صفحه اصلی > مد و زندگی : ۳۲ مدل موی کوتاه زنانه و جذاب در سال ۲۰۲۲

۳۲ مدل موی کوتاه زنانه و جذاب در سال ۲۰۲۲

33 مدل موی کوتاه زنانه

موهای کوتاه مد روز است! وقتی می‌گوییم “کوتاه”، منظور موهای واقعا کوتاه است. از آنجایی که مدل موهای مشترک بین خانم‌ها و آقایان امروزه طرفداران بیشتری پیدا کرده است، تعجب آور نیست که بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند موهای خود را کوتاه کنند. اگر بالاخره شجاعت این را پیدا کرده‌اید که موهای خود را کوتاه کنید، برایتان چندین مدل و استایل مو داریم. این مقاله را تا انتها دنبال کنید و با ترندهای مدل موی کوتاه زنانه در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

۱. مدل مو باب به عقب برده شده

گاهی اوقات، ایجاد یک کشش کوچک در استایل مو می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. هر زمان که موهای خود را باز و رها کردید، آنها را با انگشتان خود به عقب بکشید. اگر می‌خواهید ظاهری جذاب داشته باشید، موهای خود را در قسمت تاج سر قرار دهید و مقداری ژل حالت دهنده به آن بمالید. سپس آن را به سمت عقب شانه کنید تا کارتان به اتمام برسد.

مدل موی باب به عقب برده شده
مدل موی باب به عقب برده شده

۲. مدل مو پیکسی با چتری بلند

چتری‌های بلند بسیار جالب به نظر می‌رسند. اگر صورت شما پهن یا زاویه‌دار باشد، چتری‌های بلند توجه را از آن قسمت صورتتان دور می‌کند. همچنین تمرکز جانبی به صورت شما می بخشد و چشم های شما را برجسته نشان می‌دهد. چتری بلند باعث می‌شود چهره‌ی شما کشیده‌تر به نظر برسد، زیرا خط فک شما را ساده‌تر می‌کند.

موی پیکسی با چتری بلند
موی پیکسی با چتری بلند

۳. مدل مو پیکسی جذاب

اگر قبلاً کوتاهی مدل پیکسی انجام داده‌اید، در اینجا راهی وجود دارد که می‌توانید آن را زیباتر کنید. برای بدست آوردن این ظاهر، به مقداری موس و اسپری مو نیاز دارید. مقداری موس را روی موهای خود بمالید ، آن را با یک برس گرد بلند کنید و در جای خود سشوار بزنید. سپس اسپری مو بزنید تا در جای خود قرار بگیرد.

مدل موی پیکسی جذاب
مدل موی پیکسی جذاب

۴.مدل مو باب بیبی بنگ

بیبی بنگ، یک مدل موی کوتاه زنانه جسورانه است و هر کسی نمی‌تواند با این سبک کنار بیاید. بنابراین اگر به دنبال یک مدل موی قوی و جسور هستید، آن را انتخاب کنید. می‌توانید این مدل مو را بدون استایل دادن و به سادگی داشته باشید و زیبا جلوه کنید.

مدل موی باب بیبی بنگ
مدل موی باب بیبی بنگ

۵.مدل مو پیکسی لایه‌ای

مدل موی پیکسی لایه‌لایه روی موهای قهوه‌ای، خیره کننده به نظر می‌رسد. یک رنگ تیره مثل قهوه‌ای ماهوگانی برای موهایتان انتخاب کنید. با این کار، موهای شما زیر نور آفتاب بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

مدل موی پیکسی لایه‌ای
مدل موی پیکسی لایه‌ای

۶. مدل مو آدری

سبک موی «آدری هپبورن»، هنرپیشه‎ی جذاب هالیوودی، زمانی توجه همه را به خود جلب کرد که برای فیلم «تعطیلات رمی»، موهایش را کوتاه کرده بود. این سبک، این روزها طرفداران بسیاری دارد. لایه‌های کوتاه، موها را پر و زیبا نشان می‌دهد و چتری جلوی مو، باعث می‌شود چشم‌ها حسابی جلوه کنند.

مدل موی آدری
مدل موی آدری

۷. مدل مو پیکسی کوتاه روبه بالا

«شارلیز ترون»، هنرپیشه‌ی زیباروی هالیوودی، خدای این مدل مو است. او یکی از زنانی است که تقریبا در هر مدل مویی زیبا به نظر می رسد. اگر صورت شما لاغر است حتما این مدل موی کوتاه زنانه را امتحان کنید. در غیر این صورت، آن را توصیه نمی‌کنیم.

مدل پیکسی کوتاه روبه بالا
مدل پیکسی کوتاه روبه بالا

۸.مدل مو پیکسی لایه ای پرپشت ۱۵

مدل موهای پیکسی همیشه مد روز هستند. آنها شیک هستند و بدون توجه به سال و فصل همیشه استفاده می‌شوند. اما اگر واقعاً می‌خواهید مدل موهای خود را چند درجه تغییر دهید، یک پیکسی با لایه‌های زیاد را انتخاب کنید. لایه‌های مو را به سمت بیرون حالت بدهید تا موها حجم بگیرند.

مدل موی پیکسی لایه ای پرپشت
مدل موی پیکسی لایه ای پرپشت

۹.مدل مو پیکسی فرق کج

موهای خود را از یک طرف جدا کرده و با مقدار زیادی ژل مو شانه کنید. این مدل مو، حجم موهای شما را برجسته می‌کند و در همان حال، به مدل موی پیکسی شما که کمی بلند شده، حالت می‌دهد. این ظاهر خیسِ پیکسی بسیار جذاب است.

مدل موی پیکسی فرق کج
مدل موی پیکسی فرق کج

۱۰. مدل مو پیکسی دکلره بلوند

«آن هتوی»، هنرپیشه‌ی آمریکایی، موهای خرمایی جذابی دارد، اما موی بلوند هم به او می آید. اگر در تمام طول زندگی خود موهایتان را خرمایی یا مشکی نگه داشته‌اید، از او الهام بگیرید و بلوند شوید. این کار به پیکسی شما ظاهری جدید می‌بخشد.

مدل موی پیکسی دکلره بلوند
مدل موی پیکسی دکلره بلوند

۱۱.مدل مو پیکسی یک طرف بلند

گاهی اوقات درست شانه زدن مو می‌تواند بهترین گزینه باشد. اگر پیکسی شما دارای لایه‌های پرپشت بوده و اکنون بلند شده است، می‌توانید آن را برعکس شانه کنید تا کمی به آن حالت دهید. برای ثابت نگه داشتن آن‌، روی موهای خود مقداری اسپری مو بزنید.

مدل موی پیکسی یک طرف بلند
مدل موی پیکسی یک طرف بلند

۱۲.مدل مو باب به عقب برس زده

سوال اصلی بسیاری از افراد این است که چکار کنند تا موهایشان درخشان به نظر برسد؟ البته که  سراغ رنگ موی بلوند می‌روند! یک نکته که جا دارد در اینجا اضافه کنیم این است که، برای جلوه‌ی بیشتر آن، سراغ سایه بلوند طلایی شامپاینی بروید. اگر شکل صورت مربع یا الماسی دارید‌، این حالت خطوط تیز صورت را ملایم‌تر نشان می‌دهد.

مدل موی باب به عقب برس زده
مدل موی باب به عقب برس زده

اگر مشتاق هستید تا با مدل‌ موهای ساده دخترانه به سبک سلبریتی‌ها آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

مدل موی ساده دخترانه

۳۸ مدل موی ساده باز دخترانه به سبک سلبریتی‌ها

سلبریتی‌ها در هر جشن و رویدادی که حضور دارند با یک مدل مو ساده دخترانه جدید، تمام شات‌های دوربین‌ها را دراختیار گرفته و به سوژه‌های داغ خبری بدل می‌شوند.


۱۳.مدل مو کات بلند مرکز

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، «اسکارلت جوهانسون»، هنرپیشه‌ی آمریکایی، به ما نشان می دهد که چگونه موهای متراکم را برجسته کنیم. برای این کار، دو طرف موها را را صاف و یکدست کنید و بگذارید قسمت بالایی مو نامرتب و بهم ریخته باقی بماند. با کمک مقداری موس مو، کمی درخشندگی به موها اضافه کنید و موهای خود را با انگشتان خود آشفته کنید.

مدل موی بلند مرکز
مدل موی کات بلند مرکز

۱۴. مدل مو هاوک فرفری

ترکیب موهای بلوند و فر، مدل موی زیبایی را ایجاد می‌کند. روش‌های زیادی برای دستیابی به این فرها وجود دارد، هم با گرما و هم بدون گرما. به عنوان ابزار کمی می‌توانید از بابلیس یا بیگودی‌های گرم استفاده کنید. همچنین می‌توانید روی فرهای مرطوب و جمع شده با بیکودی بخوابید.

مدل موی کوتاه موهاوک فرفری
مدل موی کوتاه موهاوک فرفری

۱۵. مدل مو پیکسی نقره ای

موهای نقره‌ای در حال حاضر ترند روز به حساب می‌آید. این مدل موی کوتاه زنانه با رنگ نقره‌ای، بلوغ و هوش افراد را به رخ می‌کشد. بنابراین امسال پیکسی روباه نقره‌ای را انتخاب کنید تا زیبایی شما همه توجه‌ها را به خود جلب کند.

مدل موی پیکسی نقره ای
مدل موی پیکسی نقره ای

۱۶.مدل مو پیکسی کویف فر

این مدل موی کوتاه زنانه بسیار جذاب و پانک است. فرهای کویف، شیک و مدرن به نظر می‌رسند. مخصوصاً وقتی آنها را بر روی موهای بلوند کوتاه حالت می‌دهید. از یک بیگودی بزرگ استفاده کنید تا به بهترین حالت ممکن برسید.

مدل موی پیکسی کویف فر
مدل موی پیکسی کویف فر

۱۷. مدل مو پیکسی کوتاه بلانت

کوپ مو، مدل بلانت ریسکی است؛ مخصوصا برای کسانی که دنبال مدل موی کوتاه هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با مدل موی «زوئی کراویتز» پیش بروید و به دنبال یک کوتاهی پیکسی ساده بلانت بروید. این کار، توجه‌ها را به سمت صورت شما متمرکز می‌کند و ویژگی‌های شما را برجسته می‌کند.

مدل موی پیکسی کوتاه بلانت
مدل موی پیکسی کوتاه بلانت

۱۸. مدل مو پیکسی باد زده

موهایی که انگار بادخورده، به خودی خود زیبا است. اگر موهای بلندی دارید‌، می‌دانید که چقدر می‌تواند نامرتب باشد. اما معمولا نامرتبی موهای کوتاه اذیت کننده نیست. به همین دلیل است که مدل موی کوتاه زنانه پیکسی متراکم هنگامی که در معرض باد قرار می گیرد، به طرز باورنکردنی زیبا به نظر می‌رسند. فقط مطمئن شوید که قبل از بیرون رفتن، مقداری اسپری مو رو آن اسپری کنید.

مدل موی پیکسی باد زده
مدل موی پیکسی باد زده

۱۹. مدل مو چتری بلند لایه‌ای

این بار به جای یک تضاد رنگ در موهایتان داشته باشید، این ترکیب رنگ روشن بلوند زیبا را در نظر بگیرید. هایلایت‌های بلوند عسلی بدون زحمت با نوک‌های بلوند روشن‌تر ترکیب می‌شوند. آنها همچنین چهره شما را زیبا جلوه می‌دهند.

مدل موی چتری بلند لایه ای
مدل موی چتری بلند لایه ای

۲۰. مدل مو باب هایلایت برگردان

هنگامی که موها را به سمت عقب ژل می‌زنید، زیبا می‌شود، اما حجم آن چطور؟ جنیفر لارنس به ما راه حل می‌دهد. مقدار زیادی موس را روی موهای خود بمالید و قسمت جلویی آن را پوش دهید تا ارتفاع پیدا کند. قسمت بالای مو را به آرامی مرتب کنید، سپس با انگشتان خود آن را به عقب برس کنید.

مدل موی باب هایلایت برگردان
مدل موی باب هایلایت برگردان

۲۱. مدل مو تراشیده در دو طرف

این سبک به دهه های ۲۰ و ۳۰ میلادی بر می‌گردد. این مدل موی کوتاه زنانه یک بازگشت مسرت بخش به آن دوران بین زنان است. چقدر درخشان! کیتی پری مانند یک رئیس، این سبک مدرن را با چتری‌های کوتاهش به نمایش می گذارد.

مدل موی تراشیده در دو طرف
مدل موی تراشیده در دو طرف

۲۲.مدل مو پیکسی باب خاکستری

«کارا دلوین»، بازیگر و سوپرمدل هالیوودی، کسی نیست که از مدل موهای ریسک پذیر بترسد. او با این ظاهر باب کوتاه خاکستری به دلیل داشتن فرم صورت مناسب برای برجسته کردن این مدل مو، همه را تحت تاثیر قرار داد. اگر صورت گردتری دارید، پیشنهاد می کنیم موهای بلندتری داشته باشید.

مدل موی پیکسی باب خاکستری
مدل موی پیکسی باب خاکستری

۲۳.مدل مو خیلی کوتاه

بسیاری از ما لحظاتی را به یاد داریم که تصمیم گرفتم کل موهایمان را شیو کنیم. کسانی که این فکر را عملی نکردند، حداقل به فکرش هستند. «کیت هادسون»، بازیگر آمریکایی، اما این کار را عملی کرده است. البته فرم صورت او هم باعث شده تا این مدل موی کوتاه زنانه به او بیاید.

کوتاهی زیاد مو
کوتاهی زیاد مو

۲۴. مدل مو پیکسی ریشه تیره

اگر موهای نازکی دارید، این پیکسی خیره کننده را انتخاب کنید. رنگ ریشه‌ی تیره‌ موهای کیت هادسن باعث شده که موهایش پر پشت به نظر برسند. نوک موها با ظرافت کوتاه شده‌اند که باعث می‌شود بقیه موهای او ضخیم‌تر به نظر برسد. همچنین توجه را به خط فک و استخوان‌های گونه‌ی او جلب می کند.

مدل موی پیکسی ریشه تیره
مدل موی پیکسی ریشه تیره

۲۵. مدل مو به پشت موس زده شده

اگر موهای خود را باب یا پیکسی کوتاه کرده‌اید و حالا نیاز دارید که آن را زیباتر کنید برایتان پیشنهادی داریم. به سراغ روش هالیوودی بروید. مقداری موس بر روی موهای خود بمالید و موها را به سمت عقب شانه کنید. موس برای مدت طولانی موهای شما را صاف در سر جای خود نگه می‌دارد.

مدل موی به پشت موس زده
مدل موی به پشت موس زده

۲۶.مدل مو پیکسی مشخص

هایلایت‌های نزدیک صورت، ویژگی‌های بسیاری به کادر صورت اضافه می‌کند. هایلایت‌های بلوند، طرح کلی صورت شما را لطیف نشان دهد. این بدان معنا است که اگر گونه‌های پهن یا خط فک تیز دارید، این هایلایت‌ها می‌تواند صورت شما را ظریف‌تر نشان دهد.

مدل موی پیکسی مشخص
مدل موی پیکسی مشخص

۲۷. موی کوتاه دکلره بلوند

«کریستن استوارت»، بازیگر آمریکایی، همیشه به خاطر موی قهوه‌ای بلندش مشهور بود. سپس، او ما را با این مدل موی کوتاه زنانه مات و مبهوت کرد. او با این مدل مو بسیار زیبا به نظر می‌رسد. رنگ دکلره بلوند باعث می‌شود که رنگ چشم توجه‌ها را به خود جلب کند.

موی کوتاه دکلره بلوند
موی کوتاه دکلره بلوند

۲۸. پیکسی رو به بالا

اگر چهره‌ای پهن یا زاویه‌دار دارید، از مدل موی «کیلی کوئوکو»،بازیگر آمریکایی، الهام بگیرید. لایه‌های بالایی کوتاه می‌شوند تا به قد به پیکسی اضافه شود. این باعث می شود چهره بلندتر و لاغرتر به نظر برسد.

مدل موی پیکسی رو به بالا
مدل موی پیکسی رو به بالا

۲۹. پیکسی اِلفی

این ظاهر تیز پیکسی یکی از پرطرفدارترین مدل موهای دهه اخیر است. این مدل موی کوتاه زنانه شیک و مدرن است و بهتر است افرادی که موهای ضخیمی دارند این مدل را امتحان کنند.

مدل موی پیکسی اِلفی
مدل موی پیکسی اِلفی

۳۰. پیکسی هایلایت شده

اگر موهای کوتاه شما در حال رشد است، آنها را به صورت باب صاف کوتاه کنید. سپس، مقداری هایلایت بلوند توت فرنگی به آن اضافه کنید و بگذارید بدرخشد. بهترین چیز در مورد رشد موها در این مرحله این است که می‌توانید لایه‌هایی به مدل موی خود اضافه کنید. لایه‌ها، اگرچه به سمت عقب ژل زده می‌شوند، اما وقتی هایلایت شوند، تضاد زیبایی ایجاد می‌کنند. در ضمن، شانه کردن طرف بلند چتری‌های کج شده را فراموش نکنید!

مدل پیکسی هایلایت شده
مدل پیکسی هایلایت شده

۳۱. مدل موی کاسه‌ای

برش کاسه‌ای همیشه هم بروز نیست، اما «زندیا» اینجا است تا این وضعیت را تغییر دهد. این هنرپیشه‌ی آمریکایی، این مدل موی کوتاه زنانه را با رنگ ریشه‌ی تیره و موی بلوند به کار برده است. این ظاهر را امتحان کنید زیرا احساس شجاعت خاصی به شما دست می‌دهد.

مدل موی کاسه‌ای
مدل موی کاسه‌ای

۳۲. پیکسی بلند طلایی

این سبک پیکسی را با رنگ بلوند امتحان کنید. به سراغ رنگ خاکستری روشن یا سایه بلوند سفید بروید. اگر چشم‌های قهوه‌ای رنگ دارید، نوک‌ طلایی مو، ظاهر زیبایی به صورت می‌دهد. این رنگ مو واقعا با رنگ پوست خنثی تطابق دارد.

پیکسی بلند طلایی
پیکسی بلند طلایی

تنها یک کلیک تا داشتن موهایی درخشان و بدون موخوره فاصله دارید!

روغن آرگان مو تراست

حرف آخر

مدل‌هایی که مشاهده کردید، همگی جزو ترندهای مدل موی کوتاه زنانه ۲۰۲۱ بودند. اگر ترغیب شدید که موهایتان را صفایی بدهید، خیلی راحت می‌توانید از بین این مدل‌ها انتخاب کنید. نگران روند بلند شدن موها و حس نامرتب بودنی که به شما دست می‌دهند هم نباشید، چون همان‌طور که پیش‌تر در این مطلب گفتیم، آن هم راه حل دارد.

برای اینکه بتوانید از مدل موی خود لذت ببرید لازم است که موهایی سالم و بدون آسیب داشته باشید. پس بد نیست به بخش مراقبت از موی فروشگاه اینترنتی لیاتیم سر بزنید و محصول مناسب خود را سفارش دهید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید