صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : طرز استفاده از کرم سفت کننده چگونه است؟

طرز استفاده از کرم سفت کننده چگونه است؟

استفاده از کرم سفت کننده

اگر از ایستادن جلوی آینه بیزارید و دلتان نمی‌خواهد بار دیگر که روبرویش قرار می‌گیرید و به پوست‌تان دستی می‌کشید، متوجه افزایش آثار چین‌وچروک یا شلی و افتادگی پوست‌تان شوید، بهتر است تا بیش از این دیر نشده، دست بجنبانید و برای رهایی از این شرایط ناخوشایند، یک اقدام جدی انجام دهید؛ استفاده از کرم سفت کننده یا کرم لیفتینگ.

در این مقاله به شما می‌گوییم چه زمانی باید این کرم سفت کننده را وارد برنامه مراقبتی روزانه از پوست‌تان نمایید و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؛ همچنین شما را با سایر اقداماتی که می‌توان درخصوص سفت کردن پوست انجام داد، آشنا می‌کنیم:

زمان استفاده از کرم لیفتینگ چه وقت است؟

پیش از اینکه بخواهیم از بهترین زمان مصرف کرم لیفتینگ برایتان بگوییم، بایستی بدانید که تغییر شکل و حالت طبیعی پوست، دلایل مختلفی دارد؛ از دوران بارداری گرفته تا کاهش سریع وزن یا حتی بالا رفتن سن. بهمین خاطر است که نمی‌توان سن مشخصی را برای استفاده از کرم لیفتینگ تعیین کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم همان زمان که متوجه اولین نشانه‌های پیری یا تضعیف لایه‌های بالایی پوست‌تان شدید، استفاده از کرم سفت کننده را در برنامه مراقبتی زیبایی خود وارد کنید. با این کار، آسیب وارده به سلول‌های پوستی معکوس شده و مثل قبل زیبایی و جذابیت خود را پس می‌گیرید.

روش استفاده از کرم لیفتینگ صورت و سفت‌کننده پوست چگونه است؟

رسالت اصلی کرم‌های سفت‌کننده این است تا خطوط ریز و درشت و چین‌وچروک‌های پوستی شما را درمان کنند؛ اما بسته به فرمولاسیون و ترکیبات بکاررفته در آن، بایستی از آن‌ها در بخش‌های مختلف بدن استفاده کرد: همچون ران‌ها، بازوها، شکم، باسن، نواحی دور قفسه سینه یا حتی صورت.

طریقه زدن کرم لیفتینگ خیلی سخت و دشوار نیست؛ بهترین روش لیفتینگ صورت این است که پیش از استفاده، پوست‌تان را تمیز، لایه‌برداری و خشک کنید تا کاملاً آماده مصرف باشد: در ناحیه شکم، کرم را به آرامی و لطافت، ماساژ با حرکات چرخشی، در ناحیه ران و بازو، ماساژ معمولی و روی صورت هم خیلی نرم و آرام با حرکات دورانی کرم را به پوست‌تان آغشته کنید و تا جذب کامل این کار را ادامه دهید. به این مسئله هم توجه داشته باشید که نباید همه حجم کرم را یکجا روی پوست‌تان خالی کنید، چون پوست‌تان توان جذب ناگهانی و به یک باره آن همه محصول را ندارد.

چه راهکارهایی برای سفت کردن پوست صورت و بدن وجود دارد؟

در ادامه می‌خواهیم شما را با راهکارهای توصیه‌شده از سوی کارشناسان و متخصصان برای آهسته‌سازی روند پیری پوست یا جلوگیری از بروز چین‌‌وچروک روی آن آشنا کنیم:

۱. کرم‌های سفت‌کننده  

مواد موثره موجود در هریک از کرم‌های سفت‌کننده می‌توانند به‌نوعی به شما در سفت کردن پوست صورت و بدن کمک کنند:

رتینوئیدها همچون ترتینوئین، رتینوئیک اسید و آداپالین، مسبب تکثیر، تقویت و افزایش تعداد سلول‌های پوستی

اسیدهای هیالورونیک، جذب مولکول‌های آب و حفظ‌شان برای کمک به کاهش عمق چین‌وچروک‌های پوستی، افزایش سفتی پوست و کاهش زبری و زمختی آن

همچنین استفاده از محصولات دارای لانولین که مسب افزایش نرخ واکنش‌های پوستی آلرژیک هستند، اصلاً توصیه نمی‌شود.

استفاده از کرم سفت‌کننده
استفاده از کرم سفت‌کننده

۲. مکمل‌های دارویی

این مسئله حقیقت دارد که هیچ قرص معجزه‌آسایی برای برطرف‌کردن شلی پوست وجود ندارد، اما مصرف برخی مکمل‌ها واقعاً می‌تواند به کاهش افتادگی پوست و محو شدن چین‌وچروک پوست صورت و بدن‌تان کمک کند.

۳. کرم‌های ضدآفتاب

دو عامل تاثیرگذار در افتادگی و چین‌وچروک پوست شما وجود دارد: روند طبیعی پیری پوست و پیری زودرس در اثر قرارگرفتن در معرض نور خورشید؛ درست است که نمی‌توان جلوی پیری پوست را گرفت، اما پیری زودرس از آن دست عارضه‌هایی است که به کمک ضدآفتاب می‌شود جلویش را گرفت. پس بهتر است، استفاده از یک کرم سفت کننده یا کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ۱۵ را در برنامه مراقبت روزانه خود قرار دهید.

۴. ترک سیگار

مصرف دخانیات باعث افزایش تولید تروپلاستین و متالوپروتئیناز (گروهی از آنزیم‌ها) در بدن می‌شود؛ و می‌توان این آنزیم‌ها را مسبب اصلی کاهش سطح کلاژن و الاستین پوست‌، پیری زودرس، افتادگی و چین‌وچروک پوست‌ درنظر گرفت. پس بهتر است دست از سیگار کشیدن بردارید. 

۵. ورزش

کارشناسان و متخصصان پوست و مو معتقدند که ورزش کردن موجب تسریع تولید کلاژن و سفت شدن پوست می‌شود؛ اما شواهدی قطعی در تاثیرگذاری تمرینات ورزشی در بهبود گردش جریان خون در پوست وجود ندارد. بهبود روند خون‌رسانی در پوست باعث می‌شود مواد مضری همچون رادیکال‌های آزاد که بر پوست تاثیرات منفی برجای می‌گذارند، از آن دور شوند. همچنین عضله‌سازی ازطریق تمرینات ورزشی می‌تواند به کاهش افتادگی پوست، به ویژه شلی ناشی از کاهش وزن ناگهانی کمک کند.

۶. استراحت کافی

کمبود خواب، سیستم ایمنی بدن را مختل کرده و بر تولید کلاژن و یکپارچگی پوست تاثیرات منفی می‌گذارد و در بروز چین‌وچروک روی آن نقش مهمی را ایفا می‌کند.


برای اینکه با کرم سفت‌کننده بیشتر آشنا شوید و از افتادگی پوستتان جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

کرم سفت کننده

کرم لیفتینگ یا کرم سفت کننده | کاهش‌دهنده افتادگی پوست

برای سفت کردن پوست و تحریکش به ساخت کلاژن و الاستین و حفظ طراوت و شادابی پوست‌تان، می‌توان از یک کرم سفت کننده جهت کاهش افتادگی پوست، استفاده کرد.


۷. رژیم غذایی سالم

سعی کنید، کمتر در برنامه غذایی‌تان از شکر استفاده کنید، تا دیرتر دچار پیری زودرس شوید. قند بالا موجب بروز پروسه‌ای به نام گلیکاسیون می‌شود که در آن آمینواسیدهای موجود در الاستین و کلاژن در کنار هم شروع می‌کنند به ساخت مولکول‌هایی که به کلاژن و توانایی‌اش در بازسازی تاثیر می‌گذارند. در این صورت، پوست شل شده و حالتی افتاده پیدا می‌کند.  

۸. مرطوب‌کننده‌ها

مرطوب‌کننده‌ها توان جلوگیری از پیری پوست را ندارند، اما می‌توانند موقتاً ظاهر پوست چین‌وچروک‌افتاده‌تان را بپوشانند. بااین‌حال، آبرسان‌ها توانش را دارند تا ظاهری پف‌دار به پوست‌تان ببخشند و از نشانه‌های ظاهری پیری در عکس‌برداری بکاهند.


تا داشتن پوستی سفت و مستحکم، تنها یک کلیک فاصله دارید.


۹. کاهش وزن

یکی از مقصرهای اصلی در شلی و افتادگی پوست، چربی‌های زیرپوستی هستند؛ برای اینکه از بابت حضورشان مطمئن شوید، می‌توانید آن بخش از پوست‌تان را نیشگون بگیرید؛ اگر چند میلی‌متر پوست زیر دست‌تان آمد، تبریک می‌گوییم، این مهمانان ناخواسته، مزاحم شما هم شده‌اند! با کاهش وزن، پوست‌تان سفت و محکم خواهد شد.

شیوه استفاده از کرم سفت‌کننده
شیوه استفاده از کرم سفت‌کننده

۱۰. ماساژ موضعی

ماساژ موضعی در نواحی شل و افتاده پوست، باعث بهبود جریان خون و کمک به تحریک واکنش‌های ضدپیری می‌شود؛ در کنار ماساژ می‌توان از اسکراب نمک یا شکر برای افزایش جریان خون در پوست استفاده کرد.

سخن آخر!

نمی‌توان از یک کرم لیفتینگ یا سفت‌کننده پوست انتظار داشت تا بلافاصله پس از استفاده، پوست‌مان را سفت کند و از چین‌وچروک روی سطح آن بکاهد؛ بلکه گذر زمان و مصرف مستمرشان است که می‌تواند ما را از روش‌های گران‌قیمت و دوران نقاهت طولانی‌مدت جراحی‌ها و سایر رویه‌ها دور کند و ما را از تاثیرگذاریش شگفت‌زده کند.

اگر درخصوص زمان و طرز استفاده از کرم سفت کننده صورت، گردن و سینه سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید