صفحه اصلی > مراقبت از پوست : از روشن کردن پوست تا درخشان کردن آن

از روشن کردن پوست تا درخشان کردن آن

روشن کردن پوست

تابه‌حال فکر کرده‌اید روشن کردن پوست و درخشان کردن پوست که چه تفاوتی دارند؟

در این راهنمای جامع، همه چیزهایی را که باید در مورد روشن کردن پوست و درخشان کردن پوست بدانید را یاد خواهید گرفت. همه زنان، صرف‌نظر از سن و قومیت، پوستی تمیز و درخشان و یک‌دست می‌خواهند. برای اکثر خانم‌ها، چالش دستیابی به چنین پوستی با لکه‌های تیره یا هایپرپیگمنتیشن(لکه های پوستی ناشی از تولید بیش از حد رنگ‌دانه‌های پوست) آغاز می‌شود. هایپرپیگمنتیشن می‌تواند با ژنتیک و قومیت تشدید شود. برای خانم‌هایی با پوست سیاه و قهوه‌ای از نژاد آفریقایی، آسیای جنوب شرقی و اسپانیایی، هایپرپیگمنتیشن می‌تواند پوست ناهموار ایجاد کند. برای زنان از نژاد اروپایی یا آسیایی، کک مک و لک‌های ناشی از آسیب خورشید و فرایند پیری، مانع از شفافیت و درخشندگی پوست است. سد راه‌های دیگری برای داشتن پوستی صاف، خشکی و جوش‌های ناشی از نوسانات هورمونی مربوط به تغییرات زندگی مانند یائسگی و استرس است.

اگرچه انگار شبیه به هم هستند، اما تفاوت مهمی بین روشن کردن پوست و درخشان کردن آن وجود دارد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد روتین مراقبتی پوست، بسیار مهم است که هر دو این دسته‌ها، نکات منفی و مثبت آنها و حتی خطرات احتمالی برای سلامتی ممکن است وجود داشته باشد، را بشناسید. در این مقاله، همه مواردی را که باید در مورد این موضوعات بدانیم، پوشش داده‌ایم که این موارد عبارتنداز:

  • چگونه “روشن کردن پوست” به رفع لکه‌های پوستی کمک می‌کند و می‌تواند به طور طبیعی انجام شود؟
  • چگونه “درخشان کردن پوست” باعث نشاط، سرزندگی و زیبایی پوست شما خواهد شد؟

منظورمان از روشن کردن پوست چیست؟

” روشن کردن پوست” عملکرد مثبتی به جز دستیابی به رنگ چهره روشن‌تر دارند.

برای اینکه بفهمیم روشن کردن پوست درواقع چیست، ابتدا باید ببینیم هایپرپیگمنتیشن چیست.

روشن کردن پوست و هایپرپیگمنتیشن

هایپرپیگمنتیشن، یک بیماری شایع پوستی است که به هر نوع تیرگی پوست اشاره دارد. لکه‌های تیره‌ای که معمولاً روی صورت و دست‌ها یا سایر مناطقی که معمولاً در معرض آفتاب هستند تشکیل می‌شود. این تیرگی پوست زمانی اتفاق می‌افتد که مقدار زیادی از ملانین( که یک رنگ‌دانه قهوه‌ای است و به پوست ما رنگ می‌بخشد)، در پوست ما رسوب می‌کند. اگرچه هایپرپیگمنتیشن بی‌ضرر است اما بسیاری از افراد از ظاهری که این عارضه برای آنها به وجود می‌آورد، ناراحت هستند. لکه‌های هایپرپیگمنتیشن اغلب در اثر قرارگرفتن مکرر در معرض آفتاب ایجاد می‌شوند. کک‌ومک‌ها و سایر مناطق تیره پوست می‌توانند در اثر قرارگرفتن در معرض آفتاب، تیره‌تر شوند. این امر با جذب اشعه فرابنفش مضر آفتاب توسط ملانین به‌منظور محافظت از پوست در برابر قرارگیری بیش از حد در معرض آفتاب رخ می‌دهد.

شکل دیگری از هایپرپیگمنتیشن، ملاسما است. لکه‌های ملاسما، بزرگ‌تر از لکه‌های ناشی از آسیب خورشید است. آنها لکه‌های رنگ دانه‌داری هستند که به‌صورت متقارن روی صورت، معمولاً گونه‌ها، پل بینی، پیشانی، چانه و لب بالا ظاهر می‌شوند. علت اصلی آنها، اغلب تغییرات هورمونی هستند. بارداری و استفاده از قرص‌های جلوگیری از بارداری نیز می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی، باعث تولید بیش از حد ملانین شود.

ملاسما
ملاسما

آکنه و سایر بیماری‌های پوستی ممکن است باعث هایپرپیگمنتیشن شوند و پس از بهبود آنها، لکه‌های تیره باقی بماند.

برای مقابله با هایپرپیگمنتیشن، محصولات روشن‌کننده پوست فرموله شده‌اند تا رنگ پوست را یکنواخت کرده و رنگ طبیعی پوست را به قبل از شروع این بیماری، احیا کنند. اگر می‌خواهید رنگ طبیعی پوست خود را ببینید، به قسمت داخلی بازوی خود نگاه کنید.

“روشن کردن پوست” چگونه صورت می‌گیرد؟

هدف روشن‌کننده پوست، سفید کردن پوست شما نیست، بلکه، ازبین‌بردن لکه‌های ناخواسته با مهار ملانینی است که به پوست شما رنگ می‌بخشد.

در بین لایه‌های مختلف پوست ما، لایه‌ای به نام لایه بازال وجود دارد. در این لایه، سلول‌های پوستی ما تشکیل شده و تقسیم می‌شوند تا لایه خارجی پوست ایجاد شود. در این قسمت، سلولی به نام ملانوسیت وجود دارد. این سلول، وظیفه انتقال ملانوزوم‌ها را دارد، ملانوزوم‌ها سلول‌هایی حاوی رنگ‌دانه (ملانین) هستند و به پوست ما رنگ می‌بخشند. آنزیمی به نام تیروزیناز در ملانوسیت واقع شده است. این آنزیم مسئول تولید ملانین است. دلیل هایپرپیگمنتیشن، تولید ملانین زیاد توسط این آنزیم‌هاست.

برای رفع این مشکل، بسیاری از محصولات روشن کننده پوست برای جلوگیری از تیروزیناز، و در اصل برای جلوگیری از تولید بیش از حد ملانین، فرموله شده‌اند. محصولات روشن‌کننده پوست که شامل مهارکننده‌های تیروزیناز هستند، فقط برای افراد مبتلا به هایپرپیگمنتیشن استفاده نمی‌شوند. بسیاری از افرادی که پوستی یکدست دارند از این محصولات برای جلوگیری از هایپرپیگمنتیشن در آینده استفاده می‌کنند، زیرا جلوگیری از هایپرپیگمنتیشن به‌مراتب آسان‌تر از درمان آن است. متأسفانه درمان قطعی برای هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد و می‌تواند دوباره برگردد. دلیل دیگری که روشن‌کننده پوست توصیه می‌شود، این است که حتی افرادی که پوست یکدستی هم دارند می‌توانند به هایپرپیگمنتیشن مبتلا شوند چون آن در زیر پوست قرار دارد.

“روشن کردن پوست” رنگ‌دانه‌ها و تغییر رنگ را کاهش می‌دهد، لکه‌ها را از بین می‌برد و رنگ پوست را یکدست می‌کند. مهم این است که این کار از طریق محصولات ساده مراقبت از پوست انجام می‌شود و به هیچ نوع روش پزشکی نیاز ندارد. محصولات روشن‌کننده پوست، نواحی خاصی که دچار تغییر رنگ شده‌اند مانند: لکه‌های پیری و هایپرپیگمنتیشن ناشی از افزایش آکنه و کبودی را هدف قرار می‌دهند. کرم‌های روشن‌کننده برای کاهش رنگ‌دانه‌های ملانین در یک ناحیه خاص، روی پوست کار می‌کنند.

محتویات رایج روشن‌کننده‌های پوست چیست؟

  • هیدروکینون (این ماده توصیه نمی‌شود)
  • کوژیک اسید
  • آربوتین
  • ویتامین سی
  • رتینول

کار کرم‌های روشن‌کننده پوست چیست؟

کرم‌های روشن‌کننده پوست برای درمان هایپرپیگمنتیشن با کاهش ملانین در پوست شما طراحی شده‌اند. می‌توان از این کرم‌ها برای از بین بردن لکه‌های پیری، جای زخم‌های آکنه و تغییر رنگ‌های دیگر و در نتیجه ایجاد یکدستی پوست استفاده کرد.

بسیاری از کرم‌های روشن‌کننده پوست وجود دارد که برخی از آنها بدون نسخه و برخی دیگر تنها با نسخه پزشک قابل تهیه است. کرم‌های روشن‌کننده نسخه‌ای معمولاً حاوی هیدروکینون و کورتیکواستروئیدها (داروی استروئید) هستند. محصولات حاوی این مواد در برخی کشورها فقط با نسخه پزشک در دسترس هستند، زیرا استفاده نابه‌جا از آن‌ها، عوارض جانبی بالقوه خطرناکی دارند. جیوه ماده ممنوعه دیگری است که اغلب در کرم‌های روشن‌کننده پوست یافت می‌شود.

 هنگامی‌که کالاهای بدون نسخه خریداری می‌کنید، حتماً مواد تشکیل‌دهنده را بررسی کنید. کالاهایی که حاوی هیدروکینون، کورتیکواستروئیدها یا جیوه هستند را خریداری نکنید. محصولات بسیار زیادی با اثرگذاری بالا وجود دارند که دارای مواد طبیعی هستند.

کرم روشن کننده پوست
کرم روشن کننده پوست

منظور از درخشان کردن پوست چیست؟

درخشان کردن پوست، بیشتر به معنای افزایش درخشندگی و بازیابی نشاط به پوست است. محصولات درخشان کردن پوست، سلول‌های کدر را از بین می‌برند و پوستی درخشان به شما عرضه می‌دارند. محصولات درخشان کننده پوست، بخش جدایی‌ناپذیر از  روتین مراقبت از پوست برای مقابله با پیری و صاف شدن یکنواخت رنگ پوست است.

در یک کرم درخشان کننده پوست، باید به دنبال چه محتویاتی باشید؟

  • ویتامین سی
  • رتینول
  • اسیدهای هیدروکسی آلفا بتا

محتویات زیر به طور طبیعی و بدون خطرات مرتبط با هیدروکینون، در روشن کردن پوست شما نقش دارند.

عصاره توت خرس

عصاره توت خرس(نوعی گیاه) یک ماده روشن‌کننده پوست کاملاً طبیعی است که در بوته “گیاه توت خرس” وجود دارد و حاوی آربوتین (یک روشن‌کننده و سفیدکننده طبیعی پوست) است. منشأ آربوتین بسیار به هیدروکینون نزدیک است. این ماده مانند هیدروکینون، آنزیمی که مسئول تولید ملانین است را غیرفعال می‌کند، و مزایای هیدروکینون مانند روشن‌کنندگی و سفیدکنندگی رنگ پوست را برای شما فراهم می‌کند و درعین‌حال مشکلات هایپرپیگمنتیشن مانند لکه‌های پیری، کک‌ومک، ملاسما و زخم‌های آکنه را اصلاح می‌کند. ولی ازآنجاکه کاملاً طبیعی است هیچ عارضه جانبی ندارد. یکی دیگر از مزایای عصاره توت خرس این است که این ماده حاوی فیلترهای محافظ در برابر آفتاب است که می‌تواند اثرات قرارگرفتن در معرض آفتاب را کاهش دهد و به کاهش اثرات پیری کمک کند.


برای آشنایی با تاثیر سرم روشن کننده و سرم ویتامین سی در روشن کردن پوست، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

استفاده از سرم ویتامین سی

نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!

استفاده از سرم ویتامین سی یک بخش مهم از روتین پوستی است. در این مقاله قصد داریم چند نکته را با شما در این خصوص به اشتراک بگذاریم.


عصاره ریشه شیرین‌بیان

این ماده یک روشن‌کننده طبیعی و  قدرتمند پوست است که اغلب برای درمان هایپرپیگمنتیشن مانند لکه‌های پیری، آسیب ناشی آفتاب، ملاسما و موارد دیگر استفاده می‌شود. این ماده علاوه بر خواص روشن‌کنندگی پوست، می‌تواند برای کنترل چربی بیش از حد روی پوست نیز مورداستفاده قرار گیرد.

عصاره ریشه شیرین‌بیان برای افرادی که پوست حساس دارند بسیار مناسب است، زیرا می‌توان از آن برای تسکین قرمزی، پف و خارش استفاده کرد. و از آنجا که خاصیت ضد حساسیتی شگفت انگیزی دارد، عوارض جانبی آن بسیار کمتر از هیدروکینون است.

کوژیک اسید

آیا به دنبال درمان مؤثر ملاسما هستید؟ کوژیک اسید که ناشی از قارچ‌های تخمیر شده است، از  تولید بیش از حد ملانین در پوست رنگی ناهموار جلوگیری می‌کند. این امر آن را به یک عامل قدرتمند در روشن‌سازی همه چیز از کک‌ومک تا ملاسما تبدیل می‌کند.

کوژیک اسید به دلیل توانایی‌های روشن‌کنندگی پوست مورد احترام جهانی قرار گرفته است؛ بنابراین منطقی است که در بسیاری از محصولات روشن‌کننده پوست یافت شود. کوژیک اسید در اثر مالت شدن برنج، تولید می‌شود. این ماده با مهار ملانین، پوست شما را سفید و روشن می‌کند.

آزلاییک اسید

این ماده روشن‌کننده در غلات مانند گندم، گندم سیاه و جو وجود دارد و نه‌تنها در روشن شدن پوست، بلکه در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مؤثر است. آزلاییک اسید اساساً برای درمان آکنه استفاده می‌شد. همچنین باعث کاهش التهاب و کاهش تولید کراتین می‌شود.

کراتین در پوست باعث رشد باکتری‌های آکنه می‌شود. آزلاییک اسید دو کار انجام می‌دهد:

۱. تولید ملانین را مهار می‌کند.

۲. با سرکوب رشد سلول‌های تولیدکننده ملانین، با هایپرپیگمنتیشن مقابله می کند.

هایپرپیگمنتیشن
هایپرپیگمنتیشن

نیکوتین آمید

نیکوتین‌آمید به طور فعال باعث کاهش رنگ‌دانه‌های ناهموار و لکه‌های پیری می‌شود و به طور مؤثر پوست شما را روشن می‌کند و تسکین می‌دهد. نیکوتین آمید باعث افزایش سطح سرامید و اسیدهای چرب در سطح پوست می‌شود و تاثیر زیادی در افزایش سطوح آبرسانی در پوست شما دارد. این موضوع باعث می‌شود که پوستی لطیف و نرم‌تر داشته باشید که کمتر در معرض حساسیت باشد. در درازمدت پوست کاملاً مرطوب شما، سفت و بدون چروک خواهد شد.

عصاره مرکبات

عصاره مرکبات منبع غنی ویتامین سی است که رادیکال‌های آزاد بدن شما را از بین می‌برد. رادیکال‌های آزاد، سلول‌هایی هستند که باعث پیری می‌شوند. عصاره مرکبات در عین جوان‌سازی از درون، درخششی به پوست شما می‌بخشند. آب‌لیمو به طور طبیعی پوست را سفید کرده و به طور مؤثری لکه‌های تیره را از بین می‌برند. این ماده همچنین برای لایه‌برداری ملایم از پوست شما از طریق جداشدن لایه بالایی پوستتان به‌وسیله اسید خود استفاده می‌شود. محققان دریافته‌اند که از سیتریک اسید می‌توان به طور قابل‌توجهی در درمان پیری ناشی از آفتاب و آسیب خورشید استفاده کرد.

گلیکولیک اسید

گلیکولیک اسید، یکی از فعال‌ترین و مفیدترین اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) در مراقبت از پوست است. به‌طورکلی به‌عنوان یک‌لایه بردار و مرطوب‌کننده طبیعی پوست استفاده می‌شود. گلیکول اسید نه‌تنها تغییر رنگ پوست را یکدست می‌کند، بلکه به ‌حداقل ‌رساندن خطوط ریز و چین‌وچروک نیز کمک می‌کند. اسیدهای آلفا هیدروکسی مانند گلیکولیک اسید می‌تواند با نفوذ بیشتر در پوست به مواد دیگر در روشن‌کننده‌های پوست کمک کند.

اسیدلاکتیک

اسیدلاکتیک هم مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی از خواص گلیکولیک اسید تقلید می‌کند اما به طور معمول برای افراد با پوست حساس مناسب‌تر است. اسیدلاکتیک هم مانند گلیکولیک اسید می‌تواند با نفوذ بیشتر در پوست به مواد دیگر در روشن شدن پوست کمک کند.

گلوتاتیون

این ماده در طیف وسیعی از پمادها، لوسیون‌ها، قرص‌ها و صابون‌ها یافت می‌شود این ماده با آنتی‌اکسیدان‌هایی همراه است که برای روشن شدن مؤثر پوست طراحی شده است. این ماده نه‌تنها به سفید شدن پوست کمک می‌کند، بلکه به ترمیم و بازسازی بافت نیز کمک می‌کند.

لیموترش

لیموها با ویتامین سی و سیتریک اسید همراه هستند و با مواد سفیدکننده ارگانیک ساخته می‌شوند که نه‌تنها به روشن کردن پوست شما کمک می‌کنند، بلکه به آن نیز درخششی سالم می‌بخشند. لیموها نه‌تنها رایحه طراوت بخشی روی پوست شما برجای می‌گذارند، بلکه حاوی سیتریک اسید هستند که یک ماده سفیدکننده طبیعی شناخته شده است. فقط مطمئن شوید که پس از لیمودرمانی، از یک مرطوب‌کننده غنی روی پوست خود استفاده کنید تا از خشکی آن جلوگیری کنید.

لیمو ترش
لیمو ترش

توت

عصاره توت یکی دیگر از گزینه‌های طبیعی است که با استفاده مداوم، نتیجه می‌دهد، اما با گذشت زمان رنگ پوست شما را روشن‌تر می‌کند. این ماده به طور گسترده‌ای توسط بسیاری از مردم در سراسر جهان برای اهداف روشن‌سازی پوست استفاده می‌شود. تحقیقات مهمی برای اثبات فعالیت ضد تیروزینازی گیاهان توت گرد هم آمده است. نتیجه آن، این است که این گیاه اثرات مطلوبی را در مورد روشن شدن پوست ایجاد می‌کند. علاوه بر این، به این دلیل شناخته شده است که این عصاره روند پیری را کند می‌کند. این ماده حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی غنی است و ازاین‌رو برای جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک بسیار مفید است. در نتیجه، کسی که از عصاره توت استفاده می‌کند تا سال‌های زیادی پوستی بی‌نقص و نرم و لطیفی خواهد داشت. متخصصان زیبایی نیز این عصاره را تبلیغ کرده و آن را برای روشن‌سازی مؤثر پوست توصیه می‌کنند.

این عصاره می‌تواند برای ازبین‌بردن آلودگی‌هایی که ممکن است روی پوست وجود داشته باشد استفاده شود. این عصاره همچنین توسط متخصصان زیبایی توصیه می‌شود زیرا باعث کاهش تولید ملانین می‌شود که در نتیجه قرارگرفتن در معرض اشعه فرابنفش رخ می‌دهد. عصاره توت هنگامی به‌عنوان روشن‌کننده پوست استفاده می‌شود که تمام موضوعات مربوط به ناهمواری پوست را برطرف کند و به‌این‌ترتیب به مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد تا پس از استفاده از آن، رنگ پوست خوشایندی داشته باشد.

اسفناج

اسفناج یکی از گیاهان روشن کننده پوست صورت است. این نوع سبزی، حاوی اسیدهای آمینه موجود در آبشش‌ها است، برای افرادی که می‌خواهند گلوتاتیون را به طور طبیعی دریافت کنند، انتخاب بسیار خوبی است. سایر مواد غذایی سبز مانند آووکادو، مارچوبه و کلم بروکلی نیز حاوی مقدار قابل‌توجهی گلوتاتیون هستند.

آلوئه‌ورا

این گیاه شگفت‌انگیز نه‌تنها تسکین‌دهنده ملایم پوست است، بلکه در کاهش قرمزی و تغییر رنگ پوست نیز مؤثر است. با مالیدن قسمت‌های داخلی گیاه (قسمت ژل) به‌صورت خود، باعث می‌شود که پوست درخشان و باطراوتی داشته باشید.

عسل

مانند آلوئه‌ورا، عسل هم سفیدکننده و هم مرطوب‌کننده است. بسیاری از اوقات، پوست شما ناهموار و تکه‌تکه است، زیرا خشک و زبر است. با قراردادن عسل در روتین خود، پوست شما روشن‌تر، یکدست‌تر و درعین‌حال نرم‌تر به نظر می‌رسد.

پرتقال

پرتقال مانند لیمو دارای خاصیت سفیدکنندگی است که واقعاً می‌تواند پوست شما را روشن کند. علاوه براین، این میوه‌‌ی فوق‌العاده حاوی مقادیر بالای ویتامین  c هستند و باعث می‌شود پوست احساس لطافت بیشتری داشته باشد.

ماست

یکی از بهترین مواد مغذی برای پوست شما، ماست است که حاوی مواد مغذی بسیاریست و فواید زیادی به شما می‌رساند. از طرفی، این ماده دارای اسیدلاکتیک است که ثابت شده در روشن کردن پوست نقش دارد و آن را به‌خوبی مرطوب می‌کند.

حال قصد داریم شما را با چند محصول بی‌نظیر که به روشن کردن پوست شما کمک می‌کنند، آشنا کنیم:

کرم روشن‌کننده و ضدلک تراست

این کرم روشن‌کننده قوی پوست محسوب می‌شود و آنزیم تیروتیناز که عامل اصلی ایجاد لک است را مهار می‌کند. کاهش دهنده ملانین پوست است و با این کار از تجمع رنگدانه‌های پوستی جلوگیری می‌کند. این کرم با داشتن رزوسینول، آربیوتین، ویتامین E و C، یک محصول عالی برای از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌ها به حساب می‌آید.

کرم روشن‌کننده و ضدلک تراست

همچنین این کرم با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی، رادیکال‌های آزاد را مهار می‌کند و از آسیب آن‌ها به پوست جلوگیری می‌کند.


کرم روشن‌کننده و ضدلک تراست

پن روشن کننده و ضدلک تراست

این محصول شوینده ملایم و با روشن کردن پوست صورت و بدن در برطرف کننده لک‌های پوست نقش دارد. ضمن حفظ رطوبت پوست، لک‌های ناشی از آفتاب سوختگی را برطرف میکند و روشن‌کننده لک‌های ناشی از بارداری محسوب می‌شود.

پن روشن کننده و ضدلک تراست

برای رفع تیرگی‌های زیربغل، زانو و کشاله ران می‌توانید از این پن استفاده کنید. همچنین این محصول لک‌های قهوه‌ای رنگ که ناشی از آفتاب هستند را برطرف می‌کند و باعث شفافیت پوست شما می‌شود.


پن روشن کننده و ضدلک تراست

سرم روشن‌کننده تراست!

این محصول روشن کننده قوی پوست و لک‌ها و تیرگی‌های پوستی است و با مهار آنزیم تیروزیناز از تولید بیش از حد ملانین در پوست جلوگیری کرده و با این کار سبب می‌شود پوست ما یکدست، روشن و بدون لک دیده شود.

سرم روشن کننده تراست

همچنین این سرم پوست را عمیقاً آبرسانی کرده و آن را با مواد مغذی مورد نیازش تغذیه می‌کند. علاوه بر این با داشتن عصاره شیرین بیان در ترکیباتش از بروز لک، التهاب و قرمزی روی پوست جلوگیری می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش این محصول، به شما پیشنهاد می‌کنیم روی لینک زیر کلیک کنید.چند تا پرسش و پاسخ برای جمع بندی داشته باشیم؟

“روشن کردن پوست” چگونه است؟

روشن کردن پوست، نوعی روش درمانی است که برای درمان ناهمواری‌های پوستی ناشی از هایپرپیگمنتیشن مانند آسیب نور خورشید یا ملاسما طراحی شده است.

“درخشان کردن پوست” چگونه صورت می‌گیرد؟

درخشان کردن پوست، روشی درمانیست که برای افزایش درخشندگی پوست با ازبین‌بردن سلول‌های مرده طراحی شده است.

هایپرپیگمنتیشن چیست؟

هایپرپیگمنتیشن یک بیماری شایع پوستی است که در آن پوست تیره می‌شود. معمولاً در اثر آفتاب یا ملاسما ایجاد می‌شود.

هیدروکینون چیست؟

هیدروکینون ماده‌ای روشن کننده پوست است که معمولاً در محصولات روشن کننده پوست استفاده می شود. این ماده می تواند پوست را تحریک کرده و منجر به قرمزی شود.

آیا برای هیدروکینون جایگزینی وجود دارد؟

گزینه‌های طبیعی زیادی وجود دارد. در اینجا تعداد کمی از آنها وجود دارند که عبارتنداز: عصاره توت خرس، عصاره ریشه شیرین‌بیان، کوژیک اسید، آزلاییک اسید، نیکوتین آمید، عصاره مرکبات، گلیکولیک اسید، اسیدلاکتیک، گلوتاتیون، لیمو، توت، اسفناج، آلوئه‌ورا، عسل، پرتقال و ماست.

خب! امیدواریم مطالبی که در این مقاله از لیامگ برای شما بیان کردیم برایتان مفید باشد و برای داشتن یک پوست سالم و یکدست به آن‌ها عمل کنید.

باعث خرسندی و خوشحالی ماست که نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید