صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : استفاده از کرم دور چشم و اشتباهات رایج در مصرف آن

استفاده از کرم دور چشم و اشتباهات رایج در مصرف آن

استفاده از کرم دور چشم

از تیرگی و سیاهی تا پف زیر چشم تا خطوط اطراف آن، همگی عارضه‌هایی هستند که مواضع پیرامونی چشم ما را هدف قرار داده‌اند. چون پوست اطراف چشم‌ در مقایسه با سایر بخش‌های صورت، نازک‌تر و حساس‌تر است، بیشتر هم مستعد ظهور اولین نشانه‌های پیری خواهد بود.  

شما می‌توانید برای فرار از چین‌وچروک، خطوط ریز و درشت، تیرگی و پف زیرچشم و سایر عارضه‌های پوستیِ خاص این ناحیه منحصربه‌فرد از پوست صورت، از کرم دور چشم استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور می‌توان از یک کرم دور چشم استفاده کرد و چه زمان باید این کار را انجام داد!

چه زمانی باید از کرم دور چشم استفاده کرد؟

اول از همه باید نسبت به زمان استفاده از کرم دور چشم اطلاع پیدا کرد. هر زمان که یک محصول مراقبت از پوست جدید به برنامه زیبایی روزانه‌تان اضافه می‌کنید، با یک مشکل جدید روبرو می‌شوید؛ زمان استفاده؟ خب، یک کرم دور چشم را باید از بعد کرم آبرسان استفاده کنم یا قبل آن؟ یا حتی قبل از کرم ضدآفتاب؟

از کرم دور چشم هم باید مانند بیشتر محصولات مراقبت از پوست، روزی دوبار استفاده کرد؛ صبح‌ها و شب‌ها؛ اما در آخرین گام. استثنایی هم در کار نیست. فقط، فقط و فقط کرم ضد آفتاب را بعدِ آن به صورت خود بزنید.  

چگونه کرم دور چشم بزنیم؟

برای اینکه با نحوه استفاده از کرم دور چشم آشنا شوید، می‌خواهیم شما را با یک برنامه مراقبتی پنج‌مرحله‌ای برای پوست دور چشم‌تان آشنا کنیم:

۱. تمیز کردن

اول از همه بایستی پوست اطراف چشم‌تان را حسابی تروتمیز کنید و گردوخاکش را بتکانید. به کمک محصولات میسلار واتر تراست می‌توانید پوست اطراف چشم‌ خود را تمیز کنید؛ با آلودگی‌زایی و پاک کردن رد محصولات آرایشی. میسلار واترها به کمک ریزمولکول‌های چربی، آلودگی‌ها را از سطح پوست‌تان به ملایم‌ترین شکل ممکن پاک می‌کنند.

۲. لایه‌برداری کردن

در مرحله بعدی، بعد از تمیز کردن، می‌توانید صورت‌تان را به کمک یکی از محصولات اسکراب موجود در بازار لایه‌برداری کنید. پیشنهادمان به شما این است که سه بار در هفته برای پاک و تمیز کردن قوی پوست‌تان از اسکراب استفاده کنید؛ بیشتر از آن برایتان عوارض خواهد داشت. به کمک ماسک‌های صورت هم می‌توان این کار را انجام داد.

۳. استفاده از تونر

بعد از تمیز کردن و لایه‌برداری کردن، نوبت به استفاده از تونر می‌رسد. به کمک یک پنبه آغشته به تونر می‌توانید سطح آلودگی‌ها و گرفتگی‌های منافذ پوست‌تان را به صفر برسانید. بعد از این مرحله پوست‌تان به تمیزی برف خواهد شد.

۴. مرطوب کردن

اگرآماده آبرسانی به پوست دور چشم‌تان نیستید، هرگز تمیزکاری را شروع نکنید. شما بعد از تمیزکاری فرصت دارید تا وقتی پوست‌تان مرطوب است، سطح رطوبت آن را به کمک یکی از محصولات آبرسان تراست همچون کرم‌ها یا پن‌های آبرسان حفظ کنید. در تمام این محصولات از هیالورونیک اسید استفاده شده تا زمان ماندگاری آب پوست‌تان افزایش پیدا کند.  

استفاده از کرم دور چشم برای رفع چین‌وچروک
استفاده از کرم دور چشم برای رفع چین‌وچروک

۵. استفاده از کرم دور چشم

زمانی‌که پای کرم‌های دور چشم در میان باشد، یک مقدار کم، دنیایی از اثرگذاری به دنبال دارد. واقعاً، نیازی به تکرار چندین و چندباره آن نیست. کافی است کمی از یک کرم دور چشم را روی انگشت‌تان قرار دهید؛ به صورت نقطه نقطه و مثلثی کرم را روی ناحیه زیر چشم‌تان قرار دهید و از داخل به خارج گوشه‌های چشم‌، پوست‌تان را ماساژ دهید؛ همین روش داخل به خارج را برای بالای چشم‌‌تان هم می‌توانید انجام دهید.  

حواس‌تان باشد خیلی با ملایمت از کرم استفاده کنید. لزوماً اگر در استفاده از این کرم، سرعت‌‌عمل به خرج دهید، به نتیجه نمی‌رسید؛ میدان مسابقه نیست! ماساژ کرم دور چشم شاید را می‌توان به‌سادگی و به‌سرعت انجام داد، اما اصلاً این کار توصیه نمی‌شود. به خاطر حساسیت پوست، بهتر است به ملایم‌ترین شکل ممکن آن را اعمال کنید. پس از قرار دادن نقطه‌ای کرم اطراف چشم، با نوک انگشت خود به جای ماساژ دادن، آن را خیلی نرم بمالید تا به جذب راحت‌تر آن کمک کنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا جذب پوست‌تان شود.

آیا می‌توان از کرم دور چشم روی پلک هم کمک گرفت؟

همانطور که گفتیم ناحیه اطراف چشم، حساس‌ترین بخش صورت می‌باشد. چون پوست اطراف چشم‌تان نازک‌تر از باقی پوست بدن بوده و رطوبتش را راحت‌تر از دست می‌دهد (و نشانه‌های پیری زودتر خودشان را نشان می‌دهند). بااین‌حال، معنایش این نیست که باید لزوماً کرم دور چشم را به طور کامل دور چشم‌تان پخش کنید. بسته به کرم دور چشمی که از آن استفاده می‌کنید و توضیحات محصولی که روی آن نوشته شده، می‌توان از آن روی پلک‌های‌تان هم بمالید.

اشتباهات رایج در استفاده از کرم دور چشم

در ادامه می‌خواهیم شما را با اشتباهات رایج در استفاده از کرم دور چشم آشنا کنیم:

۱. کرم از دست‌تان در می‌رود!

به خاطر داشته باشید که پوست اطراف چشم‌تان ناحیه خیلی بزرگی نیست. معمولاً به اندازه یک نخود از کرم برای پوشاندن اطراف هر دو چشم کفایت می‌کند.

۲. خارج از نوبت از آن استفاده می‌کنید!

چه بخواهید، چه نخواهید، ترتیب استفاده از کرم دور چشم در برنامه‌ روزانه‌تان اهمیت زیادی دارد. هرچه تعداد محصولات مراقبتی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، بیشتر باشد، احتمال اینکه ترتیب درست‌شان را فراموش کنید، بیشتر خواهد شد. هرچه غلظت یا سنگینی یک محصول بیشتر باشد، می‌رود انتهای صف (بعد از بقیه باید از آن استفاده کرد)!

برای مثال، اگر کرم دور چشم‌ از مرطوب‌کننده سنگین‌تر باشد، باید بعد آبرسان از آن استفاده کنید. اگر از سرم‌تان سبک‌تر باشد، قبل از مرطوب‌کننده از کرم دور چشم استفاده کنید. البته، می‌توانید به توضیحات پشت محصول هم برای اطمینان بیشتر نگاهی بیندازید.

۳. از آن روی پوست خشک استفاده می‌کنید!

این هم نکته دیگری  که خیلی از افراد به آن توجهی نمی‌کنند: برای حفظ رطوبت پوست باید از مرطوب‌کننده‌ها روی پوست مرطوب استفاده کنید. بنابراین، پیش از اینکه بخواهید صورت‌تان را بعدِ بکارگیری پاک‌کننده صورت (مثلاً میسلار واتر) با حوله خشک کنید، تا وقتی دور چشم‌تان مرطوب است از کرم دور چشم روی آن استفاده کنید.

استفاده از کرم دور چشم به صورت نقطه نقطه
استفاده از کرم دور چشم به صورت نقطه نقطه

۴. خیلی کرم را به چشم‌تان نزدیک نکنید!

اگر از کرم دور چشم روی پلک یا نزدیک پلک‌های‌تان میزنید، خیلی ریسک می‌کنید! کافی است کمی از کرم را زیر امتداد ابرو به صورت نقطه نقطه و زیر چشم به صورت مثلثی قرار دهید و سپس آن را به طور ملایم بمالید تا جذب پوست شود. حواس‌تان باشد که موقع استفاده، کرم وارد چشم‌تان نشود.

۵. در ماساژ پوست، جوگیر نشوید!

خیلی آرام و به صورت ضربه ضربه کرم را اطراف چشم‌تان بمالید و این کار را با نوک انگشت‌تان انجام دهید؛ نباید خیلی خشن رفتار کرد. برای اطمینان از وجود آرامش در این روش می‌توان از یک اپلیکاتور استفاده کرد.

برای آشنایی با اهمیت، ترکیبات و عوارض یک کرم دور چشم به مقاله «کرم دور چشم | یک تیر و چند نشان» در لینک زیر حتماً نگاهی بیندازید.

کرم دور چشم

کرم دور چشم | یک تیر و چند نشان

برای کاهش و رفع تیرگی و پف زیر چشم، آبرسانی پوست و نیز از بین بردن چین‌وچروک‌های خفیف و جلوگیری از بروز پیری زودرس می‌توان از یک کرم دور چشم استفاده کرد.


۶. اجازه نمی‌دهید پوست‌تان نفس بکشد!

پیش از بکارگیری محصولات آرایش و زیرسازی یا کانسیلر کمی به پوست‌تان فرصت بدهید. با این کار به پوست دورچشم‌تان زمان برای جذب شدن می‌دهید تا بتواند یک لایه دیگر را روی خود تحمل کند.

۷. صبح‌ها کرم دور چشم نمی‌زنید!

همانطور که باید روزی دوبار از پاک‌کننده و آبرسان استفاده کنید، مصرف کرم دور چشم را نیز باید وارد برنامه مراقبتی روزانه‌تان کنید؛ صبح‌ها و شب‌ها.

۸. خیلی دیر به فکر زدن کرم دور چشم میفتید!

شاید عادت ما ایرانی‌ها باشد که همیشه خیلی دیر به فکر میفتیم؛ نباید بعد از بروز اولین نشانه‌های پیری از کرم دور چشم استفاده کرد. حتی اگر خطوط ریز و درشت و چین‌وچروک نگرانی فعلی شما نیستند، بهتر است به طور منظم برای آبرسانی مصرف این کرم را مدنظر قرار دهید.

۹. هرچقدر گران‌تر، بهتر!

اینکه محصولی قیمت بالایی دارد، لزوماً اثرگذاری‌اش بهتر نیست و عکس آن هم لزوماً صادق نیست! بجای قیمت بهتر است به مواد موثره یک محصول و اعتبار برند آن، توجه کنید.

۱۰. نگرانی‌های اصلی‌تان را مدنظر قرار نمی‌دهید!

همه کرم‌های دور چشم مثل هم نیستند. اگر مشکل اصلی‌تان تیرگی زیر چشم است، استفاده از محصولی که صرفاً روی جلوگیری از پیری تمرکز کرده، کار منطقی‌ای به نظر نمی‌رسد.

سخن آخر!

بهتر است همانطور که برای رسیدن به تک تک اهداف زندگی‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید و سعی دارید هرچیزی را از قبل پیش‌بینی کنید و برایش راه چاره‌ای در نظر بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از بروز اولین نشانه‌های پیری به سراغ استفاده از کرم دور چشم بروید. اگر دیر بجنبید، چند سالی از چهره‌تان میفتد.

اگر در ارتباط با نحوه و زمان استفاده از کرم دور چشم سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۹/۵ - (۳۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید