صفحه اصلی > مد و زندگی : بهترین و مناسب‌ترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید

بهترین و مناسب‌ترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید

مدل موی مردانه ۲۰۲۳

شما هم به دنبال مدل موی مردانه جذاب و ترند می‌گردید؟ راه را درست آمده‌اید! مدل موی مردانه ۲۰۲۳ شامل چند نمونه از طرح‌های کلاسیک و چند نمونه از طرح‌های جدید و ترکیبی است. این مدل‌ها طرفداران زیادی در بین نوجوانان و جوانان داشته و به‌وفور توسط چهره‌های مشهور و محبوب انتخاب شده است. برای آقایان، مدل موی مردانه نشانگر استایل، طرز فکر، گروه اجتماعی و خط فکری آنان است و همان عنصری است که افراد مختلف را از هم متمایز می‌کند. اکثر آقایان به دنبال ترند مدل موی مردانه هستند و می‌خواهند بهترین و به‌روزترین مدل موها را داشته باشند تا بتوانند افراد بیشتری را در زندگی کاری و حرفه‌ای، به سمت خود جذب کنند. طبق تجربه، آقایان همان‌قدر به مدل موی خود اهمیت می‌دهند که به ساعت و اتومبیل شخصی خود اهمیت می‌دهند!

اگر می‌خواهید ظاهر خود را متحول کنید، مدل‌های موی زیادی برای شما وجود دارد که شیک و جذاب بوده و استایل شما را به‌کلی دگرگون می‌سازند. چه به دنبال مدل‌های کوتاه باشید و چه به مدل‌های بلند فکر کنید، مدل موهایی که در مقاله مدل موی مردانه ۲۰۲۳ به شما معرفی خواهیم کرد، همان استایل مردانه‌ای که به دنبالش هستید را برای شما خواهند ساخت. برای الهام گرفتن و دیدن بهترین ایده‌ها در مورد مدل موی مردانه ۲۰۲۳، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ چیست؟

مدل مو آقایان حکم امضا را برای آن‌ها دارد. آقایانی که توجه بیشتری به مدل موهای خود دارند، در زندگی حرفه‌ای، اجتماعی و کاری خود، افراد موفق‌تری هستند. اما ترند مدل موی مردانه چیست؟ انتخاب شما کدام است؟ مدل مو مردانه ساده یا مدل موی مردانه جذاب و کمی هم متفاوت؟ جذابیت بیشتر مدل مویی است که با فرم صورت و چهره شما بیشترین سازگاری را داشته باشد.

پس اگر هیچ ایده‌ای در مورد بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ ندارید، نگاهی به مدل‌های زیر بیندازید:

۱) مدل موی کامب اور، کلاسیک یا فرق از بغل (Comb Over)

مدل موی کامب اور یا همان مدل کلاسیک و معروف فرق از بغل، اولین مدل مو در فهرست مدل موی مردانه ۲۰۲۳ ما است. فرق از بغل، یک مدل موی عالی برای آقایانی است که ظاهری حرفه‌ای و  بدون ظاهرسازی، شلوغی بیش از حد و جلب توجه را ترجیح می‌دهند. مدل موی فرق از بغل در انواع مختلفی قابل اجرا است. این مدل مو برای مردان مدرن و علاقمند به تغییر مناسب است. آن‌هایی که می‌خواهند مدلی انتخاب کرده باشند که بتوان آن را به طرق مختلف تغییر داد و به ظاهری تازه و مدرن رسید. مدل موی فرق از بغل با انواع ریش‌ها و سبیل‌ها سازگاری بالایی داشته و جذابیت فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

Comb Over

۲) مدل موی Quiff

مدل موی کویف یکی از جذاب‌ترین سبک‌ها برای آقایانی است که می‌خواهند ظاهری مدرن داشته باشند. این مدل مو، ترکیبی از موهای بلند و کوتاه است. همچنین این مدل موی کمی نامرتب، هم برای محیط‌های رسمی و هم برای محیط‌های دوستانه و دورهمی انتخابی عالی است.

این مدل مو در کناره‌ها و پشت سر، بسیار محو و سایه روشن است؛ اما در قسمت بالایی سر تراکم و اندازه بلندی دارد. هرچه از قسمت پیشانی به سمت پشت سر حرکت می‌کنیم، تراکم و اندازه موها کوتاه‌تر می‌شود. در مدل موی کویف، موها به سبک کوتاه و بلند قیچی زده می‌شوند تا ظاهری جذاب‌تر داشته باشند.

Quiff

۳) مدل موی کراپ فرانسوی یا فرنچ کراپ (French Crop)

مدل موی دیگری که در فهرست مدل موی مردانه ۲۰۲۳ به شما معرفی می‌کنیم، یک مدل موی خاص، تحت عنوان کراپ فرانسوی است. مدل موی فرنچ کراپ یک مدل موی کوتاه برای مردانی است که خواهان استایلی مردانه و جذاب هستند، که نیاز به نگهداری آن‌چنانی هم نداشته باشد. این کراپ، ترکیبی از موهای بسیار کوتاه در پشت و در کناره‌ها، با موهای یکی دو سانتی در بالای سر است.

💡 این مدل مو شباهت بسیار زیادی به مدل موی سزار کات دارد که در ادامه به آن خواهیم رسید.

در نگاه اول شاید تفاوت چندانی بین مدل موی سزار کات و مدل موی فرنچ کراپ قائل نباشید. در مدل موی فرنچ کراپ، موهای بالای سر به‌قدری بلند هستند که بتوان آن‌ها را اتو و شانه زد و با تافت به سمت بالا، عقب یا بغل کشید. موهای بالای سر به‌قدری کوتاه هستند که اگر به سمت پیشانی و پایین شانه شوند، بر روی پیشانی نمی‌افتد و روی یک خط افقی صاف قرار می‌گیرد و جذابیت بالایی به این مدل می‌بخشد.


اگر به مدل موی مردانه انگلیسی علاقه دارید، مقاله ما در اینباره را از دست ندهید:

با مدل موی مردانه انگلیسی یک جنتلمن واقعی شو!

ما شما را با مدل مو مردانه انگلیسی ترند آشنا می‌کنیم؛ انواع مدل موی مردانه بریتانیایی و مدل مو انگلیسی پسرانه را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.


شما می‌توانید برای جلسات کاری موهایتان را به پهلو برس بزنید، سپس با انگشتانتان موهایتان را صاف کنید و برای یک شب بیرون رفتن با دوستان، آن‌ها را به سمت جلو شانه بزنید. این مدل یکی از همه‌کاره‌ترین مدل‌های مو است که تقریباً برای هر مردی با هر فرم صورتی، مناسب خواهد بود.

French Crop

۴) مدل موی مردانه جذاب باز کات (Buzz Cut)

کراپ کلاسیک buzz یکی از موارد مورد علاقه در میان مردان پرمشغله‌ای است که ظاهری تمیز، کوتاه و حال‌و‌هوای مردانه را دوست دارند. مردانی که دارای شخصیت‌های قدرتمند و تأثیرگذاری هستند اغلب از این مدل مو استفاده می‌کنند. این مدل گونه‌ها و خط فک را به‌خوبی برجسته کرده و ظاهری مردانه و جذاب به آن‌ها می‌بخشد.

این مدل مو شباهت بسیاری به مدل موی فرنچ کراپ دارد. در این مدل مو، بغل مو و پشت سر به‌صورت سایه زنی محو شده و در انتها (نزدیک به خط ریش) کاملاً سفید می‌شود. قسمت بالایی موها سیاه‌تر و پرپشت‌تر است؛ اما از مدل فرنچ کراپ کوتاه‌تر است. در مدل باز کات، نمی‌توان قسمت بالایی موها را اتو کرد و به جهات مختلف شانه زد. مدل موی باز کات به نگهداری، خشک‌کردن و رسیدگی خاصی نیاز ندارد و در میان مردان نظامی، بدن‌سازان، ورزشکاران، آشپزها و افرادی با مشغله زیاد محبوبیت بیشتری دارد.

Buzz Cut

۵) مدل موی شانه شده به سمت عقب (Slick Back)

اگرچه مدل موی بلندی که به سمت عقب شانه زده شده است، قرن‌ها وجود داشته و ترند بوده است؛ اما در چند سال گذشته با تغییرات و فرمتی جدید و جذاب، به‌عنوان یکی از شیک‌ترین مدل‌های موهای مردانه و ترند مدل موی مردانه بازگشته است.

در این مدل زیبا، قسمت بغل و پشت موها در حالت سایه روشن کوتاه شده و قسمت بالایی و پشت سر کمی بلندتر نگه داشته می‌شود. سپس تمام موها به کمک دست، شانه و اتو به سمت عقب برس زده می‌شوند تا ظاهری مردانه و جذاب به موها بدهند.

این کراپ نیاز به نگهداری زیاد و استفاده از محصولات موی قوی مانند انواع ژل، چسب و تافت دارد؛ اما زیبایی آن، ارزش زمانی که برای موهایتان می‌گذارید را خواهد داشت.

Slick Back

۶) مدل موی High and Tight

مدل موی های اند تایت یک مدل الهام گرفته از ارتش است که ظاهری شیک، مردانه، ساده، خنک و کم‌هزینه دارد. این مدل مو دارای موهای کوتاه در پهلو و پشت سر بوده و موهای جلو و بالای سر کمی بلندتر از بقیه نقاط هستند. این مدل مو ظاهری مردانه و جذاب ایجاد می‌کند و نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

High and Tight

۷) یکی بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ مدل موی Side Part

این مدل از فهرست مدل موی مردانه ۲۰۲۳، سبکی بسیار زیبا و مدرن الهام گرفته‌شده از مدل فرق از بغل است. در این کراپ، شاهد یک آندرکات هستیم که موهای کنار و پشت سر را به سمت محو شدن و سفید شدن، سایه روشن می‌زند. فرق از بغل روی موهای بالایی ایجاد می‌شود. یک سمت فرق با قیچی کوتاه می‌شود و قسمت دیگر بلند و پرپشت باقی می‌ماند. سپس موهای دو سمت فرق، به سمت طرفین و عقب شانه زده شده و تثبیت می‌شوند.

Side Part

۸) مدل موی آفریقایی (Afro)

مدل موی کلاسیک آفریقایی در دهه ۶۰ و ۷۰ محبوبیت پیدا کرد و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار ‌گرفت. بیشتر افرادی که از این مدل استفاده می‌کردند پوستی تیره با موهایی ضخیم، پرپشت، بلند و مجعد داشتند. آفرو چیزی بیش از یک مدل مو است. این مدل مو به‌ویژه در میان افراد سیاه‌پوست، بیانگر خودآگاهی و هویت است.

Afro

۹) مدل موی کروکات یا ماهوتی (Crew Cut)

یکی دیگر از مدل‌های فهرست بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ و ترند مدل موی مردانه، مدل کروکات یا ماهوتی است. یک مدل مو مردانه ساده و کلاسیک که با موهایی نسبتاً بلند در بالای سر و موهایی کوتاه و محوشده در طرفین و پشت سر، همراه است. این مدل برای افرادی که به زیبایی ظاهری خود اهمیت می‌دهند اما نمی‌خواهند روزنه چند مرتبه و چند ساعت را صرف مرتب کردن و رسیدگی به موهای خود کنند، بسیار مناسب است.

Crew Cut

۱۰) مدل موی فاکس ‌هاوک (Faux Hawk)

مدل موی فاکس هاوک (نوعی از مدل موی مو هاوک) تعادلی بین مدل موی هاوک و مدل موی سنتی مردانه است. در این مدل، طرفین و پشت سر کاملاً سایه زده شده و سفید می‌شوند. سپس موهای کنار سر تا خط کنار سر سایه زده می‌شوند تا به موهای بلند بالای سر متصل شوند. موهای بالای سر بلند هستند و معمولاً به سمت بالا و جلویی مو متمایل می‌شوند تا ظاهری جذاب و استایلی امروزی و مدرن به فرد ببخشند.

Faux Hawk

۱۱) مدل موی آیوی لیگ، ‌هاروارد کلیپ یا پرینستون (Ivy League)

کراپ Ivy League که در لیست بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ ما قرار دارد، نتیجه اضافه کردن یک قسمت جانبی برشی کلاسیک است. بغل و پشت موها را کاملاً خالی کنید. قسمت بالایی را به اندازه‌ای بلند نگه دارید که با یک شانه و مقداری تافت، به طرفین و بالا متمایل شود.

Ivy League

۱۲) مدل موی آشفته (Messy Hair)

ظاهر موهای نامرتب نشان‌دهنده مردانگی، زمختی و حتی جذابیت بوده و درست به همین دلیل هم در بین مردان در کل جهانی بسیار محبوب شده است . چه موهای کوتاه و چه بلند داشته باشید، ظاهر نامرتب یک مدل بی دردسر است. اگر یک جلسه کاری مهم دارید، به‌راحتی می‌توانید به موهای آشفته خود سروسامان داده و آن‌ها را در مدل‌های مختلف شانه بزنید.

Messy Hair

۱۳) مدل موی مردانه Textured Fringe

این مدل کمی متفاوت ترند امسال بوده و طرفداران خود را بین جوانان پیدا کرده است. موها در این مدل از بغل کوتاه بوده و بالای سر موهای نسبتا بلندی دارد.

Textured Fringe

۱۴) مدل موی موهاوک (Mohawk)

هنگامی‌که به کلمه “موهاوک” فکر می‌کنید، ممکن است بلافاصله موهای بلندی را در خاطر خود مجسم کنید که با رنگ‌های روشن و های‌لایت، رنگ شده‌اند. در حالی که این مدل مطمئناً یکی از استایل‌های محبوب و پرطرفدار موهاک است. در این مدل مو، قسمت بغل و پشت موها کاملاً خالی می‌شوند و سپس یک نوار باریک (چند سانتی‌متری) از موهای شما، در امتداد یک خط از پیشانی تا پشت سر ایجاد می‌شود.

اطراف این نوار سایه زده می‌شود تا به موهای طرفین متصل شود و موهای داخل نوار به‌قدری بلند هستند که بتوان آن‌ها را با تافت و شانه به سمت بالا برس زده و تثبیت کرد. ارتفاع موها در این مدل بسته به نظر و علاقه فرد متغیر است.

Mohawk

۱۵) مدل موی مردانه ۲۰۲۳ سیخ‌سیخی (Spiky Hair)

موهای سیخ‌سیخی در دهه ۸۰ مرسوم بود و درحالی که برای چند دهه از مد افتاده بود، یک بار دیگر طرفداران خود را پیدا کرد. می‌توانید برای این مدل مو از محصولات مو مثل تافت، واکس و… استفاده کنید.

Spiky Hair

بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید

در این مقاله شما را بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ آشنا کردیم. فهرست مدل موی مردانه ۲۰۲۳ شامل مدل‌هایی جدید و کلاسیک بود که باهم ترکیب شد و استایلی جدید و مدرن ساخت. اگر به دنبال بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ هستید، لیست ما را مدنظر داشته باشید.

برای حفظ سلامت موهای خود نیز از محصولات مراقبت از موی تراست کمک بگیرید. این محصولات در وبسایت لیاتیم موجود بوده و امکان بررسی بیشتر آن‌ها وجود دارد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید