تابه‌حال به این مسئله توجه کرده‌اید که چطور میز آرایش و میز محل کارتان، پرشده از انواع محصولات آرایشی و کیف‌ دستی‌تان به کیفی پر از رژ و بالم لب بدل شده؟ حتماً هم ترند میکاپ نچرال این روزها به گوش‌تان خورده است؛ اما، باز هم دلمان نمی‌خواهد آرایش لایت داشته باشیم، خب چرا؟ شاید اشکال در ریشه کار باشد؛ ندیدن آموزش کرم پودر زدن درست!

باور کنید که می‌شود به کمک رنگ‌ها و محصولات متفاوت هم یک آرایش سبک را تجربه کرد، فقط باید بدانید که چطور، چگونه و با چه تکنیکی می‌توان کرم پودر زدن ایده‌آلی داشت؛ چون مهم‌ترین بخش از پروسه میکاپ لایت صورت محسوب می‌شود. اگر بیس آرایش‌تان با کرم پودر، خیلی کیکی باشد، آرایش طبیعی چهره شما، تکه تکه خواهد شد. برای همین، نباید خیلی لایه‌های ضخیم از کرم پودر روی صورت‌تان بزنید. بهتر بگوییم، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید، تا زیروبم‌ روش زدن کرم پودر را برایتان رو کنیم:

۱. پوست‌تان را با آبرسانی، آماده آرایش کنید.

پوست خشک و کرم پودر، به آب و روغنی می‌مانند که واقعاً نمی‌توان آن‌ها را در هم آمیخت. برای همین است که میکاپ آرتیست معروف، تینا ترنباو، در مقوله آموزش کرم پودر زدن، بر اهمیت حفظ آبرسانی پیش از کرم پودر، تأکید دارد. همچنین این را بدانید که اگر روی پوست‌تان لک‌های خشکی پوست دارید، کرم پودر به خوبی رویش نمی‌نشیند. برای آبرسانی، بایستی از کرمی دارای ضخامت کافی برای رطوبت‌رسانی و سطحی نازکی برای پنهان ماندن زیر کرم پودر کمک بگیرید.

۲. از پرایمرهای متفاوت استفاده کنید.

اگر اصطلاح چندوظیفگی به گوش‌تان خورده باشد، می‌خواهیم به شما بگوییم که چنین اصلی را می‌توان برای پرایمرها نیز در نظر گرفت. به عقیده میکاپ آرتیست‌ها، می‌توان از لایه‌های متفاوتی از پرایمرها برای بخش‌های مختلف صورت استفاده کرد؛ اما چرا؟ برای اینکه در حین کرم پودر زدن و بکارگیری کانسیلرها، تنها لازم باشد، جاهای بخصوصی را بپوشانید و مجبور به زیرسازی کامل نباشید.

استفاده از پرایمر
استفاده از پرایمر

برای مثال، اگر دلتان می‌خواهد از شدت درخشندگی پیشانی، بینی و چانه‌های‌تان کم کنید، می‌توانید از یک پرایمر مات‌کننده کمک بگیرید؛ یا اگر با منافذ بزرگ‌شده روی پوست‌تان چالش دارید، یک پرایمر محوکننده روی آن نقاط، آن نکته کلیدی است که به دنبالش هستید.

۳. ضخامت کرم پودر را با یک آبرسان، کمتر کنید.

یک ترفند طلایی در بحث آموزش کرم پودر زدن این است که با آبرسان، از ضخامت کرم پودر روی پوست‌تان کم کرده تا یک پوشش طبیعی و فوق‌العاده تحویل بگیرید. برای این کار، کافی است یک یا دو قطره از کرم پودر‌تان را به آبرسان‌تان بیفزایید؛ حال یک پوشش طبیعی‌تر و بهتر را روی چهره‌تان تجربه می‌کنید.

۴. برای افزایش درخشندگی، از هایلایتر مایع کمک بگیرید.

اگر پوستی باطراوت و شاداب می‌خواهید، فرشته نجات‌ شما، یک هایلایتر مایع خواهد بود. برای اینکه پس از کرم پودر زدن، چهره‌ای درخشان و تماشایی پیدا کنید، یک قطره از یک هایلایتر مایع معجزه خواهد کرد.

آموزش کرم پودر زدن | راهکار طلایی

برای داشتن ظاهری باطراوت و درخشان، لازم نیست هایلایترهای مایع را با کرم پودرتان ترکیب کنید. اگر درخشش را صرفاً برای نقاط مشخصی از پوست‌تان می‌خواهید، کافی است کمی از آن را روی نواحی دلخواه بزنید و به کمک یک اسفنج خوب، رویش را فشار دهید.

۵. با کرم پودر، نواقص چهره‌تان را بپوشانید.

این را به خاطر داشته باشید، که حتماً لازم نیست کل صورت‌تان را با کرم پودر بپوشانید؛ فقط آن جاهایی که واقعاً بدان نیاز دارد. سوزی گرشتاین، از میکاپ آرتیست‌های معروف، می‌گوید: «تنها زمانی که لازم باشد، به سراغ کرم پودر زدن بروید – معمولاً کمتر از آنچه که انتظارش را دارید، بدان احتیاج پیدا می‌کنید». استفاده از کرم پودر مایع با حالت‌پذیری معمولی به همراه یک اسفنج زیبایی برای پوشاندن حاشیه‌ها، کارتان را راه میندازد.

۶. نوع پوست‌تان را بشناسید.

شاید یکی از بدیهی‌ترین (و مهم‌ترین) بخش‌ها در آموزش کرم پودر زدن، انتخاب آن محصولی است که متناسب با نوع پوست‌تان باشد. اگر پوست‌ خشکی دارید، به سراغ یک کرم پودر حاوی ترکیبات آبرسان بروید و اگر پوست‌تان چرب است، آن محصولی که پس از استفاده، ظاهری مات به پوست‌تان می‌دهد.

همچنین، بافت محصول نیز می‌تواند براساس نوع پوست‌تان تفاوت کند؛ اگر پوست چربی دارید، کرم پودر سنگی را انتخاب کنید، درحالی‌که برای پوست‌های خشک، کرم پودرهای مایع گزینه بهتری است.

تشخیص نوع پوست
تشخیص نوع پوست

۷. کرم پودر را متناسب با رنگ پوست‌تان انتخاب کنید.

حتماً خوب می‌دانید، کرم پودری تیره‌تر از گردن‌تان یا روشن‌تر از تناژ طبیعی پوست‌تان، اصلاً چیز خوشایندی نیست. برای جلوگیری از این مسئله، بایستی ترفند زیر را دنبال کنید: پوست ما، ته‌رنگ‌های سرد یا گرم دارد. اگر ته‌رنگ‌ صورتی دارید، در دسته سردها و اگر ‌ته‌رنگ‌ طلایی دارید، در دسته گرم‌ها قرار می‌گیرید.

اما اگر گیج شده‌اید و نمی‌دانید چطور بایستی دست به انتخاب بزنید، کافی است سه کرم پودر نزدیک به تناژ پوست‌تان را انتخاب کنید و نمونه‌ای از هر کدام را روی فک تا گردن‌تان بمالید؛ و آن موردی که محو شد را انتخاب کنید.

۸. کانتور را کنار بگذارید.

کانتورینگ چهره و برجسته‌ ساختن بخش‌هایی از آن، خوراک آن روزهایی است که می‌خواهید توی چشم باشید و حسابی بدرخشید؛ اما اگر به دنبال ظاهری طبیعی و نچرال هستید، بایستی کلاً این مرحله را از ذهن‌تان پاک کنید. در عوض، توصیه می‌کنیم از روشن‌‌کننده‌های گونه و هایلایترها روی نقاط بالایی گونه و مرکز بینی استفاده کرده تا ظاهری تماشایی و درخشان پیدا کنید. یک رژگونه استیکی درخشان‌کننده با فرمولی کرمی، محصولی ایده‌آل برای روشن کردن پوست شما در طول روز می‌باشد.


آیا می‌دانستید در آرایش فرانسوی هم کانتور کردن جایگاهی ندارد؟ اگر دلتان می‌خواهد این سبک آرایش جذاب و خیره‌کننده را تجربه کنید، مقاله ” ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب” را از دست ندهید.

ترفندهای آرایش فرانسوی

ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب

راز زیبایی خانم‌های فرانسوی چیست؟ آرایش فرانسوی یک آرایش ساده در عین حال جذاب است اما چطور می‌توان به این ظاهر رسید؟


۹. چربی را جذب کنید، پودر نزنید.

برای پنهان کردن درخشش، از پودر استفاده نکنید و بجایش از کاغذهای جذب کننده چربی پوست (Blotting Paper) کمک بگیرید. بجای بیش از اندازه پودر زدن که باعث می‌شود ظاهری غیرطبیعی پیدا کنید، پیشنهاد ما به شما این است که از یک کاغذ زیبایی روی آن جاهایی که کرم پودر میزنید، استفاده کنید تا چربی بیش از حد را بگیرد و کرم پودر را سر جای خودش بنشاند. این مرحله در بحث آموزش کرم پودر زدن، نه تنها از سطح درخشش ایجادشده نمی‌کاهد، بلکه ظاهری تماشایی و بی‌نظیر برایتان به ارمغان می‌آورد.


اگر می‌خواهید در کنار پوشاندن نواقص چهره، از خاصیت روشن‌کنندگی و ضدلک یک کرم آرایشی بهره‌مند شوید، حتماً یک بار استفاده از سی سی کرم تراست را تجربه کنید. 


نحوه کرم پودر زدن اصولی را یاد بگیرید!

در این مقاله برایتان گفتیم که ابتدا نوع پوست‌تان را بشناسید و سپس کرم پودری متناسب با رنگ آن انتخاب کنید؛ در ادامه هم از آبرسان‌ها، پرایمرها و هایلایترها برای داشتن یک آرایش نچرال و درخشان کمک بگیرید. و اگر میخواهید دیگر در پروسه میکاپ، اذیت نشوید، پودر زدن و کانتور کردن را کنار بگذارید.

اگر شما هم، نکته و ترفندی برای نحوه استفاده از کرم پودر بلدید که ما در اینجا بدان اشاره نکرده بودیم، خوشحال می‌شویم تا آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید نگاهی به محصولات مراقبتی و آرایشی برند تراست در فروشگاه اینترنتی لیاتیم بیندازید و براساس نوع پوست و رنگ آن، انتخابی آگاهانه و لذت‌بخش را تجربه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید