صفحه اصلی > مد و زندگی : برای آرایش چشمان حساس چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای آرایش چشمان حساس چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

آرایش چشمان حساس

داشتن چشمانی حساس، به معنی این نیست که با میکاپ چشم برای همیشه خداحافظی کنید. شما می‌توانید با چند نکته مربوط به آرایش چشمان حساس، به شیوه‌ای هنرمندانه، آن‌ها را مانند یک بوم نقاشی زیبا کنید. با به‌کارگیری نکات و ترفندهای درست، می‌توانید از شر چشمان اشک‌آلود که دائماً دچار خارش می‌شود، خلاص شوید. ما در این مقاله از لیامگ، برای شما نکاتی را ذکر کردیم که با به‌کارگیری آن‌ها، به‌راحتی می‌توانید چشمان حساستان را آرایش کنید.

چرا هنگامی که چشمانم را آرایش می‌کنم، دچار حساسیت می‌شوند؟

افرادی که دارای چشمان حساس هستند، می‌دانند که اگر هرگونه مواد آرایشی به اطراف چشم آن‌ها نفوذ کند، دچار حساسیت می‌شود. علاوه‌براین، افراد بسیاری هستند که حساسیت چشمانشان نسبت به مواد آرایشی در طول زمان بیشتر می‌شود. دلیل این نوع واکنش به آرایش چشم را می‌توان درماتیت تماسی دانست.

درماتیت تماسی چیست؟

یک بیماری پوستی است که در آن ماده ای سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند و در نتیجه پوست شما خارش و تحریک می شود. درماتیت تماسی ناشی از آرایش چشم می‌تواند دو نوع باشد:

چشمان آلرژیک
چشمان آلرژیک

۱. درماتیت آلرژیک تماسی

در این نوع درماتیت، ممکن است شما به یک یا چند ماده استفاده‌ شده در محصولات آرایشی حساسیت داشته باشید. این امر باعث تحریک سیستم ایمنی می‌شود؛ و نتیجه این اتفاق، ایجاد خارش و قرمزی در چشمان شماست. علائم دیگر درماتیت تماسی آلرژیک، کهیر و تورم است.

۲. درماتیت تماسی تحریکی

این نوع درماتیت در طول زمان با قرار گرفتن مداوم و بیش‌ازحد پوست در معرض محصولات آرایشی، بیشتر می‌شود. به‌همین دلیل ممکن است متوجه شوید که پوستتان به برخی از محصولات آرایشی که در گذشته بدون هیچ مشکلی استفاده می‌کردید، واکنش نشان می‌دهد.

علائم رایج درماتیت تماسی تحریکی عبارتند از: خارش، سوزش و ورم ملتحمه آلرژیک. هنگامی که این نوع درماتیت شدت پیدا می‌کند، منجر به ایجاد تاول می‌شود.

ترکیبات خاصی در محصولات آرایشی چشم وجود دارد که می‌تواند منجر به واکنش‌های آلرژیک در چشمان شما شوند. در قسمت زیر، به بررسی این ترکیبات پرداخته‌ایم:

چه ترکیباتی در محصولات آرایشی چشم، منجر به واکنش‌های آلرژیک می‌شوند؟

تالک

اگر با دقت به لیست ترکیبات موجود در سایه‌های چشم نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ترکیب اصلی موجود در آن پودر تالک است. استفاده بیش‌ازحد تالک در اطراف چشم، ممکن است منجر به تحریک چشم شود. در آرایش چشمان حساس، این ماده بهتر است استفاده نشود.

مواد نگهدارنده

تقریباً همه محصولات آرایشی چشم، حاوی برخی از انواع مواد نگهدارنده مانند برونوپول یا دایمتیکون هستند. این مواد ممکن است که منجر به تحریک پوستی و چشمی شوند.

افزودنی‌های رنگی

رنگ‌هایی که در سایه چشم استفاده می‌شوند، ممکن است واکنش‌های آلرژیک را به همراه داشته باشند.

عطرها و رایحه‌ها

درست است که این عطرها واقعاً خوش‌بو هستند، اما بیشتر اوقات رایحه‌های استفاده شده در محصولات آرایشی، می‌توانند دلیل اصلی واکنش‌های آلرژیک باشند.

عطرها و رایحه‌ها در محصولات آرایشی
عطرها و رایحه‌ها در محصولات آرایشی

خب، وقتی عاشق میکاپ هستید، اما چشمان حساسی دارید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ در اینجا تعدادی نکات آرایشی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم که حتماً آن‌ها را در بخش بعدی بررسی کنید.

نکاتی برای آرایش چشمان حساس

آرایش چشمان حساس | محصولات آرایشی هایپو آلرژنیک را انتخاب کنید

اولین قانون در خرید محصولات آرایشی، هنگامی که چشمانی حساس دارید، انتخاب محصولات آرایشی هایپوآلرژنیک است. محصولات هایپوآلرژنیک فاقد ترکیباتی هستند که باعث بروز واکنش‌های آلرژیک در داخل و اطراف چشم می‌شوند. علاوه‌براین، محصولات آرایشی‌ای را خریداری کنید که بدون رایحه هستند؛ تا با این کار، شانس ایجاد هرگونه حساسیت در چشم و اطراف آن را کاهش دهید.

آرایش چشمان حساس | به‌جای سایه‌های پودری، از سایه‌های کرمی استفاده کنید

سایه‌های کرمی را انتخاب کنید. آن‌ها نسبت به سایه‌های پودری برتر بوده و انتخاب خوبی برای جلوگیری از هرگونه واکنش‌های آلرژیک هستند. اساساً سایه‌های پودری حاوی تالک هستند و همان‌طور که در قسمت‌های بالایی به آن اشاره کردیم، این ماده عامل حساسیت محسوب می‌شود. علاوه‌براین، سایه‌های پودری می‌توانند پخش شده، به اطراف چشم منتقل شوند و درنتیجه واکنش‌های آلرژیک را به همراه داشته باشند.

آرایش چشمان حساس | شیوه میکاپ چشم خود را تغییر دهید

جدا از محصولات آرایشی، شیوه آرایش شما نیز می‌تواند منجر به تحریک  و سوزش چشمانتان شود. استفاده از ضربات محکم و سخت هنگام آرایش بر روی پلک‌ها، می‌تواند منجر به تحریک چشم شود. از این رو، خیلی آرام و ملایم، سایه چشم را بر روی پلک‌هایتان بزنید و این را هدف اصلی خود قرار دهید. بهترین راه برای آرایش چشمان حساس، این است که سایه را با نوک انگشتانتان و با ضربه‌های آهسته و بدون فشار زیاد پخش و ترکیب کنید .


با مطالعه مقاله زیر می‌توانید با نکات آرایش چشم در خانه آشنا شوید.

آرایش چشم در خانه

نکاتی که هنگام آرایش چشم در خانه باید رعایت کنید!

برای آرایش چشم در خانه باید به نکاتی مثل: مراحل آرایش چشم در خانه کدامند؟ چه موادی برای چشم آلرژی‌زا هستند؟ یا کدام سایه چشم مناسب است؟ توجه کرد.


آرایش چشمان حساس | از براش‌های مرغوب و باکیفیت استفاده کنید

مورد دیگری که باید به یاد داشته باشید، این است که استفاده از براش‌های کثیف یا براش‌های زبر، ممکن است منجربه تحریک و سوزش چشم‌ها شود. در عوض، از براش‌هایی استفاده کنید که دارای موهای نرم هستند. همچنین به‌منظور به حداقل رساندن حساسیت چشم، مرتباً آن‌ها را بشویید.

آرایش چشمان حساس | از کشیدن خط چشم در قسمت داخلی پلک خودداری کنید

کشیدن خط چشم در قسمت داخلی پلک، باعث جذابیت ظاهرتان شده و هم‌زمان زیبایی چشمانتان را نیز چندبرابر می‌کند. اما اگر چشمان حساسی دارید، بهتر است که به منظور جلوگیری از تحریک چشم‌هایتان، در قسمت داخلی پلک، از هیچ‌گونه خط چشمی یا مواد آرایشی استفاده نکنید. اگر هنوز ظاهری جذاب می‌خواهید، خط چشم را در قسمت زیرین پلک داخلی خود بکشید.

آرایش چشمان حساس | چشمانتان را ساده و سبک آرایش کنید

اگر چشمانی حساس دارید، بهترین راه این است که از آرایش سنگین و استفاده بیش‌ازحد از محصولات آرایشی چشم خودداری کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید که خط چشم بکشید، می‌توانید از سایه چشم صرف نظر کنید. استفاده همزمانِ بسیاری از لوازم آرایشی، باعث تحریک چشمانتان شده و منجر به واکنش‌های آلرژیک می‎شود.

آرایش چشمان حساس | آرایش خود را به‌طورکامل پاک کنید

پاک کردن آرایش چشمانتان به روش صحیح در پایان روز، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید برای محافظت از چشمان حساس خود انجام دهید. با آرایش به رختخواب نروید. با استفاده از یک پاک‌کننده آرایش خوب یا محلول دوفازی، به‌آرامی آرایش چشمانتان را پاک کنید.


تنها یک کلیک کافیست تا بدون ایجاد هیچ حساسیتی، آرایش چشم‌هایتان را پاک کنید.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

کلام آخر

آرایش چشمان حساسی که همیشه دچار دچار خارش هستند و اشک‌آلودند، می‌تواند نگران‌کننده باشد. اما با رعایت نکات و استفاده درست از محصولات آرایشی، چشمانتان را بدون هیچ اضطرابی آرایش کنید. امیدواریم این مقاله از لیامگ به شما در درک بهتر نحوه آرایش چشمان حساس کمک کرده باشد.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت لیاتیم، با محصولات مراقبتی و آرایشی تراست آشنا شوید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید