همه‌چیز درباره هیالورونیک اسید

یک راهنمای جامع آموزشی از لیامگ

نازنین افشار

اگر دلتان می‌خواهد از هیالورونیک اسید بدانید، در بهترین موقعیت ممکن، قرار گرفته‌اید.

ما از ابتدای زمان فعالیت لیامگ، مقالات متعددی را در ارتباط با هیالورونیک اسید منتشر کرده‌ایم تا به خوانندگان و مخاطبان‌مان کمک کنیم، سطح دانش، اطلاعات و آگاهی‌شان را نسبت به این موضوع بالا ببرند. 

اما مسئله اینجاست که این دسته مقالات، به صورت نامنظم و در مقاطع زمانی مختلفی، منتشر شده بودند. 

برای همین، این صفحه راهنما را ایجاد کردیم؛ ما می‌خواهیم مسیر آشنایی شما با هیالورونیک اسید، کامل‌ و بی‌نقص باشد. 

چرا باید از هیالورونیک اسید استفاده کرد؟

هیالورونیک اسید استفاده‌های زیادی دارد. بسیاری از افراد آن را به صورت مکمل مصرف می‌کنند اما می‌توان آن را به صورت سرم‌های موضعی، قطره چشم و سرنگ تزریق نیز استفاده کرد. فوایدی همچون تقویت سلامت پوست، افزایش سرعت ترمیم زخم، کمک به بهبود سلامت مفاصل، بهبود رفلاکس معده، جلوگیری از ناراحتی و خشکی چشم، حفظ استحکام استخوان و جلوگیری از درد مثانه.

راهنمای جامع آموزشی هیالورونیک اسید

این شش مقاله، همه آن چیزی است که در حوزه موضوعی هیالورونیک اسید به آن نیاز خواهید داشت. هرآنچه که بخواهید بدانید، در این مقالات برای شما آورده شده‌اند تا از رجوع به هر منبع دیگری، بی‌نیاز باشید.

مزایای هیالورونیک اسید منجر به ساخت محصولات مختلفی غنی از این ماده شده است. از میان آن‌ها، محبوب‌ترین‌شان به شکل سرم هیالورونیک اسید، لوسیون و کرم در بازار وجود دارد. آن‌ها محصولاتی مراقبتی بوده که خاصیت درمانی و آرایشی دارند. با این حال، پیش از خرید بایستی با صفرتاصد این ماده شگفت‌انگیز و عملکردش آشنا شوید و سپس دست به اقدام برای خرید بزنید. 

پیش از اینکه بخواهید از محصولات هیالورونیک اسید استفاده کنید، لازم است بدانید که بکارگیری این محصول، در کدام‌یک از مراحل یک روتین پوستی ایده‌آل قرار می‌گیرد و با آن آشنایی پیدا کنید. 

هیالورونیک اسید یا هیالورونان، ماده‌ای شفاف و چسبنده است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید می‌شود. بیشترین مقدار آن در پوست، بافت‌های متصل و چشم‌ها یافت می‌شود. کاربرد اصلی آن حفظ آب است تا بافت‌های بدن بتوانند روان و مرطوب بمانند.

هیالورونیک اسید استفاده‌های زیادی دارد که در این مقاله با انواع‌شان آشنا خواهید شد. 

تنها افرادی که پوست خشکی دارند، خشکی پوست را تجربه نمی‌کنند. شاید این جمله برای شما هم عجیب به‌نظر بی‌آید و پیش خودتان بگویید مگر می‌شود که مثلاً پوست چرب هم خشک باشد؟! باید به شما بگوییم افرادی که پوست معمولی و حتی چرب دارند هم دچار کم‌آبی پوست می‌شوند. هر نوع پوستی زمانی که خشک و کم‎آب است، کدر و پیر به‌نظر می‌رسد. برای درمان این مشکل شما دو راه دارید؛ یا از محصولات آبرسان مثل کرم آبرسان یا سرم آبرسان استفاده کنید، یا به آبرسانی پوست در خانه رو بیاورید.

یکی از مسائل مهمی که می‌تواند منجر به مشکلات پوستی زیادی شود، مسئله نرسیدن آب به پوست است. در چنین شرایطی محصولات آبرسان از هر چیزی مهم‌تر می‌شوند. اینجا می‌خواهیم به شما سرم آبرسان هیالورونیک اسید تراست، یکی از بهترین برندهای موجود در ایران را معرفی کنیم.

در این مقاله، بررسی تخصصی ویژگی‌های «سرم هیالورونیک اسید تراست» را در مقایسه با سه برند خارجی «ایمیجز (Images) از چین»، «باله‌آ (Balea) از آلمان» و «روجی (Rougj) از ایتالیا» می‌خوانید. 

اگر به جز هیالورونیک اسید، به دنبال مقالات دیگری در حوزه زیبایی و سلامت هستید، کافی است هرآنچه که به دنبالش هستید را با جستجو در کادر زیر، در لیامگ پیدا کنید.