صفحه اصلی > محصولات آرایشی : طرز استفاده از کانسیلر | پاک‌کن جادویی نواقص

طرز استفاده از کانسیلر | پاک‌کن جادویی نواقص

کانسیلرها مانند یک پاک‌کن جادویی در زمان آرایش هستند که می‌توانند یک ظاهر سرحال و شاداب را فارغ از اینکه چشمان شما چقدر خواب‌آلود است را برای شما ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند تیرگی‌ها، قرمزی‌ها و گودی زیر چشم‌هایتان و … را با متعادل‌سازی رنگ پوست‌تان اصلاح کنند. اما نکته مهم این است که چه کانسیلری و از آن مهم‌تر این که چگونه آن را استفاده‌کنید.

اگر می‌خواهید بهترین پوشانندگی ممکن را از کانسیلرتان داشته باشید این مقاله را مطالعه کنید. گودی زیر چشم‌ و قرمزی پوست‌تان بعدها از شما تشکر خواهند کرد!

فهرست مطالب

روش صحیح استفاده از کانسیلر

برای این که بتوانید از کانسیلرتان مانند یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای استفاده کنید، مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:

گام اول؛ پوست خود را آماده کنید

شروع میکاپ با یک صورت تمیز و شاداب نکته بسیار مهمی است که قبل استفاده از هرگونه پوشاننده‌ای باید رعایت شود. پاک‌سازی عمیق که همان لایه‌برداری است، بهترین روش برای انجام این کار است. به وسیله‌ی لایه‌برداری شما صورت‌تان را از پوست‌های مرده‌ای که منافذ را پر کرده‌اند، پاک‌سازی خواهید کرد. این امر سبب بهتر خوابیدن آرایش بر روی پوست‌تان و همچنین باعث متعادل و روشن‌تر شدن رنگ آن نیز می‌شود که این خود یکی از مهمترین المان‌ها در به دست آوردن یک ظاهر بی‌نقص است.

بعد از لایه‌بردای باید پوست‌تان را مرطوب کنید تا بتوانید آن را نرم و شاداب نگه‌دارید. همه افراد با هر نوع ‌پوستی بعد از لایه‌برداری و قبل از آرایش باید از مرطوب‌کننده استفاده کنند، حتی کسانی که پوست‌شان چرب است. استفاده از مرطوب کننده مخصوصاً آن‌هایی که در ترکیب‌شان SPF (برای حفاظت در برابر نور خورشید) دارند، باعث بی‌نقص شدن آرایش‌تان می‌شود.

گام دوم؛ ترتیب را در استفاده از لوازم آرایش رعایت کنید

برای ثابت ماندن آرایش‌تان در طول روز، بهتر است قبل از هر چیزی از پرایمر استفاده کنید. یک پرایمر خوب، فارغ از وضیعت آب‌ و هوا، کرم‌پودر و کانسیلرتان را در جای خودشان فیکس نگه‌می‌دارد. چون هیچ چیز بدتر به‌هم ریختن آرایشی که برایش وقت گذاشته‌اید، ساعتی بعد از خروج از منزل نیست.

سپس از کرم‌ پودر، مرطوب‌کننده رنگی و یا بی‌بی/سی‌سی کرم استفاده کنید. برخی از شما قبل از کرم‌پودر از کانسیلر استفاده می‌کنید، این در حالی است که بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها عقیده دارند، که برای جلوگیری از ماسیده شدن آرایش بهتر است این کار را انجام ندهید. انجام آرایش پایه (زدن پرایمر و کرم‌پودر) به شما یک زمینه‌‌ی خوش‌رنگ از لحاظ تناژ می‌دهد تا بهتر بتوانید بر روی اصلاح‌کننده‌ها کار کنید.


برای آشنایی بیشتر با کرم‌پودر و مزایا و تاثیرات آن، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله “معجزه کرم پودر | زیباییِ فراتر از انتظار” را مطالعه نمایید.

کرم پودر

معجزه کرم پودر | زیباییِ فراتر از انتظار

کرم پودر به عنوان یکی از ضروری‌ترین محصولات آرایشی، صورت‌تان را متناسب با رنگ پوست‌تان رنگ‌آمیزی کرده و تمام نواقص موجود در چهره و آثار خستگی را می‌پوشاند.


گام سوم؛ کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم‌هایتان بزنید

این گام یکی از آسان‌ترین قدم‌ها است به شرط این که از کانسیلر مناسب با شرایط خودتان استفاده کنید. در این روش استفاده از کانسیلر برای دور چشم، به جای پخش کردن آن در زیر چشم‌هایتان آن را به صورت مثلث‌های وارونه اعمال کنید. این کار موجب روشن‌تر شدن کل صورت شما می‌شود. خب هدف از این کار چیست؟ شما با پخش کردن عادی کانسیلر زیر چشم‌هایتان سبب نمایش بیشتر این ناحیه می‌شوید! اگر هدف شما مخفی کردن گودی و تیرگی زیر چشم‌هایتان است، پس نمایش بیشتر آن کار بیهوده و اشتباهی است.

پس از انتخاب کانسیلر مناسب آن را به وسیله‌ی انگشت حلقه و یا براش مخصوص کانسیلر به آرامی زیر چشم‌هایتان پخش کنید. هر کاری که انجام می‌دهید از کشیدن و مالیدن کانسیلر به زیر چشم‌هایتان اجنتاب کنید. این کار باعث تکه‌تکه شدن کانسیلر در زیر چشم و ترک برداشتن آن می‌شود. نکته جالب این است که اگر شما از انگشت حلقه خود برای پخش کانسیلر استفاده می‌کنید، چون این انگشت ضعیف‌ترین انگشت است، نیازی نیست نگران فشار زیادی که ممکن است به ناحیه حساس دور چشم وارد شود، باشید.

گام چهارم؛ از کانسیلر برای مخفی کردن همه لک‌های صورت‌تان استفاده کنید

برای مخفی کردن لکه‌ها و نقاط تیره پوست‌تان از کانسیلری که پوشش زیادی دارد و در طول روز پاک نمی‌شود، استفاده کنید. اگر سعی در مخفی کردن قرمزی‌ها (مانند جوش) و لک‌های مادرزادی (پورت‌واین) خود دارید، کانسیلر سبز تصحیح‌کننده رنگ بهترین گزینه برای شماست که این رنگ را به راحتی خنثی می‌کند. این کانسیلر را به صورت جداگانه با انگشت حلقه و یا براش مخصوص بر روی جوش‌های خود بزنید و با ضربه‌های آهسته تا زمانی که که آن لک دیگر مشخص نباشد، آن را محو کنید.

پوشاندن لک با کانسیلر
پوشاندن لک با کانسیلر

تا خداحافظی با لک‌ها و تیرگی‌های زیر چشمتان، تنها یک کلیک کافیست.

کانسیلرهای تراست

گام پنجم؛ از کانسیلر برای مخفی کردن رگ‌های قرمز دور بینی و یا هر لکه‌ی قرمز دیگری استفاده کنید

کانسیلر را با ضربه آهسته کنار بینی و قرمزی‌های صورت‌تان محو کنید نه با کشیدن آن بر روی پوست. اگر می‌خواهید کانسیلرتان در طول روز ثابت بماند و به خوبی به خورد پوست‌تان برود، بهتر است آن را با انگشت حلقه خود با ضربه‌های آهسته محو کنید. به گودی کنار بینی‌تان بیشتر دقت کنید. سپس یک بیوتی‌بلندر و هر براش دیگری را درون پودر فیکس آغشته کنید و بر روی کانسیلر خود بزنید. این کار باعث بیشتر شدن دوام کانسیلرتان می‌شود.

گام ششم؛ از پودر فیکس استفاده کنید

پودر فیکس نه‌تنها میکاپ‌تان را فیکس می‌کند، بلکه از ریختن و ماسیدن کانسیلرتان هم جلوگیری می‌کند. بعد از اینکه حجم و پوششی که کانسیلرتان ایجاد کرده مورد پسندتان شد آن را با پودر فیکس ثابت کنید. بعد از این که پودر اضافه را از پوست‌تان پاک کردید وقت آن می‌شود که اسپرس فیکس را بر روی کل صورت‌تان اسپری کنید تا از ثابت ماندن آن مطمئن شوید.

ترفندهای مهم در هنگام استفاده از کانسیلر 

۱. از کانسیلر برای کوچک‌تر نشان دادن بینی استفاده کنید.

روش استفاده از کانسیلر برای بینی به این صورت است که یک کانسیلر روشن و تیره متناسب با پوست انتخاب کنید. آن قسمت از بینی خود را که می‌خواهید کوچک‌تر نشان دهید ( با یک کانسیلر که دو درجه تیره‌تر از پوست‌تان است)، کانتور و نواحی دیگر را که نور را بیشتر جذب می‌کنند (مانند تیغه بینی) را روشن‌تر کنید. سپس با براش یا پد مخصوص آن را به خورد پوست داده و با یک اسپری فیکس آن را ثابت کنید. 

۲. از کانسیلر برای پرتر نشان دادن لب‌هایتان استفاده کنید.

می‌خواهید لب‌هایتان پرتر دیده شود؟ با ترفند استفاده از کانسیلر، لب‌هایتان را در کوتاه‌ترین مدت پر کنید. بعد از کرم‌پودر و قبل از استفاده از رژلب، با یک براش نازک لب، مقداری کانسیلر را بالاتر از خط ‌لب‌تان بزنید و آن را محو کنید. تکنیک ایجاد خط لب با استفاده از کانتور، لب‌های به ظاهر بزرگتر و پرتری را به شما می‌دهد.

پر کردن لب‌ها با کانسیلر
پر کردن لب‌ها با کانسیلر

۳. از تصحیح‌کننده‌های رنگ برای مخفی کردن لک‌ها و گودی زیر چشم‌هایتان استفاده کنید.

همه کانسیلرها برای پوشاندن یک مشکل خاص در صورت استفاده نمی‌شوند، پس اگر قصد پوشاندن تیرگی‌ها و یا قرمزی ناشی از جوش خود را دارید، بهتر است از تصحیح‌کننده‌های رنگ استفاده کنید. تصحیح‌کننده‌های رنگ به سادگی به شما کمک می‌کنند که این نواقص را پوشش دهید. برای مثال یک کانسیلر سبز، برای پوشاندن نقاط و لک‌های قرمز مانند جوش مناسب‌تر است؛ این در حالی است که کانسیلرهای هلویی رگ‌های آبی و تیره که زیر چشم‌هایتان هستند، را مخفی می‌کنند. طرز استفاده از کانسیلر سبز و دیگر اصلاح‌کننده‌های رنگی به این صورت است که با رعایت همه موارد اصولی آن را روی نواقص صورت‌‌تان زده و برای طبیعی‌تر کردن آن از یک کانسیلر با رنگ بژ استفاده کنید.

۴. از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم استفاده کنید.

می‌خواهید از چین خوردگی سایه چشم‌تان پیشگیری کنید؟ قبل از انجام آرایش چشم‌تان، مقداری کانسیلر را با استفاده از انگشت حلقه خود روی پلک‌هایتان بزنید تا یک پایه‌ی یکنواخت و بدون چین داشته باشید. این ترفند سبب دوام بیشتر آرایش‌تان می‌شود و از ریختن و جابه‌جایی آن روی پلک جلوگیری می‌کند. انجام این‌کار برای کسانی که در مکان‌هایی با رطوبت بالا زندگی می‌کنند، بسیار مفید خواهد بود. در نظر داشته باشید برای اطراف چشم کانسیلرهای مایع مناسب‌تر هستند.

۵. با استفاده از کانسیلر زخم‌هایتان را مخفی کنید.

قبل از هر چیزی باید نوع زخم‌تان را بر اساس برجسته بودن و نبودن آن مشخص کنید. برای زخم‌های برجسته، کانسیلرهای کرم با بافت سبک مناسب‌تر است. برای زخم‌های صاف و بدون برجستگی، از کانسیلرهایی که بافت زخیم‌تر و مات‌تری دارند، استفاده کنید.

۶. از کانسیلر به جای هایلایتر استفاده کنید.

آیا به دنبال ظاهری جذاب و درخشان هستید؟ استفاده از کانسیلر راه حل شما است. بعد از این که کرم پودر خود را زدید، با استفاده از یک کانسیلر مدادی که دو درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان است، قسمت‌هایی از صورت‌تان را که نور بیشتری را جذب می‌کند (همان قسمت‌هایی را که می‌خواهید هایلایت کنید)، مانند استخوان گونه‌ها، تیغه‌ی بینی و تی‌زون صورت‌تان را روشن کنید. برای کانتور نواحی مانند کناره‌های تیغه بینی، استخوان فک و پیشانی از یک کانسیلر که دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست‌تان است استفاده کنید. برای طبیعی‌تر شدن میکاپ‌تان، آن را با یک بیوتی بلندر و براش مخصوص محو کنید. با این روش استفاده از کانتور و کانسیلر، شما به یک ظاهری بی‌نقص دست پیدا خواهید کرد.

کانسیلر به جای هایلایتر
کانسیلر به جای هایلایتر

هر آنچه در مورد نحوه استفاده از کانسیلر گفته شد!

کانسیلرها اصلاح‌کننده نواقص صورت و تکمیل‌کننده میکاپ هستند. طرز استفاده از کانسیلر به اندازه خود کانسیلر مهم است. ما در این مقاله طرز استفاده از کانسیلر،  طرز استفاده از کانسیلر مایع، کانسیلر دور چشم و روش زدن کانسیلر دور چشم و…  را مانند یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای را به شما آموزش داده‌ایم. به یاد داشته باشید هر نوع کانسیلر مناسب برطرف کردن نوع خاصی از نواقص صورت است و برای همه نواقص نمی‌توان آن را استفاده کرد. پس در استفاده از کانسیلر برای صورت دقت کنید.

با توجه به اطلاعات گفته شده، اگر هنوز هم در مورد نحوه استفاده از کانسیلر سوالی دارید، در بخش نظرات و پیشنهادات با ما به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید