صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : درباره استفاده از تونیک مو چه می‌دانید؟

درباره استفاده از تونیک مو چه می‌دانید؟

استفاده از تونیک مو

با وجود محصولات مراقبت از موی متعددی که در بازار وجود دارند و خیلی از آن‌ها به طور تخصصی روی درمان ریزش و شوره سر کار کرده‌اند، همچون شامپوها، نرم‌کننده‌ها، سرم‌ها و… نباید از مهم‌ترین و اثرگذارترین‌شان غفلت کرد. محصولاتی که استفاده منظم و مستمرشان به خاطر داشتن مواد موثره از سوی کارشناسان و متخصصان بسیار توصیه شده است؛ تونیک‌های مو.

درست است که ترکیبات موجود در تونیک‌های مو به خاطر تاثیرگذاریشان بر درمان شوره سر و کنترل و رفع ریزش مو اهمیت بسیار زیادی دارد، اما روش استفاده از تونیک مو و چگونگی بکارگیری آن هم در این مورد بی‌تاثیر نیست. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور می‌توان با رعایت یک سری نکات کاربردی، به بهترین شکل ممکن از تونیک‌های ضدریزش و ضدشوره استفاده کرد:

نحوه استفاده از تونیک مو چگونه است؟

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن از تاثیرگذاری تونیک مو بهره‌مند شوید، بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. قبلِ استفاده حتماً موی سرتان را با شامپو بشویید، طوری‌که کاملاً تروتمیز باشد و ردی از آلودگی و چربی روی آن دیده نشود.

۲. بعدِ شستشو، نم موی سرتان را به کمک حوله‌ای نرم و مناسب بگیرید طوری‌که کاملاً خشک نشود.

۳. موی سرتان را مرطوب نگه ‌دارید اما نه در حدی که تونیک در آب رقیق شود و خاصیت خود را از دست بدهد.

۴. سپس روی کف یکی از دست‌های‌تان به اندازه نصف سکه از تونیک مو بریزید.

۵. نوک انگشت‌های آن یکی دست را به تونیک مو آغشته کنید و به آرامی و ملایمت آن را روی پوست سرتان بمالید.

۶. برای این کار بهتر است نوک انگشتان‌تان را با حرکات چرخشی کوچک روی پوست سر ماساژ دهید.

۷. از فرق موی سر، حرکت‌تان را آغاز کنید و به آرامی تونیک را در تمام پوست سر پخش کنید.

۸. حال که تمام تونیک روی موی سرتان پخش شده، می‌توانید از هر دو دست استفاده کنید و روند ماساژدهی را کامل کنید.  

۹. می‌توانید آن‌قدر مراحل۳ تا ۵ را تکرار کنید تا هیچ جایی خالی نماند.

۱۰. حرکات چرخشی در تک تک مراحل برای ماساژ فراموش نشود.

در استفاده از تونیک مو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

جدای از طی کردن مراحل فوق در استفاده از تونیک مو، بایستی به نکات زیر هم توجه کنید:

۱. اگر مراحل فوق را به ترتیب و به درستی انجام دهید، مواد موثره تونیک به طور کامل جذب پوست‌تان شده و از سطح خارش و التهاب آن می‌کاهد.

۲. برای اینکه بهتر نتیجه بگیرید، اجازه دهید چند ساعتی تونیک روی موی سرتان بماند. حتی بهتر است شب‌ها از تونیک استفاده کنید و صبح‌ها با آب ولرم یا نیمه‌گرم آن را شستشو دهید.

۳. ماساژ دادن باعث بهتر به جریان افتادن گردش خون در پوست سر شده و علاوه بر حفظ سلامت آن، به رطوبت‌رسانی مو و پوست سر کمک می‌کند.

استفاده از تونیک مو
استفاده از تونیک مو

۴. بعد استفاده از تونیک می‌توانید به کمک‌ ابزارهای حالت‌دهنده مو، به موی خود حالت دهید و ظاهری براق و درخشان به آن ببخشید.

۵. از تونیک مو می‌توان برای حالت‌دهی به موی صورت هم استفاده کرد.

۶. برای درمان شوره و ریزش موی سرتان به مقدار کمی از تونیک مو احتیاج دارید، اما اگر موی پرپشتی دارید یا پوست سرتان خشک است، شاید بخواهید کمی بیشتر استفاده کنید تا تاثیرگذاری بیشتری از آن را شاهد باشید.

۷. در هر بار استفاده هم بهتر است بررسی کنید ببینید که به بسته به نوع موی سر یا طول آن به چه مقدار تونیک احتیاج دارید.

۸. برای اینکه موی سالم و سرحالی داشته باشید، بعدِ هربار شستشوی موی سر با شامپو، از تونیک مو استفاده کنید.

۹. درضمن به خاطر نوع ترکیبات موجود در تونیک، احتیاجی به آبکشی بعد هر بار استفاده از تونیک نیست.

نحوه استفاده از همه تونیک‌های مو یکسان است؟

برخی از محصولات تونیک موی موجود در بازار مثل تونیک‌های ضدشوره و ضدریزش موی تراست را می‌توان به عنوان محلول‌های دارویی با خواص درمانی ویژه درنظر گرفت. به همین خاطر شیوه استفاده از این تونیک‌ها کمی با سایر محصولات مشابه در بازار فرق داشته و می‌توان به شکل زیر از آن‌ها استفاده کرد:

حدوداً ۳ الی ۴ ساعت پیش از اینکه بخواهید موی سرتان را با شامپوهای تخصصی بشویید، کافی است ۱۰ الی ۲۰ قطره از تونیک مو را روی کف دست‌تان بریزید و سپس به کمک نوک انگشت‌ها، به آرامی و با حرکات چرخشی از کف سر تا نوک موی‌تان را ماساژ دهید.

توصیه ما هم به شما این است که پیش از استفاده از تونیک‌ها و محصولات با خاصیت درمانی مشابه، علاوه بر ویژگی‌های تقویت‌کنندگی و رطوبت‌رسانی که به طور معمول دارند، بهتر است توضیحات نوشته‌شده پشت محصول را بخوانید و طبق آن عمل کنید.

سخن آخر!

نحوه مصرف تونیک مو به‌راحتیِ استفاده از شامپو می‌باشد، اما باز هم نکات جزئی و زیرپوستی‌ای وجود دارد که اگر به آن‌‌ها توجه نشود، نمی‌توانید از مزایا و ویژگی‌های این محصول فوق‌العاده ضدریزش و ضدشوره بهره‌مند شوید.  

اگر در ارتباط با استفاده از تونیک‌های مو سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید. همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با تونیک مو، مزایا، ترکیبات و نحوه استفاده از آن به مقاله زیر نگاهی بیندازید.

تونیک مو

تونیک مو | درمان‌کننده ریزش و شوره

برای تقویت فولیکول‌های مو و تنظیم چربی پوست سر بمنظور رفع ریزش مو و کمک به رویش مجدد آن و همچنین کنترل و درمان شوره سر می‌توان از تونیک مو استفاده کرد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۵/۵ - (۱۶ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید