صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : نحوه استفاده از پن چگونه است؟

نحوه استفاده از پن چگونه است؟

استفاده از پن

امروزه نسبت به گذشته درخصوص استفاده از محصولات مراقبتی از پوست، اطلاعات بیشتری دراختیار داریم و می‌دانیم که استفاده از پن‌ صورت و بدن چه مزایا و برتری‌هایی در مقابل صابون‌ها دارد؛ چربی‌ و رطوبت پوست شما را از بین نمی‌برند و موجب بروز خشکی و حساسیت نمی‌شوند. به‌خوبی می‌دانیم که احتمال دارد بیشتر شما با نحوه استفاده از پن صورت یا بدن به شکل درست آشنایی نداشته باشید، چه برسد به اینکه بدانید برای نگهداری اصولی از آن باید چه اقداماتی انجام داد تا بتوانید بیشترین بهره‌ را از این محصول جادویی ببرید. در این مقاله با شما درباره این موضوعات صحبت کرده و نکاتی طلایی و کلیدی‌ را برای شما بازگو می‌کنیم:

نحوه استفاده از پن صورت یا بدن

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از دست‌تان به طور مستقیم برای شستشوی صورت‌تان استفاده می‌کنید، باید گفت که کاملاً در اشتباهید! پوست بدن شما مانند پارچه‌ها یا لیف‌های مخصوص شستشو موقع استفاده از پن صورت و بدن، کف تولید نمی‌کند. و موقع استفاده از دست، مقدار بیشتری از پن مصرف می‌گردد. اگر می‌خواهید با شیوه درست استفاده از پن آشنا شوید، به نکات زیر توجه کنید:

۱. از آب نیمه‌گرم استفاده کنید.

اگر آبی که از آن استفاده می‌کنید، خیلی داغ باشد، پن میزان کف کمتری تولید می‌کند و زودتر هم مصرف می‌شود؛ آب داغ هم پوست شما را خشک می‌کند، بنابراین باید حتماً از آب نیمه‌گرم یا ولرم برای شستشو استفاده کنید.

۲. دست‌های‌تان را بهتر بشویید.

واقعاً خیلی برای شستشوی دست با پن وقت گذاشته نمی‌شود. وقت بگذارید و از لیف آغشته به کف برای شستشوی کف دست، تک‌تک انگشت‌ها و مچ‌‌تان به مدت ۲۰ ثانیه استفاده کنید.

۳. از بالا به پایین پوست‌تان را بشویید.

معمولاً همه ما موقع شستشوی پوست بدن‌مان، چندجایی را از قلم میندازیم؛ بهمین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه یادتان نرود، بهتر است از بالا به پایین این کار را انجام دهید تا جاهایی مانند گوش، ناف، پشت و از همه مهم‌تر پاها را فراموش نکنید.

استفاده از پن صورت
پن صورت

۴. طرز استفاده از پن صورت با شستشوی صورت با کف زیاد.

لیف یا پارچه مخصوص شستشوی صورت را چندباری با پن و کمی آب آغشته کنید تا به میزان زیادی کف تولید شود. سپس می‌توانید با آن صورت‌تان را پاک و تمیز کنید. با این کار حجم کمتری از پن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۵. عجله عجله پوست صورت و بدن‌تان را نشویید.

برای شستشوی صورت و بدن‌تان به کمک پن وقت بگذارید و ذره ذره پوست‌تان را بشویید. مگراین‌که عجله داشته باشید و بخواهید سریع کارتان را راه بیندازید.

شیوه نگهداری بعدِ استفاده از پن صورت یا بدن

نگهداری از پن به اندازه نحوه استفاده از آن اهمیت دارد، بنابراین برای این کار بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

۱. بعدِ استفاده آن را خشک کنید.  

به این نکته توجه داشته باشید، اگر بعدِ استفاده از پن آن‌ها را خشک نکنید و خیس بماند، روی آن آلودگی جمع می‌شود. اگر بعد از هر بار استفاده از پن صورت یا بدن، آن را بشویید، در زمان مصرف تازگی خواهد داشت. برای همین نباید از پن خود در جای مرطوب مانند لبه سنگی حمام یا سرویس بهداشتی نگهداری کنید؛ چون در معرض دریافت رطوبت زیاد قرار می‌گیرد. بهتر است آن را روی یک اسفنج آنتی‌باکتریال در جعبه بسته‌بندی خود پن قرار دهید.

۲. تا ۶ الی ۸ هفته از آن خوب نگهداری کنید.

شما معمولاً بین ۶ الی ۸ هفته پیش از اینکه یک پن مواد موثره‌اش بعدِ اولین استفاده کارایی خود را از دست دهد، برای مصرف آن وقت دارید؛ البته اگر حواستان باشد که بعد از هربار استفاده آن را خشک کنید. 


برای آشنا شدن بیشتر با پن‌ها، مقاله زیر می‌تواند بسیار کارآمد باشد. آن را از دست ندهید.

پن

انواع پن | روشن‌کننده، ضدجوش، آبرسان و لایه بردار

پن به خاطر ساختار غیرصابونی‌ خود به درمان قرمزی، التهاب، جوش و آکنه، تیرگی و انواع لک پوستی کمک کرده و موجب آبرسانی عمیق و کنترل ترشح غدد چربی پوست می‌شود.


۳. پن خود را تکه تکه کنید.

اگر پن خود را به دو نیم یا چهار قسمت تقسیم کنید، تکه‌های کوچک‌تر خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید، برایتان می‌مانند و سطح ماندگاری‌شان حفظ می‌شود. با این کار در هزینه‌های خود هم در خرید پن که معمولاً گران‌قیمت‌تر از صابون‌ها می‌باشند، صرفه‌جویی خواهید کرد.

۴. از جاصابونی استفاده کنید.

یک جاصابونی می‌تواند از پن شما به خوبی نگهداری و مراقبت نماید. وقتی پس از چندبار استفاده پن شما کوچک‌تر می‌شود و یا ممکن است وقتی بخواهید آن را گوشه‌ای بگذارید، امکان دارد از دست‌تان سُر بخورد، بهترین راهکار پیش‌روی‌تان استفاده از یک جاصابونی است.

۵. از تکه‌های کوچک پن دست نکشید.

بعدِ استفاده مکرر از یک پن، کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود، تاحدی که دیگر نمی‌توان با آن پوست‌تان را بشویید و از زیردست‌تان در می‌رود. برای اینکه تا آخرین قطره از پن خود را استفاده کنید، می‌توانید آن‌ها را داخل یک لیف بیندازید و با آبرسانی به آن، کلی کف ایجاد کنید و پوست‌تان را با آن بشویید.

استفاده از پن
استفاده از پن

سخن آخر!

شاید استفاده از انواع پن کار خیلی سخت و دشواری به نظر نرسد، اما رعایت یک سری اصول مراقبتی در حین مصرف آن به شما کمک می‌کند تا هم پوست‌تان آسیب نبیند، هم بتوانید از پنی که خریداری کردید، مدت زمانی بیشتر نگهداری کنید.

همچنین می‌توانید برای آشنایی با پن‌های تراست به وب‌سایت لیاتیم مراجعه نمایید.

اگر در ارتباط با استفاده روزانه از انواع پن سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاه کاربران (4 دیدگاه)

  1. سلام و خداقوت، طبق کلاس های آموزشی، اینکه رو بیان کردن که استفاده مستقیم از پن نباید شود، منظورم اینکه پن روی کف دست کف کنه و بعد به صورت یا نواحی دیگه زده شه، این روش با گفته های متن بالاتناقض داره، 🙏🌷

    1. سلام. به شما پیشنهاد می‌کنیم، استفاده از لیف‌ها یا پارچه‌های شستشو را اولویت خودتان برای بکارگیری پن قرار دهید؛ و اگر آن‌ها را نداشتید، از دست‌تان کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید