صفحه اصلی > مد و زندگی : لوازم آرایش ضروری که باید در کیف لوازم آرایش هر خانمی دیده شود!

لوازم آرایش ضروری که باید در کیف لوازم آرایش هر خانمی دیده شود!

لوازم آرایش ضروری

آلودگی هوا، افزایش سن و اشعه مضر آفتاب، در کنار استفاده از لوازم آرایش بی کیفیت و لوازم جانبی آرایش از جمله اسفنج‌ها و برس‌های نامرغوب دست به دست هم داده و سلامت پوست را به خطر خواهند انداخت. حتی شستن به موقع لوازم جانبی آرایشی هم موضوعی ضروری است؛ چرا که تمام آلودگی‌ و مواد آرایشی در آن جمع شده و به پوست آسیب وارد می‌کنند. به همین دلیل انتخاب هوشمندانه لوازم آرایش، رعایت بهداشت و توجه به اصل بودن وسایل مراقبتی و آرایشی که باید به همراه داشه باشید، مسئله‌ای مهم است.

علوه‌بر این، مسئله مهم‌تر این است که بدانید لیست کامل لوازم آرایی ضروری که باید همیشه همراه داشته باشید شامل چه چیزهایی است؟ در دنیای مدرن امروز صنعت تولید لوازم آرایشی رو به پیشرفت بوده و روزانه با کشفی جدید در این زمینه روبه‌رو می‌شویم. اما آیا ما به تمام این محصولات نیاز داریم؟

پاسخ واضح است؛ خیر!

اگر تمام لوازم آرایشی را که با آن‌ها در اثر تبلیغات و یا پیشنهاد اطرافیان آشنا می‌شوید خریداری کنید، تنها پول خود را دور ریخته‌اید. چرا که تنها برخی از لوازم آرایش ضروری هستند. به همین دلیل ما در این مقاله از لیامگ تمام لوازم آرایش ضروری که باید همیشه همراه داشته و در تمام شرایط نجاتتان خواهند داد را معرفی می‌کنیم.

کدام لوازم آرایش ضروری هستند؟

چیدن یک کیف آرایش خوب حتی توسط باتجربه‌ترین متخصصان آرایش موضوعی سخت است، چه برسد که یک مبتدی بخواهد چنین کاری را انجام دهد!

باید گفت که با وجود هزاران هزار محصول برای انتخاب، تا زمانی که بفهمید کدام یک برای شما بهتر است، ممکن است کمی گیج‌ شوید. از این موضوع نگران نباشید و نترسید؛ چرا که اگر به‌تازگی شروع به انتخاب لوازم آرایشی ضروری خود کرده‌اید و به دنبال یک راهنمای خوب هستید، ما فهرستی از مهم ترین لوازم آرایشی صورت، ایده‌آل‌ترین لوازم آرایشی برای آرایش صورت و لیست لوازم آرایشی میکاپ که ضروری هستند را برای شما آورده‌ایم. 💄

مهم ترین لوازم آرایشی صورت

۱) لوازم آرایش ضروری | محصولات آماده‌سازی و پاکسازی پوست

داشتن آرایشی بی‌نقص، با مراقبت از پوست شروع می‌شود؛ بنابراین داشتن یک صورت تمیز همیشه مهم است. به همین دلیل از شستن صورت به کمک یک پاک‌کننده ملایم، شروع کنید.

پس از پاکسازی صورت حالا وقت آن رسیده که صورت را به کمک یک مرطوب‌کننده و پرایمر زیرسازی کنید. اهمیتی ندارد که نوع پوست شما خشک، چرب و یا مستعد آکنه است؛ همه ما به مرطوب‌کننده نیاز داریم. بهتر است که همیشه مرطوب‌کننده خود را با مقداری کرم SPF دار به‌صورت بزنید.

حالا که پوست تمیز، مرطوب و آماده شده، برای آرایش کردن آماده است. 🧖‍♀️

محصولات پاکسازی پوست صورت

۲) لوازم آرایش ضروری | مداد، پودر و ژل برای ابروها

از مهم‌ترین ویژگی‌های صورت، مدل ابروهای هر فرد است. همه ما با ابروهایی بی‌نقص به دنیا نیامده‌ایم، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانیم ابروهای بی‌نقصی داشته باشیو. توصیه می‌شود، ابروها را به درستی و به کمک یک متخصص شکل دهید و نقاط خالی را با مداد ابرو پر کنید. بعد از فرم دادن ابرو با شانه مناسب، با زدن ریمل فرم آن را ثابت کنید. مداد ابرو از لوازم آرایش ضروری و همراه همیشگی تمامی افراد حرفه‌ای است.

استفاده از پودر، ژل و مداد ابرو در آرایش صورت

۳) لوازم آرایش ضروری | کانسیلر و کانتور

از آنجایی‌که رنگ پوست شما از فصلی به فصل دیگر تغییر می‌کند، توصیه می‌شود طیف وسیعی از سایه‌های پایه برای زیرسازی را داشته باشید. اما شما مجبور نیستید برای داشتن تمام رنگ‌ها هزینه کنید. به جای آن می‌توانید چند رنگ را با هم مخلوط و رنگ دلخواه خود را بسازید.

برای برطرف کردن سیاهی زیر چشم یا لک جای نگرانی نیست؛ زیرا یک کانسیلر با پوشش بالا مانند تقویت‌کننده‌های پوستی یا کانسیلر مایع کرمی هر دو می‌توانند پوشش خوبی را ایجاد کنند که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. کانسیلر به این دلیل از مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری است که می‌تواند یک‌روزه خسته‌کننده همراه با گودی و تیرگی زیر چشم را کامل بپوشاند و صورت شما را شاداب و سرحال نشان دهد.

استفاده از کانسیلر در آرایش صورت

۴) لوازم آرایش ضروری | خط چشم و ریمل

به‌عنوان یک مبتدی، از مژه مصنوعی صرف‌نظر کنید و تنها به سراغ ریمل بروید. با ریمل‌های حجم دهنده، می‌توانید چشم‌ها را چندبرابر درشت و خیره‌کننده‌تر کنید. از نظر ما، خط چشم می‌تواند به چشم‌های شما ظاهری جذاب‌تر اضافه کند. اکثر خانم‌ها، خط چشم را مهم‌ترین بخش لوازم آرایش ضروری می‌داند و بدون داشتن خط چشم در کیف خود، خانه را ترک نمی‌کنند.

علاوه‌براین بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند از خط چشم مشکی برای جذاب‌تر دیده‌شدن چشم‌هایشان استفاده کنند. اما بهتر است گاهی برای تنوع هم که شده، از خط چشم و ریمل‌های رنگی استفاده کنید؛ چرا که می‌تواند تفاوت زیادی در نوع آرایش ایجاد کند. خط چشم‌های رنگی معمولاً جز لوازم آرایش ضروری به حساب نمی‌آیند؛ اما امروزه بسیار ترند شده‌اند و افرادی که مد را دنبال می‌کنند، از این خط چشم و ریمل‌های رنگی استقبال زیادی کرده‌اند. 👀

استفاده از خط چشم و ریمل در آرایش صورت

۵) لوازم آرایش ضروری | بالم لب و رژ لب

اگر دوست داید که لب‌های پررنگی داشته باشید، بهتر است لب‌های خود را با یک رژ لب یا برق لب شاین‌دار آرایش کنید. از آنجایی که ماتیک زدن روی لب‌های خشک با پوسته، چندان جالب نیست، بهتر است که ابتدا از یک بالم لب برای مرطوب و نرم کردن لب‌ها استفاده کنید. سپس برای کمی رنگ‌دار شدن، بهتر است ماتیک را روی انگشت خود زده و انگشتتان را روی لب بزنید. البته این روش برای زمانی است که دنبال طبیعی به‌نظررسیدن لب‌های خود هستید و نمی‌خواهید رنگ غلیظی داشته باشند. به طور مثال برای رفتن به سرکار یا آرایش روزانه این روش بسیار مناسب است. اما امکان دارد برای میهمانی شبانه، به دنبال غلظت و رنگ بیشتری باشید.


اگر دوست دارید درباره بالم لب بیشتر بدانید، مقاله “بالم لب، بهترین چاره درمان لب‌های خشک و ترک خورده” را از دست ندهید:

بالم لب

بالم لب، بهترین چاره درمان لب‌های خشک و ترک خورده

اگر شما هم لب‌هایی خشک و ترک خورده دارید، در این مطلب با انواع بالم لب و نحوه استفاده آشنا شده و طرز تهیه یک لیپ بالم خانگی را می‌آموزید.


بعد از بالم لب و رژ لب، نوبت به یک برق لب برای شاین و بزرگ‌تر دیده‌شدن لب‌ها می‌رسد. این مواد را جز لوازم آرایش ضروری بدانید و همه‌جا به همراه داشته باشید. 💄

استفاده از بالم لب و رژ لب در آرایش صورت

۶) لوازم آرایش ضروری | براش، برس و اسفنج آرایش

برس خوب و باکیفیت، از اصلی‌ترین بخش‌های لوازم آرایش ضروری می‌باشد که ارتباط خیلی زیادی با سلامت پوست شما خواهد داشت. برای اینکه آرایش خود را به خوبی انجام دهید، باید از ابزار مناسب استفاده کنید. همچنین لازم است که برای ترکیب بی‌دردسر پایه آرایش، رژگونه و نیز کانسیلر، از برس‌های با کیفیت استفاده کنید تا آرایش تکه‌تکه نشود و پوست حساسیتی نشان ندهد. برای آرایش دقیق چشم نیز، از یک برس آرایش با موهای طبیعی و نرم استفاده کنید؛ چرا که چشم جز حساس‌ترین بخش‌هایی است که آرایش می‌کنید و امکان دارد با یک اشتباه، دچار عفونت شوند. از آنجایی که درمان چشم هزینه و خطرات سنگینی به همراه خواهد داشت، بهتر است از همان ابتدا برس‌های مناسبی خریداری کنید.

دقت کنید که اسفنج آرایشی را نیز هر چند وقت یکبار بشویید و بعد از دو ماه آن‌ها را تعویض کنید؛ چرا که کرم‌پودر قدیمی در آن باقی مانده و با شستن هم نمی‌رود. درنهایت نیز این اتفاق منجر به ایجاد جوش و آکنه خواهد شد.

استفاده از برس‌ها و اسفنج‌ها در آرایش صورت

۷) لوازم آرایش ضروری | رژگونه، برنزه کننده و هایلایتر

با رژگونه، برانزر و هایلایتر، رنگی طبیعی و درخشندگی ظریفی به پوست خود اضافه کنید. رژگونه‌ها لوازم آرایش ضروری برای افرادی که به دنبال برجسته‌کردن گونه و نیز رفع بی‌حالی و پوست رنگ و رو رفته خود هستند خواهند بود. هایلایتر که جز لوازم آرایشی ضروری و ترند سال جدید است، برای درشت کردن نقاط قوت صورت می‌باشند. به طور مثال روی گونه و کنار چشم به منظور برجسته و درشت‌تر کردن استفاده می‌شود.

همچنین استفاده از برنزه کننده در تابستان بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که شما در این فصل با قرارگرفتن در معرض آفتاب پوست خود را برنزه می‌کنید؛ اما باید این را بدانید که نباید صورت خود را در معرض آفتاب قرار بدهید و لازم است که از یک ضدآفتاب استفاده کنید. بنابراین لازم است که برای آرایش صورت از برنزه کننده استفاده کنید تا رنگ صورت و بدن شما یکسان شود.

استفاده از رژگونه، برنزه کننده و هایلایتر در آرایش
استفاده از رژگونه، برنزه کننده و هایلایتر در آرایش

۸) لوازم آرایش ضروری | سایه چشم

قبل از استفاده از هر رنگ سایه چشم، حتماً پلک‌های خود را با کانسیلر سفید و بعد از زدن سایه هم با پودر فیکس ثابت نگه دارید. ترکیبی از پرایمر و سایه چشم معجزه کرده و اجازه نمی‌دهد سایه شما پاک یا کثیف شود. سایه چشم شما را در تمام طول روز ثابت نگه می‌دارد و از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری می‌کند. اگر به‌تازگی آرایش کردن را شروع کرده‌اید، فقط به یک پالت سایه چشم خوب با رنگ‌های خنثی نیاز دارید. زیرا رنگ‌های نود تمام آن چیزی است که شما برای یک آرایش شیک و زیبا نیاز دارید. پالت سایه رنگ‌های نود از لوازم آرایش ضروری زنان شیک به حساب می‌آید.

استفاده از پالت سایه چشم در آرایش صورت
استفاده از پالت سایه چشم در آرایش صورت

۹) لوازم آرایش ضروری | اسپری یا پودر فیکس

در مواقعی که زمان زیادی را صرف آرایش کردن کرده‌اید، قطعا به دنبال راهی برای تثبیت آرایش خود نیز هستید. یک پودر مات کننده چیزی است که شما به آن نیاز دارید؛ اما این به تنهایی کافی نیست. شما به یک پودر یا اسپری فیکس هم برای تثبیت آرایش خود نیاز دارید. باید از پودر فیکس در منطقه T استفاده کرد (منطقه T به پیشانی و روی بینی گفته می‌شود.).

استفاده از اسپری یا پودر فیکس در آرایش صورت

۱۰) لوازم آرایش ضروری | پاک‌کننده آرایش

همیشه خوب است که نوعی پاک‌کننده آرایش همراه خود داشته باشید. اما نوع پاک‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید به نوع پوست شما هم بستگی دارد. افراد با پوست‌های خشک، از شیر ‌پاک‌کن و برای پوست‌های چرب‌تر از تونر کمک می‌گیرند. البته که تونر‌های مخصوص پوست‌های خشک هم ساخته و مصرف می‌شوند. بهتر است برای آرایش دور چشم‌هایتان، از روغن‌های مخصوص پاک‌کردن چشم استفاده کنید تا آسیبی به پوست دور چشمتان وارد نشود. در مرحله آخر هم می‌توانید برای از بین بردن باقی‌مانده آرایشتان، از دستمال مرطوب استفاده کنید.


محلول پاک‌کننده آرایش دوفازی تراست پیشنهاد جذاب ما برای پاک کردن آرایش‌ شما است.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

محتویات کیف لوازم آرایش خود را هوشمندانه انتخاب کنید!

سالیان سال است که لوازم آرایشی در دنیا شهرت و طرفداران زیادی پیدا کرده. طرفداران لوازم آرایش تمام لوازم آرایش ضروری را در کیف لوازم آرایش خود داشته و در انتخاب لوازم آرایشی خود هوشمندانه عمل می‌کنند. ما در این مطلب از لیامگ، نکاتی در مورد لوازم آرایش ضروری گفتیم. در وبسایت لیاتیم نیز محصولات آرایشی و مراقبتی بسیار باکیفیتی را داریم که می‌توانید برای حفظ سلامت و زیبایی خود از آن‌ها استفاده کنید. در وبسایت ما می‌توانید با انواع BB کرم، CC کرم، DD کرم، سرم، کرم مرطوب کننده و حتی انواع مختلف ضدآفتاب‌ آشنا شوید.

بهتر است به جای آنکه در آینده به فکر درمان پوست آسیب دیده خود باشید، همین حالا برای پوست خود هزینه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید