمانی (در صورت تمایل)
 • لایه‌برداری پوست
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید

مراقبت بعد از فیبروز ابرو

مرحله اول در روند بهبودی:

 • ۳۰ دقیقه بعد از انجام میکروبلیدینگ، ابروهای خود را به‌آرامی با استفاده از یک پد پنبه‌ای مرطوب و با صابون آنتی‌باکتریال ‌تمیز کنید. تا زمانی که اثری از رنگ‌دانه یا لنف رنگی روی پد پنبه‌ای پیدا کنید، به تمیز کردن ابروها ادامه دهید. به‌این‌ترتیب، رنگدانه‌های اضافی پاک می‌شوند تا از تشکیل دلمه‌ها جلوگیری شود. وقتی رنگدانه‌ها زیر پوست حبس شوند، می‌توانند باعث بروز میکروارگانیسم‌ها شده و خطر عفونت را بالا ببرند.
 • هنگامی که پوست تمیز شد، شما باید کرمی را که بر اساس نوع پوست‌تان تجویز شده است، استفاده کنید. در طول روز اول، این عمل باید ۳ تا ۵ بار تکرار شود، آخرین بار هم درست قبل از خواب باشد.
 • در ۶ روز بعدی نیازی به شستشو نیست. بااین‌حال، استفاده از کرم ۳ تا ۵ بار در روز ضروری است. هنگام شستن صورت یا دوش گرفتن، ابروها نباید خیس شوند.
 • اگر پوست بسیار چربی دارید، مراقبت‌های بعد از آن (شستشو و استفاده از کرم) فقط در روز اول توصیه می‌شود. و در روزهای بعد  نباید از هیچ‌گونه پماد یا کرمی استفاده کنید.
 • در ۷ روز اول از تمام کرم‌ها (به جز کرم تجویز شده) و تمام آرایش‌ها (کرمپودر) در ناحیه ابرو خودداری کنید.

ترمیم زخم‌های بعد از فیبروز ابرو تنها با یک کلیک!

کرم ترمیم کننده انواع پوست تراست

۳۰ روز پس از میکروبلیدینگ از موارد زیر اجتناب کنید:

 • ورزش شدید که باعث تعریق بیش از حد می‌شود و ورزش‌های آبی
 • ماساژ صورت
 • برنزه کردن با آفتاب، لیزر، لایه‌برداری شیمیایی
 • میکرودرم ابریژن، کرم‌هایی که حاوی فاکتورهای بازسازی هستند
 • لیزردرمانی در ناحیه تحت درمان در طول دوره بهبودی (زیرا می‌تواند رنگ‌دانه را از بین برده و باعث التهاب شود)

اگر از آنتی‌بیوتیک یا داروهای هورمونی استفاده کنید، ممکن است رنگ‌دانه سریع‌تر محو شود. همیشه با استفاده از کرم ضدآفتاب از ابروهای خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

به طور خاص، فیبروز ابرو در هر نوع پوستی به نتیجه رسیده است. این تکنیک بدون در نظر گرفتن نوع پوست نتیجه‌ دلخواه افراد را می‌دهد. این تطبیق‌پذیری یک مزیت نسبت به میکروبلیدینگ است. از سوی دیگر، میکروبلیدینگ برای افرادی که پوست چرب دارند، روش مناسبی نیست. میکروبلیدینگ روی پوست‌های چرب، اگر در نهایت خوب ظاهر شود، منجر به آسیب اضافی به پوست می‌شود.

روش فیبروز استانداردها و دستورالعمل‌های مشخصی دارد که همه تکنسین‌ها باید طبق آنها ابرو را طراحی و اجرایی کنند. میکروبلیدینگ هم بر اساس اصول و قواعد انجام می‌شود اما دست تاتوکار در آن بازتر است.

علاوه بر همه این‌ها، سوزن‌هایی که در فیبروز به کار می‌روند بسیار باکیفیت‌تر و نازک‌تر از نمونه‌های به‌کار رفته در میکروبلیدینگ است.

ابروهایی خوش‌فرم با فیبروز!

در حال حاضر در سراسر دنیا، فیبروز ابرو بسیار پرطرفدار است چرا که ابروها را با طبیعی‌ترین حالت و با روش تتوی نیمه دائمی ایجاد می‌کند. افراد بسیاری با کم پشت شدن ابروهای خود به این روش رو می‌آورند. اگر با خواب ابروهایتان و یا مدل آن مشکل دارید، این روش برای شما بسیار مناسب است. اما بهتر است قبل از اقدام به انجام آن، با تکنسین موردنظر مشورت کنید. ما در این مطلب از لیامگ به بررسی فیبروز ابرو، تفاوت آن با میکروبلدینگ و مراقبت‌های قبل و بعد آن پرداختیم. زخم‌های بعد از انجام فیبروز، نیاز به ترمیم دارد و برند و کیفیت کرم‌های ترمیم‌کننده بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از کرم ترمیم‌کننده و ضدآفتاب‌های فوق‌العاده‌ای که در فروشگاه لیاتیم وجود دارد، از ابروهای فیبروز شده خود مراقبت کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید