صفحه اصلی > مد و زندگی : رنگ موی طبیعی، مراقب زیبایی و سلامت مو

رنگ موی طبیعی، مراقب زیبایی و سلامت مو

رنگ موی طبیعی

آیا شما هم از تعداد زیاد مواد شیمیایی که روزانه باید به پوست خود بزنید، خسته شده‌اید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال، مثبت است باید بگوییم جای درستی آمده‌اید. بسیاری از ما دائماً به دنبال راه‌های جدید برای حفظ روتین زیبایی خود هستیم درحالی‌که به طور هم‌زمان می‌کوشیم که مواد مؤثره مضر را از آن حذف کنیم. به همین ترتیب، اغلب به موی خود نگاه می‌کنیم؛ رنگ موی ما معمولاً طبیعی نیست. خوشبختانه اکنون می‌توانیم سراغ رنگ موی طبیعی برویم. در این مطلب از لیامگ قرار است همه چیز را درباره رنگ موی طبیعی باهم بررسی کنیم. همراهمان باشید.

رنگ موی طبیعی چیست؟

همان‌طور که از نامش پیداست، محصولی است که از مواد مؤثره طبیعی درست شده است. درحالی‌که ممکن است واقعیت آرامش‌بخشی به نظر برسد، این ترکیب طبیعی نشان داده که مزایای بسیار زیادی دارد. چه به لحاظ زیبایی‌شناسی و چه برای سلامت پوست سر. در ادامه فهرستی از مزایای رنگ موی طبیعی را برایتان آورده‌ایم:

 • در جوان‌سازی ظاهر مو تأثیر دارند.
 • استفاده طولانی‌مدت از آنها باعث قوی شدن رشد مو می‌شود.
 • می‌توانند مو را ترمیم کنند.
 • ظاهر موی فر و شکسته را ترمیم می‌کنند.
 • در رنگ موی روشن هم، پوششی کامل ارائه می‌کنند.

همان‌طور که می‌بینید، استفاده از رنگ موی طبیعی نه تنها باعث تغییر رنگ موی شما می‌شود بلکه پروسه کاملی است برای مراقبت از موی شما

از کجا بدانیم رنگ مو، طبیعی است؟

مسلماً این سؤال، یکی از سؤالات رایجی است که درباره این محصول پرسیده می‌شود. امروزه، تبلیغات زیادی آن بیرون وجود دارد که می‌تواند استراتژی بازاریابی خوب را وارد دروغ بکند و آدم نتواند تشخیص دهد کدام تبلیغ دارد راستش را می‌گوید. به همین خاطر است که باید به هنگام خرید از بابت اعتبار یک برند، مطمئن باشید. این اعتبار را با بررسی مدارک و گواهینامه‌هایی که یک برند دریافت کرده، می‌توانید بررسی کنید. علاوه بر این موارد و بررسی گواهینامه‌های برند، نکات دیگری در ارتباط با محصول وجود دارد که می‌تواند به شما اطمینان دهد رنگ موی طبیعی خریداری می‌کنید:

 • حداقل ۹۵% مواد مؤثره به کار رفته در محصول، طبیعی باشد.
 • هیچ آزمایش حیوانی صورت نگرفته باشد.
 • حاوی مواد مؤثره شیمیایی، مصنوعی یا تراریخته‌ای نیست.
 • بسته‌بندی محصول، زیست‌تخریب‌پذیر یا قابل بازیافت است.

تنها کاری که باید بکنید این است که روی بسته‌بندی محصول، به دنبال برچسب‌هایی باشید که این ویژگی‌ها را ذکر کرده باشد. این‌طوری متوجه می‌شوید که رنگ مویی که می‌خرید، طبیعی است یا نه!

آیا رنگ موی طبیعی می‌تواند باعث آلرژی شود؟

درحالی‌که به‌ندرت چنین چیزی رخ می‌دهد اما درست مثل هر محصولی که روی پوست امتحان می‌کنید، این احتمال وجود دارد که رنگ باعث واکنش آلرژی شود. برای جلوگیری از این اتفاق، توصیه می‌کنیم که پیش از استفاده، محصول را تست کنید. این‌طوری:

 • کمی از این محصول روی پوست خود بریزید.
 • بگذارید ۴۸ ساعت بماند.
 • بعد از این مدت، درصورتی‌که هیچ‌گونه قرمزی، التهاب یا نشانه‌ای از آلرژی نداشتید، می‌توانید از محصول استفاده کنید.
آلرژی و رنگ موی طبیعی
آلرژی و رنگ موی طبیعی

میزان ماندگاری رنگ موی طبیعی چقدر است؟

درست مثل هر رنگ شیمیایی دیگری، ماندگاری این رنگ بسته به فاکتورهای مختلفی است: سرعت رشد مو و توانایی نفوذ رنگ از مهم‌ترین فاکتورهاست. با این حال، اگر نگران این هستید که رنگ‌موی طبیعی ماندگاری بالایی ندارد فقط چون مواد شیمیایی در آن استفاده نشده باید بگوییم که این‌طوری نیست!

همیشه به خاطر داشته باشید که برخی رنگ‌ها می‌توانند بیشتر از برخی دیگر بمانند. رنگ‌های بلوطی ماندگاری بیشتری دارند درحالی‌که رنگ‌های زرد در موقع شستشو بیشتر از بین می‌روند. پلاتینیم معمولاً کمترین ماندگاری را دارد. به هر صورت، باید بدانید که هرچه رنگ مو بیشتر شبیه موی طبیعی‌تان باشد، ماندگاری‌اش هم بیشتر است. از طرفی این گزاره هم درست نیست که روشن کردن مو با رنگ لزوماً برابر است با ماندگاری بسیار کم!

آیا رنگ موی طبیعی به روش رنگ موی سنتی گذاشته می‌شود؟

درحالی‌که شاید فکر می‌کنید جواب این سؤال، یک بله بلند است، باید بگوییم واقعیت این است که این رنگ‌ها تنها حاوی مواد مؤثره طبیعی هستند که می‌توانند روی نحوه استفاده نیز تأثیر بگذارند. مهم‌ترین چیز این است که به دستورالعمل نوشته شده در محصول دقت کنید. اگر اولین بارتان است که از این محصول استفاده می‌کنید، پس حتماً به این نکته توجه کنید.

در ادامه برخی نکات جهت راهنمایی نوشته شده است:

 • با شستشوی موی خود شروع کنید.
 • بهتر است از ابزار یا ظروف فلزی برای رنگ طبیعی استفاده نکنید چرا که ممکن است روی رنگ تأثیر بگذارد.
 • بسیار ضروری است که رنگ همیشه گرم بماند. به محض گذاشتن رنگ می‌توانید موی خود را با کلاه حمام بپوشانید و به صورت مقطعی به آن گرما بدهید.
 • پروسه رنگ‌موی طبیعی بین ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. بسته به رنگی که می‌گذارید.
 • فراموش نکنید که موی خود را به محض اتمام پروسه مرطوب کنید. درحالی‌که مواد مؤثره طبیعی کمک به حفظ رنگ می‌کنند اما باعث خشکی مو هم می‌شوند.

آیا نکات دیگری درباره استفاده از رنگ موی طبیعی وجود دارد؟

البته! همیشه می‌توانید ترفندها و نکات جدید درباره رنگ‌موی طبیعی پیدا کنید. در این مورد، ما چند ترفند برایتان آورده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند بهترین بهره را از رنگ موی خود ببرید. مواد مؤثره پایین را به رنگ موی خود اضافه کنید و نتیجه را ببینید.

مواد مؤثرههدف
نمکماندگاری رنگ را بیشتر می‌کند.
چای سیاهرنگ را شدیدتر می‌کند.
سرکه و لیموباعث قوی شدن مو می‌شود.

آیا رنگ موی طبیعی در برابر موی سفید مؤثر است؟

اگر می‌خواهید موی خود را رنگ کنید که ظاهر تازه‌ای به شما بدهد احتمالاً خیلی برایتان مهم نیست که پوشش کامل ایجاد کند. با این حال، ممکن است گاهی هدفتان این باشد که موی سفید خود را بپوشانید. این همان موقعی است که همه چیز جالب می‌شود. علی‌رغم چیزی که همه فکر می‌کنند، رنگ‌موی طبیعی مؤثرتر از رنگ موی شیمیایی در پوشاندن موی سفید عمل می‌کنند.

استفاده از رنگ‌موی طبیعی

نحوه مراقبت از رنگ مو به چه صورتی است؟

ما مطمئن هستیم که شما هزاران بار درباره اهمیت مراقبت بعد از رنگ کردن مو شنیده‌اید. درحالی‌که کیفیت و مواد مؤثره رنگ اهمیت دارند، نکته اساسی برای نتیجه مطلوب، مراقبتی است که شما بعد از استفاده از محصول باید بکنید. همان‌طور که پیش‌تر و به صورت خلاصه گفتیم، رنگ‌موی طبیعی تمایل به خشک شدن دارد.

به همین خاطر بسیار مهم است که از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید که باعث مرطوب ساختن مو و همچنین افزایش میزان رنگ آن می‌شود. درواقع بسیاری از متخصصین مو نیز توصیه می‌کنند که هفته‌ای یک بار از ماسک مو مناسب برای موی رنگ شده استفاده کنید.


برای آشنایی با یکی از بهترین ماسک‌‌موهای ایرانی که به شما تار موهایی باطراوت و ابریشمی می‌بخشد، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

انواع ماسک های مو تراست

معیارهای مهم برای خرید رنگ موی طبیعی

اکنون که تصمیم گرفته‌اید از رنگ موی طبیعی استفاده کنید، احتمالاً با کلی گزینه مختلف مواجه شده‌اید که در بازار وجود دارند. مرحله بعدی برای انتخاب محصول مناسب کدام است؟ خب، در ادامه قرار است معیارهای مهمی که باید در هنگام خرید رنگ‌موی طبیعی در نظر بگیرید را برایتان نوشته‌ایم:


به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ مو، مقاله”صفر تا صد رنگ مو و راهنمای خرید آن” را مطالعه نمایید.

مرجعی برای انتخاب مناسب‌ترین کلاه گیس

بعضی از افراد با وجود چندین روش دیاین موها، هنوز طرفدار ویژه انواع کلاه گیس هستند. ما در اینجا به طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم.


عامل اول؛ مواد مؤثره

اولین چیزی که باید به هنگام خرید رنگ موی طبیعی در نظر داشته باشید، ترکیبات آن است. این نوع رنگ نباید حاوی مواد مؤثره خاصی باشند که برای مو و پوست سر سمی یا مضر باشد. از جمله مواد مؤثره‌ای که باید از آنها پرهیز کنید در ادامه آمده است:

 • پارابن
 • آمونیاک
 • رنگ‌ها
 • رزورسینول
 • نقره
 • پارافنیلن دیامین

اگر محصولی که می‌خرید هیچ‌کدام از مواد مؤثره‌ای که گفتیم را ندارد باید بدانید که محصول باکیفیتی است.

عامل دوم؛ ماندگاری

وقتی از ماندگاری صحبت می‌کنیم، به طور خاص درباره این حرف نمی‌زنیم که چه مدت زمانی رنگ روی موی شما باقی می‌ماند. ما در حال حاضر دیده‌ایم که این نکته تا حد زیادی به سرعت رشد موی شما و همچنین کیفیت رنگ‌دانه‌هایتان بستگی دارد. در عوض، ماندگاری یعنی نوع رنگ که دو نوع است: دائمی و نیمه دائمی.

ماندگاری رنگ موی طبیعی
ماندگاری رنگ موی طبیعی

عامل سوم؛ کیفیت

این معیار مهمی است وقتی به دنبال محصولی در حوزه زیبایی هستید. کیفیت رنگ موی طبیعی در برندی است که از آن، محصول را خریداری می‌کنید. توصیه می‌کنیم که به همان گزینه‌ای که بالاتر اشاره کردیم هم اهمیت بدهید و گواهینامه‌ها و مدارک یک برند را به خوبی بررسی کنید.

عامل چهارم؛ نوع مو

یکی دیگر از عواملی که باید حواستان به آن باشد، نوع مو است. درحالی‌که می‌توانید بسیاری از رنگ موی جهانی را پیدا کنید، متخصصان توصیه می‌کنند که از محصولی استفاده کنید که متناسب با نیازهای موی شما باشد. خوشبختانه، طیف گسترده‌ای از رنگ موی طبیعی در بازار وجود دارد که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

خرید رنگ موی طبیعی، سلامت و زیبایی شما را به ارمغان می‌آورد!

در این مطلب از لیامگ به بررسی مطالب گسترده‌ای درباره رنگ موی طبیعی پرداختیم. سعی کردیم از ویژگی‌های استفاده از رنگ موی طبیعی برایتان بگوییم و مزیت‌هایی که آن را نسبت به رنگ موی شیمیایی بهتر می‌کند را هم برایتان برشمردیم. حالا دیگر تصمیم با شماست. اگر به دنبال خرید محصولات بهداشتی، آرایشی و مراقبتی برای موی خود هستید و می‌خواهید از کیفیت آن اطمینان داشته باشید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم

۴.۸/۵ - (۲۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید