صفحه اصلی > مراقبت از پوست : مینی لیفت صورت معجزه جوانی و زیبایی پوست

مینی لیفت صورت معجزه جوانی و زیبایی پوست

مینی لیفت صورت

گاهی اوقات ممکن است شما نیاز به انجام کارهای زیبایی شدیدتر از بوتاکس و فیلر داشته باشید؛ برای مثال در مواقعی که ممکن است در اثر کاهش وزن دچار شل شدگی و افتادگی پوست شده باشید و یا در مواقعی که افزایش سن سبب افتادگی پوست شما شده باشد، انجام مینی لیفت صورت می‌تواند انتخاب خوب و درستی برای افراد باشد. زمانی که صحبت از جراحی‌های زیبایی می‌شود راه‌های زیادی به ذهن تمامی افراد می‌رسد. پیش از این جراحی‌ها ساعت‌ها طول می‌کشید و گاهی هم افراد را تا هفته‌ها و ماه‌ها درگیر خود می‌کرد. همچنین عمل‌ها به دلیل هزینه‌های زیادی که داشت تنها برای افراد خاصی از جامعه قابل انجام بود. اما اکنون رفتن به کلینیکها و انجام عمل‌هایی با مدت زمان و عوارض کمتر موضوعی رایج است.

مینی فیس لیفت چیست؟

مینی لیفت صورت روشی مشابه با لیفت کامل صورت اما با میزان تهاجمی بودن کمتر است. این روش نسبتاً سریع بوده و نسبت به همتای خود زمان استراحت کمتری نیاز دارد. این روش به روشی ظریف‌تر نسبت به سایر رقبای خود به رفع افتادگی خطوط فک و گونه‌ها کمک می‌کند. یکی از پزشکان متخصص توضیح می‌دهد: مینی فیس لیفت، یک نوع جراحی برای رفع شلی پوست و علائم پیری در قسمت میانی صورت (ناحیه بین گوشه چشم و گوشه‌های دهان) و مچ پا است. این روش یک نسخه اصلاح شده از لیفت سنتی صورت است که دارای یک سری برش‌های کوچک در امتداد خط مو برای اصلاح افتادگی پوست است که معمولاً در اطراف گردن و خط فک قرار دارد.

این روش به طور معمول به اندازه لیفت معمولی تهاجمی نیست، اما در این روش هم فرد تحت بیهوشی قرار می‌گیرد؛ با این تفاوت که نقاهت این عمل بسیار کوتاه است. مینی فیس لیفت صورت معمولاً شامل یک برش کوتاه‌تر است که از شقیقه شروع می‌شود و تا جلوی لاله گوش امتداد می‌یابد. هنگامی که پوست باز می‌شود، بافت‌های زیرین تغییر مکان داده و سفت می‌شوند و پوست اضافی از بین می‌رود. اسکار کوتاه‌تر، زمان بهبودی سریع‌تر و جوان‌سازی زیرین صورت در مینی لیفت صورت نسبتاً رایج هستند، اما با اینحال تکنیک‌ هر پزشک با پزشک دیگر بسیار متفاوت است. توجه به این نکته نیز مهم است که این روش یک راه حل دائمی به حساب نمی‌آید. در رابطه با ماندگاری مینی فیس لیفت صورت نیز می‌توان بر اساس نتیجه‌ها زمانی بین ۵-۱۰ سال را مثال زد.

مینی فیس لیفت چیست؟
مینی فیس لیفت چیست؟

مزایای مینی لیفت صورت چیست؟

 • زمان بهبودی کوتاه
 • اسکارهای کوچک‌تر و کوتاه‌تر
 • کانتور کنندگی بیشتر نسبت به بوتاکس و فیلر
 • نتایج طولانی مدت
 • حداقل درد

می‌توان توضیح کامل‌تر این مزایا را اینگونه بیان کرد: اگر خط فک و گونه‌های شما افتاده است و ژل و بوتاکس به تنهایی نمی‌توانند آن‌ها را برطرف کنند، شاید این روش درمانی گزینه‌ خوبی برای شما باشد. براساس صحبت پزشکان زیبایی، این جراحی یکی از بالاترین میزان رضایت در بین تمام روش‌های جراحی پلاستیک را دارد. پس از این عمل بیماران جوان‌تر به نظر رسیده و احساس بهتری نسبت به خود خواهند داشت. همچنین مینی لیفت صورت، هزینه کمی کمتر نسبت به جراحی لیفت کامل داشته و زمان بهبودی پس از عمل نیز کمتر خواهد بود.

احتیاط‌های لازم پیش از انجام مینی لیفت صورت

اگر در مورد انجام این عمل دودل هستید، تعدادی سوال وجود دارد که باید پیش از برنامه‌ریزی برای عمل، از خود بپرسید. این سوالات عبارتند از:

 • مینی لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است؟
 • عملکرد پزشکی که انتخاب کرده‌اید چگونه بوده است؟
 • متخصص بیهوشی چه کسی است؟
 • از چه نوع بیهوشی استفاده می‌شود؟
 • احتیاط‌های لازم پس از عمل جراحی چیست؟
 • عکس قبل و بعد از جراحی بیماران قبلی موجود است؟ (اگر هست از پزشک بخواهید که چند نمونه از آن‌ها را به شما نشان دهد.)

در طول مینی لیفت صورت باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

درحالی که یک جراحی مینی لیفت صورت ممکن است به اندازه یک لیفت صورت کامل تهاجمی نباشد، اما در هرحال یک عمل جراحی است. به همین دلیل لازم است که با توجه به اهمیت آرامش روان در پروسه جراحی، تمرینات مدیتیشن را شروع کنید یا به موسیقی و پادکست مورد علاقه‌تان گوش دهید. بیهوشی عمل نیز به منظور آرامش بخشیدن به شما است.

در طی یک جراحی مینی لیفت صورت، جراح یک برش درست در جلوی گوش ایجاد می‌کند تا پوست شل شده را برطرف کند و بافت درست زیر پوست را سفت کند. پوست اضافی برداشته می‌شود و پوست باقی مانده مجدداً پوشانده خواهد شد. سپس برش را می‌بندند تا جای زخم درست جلوی گوش پنهان شود. این جراحی به طور کلی، حدود دو ساعت طول می‌کشد. جراح شما معمولاً یک آنتی بیوتیک و داروهای ضد درد در اختیار شما قرار می‌دهد. شما باید هر کدام را طبق دستور پزشک مصرف کنید. احتمالاً با بانداژ روی صورت خود به خانه خواهید رفت و به همین خاطر ممکن است ترشحاتی داشته باشید که بعد از حدود ۴۸ ساعت برطرف شده و می‌توانید بانداژ را بردارید.

جراحی مینی لیفت صورت
جراحی مینی لیفت صورت

تفاوت مینی لیفت صورت با لیفت کامل صورت چیست؟

مینی لیفت صورت یک نسخه کمتر تهاجمی نسبت به یک لیفت صورت کامل است. این روش استخوان‌های گردن و قسمت‌های بالای گردن را هدف قرار می‌دهد؛ در حالی که لیفت کامل صورت شامل وسط صورت و تمام گردن است. تفاوت دیگر در جای زخم است؛ مینی فیس لیفت صورت جای زخم کوتاه‌تری داشته و فقط یک جای زخم در جلوی گوش ایجاد خواهد شد.

در یک لیفت صورت معمولی، جای زخم در اطراف پایین لاله گوش و پشت گوش گسترش می‌یابد. از آنجایی که جای زخم در مینی لیفت صورت کوتاه‌تر است، لیفت صورت مینی نمی‌تواند پوست اطراف گردن را به خوبی لیفت صورت معمولی لیفت کند. همچنین برای بیمارانی که کمترین شلی پوست در اطراف گردن را دارند اما خواهان بهبود در قسمت میانی صورت و پاها هستند، بهترین است.

عوارض مینی لیفت صورت

پس از جراحی، معمولاً تورم، ناراحتی و کبودی را تجربه خواهید کرد؛ اما به طور کلی عوارض این عمل نادر است. عوارض ممکن است شامل ایجاد هماتوم، تورم، عفونت در محل جراحی، توقف گردش خون در بافت‌های جدید، بی‌حسی مداوم در محل جراحی و ایجاد اسکار است. برخی از این موارد مانند تورم، کبودی و بی‌حسی گذرا بوده و باید طی چند هفته از بین بروند. اگرچه نادر، اما خطر آسیب رسیدن به اعصاب صورت نیز وجود دارد. خطر اصلی این اتفاق نزدیک بودن به اعصاب صورت است؛ اعصابی که تمام ماهیچه‌های صورت را عصب‌دهی می‌کنند. جای زخم نیز، اگرچه نادر است، اما می‌تواند یک عارضه جانبی احتمالی باشد.

هزینه مینی فیس لیفت صورت

مینی لیفت صورت معمولاً هزینه کمتری نسبت به لیفت کامل دارد، اما هزینه آن بسته به موقعیت مکانی و جراح می‌تواند بسیار متفاوت باشد. به طور معمول تفاوت مبلغ در نوع بیهوشی مورد استفاده، هزینه جراح و هزینه‌های بیمارستان خواهد بود.


سرم ضدچروک تراست، معجزه‌ای برای رفع چین و چروک‌های پوست شما…


اقدامات بعد از مینی لیفت صورت

 • بعد از مینی فیس لیفت صورت، نیازی به ماندن در بیمارستان یا مرکز جراحی نخواهید داشت و می‌توانید به خانه بروید.
 • پس از جراحی نمی‌توانید رانندگی کنید، بنابراین بهتر است که از یک دوست خوب یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید تا به شما کمک کنند.
 • حداقل یک تا سه هفته پس از این عمل نمی‌توانید کار کنید، این موضوع را در نظر داسته و برای آن برنامه داشته باشید.
 • حتما استراحت کافی داشته باشید تا سریع‌تر بهبود یابید.
 • اگر سیگار می‌کشید، ترک سیگار چند هفته قبل از جراحی برای بهبودی بهینه مهم است.
 • مطمئن شوید که حداقل شش ساعت قبل از عمل، چیزی نخورده و ننوشیده‌اید.
 • برای بهبود تورم و کبودی از کیسه آب یخ استفاده کنید.
 • بخیه‌ها معمولاً یک هفته پس از جراحی برداشته می‌شوند.
 • برای دو هفته اول، بلند کردن و خم شدن کاملاً محدود است و باید در شش هفته اول پس از جراحی از انجام ورزش‌های شدید اجتناب شود.
 • حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف هر گونه دارو یا مکملی که می‌تواند منجر به خونریزی شود خودداری کنید.
 • اکثر بیماران بعد از ۱ تا ۳ هفته احساس آمادگی برای بازگشت به کار می‌کنند.

با این حال، باید بدانید که یک مینی لیفت صورت به تنهایی تمام نیازهای زیبایی شناسی چهره شما را برطرف نمی‌کند. ممکن است برای رسیدن به ظاهر نهایی مورد نظر خود همچنان نیاز به استفاده از بوتاکس و ژل داشته باشید. به طور معمول، لیفت صورت در افراد مسن یا افرادی که کاهش وزن قابل توجهی در صورت داشته‌اند انجام می‌شود. همچنین این روش در بیماران جوان‌تری انجام می‌شود که وزن ثابت، شلی و رنگ پوست خوبی دارند و نیاز به بهبود کلی کوچک تا متوسط ​​خواهند داشت. می‌توانید با مراجعه به وبسایت لیاتیم محصولات ما را که در جوانسازی پوست و جلوگیری از چین و چروک موثر هستند، مشاهده و بررسی کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

 1. سلام من خودم مشاورفروش محصولات برندتراست هستم
  تقریبا اکثرمحصولات رادرسبدکالای مصرفی خودم وخانواده
  قراردادم،باتوجه به انتقال کیفیت و کارایی محصولات به اطرافیانم
  با مصرف کننده بودن می تونم نظرموراجع به سرم جوانسازبهتون بگم🙏قبل ازآشنایی بالیاتیم،وبرندتراست محصولات مختلف برای پوستم استفاده کردم خب به هرحال باتوجه به اهمیتی که برای پوستم قائلم،برندهای معتبرمیگرفتم،تاحدودی راضی بودم فقط برای رفع نیازپوستم(آبرسانی وایجادنشدن خطوط بیشتر،و..)می‌گرفتم ولی هیچکدوم تاثیرآنی ولحظه ای وحتی بلندمدت نداشت☺️درحال حاضر سرم جوانسازتراست رابرای خودم بازگشایی کردم😇⭐اولش گفتم شاید یه حس لحظه ای یاتعهدبه شرکتم باشه ولی بعدچندباراستفاده فهمیدم نه این سرم بسیارعالی واثرگذارهست💯⭐ 💫لیفت کنندگی فوق العاده💫آبرسانی عالی به پوست💫نرمی و لطافت خاصی به صورتت می بخشه
  حتماخودتون برای یکبارتست کنید،بسیارارزش امتحان کردن داره⭐امیدوارم توضیحات مفیدبوده باشه.سلامت_زیبایی_پوست_مو_trust_professional

دیدگاهتان را بنویسید