صفحه اصلی > مد و زندگی : آموزش کشیدن خط چشم؛ سخت اما ممکن!

آموزش کشیدن خط چشم؛ سخت اما ممکن!

کشیدن خط چشم

بیایید همگی باهم توافق کنیم که هیچ چیزی به اندازه کشیدن خط چشم بالدار نمی‌تواند آرایش چشم شما را زیبا و حیرت‌انگیز کند. این مدل خط چشم بسیار جذاب است و به هر صورتی نیز می‌آید و آن را زیباتر می‌سازد. وقتی داریم از کشیدن خط چشم به‌عنوان کاری بسیار مهم در آرایش چشم حرف می‌زنیم، دیگر بهانه لرزیدن دست یا نداشتن تجربه کافی نمی‌تواند آدم را از تلاش باز دارد. در این مطلب از لیامگ قرار است باهم آموزش کشیدن خط چشم را بررسی کنیم و ببینیم چطور باید این کار را بکنیم.

نحوه کشیدن خط چشم به چه صورتی است؟

روش اول: نحوه کشیدن خط چشم بالدار با برس خط چشم زاویه‌دار

این یکی به طور خاص طراحی شده تا به شما در رفع مشکلات کشیدن خط چشم کمک کند. صادقانه بگوییم، ساده‌تر از این روش وجود ندارد. همچنین می‌تواند برس را کمی تر کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • برس زاویه‌دار را داخل خط چشم بگذارید و سپس روی گوشه بیرونی چشم خود بگذارید و زاویه‌ای با آن بکشید.
 • همان برس را روی خطی که به‌تازگی کشیده‌اید به صورت وارونه قرار دهید تا منحنی بالایی بال را ایجاد کنید.
 • فضای خالی بین خطوط را با برس خط چشم خود پر کنید و خط چشم را درست مثل حالت عادی به گوشه داخلی چشمتان بکشید.
کشیدن خط چشم با برس
کشیدن خط چشم با برس

روش دوم: راهنمایی برای دست خالی

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • خط چشم مدادی را بردارید و یک خط کشیده روی لبه بیرونی چشمان خود بکشید و با ابروهای خود یک زاویه ایجاد کنید. طول بال را مطابق با میلتان تنظیم کنید.
 • حالا مداد را در جایی که این خط به پایان می‌رسد قرار دهید و خطی بکشید که با انحنای کمی به سمت داخل حرکت می‌کند و خط را تا گوشه داخلی چشم خود ادامه دهید. اگر برایتان سخت است که همان خط را با یک حرکت باز کنید، آن را حداقل تا نیمه یعنی تا خط مژه بالایی خود بکشید و بعد تا گوشه داخلی ادامه دهید. سعی کنید مطمئن شوید که خط به تدریج نازک می‌شود، به خصوص اگر چشمان کوچکی دارید.
 • اکنون شکاف را پر کنید تا جایی که هیچ پوستی از بین خط بالایی و پایینی که بال شما را تشکیل می‌دهد، بیرون نزند.
 • اگر با یک روکش نرم‌تر موافق هستید، آن را همان‌طور که هست بگذارید. اما اگر می‌خواهید بال‌هایتان برجسته‌تر و پررنگ‌تر باشند، یک خط چشم مایع بردارید و خطوطی که با مدادتان ایجاد کرده‌اید را با دقت دنبال کنید. همچنین اگر قصد دارید این مرحله را هم انجام دهید، می‌توانید در حین استفاده از خط چشم مدادی، اجازه دهید خطوط شما کمی پررنگ‌تر باشند. خط چشم مایع لبه‌های ناهموار را می‌پوشاند تا ظاهری کاملاً صاف داشته باشید.

نکته مهم: هنگام استفاده از این روش، مطمئن شوید که آرنج شما کاملاً محکم روی چیزی قرار داشته باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا کنترل بیشتری روی حرکات دستتان داشته باشید.

کشیدن خط چشم با مداد
کشیدن خط چشم با مداد

اگر این راهنما برایتان مناسب نیست، احتمالاً نیاز به چیزهای دیگری دارید.

روش سوم: نحوه کشیدن خط چشم بالدار با نوار

جدا از این که از نوار چسب به طور مرتب برای چسباندن وسایل پاره شده‌تان به همدیگر استفاده می‌کنید، می‌توانید از آن برای کشیدن خط چشم هم بهره ببرید.

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • چسب نواری را به اندازه ۲ سانتی‌متر ببرید و آن را در طول لبه بیرونی چشمانتان در زاویه‌ای که می‌خواهید بال‌هایتان را بکشید، بچسبانید.
 • در راستای لبه زاویه‌دار، خط چشم خود را روی لبه این نوار چسب بکشید.
 • سپس می‌توانید خط چشم خود را تا خط بالایی مژه ادامه دهید.

اگر می‌‌خواهید با نکته‌ها و ترفندهای آرایشی صورت در فصل زمستان آشنا شوید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.

آرایش زمستانی

آرایش زمستانی و ترفندهایی برای زیبایی

فصل زمستان با آن لباس‌های زمستانی زیبایش یک چیز مهمی کم دارد. آرایش زمستانی! ما اینجا برایتان کلی ایده برای داشتن آرایش زمستانی زیبا آورده‌ایم.


روش چهارم: نحوه کشیدن خط چشم با قاشق

به آشپزخانه بروید و یک قاشق بردارید تا به آن خط چشمی که همواره دوست داشتید، برسید. لبه صاف دسته و منحنی قاشق، بهترین ابزار برای کشیدن خط چشمی بسیار تمیز و صاف است.

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • دسته قاشق را روی گوشه بیرونی چشم نگه دارید.
 • خط صافی را با خط چشم در امتداد دسته بکشید.
 • اکنون، برجستگی منحنی قاشق را قرار دهید و کل چشم را با آن بپوشانید.
 • با استفاده از لبه دایره‌ای، نوک منحنی بال خود را بکشید.
 • فاصله میان دو خط را با خط چشم بکشید و سپس خط را تا لبه بالایی مژه ادامه دهید.
کشیدن خط چشم با قاشق
کشیدن خط چشم با قاشق

روش پنجم: نحوه کشیدن خط چشم با استفاده از کارت ویزیت

راه‌حل شما برای کشیدن خط چشمی عالی و زیبا احتمالاً داخل کیف دستی‌تان است. فقط کافی است از یک کارت ویزیت که دیگر نیازی به آن ندارید استفاده کنید. بهترین امکان برای کشیدن خط چشم.

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • کارت ویزیتی را بردارید و خطی متناسب با اندازه چشمانتان بکشید. به هر شکلی که می‌خواهید بالتان به نظر برسد.
 • قیچی بردارید و الگویی که روی کارت ویزیت کشیده‌اید را ببرید.
 • از الگوی بریده شده برای کشیدن خط چشم استفاده کنید.

روش ششم: نحوه کشیدن خط چشم با کارت مترو

از کارت اعتباری یا کارت متروی خود استفاده کنید و با آن خط چشم بکشید. به جای این که ابزاری گران قیمت بخرید. این‌طور هم خط چشم تمیزی خواهید داشت هم هزینه زیادی نکرده‌اید.

مرحله به مرحله آموزش کشیدن خط چشم:

 • لبه صاف کارت را روی گوشه بیرونی چشم قرار دهید تا بتوانید امکانی برای کشیدن خط، فراهم کنید.
 • خط را روی لبه صاف کارت بکشید تا بال شما کشیده شود.
 • خط را تا گوشه داخلی چشم و لبه بالایی مژه ادامه دهید.
کشیدن خط چشم با کارت
کشیدن خط چشم با کارت

نکات مهم برای کشیدن خط چشم چیست؟

 1. مراقب انتخاب نوع خط چشم باشید. خط چشم‌ها اساساً سه حالت مختلف دارند – مایع، ژل و مداد. درحالی‌که خط چشم مایع و ژل به شما ظاهر برجسته‌تری می‌دهد اما کار با آن می‌تواند بسیار سخت باشد. به خصوص برای افراد تازه‌کار. از طرف دیگر، مداد به شما ظرافت بیشتری می‌دهد و در عین حال کنترل روی آن بسیار زیاد است و آن را تا حد زیادی به تازه‌کارها توصیه می‌کنیم.
 2. خط چشم بالدار و ظاهر چشم‌گربه‌ای تقریباً مناسب هر مراسمی هست و همچنین می‌شود به صورت روزمره نیز از آن بهره برد. با این حال می‌توانید با طول و شدت بال بسته به جایی که قرار است بروید، بازی کنید. همچنین می‌توانید جای قرارگیری بال را هم تغییر دهید.
 3. اگر تازه‌کار هستید، طبیعی است در یکسان کشیدن خط چشم خراب کنید. نگران اشتباه کردن نباشید. یک پد داشته باشید که بتوانید اشتباهات را پاک کنید. همچنین می‌توانید از برق لب برای اصلاح آن استفاده کنید.
 4. برای داشتن کنترل بهتر روی خط چشم مایع، می‌توانید آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داخل یخچال بگذارید. این کار باعث می‌شود کنترل و تسلط شما روی آن بیشتر شود.

برویم آماده شویم؟

خب، حالا با این نکات و ترفندهای مهم نحوه آرایش چشم، دیگر همه چیز برای داشتن ظاهری زیبا، آماده است. اگر همان بار اول موفق نشدید، ناامید نشوید. کمی زمان گذاشتن و تمرین کردن می‌تواند به شما کمک کند تا مثل یک فرد حرفه‌ای خط چشم بکشید. در این مطلب از لیامگ به بررسی نحوه کشیدن خط چشم پرداختیم. این نکات می‌توانند به شما در داشتن ظاهری زیبا و در عین حال شیک، کمک کند.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۸/۵ - (۱۳ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید