صفحه اصلی > محصولات آرایشی و مد و زندگی : افراد میگرنی چه عطری را انتخاب کنند؟

افراد میگرنی چه عطری را انتخاب کنند؟

عطر مناسب افراد میگرنی

آیا اغلب دچار سردرد می‌شوید یا میگرن دارید؟ اگر چنین است، ممکن است به بوهای قوی و برخی عطرها حساس باشید. در حالی که استفاده از عطرهای خوشبو می‌تواند خلق‌و‌خوی فرد را بهبود بخشد؛ اما در بعضی از افراد می‌تواند باعث بدتر شدن میگرن آن‌ها هم بشود. اگر دچار سردردهای میگرنی می‌شوید و می‌خواهید از عطرها استفاده کنید و لذت ببرید، باید چند نکته را در نظر داشته و عطر مناسب افراد میگرنی را بشناسید.

داشتن لیستی از عوامل تحریک‌کننده میگرن می‌تواند باعث بهبود سردردهای میگرنی شود. غذای شیرین، نور شدید، تماشای بیش از حد صفحه نمایش تلویزیون یا تلفن همراه، استرس و مجموعه وسیعی از عطرها می‌توانند باعث بدتر شدن سردردهای میگرنی شوند.

پیدا کردن عطری که سردردهای میگرنی را بدتر نکند و تمام طول روز هم بوی آن روی لباس شما باقی بماند، دشوار است. شاید برخی فکر کنند که افراد میگرنی باید به طور کامل از عطر خودداری کنند؛ اما باید بگوییم که برخی از عطرها باعث میگرن می‌شوند، در حالی که برخی دیگر کاملاً مناسب افراد میگرنی هستند و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

در ادامه مقاله به پاسخ سؤال «میگرن دارم چه عطری بزنم» خواهید رسید؛ پس همراه ما باشید.

بوی عطر چه تأثیری بر میگرن دارد؟

به گفته یک متخصص بویایی، ما دو عصب سه قلو در دو طرف پیشانی داریم که به چشم‌ها، بینی و دهان متصل می‌شوند. برخی رایحه‌های خاص می‌توانند این اعصاب را فعال کنند. او می‌گوید که همه افراد گیرنده‌های بویایی دارند؛ اما حساسیت هر فردی به انواع بو می‌تواند متفاوت باشد. بوهای شدید و غلیظ که به حساسیت فرد مربوط می‌شوند، می‌توانند باعث میگرن شوند. متأسفانه، این امر نشان می‌دهد تعیین این که کدام رایحه‌ها باعث سردردهای میگرنی می‌شوند، بدون استشمام عطر غیرممکن است.

عطرساز معروف روث ماستنبروک (که خود نیز از میگرن رنج می‌برد) بیان می‌کند: «تحقیقات قطعی زیادی در مورد میگرن و بو وجود ندارد؛ اما مطالعات نشان می‌دهند که ۲۵٪ تا ۵۰٪ از مبتلایان به میگرن در طول سردردهای خود، حساسیت به بوی عطر را تجربه می‌کنند.» یک عنصر واحد در یک عطر ممکن است سینوس‌های شما را تحریک کند و باعث بزرگ شدن آن‌ها شود. به‌عنوان مثال، پس از نفخ، سینوس‌ها نمی‌توانند به درستی تخلیه شوند، که می‌تواند به دلیل افزایش فشار منجر به سردرد شود.

گارسون پیشون در ادامه می‌گوید که هورمون‌ها نیز می‌توانند باعث میگرن شوند. به گفته او، «این امر به ویژه برای بانوان رایج‌تر است، زیرا تغییر سطح هورمون می‌تواند بر ادراک بویایی شما تأثیر بگذارد.» باید بگوییم که این موضوع با بویایی نیز مرتبط است، زیرا احتمال بروز سردردهای میگرنی در هفته بعد از دوران قاعدگی، بیشتر است. این بدان معنی است که شما باید در این مدت به‌سراغ عطر مناسب افراد میگرنی بروید و از تست‌کردن هر چیز جدیدی خودداری کنید.

حساسیت به بوی عطر در افراد میگرنی
حساسیت به بوی عطر در افراد میگرنی

افراد مبتلا به میگرن از چه عطرهایی اجتناب کنند؟

افراد مبتلا به میگرن برای جلوگیری از تحریک بیش از حد حس بویایی خود، باید از بوهای بسیار قوی دوری کنند. اگر عطری که دارید خیلی قوی است، عطری با غلظت سبک‌تر را انتخاب کنید. به‌عنوان یک جایگزین مطمئن‌تر، به استفاده از لوسیون‌های بدن معطر، کرم دست یا شامپو بدن فکر کنید.

در بسیاری از موارد، عطرهای طبیعی بهتر از عطرهای مصنوعی هستند، بنابراین بهتر است از مواردی که پایه شیمیایی دارند، دوری کنید. به‌عنوان مثال، برند هنری رز مجموعه‌ای از عطرهای نفیس ساخته شده با مواد طبیعی و ارگانیک را به فروش می‌رساند. علاوه‌براین، از آنجایی که عطرهای برند Clean Classic شامل فتالات نیستند، بد نیست که آن‌ها را هم بررسی کنید.

شما باید رایحه‌های تشدید کننده میگرن خود را پیدا کنید و از آن‌ها دور بمانید. هر فردی ممکن است به میگرن مبتلا شود و برخی افراد، بیشتر مستعد ابتلا به میگرن هستند. با آزمایش دقیق، مشخص کنید که کدام نت‌های موجود در نمونه‌های عطر به احتمال زیاد باعث سردرد شما می‌شوند. بوهای تند (صابونی)، گل‌های سفید و برخی رایحه‌های مشک‌دار، رایحه‌های تشدید کننده میگرن هستند. اگرچه ممکن است شرایط شما متفاوت باشد، بنابراین بهتر است پیش از خرید عطر مناسب افراد میگرنی،‌ آن را تست کنید!

عطر نامناسب برای افراد مبتلا به میگرن
عطر نامناسب برای افراد مبتلا به میگرن

توصیه‌هایی در مورد نحوه استفاده افراد میگرنی از عطر مناسب

اگر میگرن دارید، این توصیه‌ها را برای استفاده از عطر را دنبال کنید تا تأثیر آن بر گیرنده‌های بویایی شما کاهش یابد:

 1. مراقب باشید که عطر را خیلی نزدیک به صورت خود نزنید. از عطر پشت گوش و گردن خود استفاده نکنید. در عوض، سعی کنید عطرها را روی آرنج، مچ دست و مچ پای خود استفاده کنید. عطرهای جامد و رولربال ممکن است به‌عنوان عطر مخصوص افراد میگرنی، عملکرد خوبی داشته باشند.
 2. همیشه نباید عطر را روی بدن خود اسپری کنید! استراتژی دیگر این است که یک دستمال را به عطر آغشته کنید و آن را در کیف خود قرار دهید. اگر فکر می‌کنید عطر بسیار قوی است یا میگرن در شرف شروع است، این دستمال را کنار بگذارید.

مستنبروک توضیح می‌دهد: «به‌عنوان یک بیمار سابق میگرن، من از اهمیت آگاهی از محرک‌های خاص میگرن خود آگاه هستم. او توصیه می‌کند که با رایحه‌های تک نت شروع کنید و فعلاً عطرهای پیچیده را کنار بگذارید. سپس زمانی که مجموعه‌ای از رایحه‌های ایمن را پیدا کردید، می‌توانید به سمت رایحه‌های جسورانه‌تر و پیچیده‌تر بروید.» به مرور زمان، می‌توانید عطر مناسب افراد میگرنی را پیدا کرده و با آن احساس امنیت داشته باشید.


راهنمای خرید انواع عطر برای خانم‌ها و آقایان” را از دست ندهید:

انواع عطر

راهنمای خرید انواع عطر برای خانم‌ها و آقایان

شما با انواع عطر آشنایی دارید؟ می‌دانید تفاوت عطر، ادکلن و پرفیوم چیست؟ ادو پرفیوم چیست و چه تفاوتی با ادو تویلت دارد؟ با ما همراه باشید.


بهترین روش برای یافتن عطر مناسب افراد میگرنی

علاوه بر این، توصیه می‌کند که بوها را خیلی نزدیک به بینی استنشاق نکنید، زیرا احتمال ایجاد میگرن در اثر غلظت عطر وجود دارد.  همچنین در صورت شدید بودن بوی عطر و حساسیت به بوی عطر، هنگام بوییدن آن ممکن است دچار حالت تهوع شوید. به عبارتی دیگر، علت حالت تهوع از بوی عطر، حساسیت به عطر است و نباید چنین عطرهایی را خریداری کنید.

روش پیدا کردن بهترین عطر افراد میگرنی
روش پیدا کردن بهترین عطر افراد میگرنی

عطر مناسب افراد میگرنی چه ویژگی‌هایی دارد؟

متخصصین نام برده شده، هر دو موافق هستند که افراد مبتلا به میگرن باید به‌سراغ بوهای ملایم‌تر و عطر مناسب افراد میگرنی بروند. به گفته مستنبروک، عطرهایی که با اثر آرام‌بخش ساخته شده‌اند یا از اصول رایحه درمانی استفاده می‌کنند، احتمالاً برای بینی تسکین‌دهنده هستند و گیرنده‌ها را تحریک نمی‌کنند.


پرفیوم‌های تراست انواعی دارد که برای افراد میگرنی انتخاب خوبی هستند:


به‌سراغ مرکبات (پرتقال، لیمو، گریپ فروت، علف لیمو)، گیاهان (اسطوخودوس، بابونه، رزماری، آویشن) و نعناع (نعناع فلفلی و نعناع) بروید. این عاقلانه‌ترین توصیه‌ای است که می‌توان به افراد مبتلا به میگرن ارائه داد. با اطمینان می‌توان گفت که این موارد بر اکثریت افراد، حتی بیماران مبتلا به میگرن، تأثیر منفی نخواهند داشت.

۱۵ عطر مناسب افراد میگرنی

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین عطرهای مناسب افراد میگرنی را به شما معرفی کنیم:

عطر مناسب افراد میگرنی
عطر مناسب افراد میگرنی

۱. You Glossier

عطر You از گلوسیر دارای رایحه‌ای پودری و مشک‌دار بوده که دلپذیر و با طراوت است. این عطر دارای رایحه‌ای آرامش‌بخش بوده و هیچ ضرری برای سردردهای میگرنی ندارد و می‌توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

عطر You Glossier

۲. Omnia Amethyste Bvlgari

Omnia Amethyste Bvlgari یک عطر زنانه مناسب برای افراد میگرنی است. رایحه مطبوع و سبک Omnia Amethyste محصول بولگاری با نت‌های مرکبات و نت‌های چوبی آغاز می‌شود.

پرفیوم میگرنی ها Omnia Amethyste Bvlgari

۳. Wild Bluebell Jo Malone

Wild Bluebell Jo Malone عطری است سبک و لطیف. این عطر مناسب افراد میگرنی است.

پرفیوم مناسب افراد میگرنی Wild Bluebell Jo Malone

۴. Skin Clean

رایحه ملایم، لطیف، شیرین و گل Skin از Clean عطر زنانه مناسب برای افراد میگرنی است. اگر رایحه‌های دیگر برای میگرن شما مضر باشند، Skin Clean بهترین گزینه شما خواهد بود.

عطر Skin Clean

۵. Not A Perfume Juliette Has A Gun

هر فردی بوی منحصربه‌فرد Not A Perfume را به طور متفاوتی تجربه می‌کند. بسته به ترکیب شیمیایی پوست هر فرد، این عطر ممکن است بوی شیرین، مشک‌دار، چوبی یا کهربایی داشته باشد.

عطر میگرنی‌ها Not A Perfume Juliette Has A Gun

۶. Escentric Molecule 01

Escentric Molecule 01معمولاً دارای نت چوبی، کهربایی و مشک است؛ اما در هر فردی بوی متفاوتی دارد و عطر مردانه مناسب برای افراد میگرنی است.

عطر مناسب مبتلایان به میگرن Escentric Molecule 01

۷. Stella McCartney

رایحه مشخص استلا مک کارتنی علی‌رغم توقف تولید، سبک، مطبوع و زنانه و عطر مناسب افراد میگرنی است. هنوز هم در برخی فروشگاه‌ها وجود دارد و دارای هارمونی ایده‌آل از عطر لطیف گل رز است.

عطر Stella McCartney

۸. Byredo Gypsy Water

اگر می‌خواهید عطرهای برند Byredo را کشف کنید؛ اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، Gypsy Water بهترین گزینه است. به لطف ترکیب ظریفی از ترنج، لیمو، فلفل، کاج، عنب ر و چوب صندل، بخشی از این عطر، مرکبات و بخشی چوبی است و می‌تواند به‌عنوان عطر زنانه برای کسانی که سر درد میگرنی دارند، انتخاب و خریداری شود.

عطر Byredo Gypsy Water

۹. Diptyque Eau Duelle

علی‌رغم این واقعیت که عطرهای شیرین و مبتنی بر وانیل اغلب محرک میگرن هستند، عطر Diptyque Eau Duelle هیچگونه حساسیت و سردرد میگرنی ایجاد نمی‌کند. این عطر به هیچ عنوان سنگین نبوده و برای میگرن مضر نیست.

عطر مناسب افراد میگرنی Diptyque Eau Duelle

۱۰. Le Labo Another 13

این رایحه اغواکننده که دارای پایه Iso E Super است، با ترکیب شیمیایی فردی شما ترکیب می‌شود تا بوی متمایزی را برای همه ایجاد کند. اگرچه نت‌های میوه‌ای و گلی در این عطر وجود دارد؛ اما رایحه کلی آن گرم است که آن را لطیف می‌کند و به هیچ عنوان برای افراد میگرنی مضر نیست.

عطر Le Labo Another 13

۱۱. Phlur Missing Person

Phlur Missing Person، عطر مناسب افراد میگرنی است. این عطر، نامرئی به نظر می‌رسد؛ اما رایحه آن در تمام طول روز همراه شما خواهد بود. برخلاف عطرهای معمولی، این عطر بسیار لطیف مشک سفید، یاسمن و شکوفه پرتقال رایحه‌ای آشنا و آرام‌بخش دارد.

عطر Phlur Missing Person برای افراد میگرنی

۱۲. Edeniste Néroli Sensuel

به گفته Garçon-Pichon، توصیه می‌شود که در صورت ابتلا به میگرن، رایحه‌ای سبک‌تر مانند Edeniste Neroli Sensuel انتخاب کنید. در مطالعات انجام‌شده، نشان داده شده است که یک آکورد Destress ثبت شده در Edeniste’s Eau de Parfums یافت شده که باعث کاهش سطح کورتیزول و مدیریت استرس می‌شود.

عطر Edeniste Néroli Sensuel

۱۳. Commodity Milk (Intimate)

از آنجایی که همه عطرهای Commodity به شکل شخصی ارائه می‌شوند که عناصر اصلی را رقیق و لطیف کرده و به رایحه‌ای ملایم و دوستانه تبدیل می‌شود، این برند یکی دیگر از انتخاب‌های مناسب افراد میگرنی است. Milk دارای نت‌های گل ختمی، ماهون و دانه تونکا است و به‌عنوان عطری آرامش‌بخش توصیف می‌شود.

عطر Commodity Milk (Intimate) مناسب افراد مبتلا به میگرن

۱۴. Ruth Mastenbroek Zephyr Forest Mint

Zephyr یک رایحه نشاط‌آور است که بر روی روغن نعناع همپشایر احیاکننده متمرکز شده و عطر مناسب افراد میگرنی است.

عطر Ruth Mastenbroek Zephyr Forest Mint

۱۵. Ellis Brooklyn Myth

اگر دچار مشکل میگرن شده‌اید و نمی‌توانید از هیچگونه عطری استفاده کنید، Ellis Brooklyn Myth همان چیزی است که به‌دنبال آن هستید. Ellis Brooklyn Myth یک رایحه لطیف، سبک و دوست‌داشتنی است که بدون هیچ‌گونه سردردی می‌توانید از آن استفاده کنید.

عطر منلسب افراد میگرنی Ellis Brooklyn Myth

عطر مناسب افراد میگرنی، حال خوب را تضمین می‌کند…

در این مقاله سعی کردیم در مورد عطر مناسب افراد میگرنی صحبت کنیم. در نهایت باید بگوییم که رایحه‌های قوی، پتانسیل ایجاد میگرن را دارند. با این حال، شما هنوز انتخاب‌های زیادی برای عطر مناسب خود دارید. هر فردی با کمی تفکر و تجربه می‌تواند عطری را پیدا کند که کاملاً برایش مناسب است. پس شما هم کمی تحقیق و ابلبته به سراغ تست این عطرها بروید. خیلی زود موفق خواهید شد بهترین عطر را برای خود انتخاب کنید.

اگر عطری را می‌شناسید که با شرایط گفته شده همخوانی دارد و می‌تواند مناسب افراد میگرنی باشد برای ما بنویسید.

با مراجعه به وبسایت لیاتیم نیز می‌توانید انواع بادی میست و پرفیوم‌های تراست را مشاهده و بررسی کرده و بهترین آن را برای خود انتخاب کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

 1. دوست من و مادرم هر دو با بوی عطر سردرد می گرفتن بادی میست های پانسو و پراداوود از برند Trust استفاده کردن خدا رو شکر خیلی راضی هستن و سردرد هم نمی گیرن 😊

  1. سلام ❤️
   باعث افتخار ماست که مصرف محصولات تراست باعث رضایت شما بوده‌.
   ممنونم که نظرتون رو با ما درمیون گذاشتین. 💛💕

دیدگاهتان را بنویسید