صفحه اصلی > مد و زندگی : آموزش مرحله به مرحله میکاپ لایت

آموزش مرحله به مرحله میکاپ لایت

میکاپ لایت

احتمالاً شما هم شنیده‌اید که می‌گویند، هرچه کمتر بهتر و وقتی داریم درباره میکاپ دخترانه صحبت می‌کنیم، هیچ جمله‌ای تا به این حد درست نیست. مراسم‌هایی وجود دارد که میکاپ غلیظ بسیار خوشایند است و اتفاقاً لازم است چنین میکاپی داشته باشید اما دانشگاه یا محل کار جزء این مراسم‌ها یا جاها نیست و نکته مهم این که صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید، زمان دوست شما نیست! تصور کنید برای سومین بار آلارم تلفن همراهتان را خاموش می‌کنید، آن‌وقت زمان زیادی ندارید و باید به سرعت حاضر شوید. خوب به نظر رسیدن شما نباید کل صبحتان را بگیرد. به همین خاطر این مطلب را برایتان آماده کرده‌ایم و می‌خواهیم نحوه میکاپ لایت را مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم. همراهمان باشید.

زیرساز میکاپ لایت

پیش از این که سراغ میکاپ لایت برویم، باید مراحلی را به عنوان مراحل پیش آمادگی برای پوست خود انجام دهید. قدم اول در چنین حالتی، استفاده از مرطوب‌کننده است. برای این که میکاپ لایت بسیار خوبی داشته باشید باید با مراقبت‌های پوستی خود شروع کنید. اول از همه سراغ مرطوب‌کننده دارای SPF بروید که پوست شما را آبرسانی می‌کند و در عین حال از پوست شما در برابر خورشید و اشعه‌های مضر آن محافظت می‌کند. بهتر است از محصولات آرایشی باکیفیتی استفاده کنید که به خوبی زیر میکاپ شما قرار می‌گیرند و باعث می‌شود آرایش شما نیز به خوبی دیده شود.

مرحله اول؛ نحوه میکاپ لایت صورت

بعدازاین که پوست صورت خود را آماده کردید، وقت استفاده از کرم‌پودر یا بی بی کرم است. از ناحیه مرکز صورت شروع کنید. به سمت بیرون با حرکاتی دورانی کرم‌پودر را پخش کنید. ممکن است بخواهید از کانسیلر استفاده کنید، اگر لازم بود حتماً این کار را بکنید. اگر کرم‌پودر، پوشش لازم را به شما می‌دهد دیگر از کانسیلر استفاده نکنید.

میکاپ لایت پوست
میکاپ لایت پوست


برای محکم‌کاری میکاپ لایت دخترانه خود، از پودری به عنوان مات‌کننده پوست استفاده کنید تا درخشندگی را از پوست خود بگیرید. یک روتین آرایشی هرگز بدون استفاده از پودر کامل نمی‌شود.
از برس پودر برای پخش کردن استفاده کنید و آن را روی کل صورت خود به حرکت درآورید به‌خصوص ناحیه T مانند صورت و زیر چشم.


یکی از زیباترین انواع آرایش لایت، آرایش فرانسوی است. شما می‌توانید تنها با کلیک روی مقاله زیر، با آن آشنا شوید.

ترفندهای آرایش فرانسوی

ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب

راز زیبایی خانم‌های فرانسوی چیست؟ آرایش فرانسوی یک آرایش ساده در عین حال جذاب است اما چطور می‌توان به این ظاهر رسید؟


مرحله دوم؛ نحوه میکاپ لایت گونه

رژ گونه را بردارید و با برس مخصوصش آن را روی سیب گونه خود بزنید. بهتر است آن را روی استخوان گونه خود به صورتی که به سمت بالا ضربه می‌زنید، آن را پخش کنید.

به خاطر داشته باشید وقتی با رنگ‌ها سر و کار دارید اول از همه یک لایه رنگ استفاده کنید بعد آن را برای شدت بیشتر لایه‌بندی کنید. همچنین می‌توانید از یک برنزه کننده برای ظاهری آفتاب دیده استفاده کنید.

برای این که گونه‌هایتان درخشان شوند، سراغ های‌لایتر کرم‌پودری طلایی یا نقره‌ای بروید و از آن استفاده کنید. بهتر است از آن روی استخوان گونه، پل بینی و مرکز پیشانی استفاده کنید. برای پخش‌کردنش هم می‌توانید از انگشتان خود استفاده کنید هم از برس آرایشی.

میکاپ لایت گونه
میکاپ لایت گونه

مرحله سوم؛ نحوه میکاپ لایت چشم

خب، بیایید برویم سراغ چشم. از یک پرایمر چشم یا کانسیلر به عنوان زیرساز استفاده کنید. این کار باعث می‌شود آرایش ساده دخترانه شما ماندگاری بیشتری پیدا کند.

برای میکاپ لایت چشم، رنگی به انتخاب خودتان بردارید. از آنجایی که این مطلب درباره میکاپ لایت است، بهتر است سراغ رنگ‌های خنثی بروید و ظاهری تازه و باطراوت به خودتان بدهید. می‌توانید پرایمر را با استفاده از یک برس روی پلک خود پخش کنید. سپس آن را با حرکتی دورانی به خوبی به تمام پلک برسانید. یک رنگ کافی است اگر به دنبال انجام میکاپ لایت هستید.

بعد، نوبت به خط چشم می‌رسد. می‌توانید از مداد، ژل یا خط چشم مایع استفاده کنید. هرچه که خودتان ترجیح می‌دهید.

با استفاده از خط چشم از گوشه بیرونی چشم شروع کنید و به‌تدریج خطی نازک بکشید تا به گوشه داخلی برسید. این کار را با نوک مداد یا هر وسیله‌ای که دارید با آن خط چشم می‌کشید، انجام دهید.

میکاپ لایت چشم
میکاپ لایت چشم

مطمئن شوید از این که خط چشم را درست روی خط روییدن مژه بکشید.

ابروها بخش مهمی از میکاپ چشم به حساب می‌آیند. ابروی خود را با استفاده از مداد ابرو و رنگی که نزدیک به رنگ ابرویتان است، پر حجم کنید.

برای تکمیل میکاپ چشم، مژه‌هایتان را فر کنید و سپس از ریمل استفاده کنید. از ریشه مژه شروع کنید و سپس به سمت نوک آن بیایید.

سعی کنید مقدار زیادی ریمل را در ریشه مژه استفاده کنید و همین که به سمت نوک می‌آیید میزانش را کم و کمتر کنید. برای این که حجم مژه‌هایتان به مراتب بیشتر شود، می‌توانید از ریمل حجم دهنده استفاده کنید.


برای داشتن بی بی کرمی سبک با بافتی مخملی و جذاب، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

کرم پودر BB تراست

مرحله چهارم؛ نحوه میکاپ لایت لب

لب خود را با یک نرم‌کننده لب پیش از این که سراغ رژ لب بروید، آماده کنید.

از رنگ صورتی خنثی یا قهوه‌ای استفاده کنید تا میکاپ لایت خود را به‌طور کامل انجام دهید. می‌توانید از رنگ صورتی خنثی که کمی برق می‌زند هم استفاده کنید.

و این چهره پایانی شماست. چهره‌ای باطراوت، طبیعی و ظریف.

هرگز نگذارید کمبود وقت شما را از داشتن ظاهری زیبا دور کنید. میکاپ لایت بهترین انتخاب برای چنین اوقاتی است. همه چیز را ساده بگیرید و اعتماد به نفس داشته باشید.

میکاپ لایت لب
میکاپ لایت لب

میکاپ لایت، مناسب برای کسانی که وقت ندارند!

گاهی اوقات داشتن میکاپ مسئله‌ای است که بیشتر از این که عینی باشد، ذهنی است. اگر فکر می‌کنید همیشه به آرایش غلیظ نیاز دارید، پس شما جزء آن دسته از افرادی هستید که نیاز دارید روی افکار خود کار کنید. به طور خاص بهتر است روی اعتماد به نفس خود کار کنید. شما هیچ ایرادی ندارید. برای این که راحت باشید و به خودتان سخت نگیرید سراغ میکاپ لایت بروید. کسی از شما انتظار ندارد مدت‌زمان زیادی از وقتتان را صرف آرایش کردن بکنید. وقت، مسئله‌ای به مراتب مهم‌تری است که دارید و باید به خوبی آن را صرف کنید.

حالا که با هم به توافق رسیده‌ایم برای کارهای روزمره میکاپ لایت بکنیم، این مطلب می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. ما سعی کردیم در این مطلب از لیامگ شما را با میکاپ لایت آشنا کنیم. میکاپی مناسب برای استفاده روزمره شما. شما در عین سادگی، زیبا هستید!

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید