صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : کرم شب چیست و چگونه پوست را بازسازی می‌کند؟

کرم شب چیست و چگونه پوست را بازسازی می‌کند؟

کرم شب

ساعت‌ها کار روزانه، خواب کم، استرس و اضطراب زیاد؟ هیچ‌کدام از این مسائل برایتان آشنا نیست؟ ممکن است متوجه نشده باشید اما روز به روز، زندگی می‌تواند بسیار سخت و طاقت‌فرسا شود. تعادل برقرار کردن در کار، خانواده و زندگی اجتماعی روز به روز دارد سخت‌تر می‌شود و به دشواری می‌توان زمانی پیدا کرد که آدم برای خودش وقت بگذارد. چرخه شلوغ زندگی شما، تأثیری به مراتب بیشتر از آن چه فکرش را بکنید روی بدنتان می‌گذارد. پوست، بزرگ‌ترین اندام بدن است. به عنوان مانعی محافظ بین درونیات شما و جهان خارج قرار می‌گیرد پس بسیار مهم است که از آن مراقبت کنید. مراقبت از پوست خوب فقط به معنای ظاهر خوب آن نیست بلکه درباره سالم ماندن آن است. به همین خاطر است که ما استفاده از کرم شب را در روتین روزانه مراقبت از پوست، پیشنهاد می‌کنیم.

کنجکاو هستید بدانید کرم شب چیست؟ این مطلب را تا انتها بخوانید تا این محصول را بشناسید و تمایز آن را از کرم روز بفهمید.

کرم شب چیست؟

محصولات مناسب شب برای مراقبت از پوست شما در طول شب طراحی شده است. این محصول به مرطوب‌سازی قسمت‌های صورتتان که خشک است کمک می‌کند و صورتتان را آبرسانی می‌کند. همچنین پوستتان را نرم می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که پوست شما بافت و ظاهر یکسانی داشته باشد. کرم شب همچنین باعث افزایش کلاژن در پوستتان می‌شود.

نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید، درک اهمیت کرم شب است و دانستن این که پوست شما در شب نیازهای متفاوتی نسبت به روز دارد.

تفاوت میان کرم شب و کرم روز این است که کرم روز حاوی SPF بوده و ماندگاری کمتری دارد که می‌توانید از آن پیش از آرایش استفاده کنید. پوست ما وقتی خواب هستیم شروع به ترمیم و بازیابی خود می‌کند پس کرم شب روی رطوبت و بازیابی پوست کار می‌کند و به همین خاطر کمی سنگین‌تر است.

چرا استفاده از کرم شب ضرورت دارد؟

از آسیب خورشید و آلودگی گرفته تا گرد و خاک می‌توانند زندگی را برای پوستمان سخت کنند. برای کمک به بازیابی درخشندگی پوست، هیچ چیزی بهتر از استفاده از کرم شب خوب نیست. پوست شما وارد یک پروسه ترمیم می‌شود که در طول شب اتفاق می‌افتد جایی که خود را بازسازی می‌کند و آسیب‌های وارد شده را تا صبح ترمیم می‌کند.

عصر بهترین زمان برای استفاده از کرم‌هایی است که مواد مؤثره آن نسبت به خورشید حساس می‌باشد. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که کرم سنگین‌تر به خوبی زیر آرایش قرار نمی‌گیرد اما دقیقاً همان چیزی است که پوست شما بعد از ساعت‌ها به آن نیاز خواهد داشت.

تفاوت کرم شب و روز چیست؟

همان‌طور که بالاتر گفته شد، تفاوت اصلی کرم شب و روز در کارکردشان است. بله پوست شما نیازهای متفاوتی در صبح دارد همان‌طور که نیازهای آن در شب نیز متفاوت است.

تمرکز اصلی روتین صبح روی آبرسانی و همچنین آماده‌سازی پوست برای محافظت در برابر عناصری است که در مقابلش قرار می‌گیرند. شب، نگرانی اصلی شما باید ترمیم و جوان‌سازی مجدد پوست باشد.

چیزی که این دو محصول را از یکدیگر متمایز می‌کند این است که آنها ترکیبات متمایزی دارند. کرم روز باید مطمئن شود که منافذ پوست شما بسته نیستند و پوست شما براق باشد. آنها همچنین به مبارزه فعال با نشانه‌های پیری می‌پردازند و خطوط صورت را محو می‌کنند.

تفاوت کرم شب و کرم روز
تفاوت کرم شب و کرم روز

این محصول با مواد مؤثره قدرتمندی تشکیل شده است که پوست را تغذیه می‌کند و منجر به کاهش چین و چروک و لکه‌های تیره و آبرسانی بیشتر و جوان‌سازی پوست می‌شود.

به طور هم‌زمان این مواد مؤثره به ترمیم پوست کمک می‌کند و از پوست نیز به خوبی محافظت می‌کنند. ما این دو محصول را در ادامه داخل یک جدول باهم مقایسه کرده‌ایم:

 کرم روزکرم شب
کارکردآبرسانی و محافظت در برابر عوامل خارجیترمیم، بازتولید پوست جدید
ترکیباتعوامل مرطوب‌کننده، ضد پیری، آنتی‌اکسیدان‌ها، محافظ در برابر خورشیدمواد مرطوب‌کننده، طیف گسترده‌ای از عوامل ترمیمی، بدون محافظ در برابر خورشید
نحوه استفادهصبح، روی پوست تمیز و پیش از آرایششب بعد از پاک‌سازی صورت
سن استفادههر سنیاز ۳۰ سالگی به بعد

کرم ضدچروک، یکی از کرم‌هایی است که در شب به‌خوبی می‌تواند خطوظ چروک صورت شما را ترمیم و آن‌ها را برطرف کند. برای آشنایی با طرز استفاده از کرم ضدچروک، مقاله زیر را از دست ندهید.

استفاده از کرم ضد چروک

استفاده از کرم ضد چروک و به تأخیر انداختن پیری!

پیری پوست در هر سنی آزاردهنده است. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با چین و چروک دیده شود. پس برای مقابله با این موضوع بیایید راه استفاده از کرم ضد چروک را یاد بگیریم.


مزایای استفاده از کرم شب چیست؟

ما برخی مزایای استفاده از این محصول را برایتان نوشتیم. مزیت اصلی این محصولات این است که رطوبت لازم برای قسمت‌های خشک صورت را فراهم می‌کنند. به همین خاطر پوست شما آبرسانی می‌شود.

این محصول همچنین این اطمینان را می‌دهد که پوست شما یکدستی خود را به خوبی حفظ می‌کند. کرم شب شما می‌تواند با پیری با کمک افزایش تولید کلاژن در پوست مبارزه کند و همچنین باعث بهتر شدن گردش خون و حتی مراقبت از افتادگی پوستتان شود.

مواد مؤثره موجود در این محصول چه چیزهایی هستند؟

به دنبال مواد مؤثره آب‌رسان مثل گلیسرول، هیالورونیک اسید یا کره شیا باشید. همه این‌ها آب‌رسان هستند و به حفظ رطوبت پوست برای انعطاف‌پذیری بیشتر کمک می‌کنند و پوست شما را تغذیه می‌کنند.

مواد مؤثره موجود در کرم شب
مواد مؤثره موجود در کرم شب

آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل ویتامین آ، سی و ای همگی به از بین بردن آسیب‌های ایجاد شده توسط رادیکال‌های آزاد اشعه فرابنفش خورشید کمک می‌کنند و باعث یکدستی و درخشندگی پوست می‌شوند. جدول زیر برخی از مهم‌ترین مواد مؤثره را که می‌توانید در کرم شب پیدا کنید برایتان آورده‌ایم:

مواد مؤثرهکارکرد
هیالورونیک اسیدکمک به حفظ نرمی و قدرت پوست. بهترین مرطوب‌کننده
رتینول (ویتامین آ)خاصیت آنتی‌اکسیدان آن جلوی شکل‌گیری رادیکال‌های آزاد را می‌گیرد. به پوست کمک می‌کند تا ترمیم شود یا خود را بازسازی کند. در طول روز استفاده نشود چرا که با نور خورشید واکنش نشان می‌دهد.
ویتامین سیویتامینی با خاصیتی چندگانه. کمک به افزایش تولید کلاژن، افزایش خاصیت کشسانی پوست و بهبود گردش خون. مبارزه با علائم پیری و خاصیت آنتی‌اکسیدان
ویتامین ایخاصیت آنتی‌اکسیدان. روی رادیکال‌های آزاد عمل می‌کند و جلوی شکل‌گیری‌شان را می‌گیرد. به همین خاطر به ترمیم و بازسازی پوست کمک می‌کند.
کوآنزیم Q10محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد. افزایش تولید انرژی در سلول‌ها.

انواع کرم شب موجود در بازار کدام‌اند؟

شما می‌توانید انواع مختلفی از این محصول را در بازار پیدا کنید. صنعت لوازم آرایشی به سرعت دارد رشد می‌کند و این منجر به توسعه بیشتر محصولات آن می‌شود. برای کمک به تصمیم‌گیری آسان‌تر می‌توانیم کمک کنیم تا برخی از انواع کرم شب را با خاصیت‌های خاصشان بشناسید.

باید کرم شب را به خوبی بسته به میزان آبرسانی‌شان بعد از ۶ ساعت ارزیابی کند و همچنین نتایج را بعد از ۴ هفته استفاده منظم هم بررسی کنید. مطمئن شوید که در کرم شب خود را بعد از هر بار استفاده به خوبی می‌بندید که خشک نشود و به خاطر داشته باشید که بهترین کرم شب را هم بگیرید اگر به طور منظم از آن استفاده نکنید، فایده نخواهد داشت!

هر محصول ویژگی‌های خاص خودش را دارد و معمولاً دسته‌بندی تعریف شده‌ای برای کرم شب وجود ندارد. برای پوست حساس لازم است کرم شبی بگیرید که بدون ایجاد التهاب پوستتان را آبرسانی کند. مطمئن شوید که کرم شما از هیچ نگهدارنده، پارابن، اسانس و الکل خشکی تهیه نشده باشد. برای پوست خشک به دنبال کرم روزی باشید که حاوی مواد مؤثره‌ای مثل جو دو سر کلوئیدی و روغن بادام باشد تا بتواند اگزما و درماتیت صورت و مشکلات دیگر پوستی را درمان کند.

از چه سنی باید از کرم شب استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید مشکلات بلافاصله در صورت بروزشان حل شوند، منظورمان چین و چروک و لکه‌های پیری است، باید حسابی حواستان باشد. ماجرا این است که هر فرد پوست متفاوتی دارد که نیازها و ویژگی‌های مختلفی دارند.

اگر در سنین جوانی از لایه بردار استفاده کنید می‌تواند منافذ پوست را تمیز کند، آکنه را درمان کند و سلول‌های مرده را از روی سطح پوست از بین ببرد. متخصصان توصیه می‌کنند که بهترین زمان استفاده از این محصول در ۲۰ تا ۳۰ سالگی است. این همان زمانی است که تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست از بین می‌رود.

آن‌هایی که پوست چرب دارند ممکن است وقتی سنشان بالا برود پوستشان خشک بشود و آن‌هایی که پوست نرمال دارند نیز ممکن است پوست خشک‌تری را تجربه کنند.

زمان استفاده از کرم شب
زمان استفاده از کرم شب

نحوه استفاده از کرم شب چگونه است؟

درحالی‌که استفاده از کرم شب می‌تواند سرراست به نظر برسد اما گاهی نیاز به دانستن تکنیک و مهارت است. انجام درست این امور برای به دست آوردن بهترین نتایج، ضروری است.

صورت خود را پیش از استفاده از کرم شب به خوبی تمیز کنید. مقدار کمی از این محصول را استفاده کنید و آن را روی صورت خود بمالید. به سمت بالا و با حرکات دورانی آن را روی صورت خود ماساژ دهید. حواستان باشد که کرم شب را روی زیر چشم خود استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که گردنتان را هم از این محصول بزنید.

عوارض جانبی بالقوه کرم شب چیست؟

کرم شب نیاز به آزمایش پوستی دارد تا از واکنش‌های احتمالی جلوگیری شود. بیشتر کرم‌ها کاملاً مؤثر هستند و هیچ عوارضی هم ندارند. برخی افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیک از خودشان نشان دهند. درنتیجه سوختگی، قرمزی یا التهاب ممکن است از عوارض استفاده از کرم شب باشد که در صورت مشاهده هرکدام از این علائم دست از استفاده بردارید.

التهاب چشم یکی از نمونه‌های واکنش احتمالی است. به همین خاطر حتماً حواستان باشد که این کرم با چشمتان تماس نداشته باشد.


برای آشنایی با یکی از بهترین سرم‌های هیالورونیک اسید ایرانی، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.


استفاده از کرم شب؛ پوستی جوان و بدون لک!

در این مطلب از لیامگ به بررسی کرم شب پرداختیم. سعی کردیم جدای از معرفی این محصول درباره ویژگی‌هایی که دارد و همچنین نحوه استفاده از آن برایتان بنویسیم. تمایز میان کرم شب و روز را هم بررسی کردیم. در انتها این تصمیم با شماست که می‌خواهید از این کرم استفاده کنید یا نه! به هر حال پوست شما نیاز به رسیدگی دارد و نباید از این موضوع غافل شوید که شب زمان بسیار مناسبی برای بازسازی پوست و ترمیم آسیب‌های آن است. اگر می‌خواهید از محصولاتی باکیفیت و استاندارد بهره ببرید، توصیه می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید. پشیمان نخواهید شد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید