صفحه اصلی > مد و زندگی و مراقبت از پوست : آرایش پوست چرب؛ دردسری که راهکاری ساده دارد!

آرایش پوست چرب؛ دردسری که راهکاری ساده دارد!

آرایش پوست چرب

آرایش کردن روی صورت چرب کار بسیار آزاردهنده‌ای است. شما درد این را میدانید که وقتی ساعت ۲ بعد از ظهر به صورت خودتان داخل آینه نگاه کنید و ببینید کل آرایش شما پخش شده، چه حسی دارد. البته نیامده ایم اینجا شما را نگران کنیم. راه حل مشکل شما پیش ماست. اول از همه بگوییم که آرایش با محصولاتی که چرب نیستند باید اولویت شما باشد و باید روتین مناسب برای آرایش پوست چرب خود داشته باشید. اگر می‌خواهید همه چیز را بدانید، همراه ما در این مطلب از لیامگ باشید تا زیر و بم آرایش پوست چرب و هر چیزی که مربوط به آن است را دربیاوریم.

نحوه مهیا شدن پیش از انجام آرایش پوست چرب

اول؛ پاک‌سازی، تونر و مرطوب‌سازی

پاک‌کننده‌ای پیدا کنید که مناسب نوع صورتتان باشد – تنها برای پوست چرب، محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک باشند، مناسب هستند. این کار به شما کمک می‌کند تا بدون خشک کردن پوست خود، آن را لایه‌برداری کنید. در ادامه پاک‌سازی باید سراغ تونر بروید. مرحله بعد از آن، مرطوب ساختن پوست با کرم یا لوسیونی است که روی پوست قرار می‌دهید. بهتر است مرطوب‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید، بدون چربی باشد.

تونر پوست چرب
تونر پوست چرب

دوم؛ گلاب روی پوستتان اسپری کنید

گلاب می‌تواند درخشندگی طبیعی پوستتان را به شما برگرداند و باعث شود تا پوست شما باطراوت و شاداب به نظر برسد. آن را روی کل صورت و گردن خود اسپری کنید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود و سپس سراغ آرایش کردن بروید. برخی اسپری‌ها هستند که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید چرا که پیش از آرایش صورتتان، لایه نازکی روی پوست ایجاد می‌کنند و جلوی نفوذ چربی و آلودگی را به پوست شما می‌گیرند.

استفاده از اسپری گلاب
استفاده از اسپری گلاب

سوم؛ پرایمر اجباری است

برای این که سبوم پوست خود را تحت کنترل بگیرید، پرایمر محصولی ضروری است که باید از آن استفاده کنید. نه تنها به کنترل تولید چربی کمک می‌کند و باعث نرمی پوست می‌شود بلکه به‌عنوان چسب عمل می‌کند و آرایش شما را مدت‌زمان طولانی‌تری روی صورت نگه می‌دارد. همچنین، کرم پودر شما وسط روز پاک نمی‌شود. توصیه می‌کنیم حتماً سراغ پرایمری بروید که مختص پوست چرب شما ساخته شده است.

پرایمر پوست چرب
پرایمر پوست چرب

نحوه انجام آرایش پوست چرب به چه شکلی است؟

به‌محض این که مراحل آماده‌سازی پوست را گذراندید، وقت این می‌رسد که صورتتان را آرایش کنید. ترفند مناسب این است که از محصولات باکیفیتی استفاده کنید که برای مات کردن پوست شما طراحی شده‌اند. به دنبال محصولات آرایشی بدون چربی با ماندگاری طولانی باشید تا بتوانید در طول روز با چربی و نور خورشید مبارزه کنید.


اگر مشتاق هستید با ترفندهای یک آرایش روزانه شیک و زیبا آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید.

آرایش روزانه

از سیر تا پیاز آرایش روزانه و فراتر از آن!

برای داشتن ظاهری طبیعی که مختص کارهای روزانه‌تان باشد و کسی هم متوجه آرایش کردنتان نشود، استفاده از آرایش روزانه بهترین راه‌حل است.


چیزهایی که نیاز خواهید داشت شامل موارد زیر می‌شود:

 • پرایمر
 • کرم پودر
 • اسفنج آرایشی
 • پودر فیکساتور
 • اسپری فیکساتور

بسیار مهم است که از محصولات مراقبت از پوست به طوری استفاده کنید که مشکل و نگرانی پوستی‌تان را حل کنند. برای پوستت چرب، محصولاتی حاوی مواد مؤثره‌ای مثل درخت چای، بنتونیت یا خاک رس کائولن و گوگرد از جمله انتخاب‌های درخشان به حساب می‌آیند. چه کرم صورت باشد، چه ماسک یا پاک‌کننده.

آموزش آرایش پوست چرب؛ صفر تا صد به چه صورتی است؟

این مراحل ساده را دنبال کنید و به آرایشی بی‌نقص و بدون مشکل برای تمام روز دست پیدا کنید.

آرایش پوست چرب | استفاده از کرم پودر

به‌محض این که پوست خود را آماده کردید و پرایمر زدید، وقت آن است که سراغ کرم پودر بروید. از فرمولاسیونی استفاده کنید که پوست شما را مات نگه دارد. برخی کرم پودرها تمام طول روز باقی می‌مانند بدون این که محو شوند. فرقی هم نمی‌کند در چه دمای هوایی باشید. به خاطر داشته باشید، هرچه کمتر، بیشتر! از یک اسفنج آرایشی برای زدن کرم پودر بر روی صورت استفاده کنید. حواستان به این نکته باشد که فقط لایه نازکی ایجاد کنید.

استفاده از کرم پودر
استفاده از کرم پودر

آرایش پوست چرب | استفاده از کانسیلر

اگر نگران تیرگی زیر چشم، قرمزی یا لک پوستی هستید، کمی کانسیلر روی ناحیه‌ای که مشکل دارد بزنید و سپس با اسفنج آرایشی آن را با رنگ پوست خود ترکیب کنید. سبک بودن کانسیلر و همچنین ارائه بیشترین پوشانندگی و ماندگاری ۲۴ ساعته از ویژگی‌های مهم کانسیلر است که باید به هنگام خرید در نظر داشته باشید.

استفاده از کانسیلر
استفاده از کانسیلر

آرایش پوست چرب | استفاده از پودر فیکساتور

یک اسفنج آرایشی نسبتاً مرطوب را با پودر شفاف کننده استفاده کنید. این ترفند پوست چرب شما را مات می‌کند و برای مدت‌زمانی طولانی خبری از درخشش پوست نخواهد بود. سعی کنید به دنبال محصولاتی باشید که بر پایه مواد معدنی باشند و در عین حال برای پوست چرب مناسب باشند. طرز استفاده از این پودر نیز ساده است. سراغ پودر بروید و آن را با اسفنجی مرطوب به آرامی روی کل صورت پخش کنید.

پودر فیکساتور
پودر فیکساتور

آرایش پوست چرب | اسپری کردن اسپری فیکساتور

برای به اتمام رساندن، برگردید سراغ اسپری فیکساتور و کل صورت و گردن خود را اسپری کنید. مطمئن شوید خیلی از آن استفاده نمی‌کنید – فقط به اندازه‌ای که لایه نازکی ایجاد کند، کافی است. این کار به شما کمک می‌کند تا آرایش خودتان را محکم کنید و بتوانید ساعت‌ها از آن بهره ببرید.

اسپری فیکساتور صورت
اسپری فیکساتور صورت

آرایش پوست چرب | اتمام باقی آرایش

حالا می‌توانید سراغ رژ گونه مات یا برنزه کننده، کمی خط چشم یا سایه چشم و کمی ماتیک بروید تا این ظاهر و آرایش زیبا را به اتمام برسانید.

حالا وقتش است در آینه به خود نگاه کنید!

استفاده از رژگونه
استفاده از رژگونه

ترفندهای آرایش پوست چرب چیست؟

اکنون وقتش رسیده کمی نکته و ترفند را هم یاد بگیرید. به هر حال در مبارزه با پوست چرب، هرچه بیشتر بدانید، بهتر است.

 • از پرایمر برای پلکتان استفاده کنید. اگر پلک چربی دارید و دوست دارید از سایه چشم استفاده کنید، آن را با محصولی که به طور خاص برای پلک طراحی شده آماده کنید. این مرحله نه تنها باعث می‌شود تا پایه‌ای فوق‌العاده برای سایه چشم ایجاد کنید بلکه جلوی پاک شدن یا کم‌رنگ شدن آرایشتان در طول روز را می‌گیرد.
 • هرچه کمتر، بیشتر! این موضوع درباره پودر شما نیز صدق می‌کند. اگر زیاده‌روی کنید نتیجه عکس می‌گیرید و باعث می‌شوید تا چربی بیشتری نسبت به حد معمول وارد منافذ پوستتان شوند.
 • اگر می‌خواهید مشکل ظهر و بعد از ظهر آفتابی را حل کنید، از یک کاغذ خشک را بردارید و آن را روی نواحی چرب بگذارید و سپس از روی پوستتان بردارید. این کار چربی اضافی را از روی آرایش شما پاک می‌کند.
 • برای این که در مواقع بحرانی صورتتان را لمس کنید، حتماً داخل کیف خود پودر معدنی داشته باشید. این مدل پودر مثل پنکک عمل نمی‌کند بلکه باعث می‌شود درخشانی پوست از بین برود و در عین حال رنگ پوستتان طبیعی شود.
 • وقتی پوست چربی دارید، متخصصان پوست توصیه می‌کنند که لایه‌برداری را ۳ تا ۵ بار در هفته انجام دهید تا سلول‌های مرده پوست از بین بروند و چربی تولیدی پوستتان کنترل شود.
 • بسیار مهم است که فقط پوست خود را مرطوب نکنید و آن را آبرسانی هم بکنید. کلی آب بخورید و از محصولاتی استفاده کنید که حاوی هیالورونیک اسید هستند.

دیگر برای آرایش صورت خود کلافه نشوید!

اگر پوست چربی دارید، نباید سراغ محصولاتی بروید که پوست شما را خشک می‌کنند بلکه باید دنبال محصولاتی باشید که چربی پوستتان را کنترل کنند. خشک کردن پوست تنها باعث می‌شود تا فشار بیشتری به غدد تولید چربی بیاید که چربی بیشتری تولید کنند. نه فقط روی روتین آرایش پوست چرب خود بلکه روی روتین مراقبت از پوست خود نیز تمرکز کنید. در این مطلب ما هرچه می‌دانستیم درباره روش‌های اساسی برای آرایش پوست چرب را خدمتتان گفتیم. برای خرید محصولات آرایشی پوست چرب تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی لیاتیم شده و از محصولات ما دیدن کنید و با چند کلیک ساده آنها را به خانه ببرید. ساده‌تر از آب خوردن هم می‌شود کاری کرد!

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید