صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : همه‌چیز درباره استفاده از کرم دست و بدن

همه‌چیز درباره استفاده از کرم دست و بدن

استفاده از کرم دست و بدن

بگذارید حقیقتی را با شما در میان بگذاریم: پوست دست و سپس بدن‌تان سریع‌تر از پوست صورت‌ شما پیر می‌شود! تلخ است، قبول؛ ببینید روزانه چقدر از دست‌های‌تان استفاده می‌کنید: برای تایپ کردن و نوشتن، غذا خوردن، ظرف شستن و… تغییرات آب‌وهوا نیز مزید بر علت می‌شود؛ چه سرمای زمستان باشد، چه گرمای تابستان، پوست شما در معرض خشکی و کم‌آب شدن قرار دارد. از این‌ها نیز بگذریم، اشعه‌های مضر خورشید با یک تیر دو نشان می‌زنند و پوست دست و صورت‌ شما را همزمان هدف می‌گیرند.

یک کرم دست و بدن ایده‌آل می‌تواند پوست شما را با آبرسانی قوی مرطوب ساخته، رطوبتش را حفظ کند و نرمی و لطافت برایش به همراه آورد. حال اگر تصمیم‌ نهایی خود را گرفته‌اید تا برای آبرسانی و مرطوب‌سازی پوست دست و بدن‌تان، تکانی به خود بدهید، صفحه درستی را باز کرده‌اید؛ در این مقاله قصد داریم تا شما را با شیوه استفاده از کرم دست و بدن آشنا کنیم:

چه زمان باید از کرم دست و بدن استفاده کرد؟

اینکه چه وقت باید از یک کرم دست و بدن استفاده کنید، به پوست دست یا بدن‌تان بستگی دارد.

۱. مراقبت از پوست دست

این را هرگز از یاد نبرید هربار که دست‌های خود را می‌شویید، پس از آن بایستی از یک کرم آبرسان یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید؛ چون دست‌های‌تان بعدِ شستشو خشک و بی‌آب می‌شوند.

بنابراین پیش از خروج از منزل، دست‌تان را با کرم ماساژ دهید و بعدِ آن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم مصرف کرم‌های دستی که در تولیدشان از عصاره‌های انار، پروتئین شیر، عسل، میوه‌های استوایی، آووکادو و Q10 استفاده شده را در برنامه‌تان قرار دهید. چون کرم‌هایی با این فرمولاسیون مواد مغذی موردنیاز پوست‌تان را نیز تامین می‌کنند.

در ضمن پیش از خواب، استفاده از کرم دست را فراموش نکنید، چون پوست‌تان شب‌هنگام خودش را ترمیم می‌کند و اینجاست که می‌توان جلوی نشانه‌های پیری را گرفت.

۲. مراقبت از پوست بدن

شما می‌توانید در هر یک از موقعیت‌های زیر از کرم دست و بدن برای پوست بدن‌تان استفاده کنید:

الف) استفاده کرم دست و بدن بعد از حمام

چون وقتی بدن‌تان رطوبت دارد، کرم‌های آبرسان بهتر عمل می‌کنند. بعدِ استحمام آب پوست‌تان به سرعت تبخیر می‌شود و پوست‌تان را خشک می‌کند. خشکی پوست، خارش به همراه دارد و واقعاً غیرقابل‌تحمل است.

ب) استفاده کرم دست و بدن پیش از نرمش و ورزش

پیش از اینکه بخواهید به پیاده‌روی بروید یا خودتان را برای رفتن به باشگاه آماده کنید، می‌توانید با کرم بدن پوست‌تان را به طور کامل ماساژ دهید؛ با این کار پس از اینکه فعالیت ورزشی‌تان به اتمام رسید، دیگر خطر خشکی پوست شما را تهدید نمی‌کند. 

استفاده از کرم دست و بدن روی دست
استفاده از کرم دست و بدن روی دست

پ) استفاده از کرم دست و بدن پیش از خواب

وقتی خودتان را به آغوش خواب می‌سپارید، رطوبت از پوست‌تان رخت می‌بندد؛ بنابراین بهتر است در برنامه پیش از خواب‌تان استفاده از کرم بدن را مدنظر قرار دهید. جدای از این، وقتی با پوستی نرم و لطیف به رخت‌خواب بروید، حس و حال بهتری پیدا می‌کنید؛ حتی شاید خواب و رویاهای زیباتری به سراغتان بیاید.

پس از شستشوی دست و بعدِ استحمام، زمانی‌که هنوز رطوبت روی پوست باقی است باید از کرم استفاده کرد تا رطوبت موردنیاز پوست حفظ شود.

چطور باید از کرم دست و بدن استفاده کرد؟

اینکه چگونه باید از یک کرم دست و بدن استفاده کنید، به پوست دست یا بدن‌تان بستگی دارد.

۱. نحوه استفاده از کرم روی پوست دست

کافی است کمی از کرم را روی پشت دست‌تان بریزید و با آن یکی دست روی آن را خوب مالش دهید. دقت کنید همه انگشت‌های یک دست بین انگشت‌های دست دیگر را به خوبی لمس کند. در ضمن از مالیدن انگشت شست دست‌تان هم قافل نشوید. پشت دست‌تان خیلی سریع‌تر خشک می‌شود، چون لایه اپیدرم پوست در آن نازک‌تر بوده و از غدد چربی روی آن خبری نیست. همچنین، اشعه‌های مضر خورشید نسبت به کف دست‌تان، راحت‌تر می‌توانند پشت دست‌تان را هدف قرار دهند و به آن آسیب برسانند. بنابراین نباید موقع استفاده، از ماساژ کامل پشت دست‌تان غفلت کنید.

۲. استفاده از کرم روی پوست بدن

برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از اعمال کرم بدن روی پوست‌تان ببرید، بهتر است به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

  • یک مقدار مناسب از کرم بدن را روی کف دست خود بریزید.
  • کرم را چند ثانیه‌ای بین دو دست خود ماساژ دهید.
  • از هر دو دست‌تان برای ماساژ کرم روی پوست بدن‌تان (قسمت به قسمت پیش بروید) به صورت حرکات چرخشی استفاده کنید.
  • تا زمانی‌که تمام بدن‌تان را به کرم آغشته نمایید، این کار را تکرار کنید.

یکی دیگر از راه‌های نرم کردن و آبرسانی پوست بدن، استفاده از لایه‌بردار است. برای آشنایی با لایه‌برداری پوست و بدن، مقاله زیر را از دست ندهید.

لایه برداری پوست

راهنمای جامع لایه برداری پوست صورت و بدن

همه چیز درباره لایه برداری پوست، از انواع لایه برداری صورت و بدن، لایه برداری شیمیایی، لایه برداری با میکرودرم ابریژن و میکروبلیدینگ و… را اینجا بخوانید.


توجه: به زانو یا آرنج که پوست‌ ضخیم‌تری دارند، بیشتر کرم بزنید.

افرادی هستند که حین مصرف کرم، آن را محکم به پوست‌شان می‌مالند و در اثر این کار پوست‌ دست و بدن‌شان دچار کشیدگی شده و به مرور زمان چین‌وچروک روی آن میفتد. قرار نیست با خودتان کشتی بگیرید یا به خودتان آسیبی برسانید، در کمال آرامش به پوست‌تان رسیدگی کنید.

شیوه استفاده از کرم دست و بدن
شیوه استفاده از کرم دست و بدن

در هر بار استفاده، باید چقدر از کرم دست و بدن را مصرف کرد؟

اینکه می‌خواهید چه اندازه از کرم دست و بدن روی پوست‌تان استفاده کنید به اندازه محفظه نگهدارنده کرم بستگی دارد. نحوه کار با یک تیوب کرمی خیلی راحت است چون موقع استفاده به هر اندازه دلخواه که بخواهید را می‌توان با کمی فشار از آن خارج کرد. تازه اگر به انتهای آن نزدیک شوید، با کمی فشار بیشتر می‌توانید از آخرین ذره موجود در آن هم استفاده کنید.

در جدول زیر می‌توانید ببینید که برای هر بخش از بدن به طور میانگین می‌توان چقدر از کرم دست و بدن استفاده کرد:

ناحیه موردنظر برای استفاده از کرمنوع پوستحجم پیشنهادی برای استفاده از کرم (میل)
دست‌هاخشک۵.۶
دست‌هازبر و ناهموار۵.۶
دست‌هاترک‌‌خورده۱۰.۶
هر بازوخشک۵.۶
هر بازوزبر و ناهموار۵.۶
هر بازوپوسته‌پوسته‌شده۵.۶
گردنخشک۵
گردنپوسته‌پوسته‌شده۵
گردنزبر و ناهموار۵
هر پا (از ران تا مچ)خشک۵.۶
هر پا (از ران تا مچ)پوسته‌پوسته‌شده۵.۶
هر پا (از ران تا مچ)زبر و ناهموار۵.۶
هر پا (پشت و کف پا)خشک۵.۶
هر پا (پشت و کف پا)پوسته‌پوسته‌شده۵.۶
هر پا (پشت و کف پا)زبر و ناهموار۵.۶
هر پا (پشت و کف پا)پینه‌بسته۵

سخن آخر!

شاید استفاده از کرم دست و بدن یکی از اقدامات اساسی برای آبرسانی و محافظت پوست دربرابر خشکی و پوسته‌پوسته شدن محسوب شود، اما کافی نیست. در کنار مصرف روزانه این کرم‌ها، بایستی در طول روز زیاد آب بنوشید، در برنامه‌ غذایی‌تان خشکبار و ماهی را قرار دهید، در آب‌وهوای سرد از دستکش استفاده کنید، بیش از حد استحمام نکنید و دست‌های‌تان را بی‌وقفه نشویید.  

اگر در ارتباط با نحوه استفاده از کرم دست و بدن سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید.

همچنین شما می‌توانید جهت آشنایی با محصولات مراقبت از پوست و بدن تراست، به وب‌سایت لیاتیم مراجعه نمایید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید