صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : راهنمای خرید میسلار واتر | انقلابی در محصولات آرایشی

راهنمای خرید میسلار واتر | انقلابی در محصولات آرایشی

میسلار واتر

همه شما به آرایش کردن عشق می‌ورزید. خب حق هم دارید، این کار به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد و چهره‌‌‌ای جذاب‌تر به شما هدیه می‌کند. اما در پایان روز با آن همه زحمتی که برایش کشیده‌اید، مجبورید آن را پاک کنید، راستش را بخواهید خیلی خوشایند هم نیست! آب و صابون کارتان را راه نمی‌اندازد و برای تمیز کردن صورت‌تان به چیزی قوی‌تر احتیاج دارید. این شما و این میسلار واتر! یک محصول انقلابی که به همه مشکلات آرایشی شما پایان می‌دهد. به احتمال زیاد با آن آشنایی دارید و می‌دانید که یک پاک‌کننده آرایش معمولی نیست. در این مقاله از مزایا و فواید میسلار واتر به همراه نکاتی که باید پیش از خرید یک میسلار واتر خوب ایرانی به آن توجه کنید، برای‌تان صحبت کرده‌ایم:

میسلار واتر چیست؟

این محصول آرایشی بی‌نظیر برای پاک‌سازی و مراقبت از پوست صورت شما ساخته شده و از میسل‌های (ریزگلوله‌های پاک‌کننده مولکول‌های چربی) معلق در آب تشکیل شده است.

در تولید ین محصول از آهک، کلر و سایر مواد ملتهب‌کننده پوست استفاده نشده است. فرمولاسیون غنی از میسل آن قدرت پاک‌کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد. افراد با انواع پوست می‌توانند نسبت به خرید میسلار واتر اقدام کنند، اما بیشتر توصیه می‌شود تا آن‌هایی که پوست خشک، حساس یا مستعد آکنه دارند، از این محصول استفاده کنند.

میسلار واتر بدون اینکه اثرات ملتهب‌کننده‌ای روی پوست‌تان داشته باشد، با یک تکه پنبه آرایش را پاک می‌کند و صورتی تمیز تحویل‌تان می‌دهد.

نحوه عملکرد میسلار واتر

با وجود اینکه چندسالی است از عرضه این محصول می‌گذرد، بااین‌حال هستند کسانی‌که هنوز با این محصولات آشنایی ندارند. ویژگی کلیدی این محصول با ریزگلوله‌های میسل‌نامش در ارتباط است.

حتماً از خودتان می‌پرسید که به چه چیزی میسل گفته می‌شود. میسل‌ها ترکیباتی شیمیایی هستند که مولکول‌هایی دایره‌ای دارند؛ آلودگی‌ها و ذرات چربی را به خود جذب می‌کنند و بدون اینکه اثرات خشک‌کنندگی روی پوست داشته باشند، تمام ناخالصی‌ها را بیرون می‌کشند.

ساختار میسل‌ها به‌گونه‌ای است که آن‌ها را قادر می‌سازد مولکول‌های چربی را به مانند آهنربا به خود جذب کنند. بدین ترتیب یک میسلار واتر شما را از شر آلودگی‌ها و آرایش صورت‌تان خلاص می‌کند. زمانی‌که کمی از آن را روی تکه پنبه‌ای بریزید، میسل‌ها خودشان را گرم ‌می‌کنند تا برای یک پاک‌سازی تمام‌عیار دست به کار شوند.

چون میسل‌ها از ذرات بسیار کوچکی ساخته شده‌اند، وارد پوست‌تان نمی‌شوند؛ به این معنا که آلودگی‌ها پس از اینکه گرفتار میسلار واتر شوند، بایستی برای همیشه با پوست‌تان وداع کنند. به کمک این محصول، تمام آلودگی‌های پوستی‌تان را به ساده‌ترین، اثربخش‌ترین و کم‌خطرترین شکل ممکن از بین خواهید برد.

عملکرد میسلار واتر
عملکرد میسلار واتر

چرا باید از میسلار واتر استفاده کرد؟

به دلایل مختلفی استفاده از میسلارواتر را توصیه می‌کنیم؛ چون فواید و مزایای آن صرفاً به پاک‌زدایی و آلودگی‌زدایی محدود نمی‌شود. برای مثال، این محصول توانسته خودش را به عنوان یک پاک‌کننده آرایش حرفه‌ای اثبات کند: میسل‌ها بدون آسیب رساندن به پوست شما، آرایش را از صورت‌تان پاک می‌کنند.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پیش از اینکه بخواهند قبل از خواب، اقدامات مراقبت از پوست لازم را انجام دهند، از یک پاک‌کننده چربی استفاده کنند نه یک پاک‌کننده فومی. چون گاهی‌اوقات پاک‌کننده‌های فومی، پس از استفاده آثار خشکی روی پوست به جای می‌گذارند. بعدِ استفاده از میسلار واتر، می‌توانید از کرم‌های آبرسان، کرم ضد آفتاب و سایر محصولات مراقبتی بهداشتی روی پوست‌تان استفاده کنید. بهتر است دیگر پاک‌کننده‌های آرایشی قبلی‌تان را کنار بگذارید و بجای‌شان از میسلارواتر استفاده کنید.

علاوه بر خاصیت پاک‌کنندگی، این محصول می‌تواند رطوبت پوست شما را نیز حفظ کند. استفاده روزانه از لوازم آرایش مختلف معمولاً باعث خشکی پوست‌تان شده و میسلار واتر می‌تواند جلوی این اتفاق ناخوشایند برای پوست‌ را بگیرد. بعدِ استفاده از این محصول، پوست‌ شما پاک شده، اثرات آلودگی از روی آن محو شده، رطوبت آن حفظ شده، و سالم‌تر و شفاف‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

چه زمانی باید از میسلار واتر استفاده کرد؟

این محلول پاک‌کننده آرایش با احترام با پوست شما رفتار می‌کند، ازینرو می‌توانید هر زمان و هر تعداد دفعه که بخواهید از آن استفاده کنید. اما چه چیزی بهتر از اینکه روزتان را با یک صورت شاداب و سرحال آغاز کنید؟ پیش از اینکه بخواهید از سایر محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبتی استفاده کنید، با میسلار واتر صورت‌تان را پاک کرده و روزتان را پرانرژی شروع کنید.

سبوم و سایر آلودگی‌ها شب‌ها روی پوست‌تان جمع می‌شوند. به همین خاطر استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش را بلافاصله پس از بیدار شدن به شما توصیه می‌کنیم.

در طول شبانه‌روز صورت شما با انواعی از آلودگی‌ها، ناخالصی‌ها، گردوخاک و چربی پوشانده می‌شود. پیش از اینکه سرتان را روی بالش بگذارید، جدای از آرایش بهتر است این مهمان‌های ناخواسته را رد کنید، بروند؛ و اجازه ندهید صبح‌ها با منافذ پرشده روی صورت‌تان از خواب بیدار شوید. با استفاده از میسلار واتر، می‌توانید تمام سموم، رد برجای‌مانده از لوازم آرایش و ناخالصی‌های پوست‌تان را پاک کنید. همچنین سطح رطوبت پوست‌تان به‌اندازه‌ای که غدد ترشح چربی کنترل شوند، حفظ خواهد شد.

طرز استفاده از میسلار واتر چگونه است؟

یکی از بزرگ‌ترین مزایای میسلار واتر، سهولت استفاده از آن می‌باشد: تنها چیزی که لازم دارید، یک پد پنبه‌ای است. کافی است کمی از این محلول را روی یک پد ریخته و با حرکات چرخشی یا ضربه ضربه از آن روی پوست‌تان استفاده کنید.


اگر برای شما هم طرز صحیح استفاده از میسلارواتر مبهم است، مقاله زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

استفاده از میسلار واتر

از طریقه استفاده از میسلار واتر چه می‌دانید؟

برای استفاده از میسلار واتر باید یک پد پنبه‌ای را به کمی از این محصول آغشته و سپس به کمک آن آرایش‌تان را پاک کرده یا آلودگی‌های سطح‌ پوست‌تان را تمیز کنید.


نیازی نیست به پنبه خیلی فشار وارد کنید یا به پوست‌تان آسیب برسانید. از یک محلول پاک‌کننده آرایش می‌توانید به عنوان یک تونر فوق‌العاده استفاده کنید. شما چشم‌ها و لب‌های‌تان را هم می‌توانید با این محلول پاک‌کننده آرایش پاک کنید؛ چون به عنوان یک پاک‌کننده آرایش به آرامی آرایش را از تمام بخش‌های صورت‌تان پاک و تمیز می‌کند.

چند نوع میسلار واتر وجود دارد؟

مزایای بی‌نظیر یک میسلار واتر تمامی ندارد؛ شما می‌توانید متناسب با نوع پوست‌تان یک میسلار واتر انتخاب کنید. چون ساختار پوست صورت ما با هم تفاوت دارد، در بازار انواع میسلار واتر وجود دارد که متناسب با نیازهای هر نوع پوست تولید شده است.

انواع میسلار واتر برای پوست‌های نرمال، چرب، مختلط، حساس و خشک وجود دارد. اگر پوست‌تان چرب نیست، می‌توان گفت تقریباً تمام میسلار واترها با پوست‌تان سازگاری خواهند داشت. اما اگر پوست درخشان و براقی دارید، اطراف پیشانی، بینی، چانه و تمام صورت‌تان، باید سطح چربی پوست‌تان را به کمک یک محلول پاک‌کننده پوست چرب کنترل کنید.

استفاده از میسلار واتر روی پوست صورت
استفاده از میسلار واتر روی پوست صورت

در جدول زیر می‌توانید انواع میسلار واتر برای انواع مختلف پوست و مشخصات‌شان را ببینید:

نوع پوستمشخصات
نرمالپاک‌کنندگی و رطوبت‌رسانی. به پوست‌تان ظاهری شاداب و درخشان می‌بخشد.
چرب و مختلطمحصولات فاقد چربی. دارای اثرات مات‌کنندگی، تنظیم‌ و تعدیل غدد ترشح چربی.
حساسفرموله‌شده با pH خنثی و غنی از عامل‌های تسکین‌دهنده برای پیشگیری از التهاب و خارش پوست.
دارای قرمزی یا رزاسیاشامل ترکیبات ویژه‌ای که اتساع عروقی را تنظیم می‌کند و از قرمزی پوست می‌کاهد. همچنین از عوامل تسکین‌دهنده و ضدگرفتگی در آن استفاده شده است.
خشکغنی از مواد مرطوب‌کننده که قدرت حفظ رطوبت پوست را افزایش داده و از هدررفت آن جلوگیری می‌کند.

عوارض استفاده از میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یکی از بهترین و مطمئن‌ترین محصولات آرایشی است. فرمولاسیون آن فاقد ترکیبات ملتهب‌کننده یا سمی آسیب‌رسان به پوست است. البته ازآنجایی‌که هر محصول شیمیایی می‌تواند عوارض داشته باشد، می‌خواهیم به چند نکته در این زمینه اشاره کنیم.

اگر پوست‌تان بسیار حساس است، باید پیش از انتخاب بهترین میسلارواتر برای پوست‌تان به دو نکته توجه کنید: در فرمولاسیون فاقد عطر و ملایم برای استفاده نیازی نیست با پد پنبه‌ای خیلی به پوست‌تان فشار آورید. اگر هم از مواد شیمیایی کمتری در این محلول‌ها استفاده شده باشد، بعدِ استفاده مشکلی برای پوست صورت‌تان بوجود نخواهد آمد.

افرادی که آلرژی و حساسیت‌های پوستی خاصی دارند باید قبلِ استفاده از میسلار واتر با یک کارشناس یا متخصص بهداشت پوست در این زمینه صحبت کنند و از او مشورت بگیرند.

پیش از خرید میسلار واتر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیش از اقدام به خرید میسلار واتر به نکات زیر توجه کنید. در ادامه نکاتی کلیدی برای‌تان آورده‌ایم که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند تا برای خودتان یک میسلار واتر خوب انتخاب کنید.

تشخیص نوع پوست

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در خرید بهترین مارک میسلار واتر، نوع پوست شماست. در بخش‌های قبلی به این مسئله اشاره کردیم که کدام‌یک از انواع میسلار واتر بسته به جنس پوستی که دارید، چطور می‌توانند به شما کمک کنند. البته به این نکته هم توجه کنید، تولیدکنندگان مختلف به همراه ویژگی‌های عمومی که در بالا ذکر شد، مزایای دیگری هم به محصول‌شان اضافه می‌کنند که بهتر است آن‌ها را نیز به دقت بررسی کرده و درنظر بگیرید.

ترکیبات میسلار واتر

همانطور که اشاره شد، یک میسلارواتر از میسل‌ها (ریزگلوله‌های پاک‌کننده چربی) معلق در آب نرم تشکیل شده است. عملکرد یک محلول پاک‌کننده مشخص می‌کند دقیقاً برای ساخت آن چه ترکیباتی بکار گرفته شده است. به همین خاطر در تولیدشان کم‌و‌بیش از عوامل مرطوب‌کننده و تعدیل‌کننده چربی استفاده می‌شود. با بررسی اینکه هدف‌ استفاده‌تان از میسلار واتر چیست، بهترین محصول مناسب نیازهای‌تان را پیدا خواهید کرد.

کیفیت میسلار واتر

بدیهی است موقع خرید هر محصولی بخواهید به دنبال بهترین آن باشید، خصوصاً وقتی پای لوازم آرایشی، بهداشتی در میان باشد. اگر از یک محلول پاک‌کننده آرایش بی‌کیفیت استفاده کنید، قطعاً به پوست‌ صورت‌تان آسیب می‌رسانید. برای پوست‌تان بایستی همیشه به دنبال یک میسلار واتر خوب باشید.

آن دسته محصولاتی که پیش از عرضه‌شان به بازار به لحاظ درماتولوژی یا از سوی کارشناسان و مختصصان پوست تاییدشده باشند، بهترین انتخاب شما خواهند بود. همچنین برند یا تولیدکننده محصول و سابقه موفقش در زمینه محصولات آرایشی، بهداشتی را باید جدی گرفت.

استفاده از میسلار واتر روی پوست
استفاده از میسلار واتر روی پوست

رایحه میسلار واتر

جدای از همه ویژگی‌هایی که برای یک محلول پاک‌کننده آرایش ذکر شد، هر یک از این محصولات عطر و رایحه‌ای مخصوص به خود را دارند. پیش از خرید می‌توانید به این عامل نیز توجه کنید. بیشتر رایحه‌های مورداستفاده در یک محلول پاک‌کننده آرایش، ملایم هستند.

پیشنهاد می‌کنیم در ماه‌های گرم سال از میسلار واترهای دارای رایحه سبک و در ماه‌های سرد از رایحه‌های گرم استفاده کنید. فرمولاسیون جدید بکار رفته در انواع میسلار واتر مجهز به مواد تقویت‌کننده پوست همچون هیالورونیک اسید است. اگر پوست حساسی دارید هم بهتر است از محصولات بدون عطر استفاده کنید.

بسته‌بندی میسلار واتر

آخرین مسئله‌ای که در خرید میسلار واتر بایستی به آن توجه کنید، بطری آن است. بیشتر بطری‌های این محصول پلاستیکی هستند و به لحاظ اندازه به راحتی در دست جای می‌گیرند. امروزه، حتی میسلار واترها را به شکل اسپری هم تولید می‌کنند.

مسئله اندازه می‌تواند برایتان خیلی مهم باشد. اگر زیاد اهل سفر و گردش هستید، می‌توانید از میسلار واترهای مسافرتی استفاده کنید. در کل هم بسته به میزان مصرفی که دارید، باید اندازه دلخواه‌تان را انتخاب و تهیه کنید.

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب) تراست

برای پاک کردن آرایش، تمیزسازی و تعدیل میزان ترشح چربی پوست، استفاده از محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب) تراست را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب) تراست
محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب) تراست

از این محصول می‌توان برای پاک‌سازی آرایش از روی صورت و ازبین‌بردن انواع آلودگی‌ها استفاده کرد. مصرف این محلول باعث کنترل سطح ترشح غدد چربی پوست‌ شده و منافذ پوست‌تان را‌ کوچک‌تر می‌کند؛ ازینرو دیگر نباید نگران بروز جوش و آکنه‌های مزاحم روی پوست باشید.  

محلول میسلار پاک کننده آرایش پوست مختلط تا چرب تراست

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست

برای پاک کردن آرایش، تمیزسازی و رطوبت‌رسانی به پوست، استفاده از محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست
محلول میسلار پاک‌کننده آرایش (پوست خشک و نرمال) تراست

به کمک این محصول علاوه بر رسالت اصلی‌اش در پاک‌سازی آرایش، می‌شود برای تمیز کردن انواع ناخالصی‌ها نیز استفاده کرد. مصرف این محلول باعث التیام‌بخشی به پوست، حفظ رطوبت و تامین آب موردنیاز آن می‌شود؛ ازینرو همواره پوستی شاداب و بدون خشکی خواهید داشت.

محلول میسلار پاک کننده آرایش پوست خشک تا نرمال تراست

کلام آخر!

حال دیدید چرا از انقلابی بودن یک میسلار واتر حرف می‌زدیم؛ این محصول با ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، یک پاک‌کننده آرایش، تونر و مرطوب‌کننده واقعی و منحصربه‌فرد است. شما از یک محصول دیگر چقدر انتظار دارید؟ از اینکه با احترام با پوست‌تان رفتار می‌کند و هیچ‌گونه اثرات و عوارض جانبی برای پوست‌تان ندارد هم بیشتر می‌خواهید!

از ضدآب‌ترین محصولات آرایشی گرفته تا گردوغباری که در منافذ پوست‌تان جا خوش می‌کنند به دستان پرتوان میسلار واتر، محو می‌شوند و هیچ رد و آثار ملتهب‌کننده‌ای روی پوست‌تان برجای نمی‌ماند. به شما قول می‌دهیم که از امتحان کردن این محصول استثنایی پشیمانی به دلتان راه نخواهید داد.

با وجود انواع محصولات میسلار واتر در بازار، انتخاب بین محصولات انواع برندها و تولیدکننده‌های شناخته‌شده کار واقعاً دشواری است. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، می‌توانید آن را با دوستان‌تان در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید یا نظرات‌ خود را در بخش نظرات ثبت کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید