صفحه اصلی > مراقبت از پوست : آیا تفاوت تونر و میسلار واتر را می‌دانید؟

آیا تفاوت تونر و میسلار واتر را می‌دانید؟

فرق میسلار واتر با تونر

فرقی ندارد خانم باشید یا آقا، فارغ از سن و جنسیت، پوست همه ما به پاکسازی روزانه نیاز دارد. به غیر از لوازم آرایشی، آلودگی هوا و ذرات معلق در هوا هم می‌توانند به پوست ما آسیب‌های جدی وارد کنند. بالش، گوشی و حوله روشویی از دیگر عواملی هستند که پوست را آلوده و مستعد جوش و آکنه می‌کنند. اما شما باید نوع پوست خود را به خوبی بشناسید که با استفاده نادرست، پوست را خشک‌تر یا چرب‌تر نکنید.

ما در اینجا به فرق تونر و میسلار واتر می‌رسیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای صورت خود بکنید. پاک‌سازی عمیق پوستی، شما را از شر جوش به هنگام جشن و قرار‌های مهم نجات می‌دهد. همچنین در دراز مدت، خبری از لک و آکنه نخواهد بود. آلودگی‌های پوستی در دراز مدت پوست را کدر می‌کند. اما استفاده از تونر و میسلار واتر کمک می‌کند تا پوستی درخشان را برای خود به ارمغان بیاورید.

فرق تونر و میسلار واتر | میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یک محصول پاک‌کننده چندمنظوره است که از میسل یا همان مولکول‌های روغن پاک‌کننده معلق در آب نرم ساخته شده است. میسل‌ها مولکول‌هایی هستند که در کنار هم قرار می‌گیرند و کثیفی و روغن را جذب می‌کنند. هنگامی که یک پد پنبه‌ای با آب میسلار را روی صورت می‌کشید، میسل‌ها در حین پاک کردن آرایش و سایر ناخالصی‌ها به پنبه می‌چسبند. آنها این کار را بدون خشک کردن و پاک کردن پوست از روغن‌های طبیعی مانند صابون‌ها و پاک‌کننده‌های سنتی انجام می‌دهند. اگرچه شبیه آب هستند و ویسکوزیته یکسانی دارند، اما بافت متفاوتی روی پوست دارد.

آب میسلار از اوایل دهه ۱۹۰۰ در فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. زمانی که آب لوله‌کشی برای پوست خشن بود و به راحتی قابل‌دسترس نبود. همان‌طور که تکنولوژی بهبود یافت، این محصول از محبوبیت خارج و با محصولات جدید فانتزی جایگزین شد. حالا بعد از این همه سال، دوباره برگشته است. میسلار واتر در حال حاضر به عنوان جایگزین برای استفاده از پاک‌کننده، آرایش پاک‌کن، تونر و مرطوب‌کننده به بازار عرضه می‌شود. همچنین برای مواقعی که آب جاری به راحتی در دسترس نیست، این محصول می‌تواند موثر و کاربردی واقع شود. به این دلیل که میسلار واتر فرموله شده است تا پوست بتواند بدون نیاز به استفاده از آب معمولی، تمیز و هیدراته شود.

لازم به ذکر است که اگرچه می‌توانید از میسلار واتر به عنوان پاک‌کننده آرایش سبک استفاده کنید، اما میسلار واتر سنتی مانند ریمل ضد آب، زیرسازی‌های سنگین یا آرایش چشم‌های سرسخت را پاک نمی‌کند. برای این کار به محلول‌های دوفازی نیاز است.

اما اکنون می‌توانید آب میسلار را در انواع مختلف برای پوست‌های خشک، چرب و حساس، در دستمال مرطوب و حتی میسلار واتر برای پاک‌کردن آرایش ضد آب تهیه کنید .فقط به‌خاطر داشته باشید که آب میسلار معمولاً ۶ ماه پس از باز کردن بطری منقضی می‌شود.

میسلار واتر، تونر و محلول دوفازی تراست
میسلار واتر، تونر و محلول دوفازی تراست

فرق تونر و میسلار واتر | تونر چیست؟

تونرها در گذشته معمولاً به چند دلیل حاوی الکل بودند. تونرها در ابتدا برای از بین بردن کف صابون ساخته شدند. در گذشته ترکیب صابون‌های مبتنی بر لیمو با آب سخت، ترکیبی چسبنده روی پوست باقی می‌گذاشتند. اما اکنون زمان تغییر کرده است و پاک‌کننده‌ها و شوینده‌ها ترکیبات ملایم‌تر دارند. در دسترس بودن این نوع شوینده‌ها باعث شده که دیگر نیازی به وجود الکل در تونر نباشد. همچنین معمولاً تصور می‌شد که الکل به دلیل خاصیت خشک‌کنندگی برای پوست‌های چرب مفید است. بسیاری از افراد نیز معتقد بودند که الکل موجود در تونر به خلاص شدن از شر باکتری‌هایی که باعث آکنه و جوش می‌شوند کمک می‌کند.

اما استفاده از الکل برای کنترل پوست چرب، جوش‌ها و آکنه از آن زمان به طور گسترده توسط متخصصان پوست رد شده است. الکل در واقع می‌تواند آن را بدتر کند. این روزها بیشتر تونرها بر پایه آب هستند.

تونر بعد از پاک کردن آرایش استفاده می‌شود. این پاک‌کننده آبی است که حاوی مواد ارزشمند پوست مانند گلیسیرین، اسیدهای آب‌رسان و آنتی‌اکسیدان‌ها است. تونر برای از بین بردن آثار باقی‌مانده از کثیفی و ناخالصی‌های به دام افتاده در منافذ پوست، پس از شستن صورت است. از مزایای تونر این است که منافذ را می‌بندد و سطح pH پوست شما را بازیابی می‌کند.

اگر سطح pH پوست شما متعادل نباشد، پوست مستعد خشکی بیش از حد می‌شود. این منجر به تولید بیش از حد روغن شده و در نهایت ممکن است پوست شما را بیشتر در معرض آسیب‌های محیطی قرار دهد. بعد از تونر باید از یک مرطوب‌کننده یا آبرسان استفاده کرد.


بعد از شناخت انواع پاک‌کننده‌ها خوب است که طرز استفاده از میسلار واتر و مزایای استفاده از تونر را بدانیم. در مقالات زیر با این موضوعات آشنا شوید.

استفاده از تونر

همه چیز درباره استفاده از تونر

اگر به دنبال از بین بردن آلودگی‌های پوستی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ استفاده از تونر بروید. اگر باور نمی‌کنید، این مطلب را بخوانید و مطمئن شوید!

استفاده از میسلار واتر

از طریقه استفاده از میسلار واتر چه می‌دانید؟

برای استفاده از میسلار واتر باید یک پد پنبه‌ای را به کمی از این محصول آغشته و سپس به کمک آن آرایش‌تان را پاک کرده یا آلودگی‌های سطح‌ پوست‌تان را تمیز کنید.


فرق تونر و میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر و تونر اغلب شبیه به هم هستند. هر دوی آنها حالت مایع رقیق دارند و معمولاً با استفاده از یک پد پنبه‌ای استفاده می‌شوند. هدف اصلی میسلار واتر پاک‌سازی و پاک‌کردن آرایش سبک است. یک تونر برای استفاده پس از پاک‌سازی، برای متعادل کردن PH پوست و بستن منافذ طراحی شده است. تونرها همچنین هرگونه پاک‌کننده یا کثیفی باقی‌مانده را تمیز کرده و چربی اضافی را از بین می‌برند.

در واقع تفاوت اصلی میسلار واتر و تونر در این است که، میسلار واتر برای پاک کردن آرایش استفاده می‌شود اما تونر را بعد از شستن صورت با شوینده باید استفاده کرد تا بقایای آلودگی و آرایش از پوست پاک شوند.

مزایای میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر برای پوست خشک و حساس، ایده‌آل است. آبرسانی پوست با میسلار واتر، یکی از بهترین روش‌های مرطوب کردن پوست به شمار می‌آید. کسانی که منافذ پوست باز دارند، ممکن است متوجه شوند که میسلار واتر لایه‌ای روی پوست باقی گذاشته و منافذ پوست آنها را بسته است.

پاک کردن پوسا با میسلار واتر
پاک کردن پوسا با میسلار واتر

مزایای تونر چیست؟

اگر پوست شما در حال حاضر چرب است، ممکن است بخواهید به‌جای میسلار واتر، یک تونر انتخاب کنید که احتمالاً گزینه بهتری است. اگر پوست خشک، چهره ناصاف یا پوست مختلط دارید، تونر حاوی الکل می‌تواند این مشکلات را تشدید کند. ممکن است بهتر باشد آب میسلار ملایم‌تری را انتخاب کنید.

اما اگر پوست خشکی دارید ولی تونر را به میسلار واتر ترجیح می‌دهید، تونرهای مبتنی بر آب زیادی وجود دارد که مخصوص پوست‌های خشک ساخته شده‌اند. البته به طور کلی تونر برای پوست چرب، انتخاب بهتری است.

آیا میسلار واتر رنگ پوست را تغییر می‌دهد؟

میسلار واتر از نظر فنی یک تونر نیست، اما به‌طورکلی اثری مشابه با یک تونر آب‌رسان را دارد و پوست را تمیز و مرطوب می‌کند. هم تونر و هم میسلار واتر محصولات سبک‌وزن و مبتنی بر آب هستند که می‌توانند پوست را تمیز کنند. میسلار واتر می‌تواند جایگزین تونر شود هرچند تمام خواص آن را ندارد.

توجه به این نکته مهم است که میسلار واتر، اساساً آبی است که گلوله‌های روغنی کمی در آن وجود دارد. همچنین ممکن است حاوی سورفکتانت‌ها و سایر موادی باشد که در صورت عدم شست‌وشو باعث تحریک پوست می‌شود. اگر پوست حساسی دارید، میسلار واتر احتمالاً مانند یک تونر روی پوست شما تاثیر نخواهد داشت. بنابراین بهتر است که به جای اینکه به تنهایی از میسلار واتر استفاده کنید، به این ترتیب عمل کنید: اول شوینده، بعد تونر و در آخر مرطوب کننده.


تنها یک کلیک تا داشتن پوستی تمیز و شاداب فاصله دارید.


معجزه فقط به دست خودتان اتفاق می‌افتد!

پاک شدن پوست از آن حس‌هایی است که آرامش و تمیزی را به همراه خود می‌آورد. جدا از اینکه از شر جوش، آکنه و کدر شدن پوست راحت می‌شوید، پوستی سبک را هرروز تجربه خواهید کرد. پوستی سفید، صاف و به دور از هرگونه آلودگی آرزوی همه خانم‌ها است. پوست تمیز حتی حالت چهره را خندان‌تر و زیباتر نشان می‌دهد و هر روز می‌توان با صورت خود جلوی آینه لذت برد. ما در این مطلب از لیامگ، به بررسی فرق تونر و میسلار واتر پرداختیم و هر آنچه پوست شما برای پاکیزه شدن نیاز دارد را در اختیارتان گذاشتیم. برای خرید بهترین محصولات پوستی همین حالا اقدام کنید و به وب‌سایت لیاتیم سر بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه کاربران (8 دیدگاه)

  1. سلام من از میسلار و تونر مخصوص پوست چرب استفاده میکنم. خیلی موثر بوده برای تمیز کردن پوستم و کم کردن جوش هام

  2. من چون عاشق تونر شده بودم داشتم تو استفادش زیاده روی میکردم ، الان فهمیدم اتفاقا برای پوست من میسلار گزینه ی بهتریه

دیدگاهتان را بنویسید