صفحه اصلی > مراقبت از پوست : روش صحیح آرایش روی آفتاب سوختگی را از ما بپرسید!

روش صحیح آرایش روی آفتاب سوختگی را از ما بپرسید!

آرایش روی آفتاب سوختگی

آفتاب درحالی‌که می‌تواند به یکی از منابع ویتامین دی تبدیل شود، به همان اندازه هم می‌تواند برای پوست خطرناک و آسیب‌زننده باشد. اگر شما به دنبال برنزه کردن باشید و ساعت‌ها زیر آفتاب بدون ضدآفتاب قرار بگیرید، پوست دچار آفتاب سوختگی می‌شود. حتی اگر از ضدآفتاب هم استفاده کرده‌اید این را بدانید که ضدآفتاب هرچند ساعت یکبار نیاز به تمدید و استفاده مجدد دارد. پس درهرحال پوست می‌تواند دچار مشکل و آسیب شود.

آرایش روی آفتاب سوختگی کاری بسیار حساس است. شما باید به‌خوبی بدانید که چه محصولاتی می‌توانند در زمان آفتاب سوختگی به پوست شما آسیب بزنند. به طور مثال پوست باید ۲۴ ساعته چرب و مرطوب باشد. با ما همراه باشید تا در این مقاله روش آرایش روی جای آفتاب سوختگی را به شما آموزش دهیم.

۷ ترفند برای آرایش روی آفتاب سوختگی

اگر اخیراً زمان زیادی را زیر نور خورشید بوده‌اید، نکات آرایشی این مقاله، به پوشش اثرات آفتاب سوختگی روی پوستتان کمک می‌کند. داشتن پوست قرمز و ملتهب نه‌تنها جذاب نیست، بلکه دردناک هم هست. این موضوع گاهی اوقات به حدی زیاد است که فرد ترجیح می‌دهد در جمع دیده نشود! اما مسئله به آن معنا نیست که باید پشت درهای بسته پنهان شوید تا آفتاب سوختگی شما بهبود یابد.

نکات مراقبت از پوست و زیبایی زیادی وجود دارد که باید از آن‌ها برای پوشاندن آفتاب سوختگی و التهاب استفاده کرد. در ادامه هر یک از این موارد را توضیح داده‌ایم:

 • پوست دچار آفتاب سوختگی را درمان کنید.
 • روی پوست آفتاب سوخته مرطوب‌کننده بزنید.
 • برای کنترل آفتاب سوختگی از ضد‌آفتاب استفاده کنید.
 • قرمزی پوست خود را با کرم مناسب بپوشانید.
 • روش آرایش روی آفتاب سوختگی را آموزش ببینید.
 • روی آفتاب سوختگی خود برانزر بزنید.
 • رنگ پوست آفتاب سوخته صورت را با کانسیلر زرد اصلاح کنید.
 • از محصولات مراقبتی پوست مناسب استفاده کنید.
 • خشکی‌های سطح پوست را به کمک لایه‌بردار مناسب از بین ببرید.
 • به کرم‌پودر خود کمی روغن اضافه کنید.
 • برای اعمال کرم‌پودر روی پوست، از یک پد آرایشی استفاده کنید.
ترفندهای آرایش روی آفتاب سوختگی
ترفندهای آرایش روی آفتاب سوختگی

۱. پوست دچار آفتاب سوختگی را درمان کنید.

قبل از شروع تلاش برای پوشاندن جای آفتاب سوختگی، اولین کار درمان سوختگی است. پیشنهاد می‌کنیم که به منظور تسکین و التیام پوست خود، چند آسپرین بخورید و از ژل خنک‌کننده آلوئه‌ورا در نواحی آسیب‌دیده استفاده کنید. در مرحله بعد، یک دوش آب یخ بگیرید و برای آبرسانی مجدد پوست خود از مرطوب‌کننده استفاده کنید. آرایش روی آفتاب سوختگی نیاز به آبرسانی و خنک کردن پوست دارد و در اینصورت است که میکاپ در بهترین حالت خودش قرار می‌گیرد.

۲. روی پوست آفتاب سوخته مرطوب‌کننده بزنید.

مرحله دوم برای میکاپ روی آفتاب سوختگی، استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده است. وقتی می‌خواهید آفتاب سوختگی را بپوشانید، استفاده از کرمی که حاوی مرطوب‌کننده یا اسیدلاکتیک باشد، بسیار مهم است. محصولاتی که حاوی اسیدلاکتیک هستند، به گردش سلولی پوست کمک می‌کنند. همچنین مرطوب‌کننده‌ها، آب را جذب و انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهند. سعی کنید از مرطوب‌کننده‌های حاوی نرم‌کننده‌ که پوست آفتاب سوخته شده را تحریک می‌کنند، دوری کنید.

۳. برای آفتاب سوختگی از ضد‌آفتاب استفاده کنید.

مصرف ضدآفتاب زیر میکاپ، از اشعه‌های نور خورشید جلوگیری کرده و مانع از آسیب بیشتر پوست می‌شود. ازآنجایی‌که پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده، استفاده از ضدآفتاب برای آفتاب سوختگی توصیه‌ای حتمی است. نکته دیگر، استفاده از ضد‌آفتاب فیزیکی به جای ضدآفتاب شیمیایی است. به دنبال ضد‌آفتاب‌های فیزیکی حاوی اکسید روی یا اکسید تیتانیوم باشید. برخی از افراد از کرم‌های ضدآفتاب فیزیکی اجتناب می‌کنند؛ چرا که این کرم‌ها تمایل دارند مانند گچی سفید به جا بمانند، اما می‌توانید به‌راحتی این حالت را با آرایش بپوشانید.


اگر دچار آفتاب سوختگی هستید مقاله درمان آفتاب سوختگی با چند راه ساده خانگی را از دست ندهید:

درمان لک آفتاب سوختگی

درمان لک آفتاب سوختگی با چند راه ساده خانگی

قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند باعث تیره شدن پوست شود. در این مقاله، روش‌های خانگی درمان لک آفتاب سوختگی را با هم مرور می‌کنیم.


۴. قرمزی پوست خود را با کرم مناسب بپوشانید.

اگر پوست شما خیلی قرمز است و می‌خواهید کمی آن را کم رنگ کنید، میکاپ روی آفتاب سوختگی بهترین گزینه است. آرایشگران ماهر پیشنهاد می‌کنند که از مرطوب‌کننده‌ای با رنگ سبز یا زرد مانند مرطوب‌کننده اصلاح کننده با SPF استفاده کنید که جدا از آبرسانی، قرمزی را به حداقل می‌رساند. اینک کار به کاهش تحریک و برافروختگی نیز کمک می‌کند و حاوی رنگ اصلاح‌کننده کمی برای پنهان کردن قرمزی است.

ازآنجایی‌که کرم سبز رنگ قرمزی را از بین می‌برد، قبل از مصرف کانسیلر معمولی خود از کمی اصلاح‌کننده رنگ سبز استفاده کنید تا قرمزی سطح را خنثی کنید. آفتاب سوختگی معمولاً قسمت بزرگی از صورت شما را می‌پوشاند، از این رو به دنبال فرمول‌های مبتنی بر کرم باشید که پوست شما را خشک‌تر نکند و باعث کشیده شدن پوست نشود.

۵. روش آرایش روی آفتاب سوختگی را آموزش ببینید.

هنرمندان و میکاپ آرتیست‌های مشهور پیشنهاد می‌کنند که هنگام آفتاب سوختگی آرایش داشته باشید تا از تحریک بیشتر پوست جلوگیری کنید؛ بنابراین آرایش روی آفتاب سوختگی نه‌تنها شما را زیباتر نشان می‌دهد، بلکه از آسیب بیشتر نیز جلوگیری می‌کند. آن‌ها استفاده از موادمعدنی ضدحساسیت که به پوشاندن قرمزی، محافظت در برابر آفتاب و دارای پوششی سبک‌ هستند را پیشنهاد می‌کنند. اگر طرف‌دار آرایش معدنی و شیمیایی نیستید، ما پیشنهاد می‌کنیم از اسپری ایربراش استفاده کنید و آن را با یک اسفنج به پوست بزنید.

۶. روی آفتاب سوختگی خود برانزر بزنید.

استفاده از برنزه کننده به کاهش قرمزی روی پیشانی، بینی، چانه و گونه‌ها کمک کرده و همچنین رنگ پوست را متعادل می‌کند. رنگ برنزی را انتخاب کنید که تناژ صورتی زیادی نداشته باشد. آن را به‌آرامی با قلم‌مو بزنید تا قرمزی را کم و یا از بین ببرد. آرایش روی آفتاب سوختگی به‌وسیله برنزه کننده‌ای که تناژ قهوه‌ای بیشتری داشته باشد، می‌تواند قرمزی را محو یا ترکیب کند.

آرایش پوست آفتاب سوخته
آرایش پوست آفتاب سوخته

۷. رنگ پوست صورت را با کانسیلر زرد اصلاح کنید.

ممکن است مناطقی روی پوست خود داشته باشید که به پوشانندگی بیشتری نسبت به سایر نقاط نیاز دارند. اگر چنین است، کانسیلر زردی انتخاب کنید که قوام بیشتری داشته باشد. اگر برای زیرسازی از پودر استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از یک پودر ضد حساسیت برای آرایش خود استفاده کنید. در این شرایط از هر نوع آرایش براق که در واقع نواحی سوخته را برجسته می‌کند، خودداری کنید. بیشتر سعی کنید تا با پودر فیکس، تمام نواحی را مات کنید. آرایش روی آفتاب سوختگی با استفاده از کانسیلر زرد و کاور کردن نقاط تیره‌تر، صورت را یکدست‌تر از قبل نشان خواهد داد.

۸. از محصولات مراقبتی پوست مناسب استفاده کنید.

محافظت از پوست در برابر تحریک بیشتر بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که از محصولات مراقبت از پوست مناسب استفاده می‌کنید. از یک پاک‌کننده بدون کف برای پاک‌سازی استفاده کنید و آن را با یک تونر ملایم غیرالکلی ادامه دهید. سپس، یک‌لایه نازک از ژل طبیعی و خالص آلوئه‌ورا را برای کمک به تسکین سوختگی بزنید. با یک مرطوب‌کننده مغذی و آرام‌بخش ادامه دهید و این روتین را با مقدار زیادی کرم ضدآفتاب به پایان برسانید. آرایش روی آفتاب سوختگی برای مدتی کوتاه خوب است؛ به این ‌شرط که قبل از آن مراقبت‌های پوستی را فراموش نکرده و هر روز آن‌ها را تکرار کنید.


در این اپیزود «درباره آفتاب‌سوختگی» نکات جالبی را یاد خواهید گرفت:


۹. خشکی‌های سطح پوست را به کمک لایه‌بردار مناسب از بین ببرید.

از یک لایه‌بردار بسیار ملایم و غیر ساینده برای صاف‌کردن پوست و حذف پوسته‌های اضافی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هنگام انجام این کار بسیار ملایم باشید و فشار بسیار کمی را وارد کنید. اگر بتوانید با اسکراب پوسته‌ها را از بین ببرید، آرایش روی آفتاب سوختگی، یک آرایش نرمال و بی‌نقص به نظر می‌رسد.

۱۰. به کرم‌پودر خود کمی روغن اضافه کنید.

پوست آفتاب سوخته، خشک و پوسته‌پوسته به نظر می‌رسد. این موضوع باعث لکه‌دار شدن کرم‌پودر می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، یک قطره روغن طبیعی مناسب پوست را به کرم‌پودر اضافه کنید. با اینکار پوستی نرم و کرم‌پودری یکدست خواهید داشت. این روغن‌های طبیعی به مرطوب کردن پوست‌های خشک و پوسته‌پوسته کمک می‌کند. همچنین تضمین می‌کند که کرم بر روی پوست یکنواخت‌تر پخش شود. پس یکی از مهم‌ترین و تکنیکی‌ترین راه‌های آرایش روی آفتاب سوختگی، استفاده از روغن طبیعی همراه با کرم‌پودر است.


کرم ضد آفتاب تراست جلوی پیری پوست را هم خواهد گرفت…

برای اطلاع از مشخصات کرم ضد آفتاب بی رنگ تراست پوست خشک و قیمت کرم ضد آفتاب تراست بی رنگ اینجا کلیک کنید:


۱۱. برای اعمال کرم‌پودر بر روی پوست، از یک پد آرایشی استفاده کنید.

هنگامی که از برس یا براش برای آرایش استفاده می‌کنید، همیشه برخی از سلول‌های مرده را از سطح پوست خود جدا می‌کنید. درحالی‌که معمولاً هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما مشکلی برای بافت خشک و پوسته‌پوسته پوست آفتاب سوخته پیش می‌آید؛ بنابراین، توصیه می‌شود از یک اسفنج یا پد مرطوب آرایشی برای استفاده از کرم‌پودر استفاده کنید. حرکات ضربه‌ای و جهشی را هم فراموش نکنید. به‌هیچ‌عنوان روی پوست آفتاب سوخته، اسفنج را نکشید؛ چرا که پوست در حساس‌ترین شرایط خود قرار دارد.

آفتاب سوختگی را جدی بگیرید!

امیدواریم نکات گفته شده در این مقاله برای پوشاندن آفتاب سوختگی شما مفید بوده باشند. داشتن پوست قرمز و تحریک‌شده می‌تواند مانند یک کابوس به نظر برسد؛ اما بسیاری از محصولات زیبایی تسکین‌دهنده وجود دارند که می‌توانند به کاهش حساسیت و التهاب کمک کنند. ما در فروشگاه خود از روغن‌های طبیعی گرفته تا انواع سرم و ضدآفتاب تخصصی را برای شما آماده کرده‌ایم تا اگر با مشکلاتی مانند آفتاب سوختگی مواجه شدید، دیگر نگران خشکی، التهاب و قرمزی پوست خود نباشید. در این مطلب از لیامگ ما تمرکز را بر آرایش روی آفتاب سوختگی و راه‌حل آن گذاشتیم. اگر سوختگی پوست شما زیاد است بهتر است به پزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت می‌توانید از روش‌هایی که پیش از این گفته شد استفاده کنید. سری به وبسایت لیاتیم بزنید و با ضدآفتاب‌های باکیفیت تراست آشنا شوید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید