صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : استفاده از هیالورونیک اسید؛ خداحافظی با پیری

استفاده از هیالورونیک اسید؛ خداحافظی با پیری

استفاده از هیالورونیک اسید

یکی از مواد مؤثره‌ای که در حوزه مراقبت از پوست در این سال‌ها روز به روز محبوب‌تر می‌شود، هیالورونیک اسید است. این ماده مؤثره به‌تنهایی توانسته نظر خیلی از آدم‌های معروف از جمله کلویی کارداشیان و اسکارلت جوهانسون را به خود جلب کند. اما دلیل این محبوبیت چیست؟ خب، دلیلش واضح است. مزایای هیالورونیک اسید برای پوست بسیار خارق‌العاده است. این ماده را به عنوان شاداب کننده دائمی می‌شناسند که باعث جوان شدن پوست و همچنین محکم شدن بافت آن می‌شود.در ادامه این مطلب به طور ویژه‌ای قرار است به خواص سرم هیالورونیک اسید برای پوست و مزایای استفاده از این محصول بپردازیم. اما اول از همه بیایید ببینیم نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید به چه صورتی است.

پیش از این که پیش برویم این را هم بگوییم که محصولات حاوی این ماده مؤثره به اشکال مختلفی عرضه می‌شوند. شما هم می‌توانید ژل هیالورونیک اسید را تهیه کنید هم می‌توانید سراغ سرم های حاوی هیالورونیک اسید بروید. این دیگر بسته به نیاز پوستی شما متفاوت خواهد بود.

نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید چگونه است؟

نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید به این ترتیب است:

 1. مرحله اول: صورت خود را با ژل شستشویی که دارید، بشویید.
 2. مرحله دوم: حالا نوبت استفاده از تونر است. اگر نمی‌خواهید از تونر استفاده کنید می‌توانید کمی آب اسپری کنید.
 3. مرحله سوم: به آرامی سراغ استفاده از هیالورونیک اسید بروید و آن را روی صورتتان بمالید.
 4. مرحله چهارم: سپس از مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت را حفظ کند و در عین حال امکانی برای هیالورونیک اسید فراهم کند تا جذب شود.
 5. مرحله پنجم: از کرم دور چشمی که دارید استفاده کنید.
 6. مرحله ششم: کمی کرم ضد آفتاب بزنید و بگذارید خشک شود.
 7. مرحله هفتم: اکنون آماده آرایش کردن هستید.

نکته‌ای که باید در این پروسه به خاطر داشته باشید این است که باید از سرم هیالورونیک اسید بر اساس نحوه استفاده آن که پشت جلد محصول قید می‌شود، روی پوست خشک یا مرطوب استفاده کرد. به خاطر وجود مواد موثره و فرمولاسیون متفاوتی که سرم‌ها با هم دارند، نحوه استفاده از آن‌ها متفاوت خواهد بود.

بهترین زمان استفاده از سرم هیالورونیک اسید؟

هم می‌توانید از آن، صبح‌ها استفاده کنید (که پوستتان را در طول روز مرطوب نگه دارید) هم می‌توانید از آن عصرها استفاده کنید (جای رطوبتی که در طول روز از دست داده‌اید را پر کنید).

استفاده از هیالورونیک اسید در زمان مناسب
استفاده از هیالورونیک اسید در زمان مناسب

مصرف سرم هیالورونیک اسید مناسب چه افرادی است؟

استفاده درست سرم هیالورونیک اسید برای همه نوع پوستی خوب است و همان‌طور که گفتیم بسته به دستورالعمل محصول آن را روی پوست خشک یا مرطوب استفاده کنید.

آیا می‌توان سرم هیالورونیک اسید را با دیگر سرم ها استفاده کرد؟

هیالورونیک اسید با دیگر انواع مواد مؤثره به خوبی کنار می‌آید و می‌توانید آن را با سرم ها، کرم و لایه‌بردارهای مختلف استفاده کنید.

نکته‌ای که مهم است این که هرگز از سرم های آبرسان تراست در کنار اسیدهایی که سطح PH کمتری دارند مثل گلیکولیک اسید استفاده نکنید؛ این کار می‌تواند باعث اثرگذاری برعکس هیالورونیک اسید بشود.

همیشه به این قانون طلایی اعتماد کنید: مراقبت از پوست هر چه باشد، باید در استفاده از آن استمرار وجود داشته باشد.

نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید و سرم ویتامین سی

یکی از شایع‌ترین سؤالاتی که تاکنون از ما پرسیده شده است این است که آیا می‌شود از سرم ویتامین سی و هیالورونیک اسید به طور هم‌زمان استفاده کرد یا نه. پاسخ این پرسش، مثبت است. شما می‌توانید از آن دو استفاده کنید.

درواقع استفاده هم‌زمان از هردویشان روتین بسیار خوبی برای مقابله با پیری است به جای این که صرفاً به یکی از آن‌ها بچسبید.

سرم های ویتامین سی گاهی می‌توانند تأثیر خشک‌کننده داشته باشند درحالی‌که هیالورونیک اسید کمک به بازیابی رطوبت پوست می‌کند. همچنین می‌توانید محصولاتی را پیدا کنید که هردویشان را باهم داشته باشند.


در مقاله زیر با بهترین سرم آبرسان ایرانی، محصولی از تراست آشنا شوید:

سرم آبرسان هیالورونیک اسید تراست

با سرم آبرسان هیالورونیک اسید تراست، پوست خود را آبرسانی کنید!

سرم آبرسان پوست هیالورونیک اسید تراست، پوست شما را آبرسانی کرده و با خاصیت شاداب و جوان‌کنندگی پوست، طراوت زیادی به آن می‌بخشید.


hما آیا خوب است که از هردویشان در یک محصول استفاده کنیم؟ خیر! چرا که اگر دارید روی مراقبت از پوست خود حساب می‌کنید، باید مطمئن شوید محصولاتی که می‌خرید بیشترین مزیت را برایتان دارند و صرفاً قرار نیست پولتان را دور بریزید.

زمانی‌که از ترکیبات ویتامین سی و هیالورونیک اسید در یک محصول استفاده شود، اثرگذاری یکی از آن‌ها کمتر می‌شود؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم از این دو سرم، در قالب محصولاتی جداگانه استفاده کنید.

هنگام استفاده، حتماً مطمئن شوید که اول از همه چند قطره از سرم ویتامین سی استفاده می‌کنید و سپس سراغ استفاده از هیالورونیک اسید بروید. بگذارید بینشان ۱ تا ۲ دقیقه فاصله بیفتد.

سپس از مرطوب کننده، کرم چشم و ضد آفتاب استفاده کنید.

نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید و رتینول

بیشتر متخصصان پوست به شما میگویند ویتامین سی، هیالورونیک اسید و رتینول سه ماده مؤثره‌ای هستند که برای تازگی پوست و پیشگیری از پیری بسیار ضروری می‌باشند و باعث می‌شوند پوستی درخشان و جوان داشته باشید. پس اگر دارید به این فکر می‌کنید که آیا می‌شود از هیالورونیک اسید و رتینول باهم استفاده کرد، باید بگوییم که بله، قطعاً می‌شود!

درحالی‌که روتین صبح شما باید تماماً منحصر به ویتامین سی و هیالورونیک اسید باشد، روتین شبانه شما برای استفاده از هیالورونیک اسید و رتینول است.

درست به همان روشی که از ویتامین سی استفاده کردید، به جایش عصر، از رتینول استفاده می‌کنید. در صورت امکان، پیش از استفاده از هیالورونیک اسید، ۱۰ دقیقه صبر کنید.

به خاطر داشته باشید که رتینول می‌تواند خاصیت خشک‌کنندگی بسیار زیادی داشته باشد، پس استفاده از هیالورونیک اسید بعد از آن مکمل دقیقی خواهد بود. بعد از ۱۰ دقیقه که رتینول به خوبی جذب شد، کمی آب روی صورتتان اسپری کنید و بعد از هیالورونیک اسید استفاده کنید.

استفاده از هیالورونیک اسید و رتینول
استفاده از هیالورونیک اسید و رتینول

مزایای استفاده از سرم هیالورونیک اسید

 1. آب‌رسانی: این همان ویژگی بسیار دقیق هیالورونیک اسید در حفظ آب است که باعث می‌شود برای آب‌رسانی پوست محصول بسیار مفیدی باشد و وقتی به صورت کرم و سرم از آن استفاده شود، می‌تواند سطح پوست شما را مرطوب نگه دارد. از این جهت قدرتمند است که قادر است ۱۰۰۰ برابر وزن خودش، رطوبت و آب را روی پوست شما حفظ کند، بدون این که لازم باشد از محصول دیگری استفاده کنید.
 2. از بین برنده چین و چروک: یکی از نتایج حفظ آب برای پوست ای است که چین و چروک محو می‌شوند. حتی گفته می‌شود که هیالورونیک اسید به عنوان درمان پیری نیز در بین افراد مشهور است.
 3. افزایش خاصیت ارتجاعی، مقاومت و قدرت پوست: جدای از بهبود قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست، مقاومت آن را نیز بالا می‌برد. پوست از درون بدن ما در برابر فاکتورهای خارجی مثل آلودگی و اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند. سطح بیرونی پوست ما آن‌قدر قوی نیست که بتواند به‌تنهایی با این مشکلات روبرو شود. استفاده از هیالورونیک اسید مانعی طبیعی بر روی پوست ایجاد می‌کند و رطوبت را در آن گیر می‌اندازد و درنتیجه مقاومت پوست را بالا می‌برد.
 4. بافتی نرم‌تر: هیالورونیک اسید به نرم شدن پوست کمک می‌کند.

باورهای غلط در مورد هیالورونیک اسید

نکته: برخی ویژگی‌های مشخص وجود دارد که طبق شواهد و مدارک هیالورونیک نمی‌تواند انجامشان دهد اما برخی برندها معتقد به آن هستند:

 • درمان آکنه: هیچ سند و مدرک علمی برایش وجود ندارد.
 • درمان زخم و پر کردن فرورفتگی‌های پوست: این می‌تواند زمانی درست باشد که از آن در تزریق فیلر استفاده شود اما باز هم هیچ مدرک علمی وجود ندارد که هیالورونیک موضعی این ویژگی‌ها را داشته باشد.
 • محافظت در برابر خورشید: تنها یک مدرک علمی وجود دارد که نشان می‌دهد این ماده مؤثره خاصیت محافظت در برابر خورشید را دارد.
 • جلوگیری از پیری: باعث بهبود چین و چروک می‌شود اما درست مثل هر محصول مراقبت از پوست دیگری، هیچ‌چیز نمی‌تواند جلوی پروسه پیری را بگیرد.
فواید هیالورونیک اسید برای پوست
فواید هیالورونیک اسید برای پوست

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید، اگر بخواهیم ساده بگوییم، نوعی شکر است که بدن ما تولید می‌کند. ۵۰% هیالورونیک را می‌توانیم روی پوست خود پیدا کنیم و باقی آن را هم می‌توان در بافت هایی مثل مفاصل، چشم‌ها و غضروف‌ها پیدا کرد. کیفیت دوست‌داشتنی آن این است که خاصیت حفظ رطوبت بسیار بالایی دارد.

هیالورونیک اسید به جذب رطوبت به این بافت ها کمک می‌کند و باعث می‌شود تا پوست حسابی آب‌رسانی شود و شاداب به نظر برسد. این ماده مؤثره به الیاف کلاژن و الاستین متصل می‌شود و به پوست ساختار می‌دهد و علاوه بر این به ترمیم التهاب و جای زخم نیز کمک می‌کند.


تا آشنایی با بهترین سرم آبرسان ایرانی تنها یک کلیک فاصله دارید.


هیالورونیک داخل بدن ما به طور طبیعی تجدید می‌شود اما افسوس که از افزایش سن جلوگیری نمی‌کند. درست مثل هر چیز خوب دیگری که باعث می‌شود در جوانی خوب به نظر برسیم، هرچه سنمان افزایش پیدا کند، روند تجدید و احیای آن در بدنمان کاهش می‌یابد. خوشبختانه، می‌توانیم با داشتن رژیم مراقبت از پوست کمی اوضاعمان را بهتر کنیم.

هرچند این اتفاق یک شبه ای نیست. در ابتدا مشخص شد که مولکول‌های هیالورونیک اسید بزرگ‌تر از آنی هستند که به صورت موضعی جذب پوست شوند. درواقع، در ابتدا به شکل یک فیلر پوستی به دنیای زیبایی معرفی شد و سپس به سرعت جایگزین کلاژن شد.

ماندگاری هیالورونیک اسید بیشتر است و به نظر می‌رسد واکنش پوستی کمتری هم بدنمان به آن نشان بدهد. بدن به تدریج آن را طی ۳ تا ۱۲ ماه جذب می‌کند و می‌توان آن را با استفاده از آنزیم هیالورونیداز حل کرد.

تاثیر هیالورونیک اسید در جوانسازی پوست
تاثیر هیالورونیک اسید در جوانسازی پوست

عوارض جانبی استفاده از هیالورونیک اسید

گفته می‌شود که اگر به درستی از هیالورونیک اسید استفاده کنید، هیچ ایراد و عوارضی ندارد. همان‌طور که قبلاً گفتیم، همیشه اول به صورت تستی از آن استفاده کنید و ببینید نسبت به آن واکنشی پوستی نشان می‌دهید یا نه.

عوارض جانبی آن می‌تواند شامل تورم، کبودی، قرمزی یا خارش باشد که اغلب زمان تزریق اتفاق می‌افتد.

پیری در برابر تلاش‌های شما، چاره‌ای ندارد جز تسلیم شدن!

در این مطلب از لیامگ به ارائه روش‌های درستی برای استفاده و مصرف این محصول پرداختیم. هم از این گفتیم هم شروع کردیم درباره مزایا و تعریف دقیق آن نیز مطالبی را برایتان نوشتیم که می‌تواند چشم و گوشتان را نسبت به محصولی که از آن استفاده می‌کنید باز کند. حالا دیگر تصمیم با شماست. اگر به دنبال قیمت هیالورونیک اسید هستید یا می‌خواهید از انواع محصولات آرایشی و بهداشتی باکیفیت بهره ببرید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما بازدید کنید.

اگر هم تجربه مصرف این محصول آبرسان را داشته‌اید، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید