صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : طرز استفاده از شامپو بدن؛ نکاتی که هرکسی باید بداند!

طرز استفاده از شامپو بدن؛ نکاتی که هرکسی باید بداند!

طرز استفاده از شامپو بدن

آیا طرز استفاده از شامپو بدن را بلد هستید؟ شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا از شامپو بدن استفاده کنیم؟ صابون بدن خوب است یا شامپو؟ بهترین صابون بدن کدام است؟ همه این سؤالات از آن سؤالات مهمی است که باید وقتی صحبت از مراقبت پوست بدن مطرح می‌شود، به خاطرتان بیاید. برای این که پاسخ این سؤالات را بگیرید و اصلاً متوجه شوید که این‌هایی که به سرتان زده سؤالات مهمی هست یا نه، پیشنهاد می‌کنیم همراهمان باشید و تا انتهای این مطلب از لیامگ را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از شامپو بدن بسیار ساده است: بروید زیر دوش، روی کل بدنتان شامپو بریزید، سپس آن را بشویید. به همین سادگی!

چه مقدار شامپو بدن کافی است؟

بیشتر افراد مقدار زیادی شامپو بدن استفاده می‌کنند. استفاده از مقدار زیادی شامپو بدن می‌تواند باعث چرب شدن پوستتان شود و مانع از ترشح چربی طبیعی پوست شود. تنها کافی است از مقداری بسیار کم استفاده کنید. وقتی صحبت از شامپو بدن مطرح می‌شود، همیشه به خاطر داشته باشید که کمش، زیاد است. شامپو بدن معمولاً حاوی مواد مؤثره‌ای است که هدف آن مرطوب‌سازی و پاک‌سازی پوست است. بهتر است هر زمان که حمام می‌کنید از آن استفاده کنید.

آیا شامپو بدن را باید روی کل بدنمان استفاده کنیم؟

یکی دیگر از افسانه‌های شایعی که وجود دارد این است که باید از شامپو بدن در سرتاسر بدنتان استفاده کنید. آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟ شما می‌توانید از شامپو بدن تقریباً برای کل بدنتان استفاده کنید و سپس آن را با آب بشویید. بیشتر سعی کنید از شامپو بدن برای کشاله‌ها و مفاصل خود استفاده کنید مگر این که قسمت‌های مختلف بدنتان به دلیل فعالیت‌های مختلف حسابی کثیف شده باشد. شما می‌توانید از این محصول به عنوان جایگزینی برای صابون بدن استفاده کنید. از آنجایی که شامپو بدن برای پوست ساخته شده است، بهتر از صابون عمل می‌کند.

شامپو و نرم‌کننده به طور خاص مواد مؤثره‌ای دارند که برای مرطوب کردن و پاک‌سازی مو و پوست سر ساخته شده‌اند. و به خاطر بافت مو و سطح PH پوست که متفاوت است، شامپو بدن شما با شامپو و نرم‌کننده سرتان فرق دارد. تنها در صورتی از شامپو بدن برای موی سرتان استفاده کنید که روی آن نوشته شده باشد مناسب برای مو و بدن! برای شستشوی صورت نیز باید بگوییم که پاک‌کننده‌های صورت و شامپوهای بدن از مواد مؤثره مختلفی استفاده می‌کنند. چرا که پوست صورت معمولاً حساس‌تر از باقی بدن است.

شستشوی بدن با آب داغ ضرر دارد؟

درحالی که بخار می‌تواند برای پوست بسیار مفید باشد، آب داغ می‌تواند باعث خشکی پوست شود. بعد از این که کل بدنتان را با شامپو بدن تمیز کردید، آن را با آب ولرم بشویید. این کار به کاهش رطوبت پوست کمک می‌کند و درنتیجه جلوی از بین رفتن آب را می‌گیرد. پیشنهاد می‌کنیم اگر پوست خشکی دارید، حتماً از آب ولرم برای شستشوی بدنتان استفاده کنید.

طرز استفاده از شامپو بدن با آب ولرم
طرز استفاده از شامپو بدن با آب ولرم

آیا قبل یا بعد استفاده از شامپو بدن باید مرطوب‌سازی و لایه‌برداری کنیم یا نه؟

مسئله فقط استفاده از شامپو بدن نیست. کاری که قبل و بعد از شستشوی بدن با شامپو بدن می‌کنید، بسیار مهم است. برای داشتن روتین حمام مناسب، پیش از این که وارد حمام شوید از لایه‌بردار استفاده کنید و بلافاصله بعد از حمام از یک مرطوب کننده برای مرطوب ساختن پوست بدنتان. به محض این که از حمام بیرون می‌آیید، از لوسیون بدن استفاده کنید تا پوست خشکتان را مرطوب کنید. معمولاً توصیه می‌شود که در طول مدت زمان ۱۵ دقیقه بعد از حمام از مرطوب کننده استفاده کنید.

نحوه انتخاب شامپو بدن مناسب

شاید تاکنون از صابون بدن استفاده کرده باشید و از آن خسته باشید. چرا که معمولاً میزان مرطوب‌سازی آن کم است و می‌تواند باعث شود تا بدنتان بعد از حمام چرب بماند. معمولاً در فرمول صابون بدن از چیزی به عنوان متعادل کننده PH استفاده نمی‌شود و همین موضوع باعث خشکی مضاعف پوست می‌شود.

وقتی از شامپو بدن متعادل کننده PH استفاده می‌کنید، ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد تا PH بدنتان را به طور کامل تنظیم کنید. این موضوع را به طور خاص زمانی خواهید فهمید که پیش از این از صابون بدن استفاده کرده باشید. برخی افراد بعد از اولین باری که از شامپو بدن استفاده می‌کنند، شاهد تغییرات چشمگیری خواهند بود. اما اگر استفاده از شامپو بدن باعث شد تا بدنتان واکنش پوستی جدی‌ای بدهد، توصیه می‌کنیم حداقل ۲ هفته به بدنتان زمان بدهید تا به شرایط جدید عادت کند و اگر جدی‌تر شد، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

نحوه استفاده از شامپو بدن
نحوه استفاده از شامپو بدن

بایدها و نبایدهای نحوه استفاده از شامپو بدن

چه کسی دوست ندارد از شامپو بدن استفاده کند و پوستش را ریلکس کند؟ شما تاکنون از میان مطالبی که گفتیم با مزایای شامپو بدن آشنا شده‌اید. درباره طرز استفاده از شامپو بدن نیز برایتان گفتیم حالا نوبت این است که بایدها و نبایدهای مربوط به این محصول را بدانید.


بادی اسپلش گزینه مناسبی برای بعد از حمام هستند. در مقالات زیر، با نحوه انتخاب بادی اسپلش و طرز استفاده از بادی اسپلش آشنا شوید.

استفاده از بادی اسپلش

نحوه استفاده از بادی میست و ماندگارتر کردن آن

استفاده درست از هر محصول می‌تواند ما را به نتیجه‌ای مطلوب برساند. این موضوع درباره نحوه استفاده از بادی میست نیز صدق می‌کند.

بادی اسپلش

راهنمای جامع انتخاب بادی میست؛ کدام بادی میست برای من مناسب است؟

همه دوست دارند بوی خوشایندی بدهند اما گرانی عطر و ادکلن کار را کمی سخت می‌کند. راه‌حل جایگزین آن، استفاده از بادی میست است.


بایدها:

  1. برای لایه‌برداری ملایم پوستتان در حمام از لیف استفاده کنید. لیف نه تنها کل شامپو بدن را در بدنتان پخش می‌کند بلکه به از بین بردن سلول‌های مرده نیز کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از لیف‌های ساخته از کنف یا سایر مواد طبیعی استفاده کنید.
  2. حداقل ۱۵ ثانیه هر ناحیه از بدن را لایه‌برداری کنید. اگر تاکنون این سؤال در ذهنتان می‌چرخید که آیا شامپو بدن می‌تواند باکتری و دیگر میکروب‌ها را از بین ببرد، این نکته برایتان جالب خواهد بود. برای این که شامپو بدن عملکردی ضد باکتری و میکروب داشته باشد باید آن را به مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه روی بدنتان بمالید و سپس بشویید.
  3. شامپو بدن خود را به پشت و سایر قسمت‌های بدنتان که دستتان نمی‌رسد هم بمالید. یک حمام خوب فقط به شامپو بدنی که استفاده می‌کنید برنمی‌گردد بلکه به جاهایی است که از آن استفاده می‌کنید. آلودگی و میکروب در شکاف بین انگشتان دست و پا، پشت زانو و پشت ما کمین می‌کنند. بنابراین بهتر است این مناطق نیز به خوبی شسته شوند.
بایدهای استفاده از شامپو بدن
بایدهای استفاده از شامپو بدن

نبایدها:

  1. برای پاک‌سازی صورتتان از شامپو بدن استفاده نکنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند می‌توانند از شامپو بدن برای پوست صورتشان استفاده کنند که این موضوع غلط است. پوست صورت بسیار ظریف‌تر است و نیاز به پاک‌کننده مناسبش دارد. بنابراین به هیچ عنوان صورت خود را با شامپو بدن نشویید.
  2. از شامپو بدنی که حاوی SLS است استفاده نکنید. اگر پوست حساس یا خشکی دارید، SLS می‌تواند بدترین دشمن شما باشد چرا که پوستتان را خشک می‌کند. شامپو بدن بدون SLS برای درمان اگزما و دیگر اختلالات پوستی بسیار مناسب است و باعث مرطوب شدن پوستتان می‌شود.
  3. برای خشک کردن بدنتان، از حوله به شکلی خشن استفاده نکنید. هرگز از حوله برای خشک کردن سریع بدنتان استفاده نکنید که اشتباه بزرگی است. این کار می‌تواند پوستتان را ملتهب کند و باعث قرمزی و التهاب شود. در عوض، وقت بگذارید و با یک حوله نرم پوستتان را خشک کنید.

طرز استفاده از شامپو بدن؛ دانشی ضروری برای مراقبت از پوست

در این مطلب از لیامگ به ارائه راهکارهایی جامع برای استفاده از شامپو بدن پرداختیم. همچنین بایدها و نبایدهای مربوط به استفاده از این محصول را به شما معرفی کردیم. استفاده از شامپو بدن به عنوان روتینی برای مراقبت از پوست، بسیار مهم است. پس آن را جدی بگیرید. به خصوص هنگام خرید و انتخاب شامپو بدن هوشمندانه عمل کنید. اگر به دنبال خرید محصولی باکیفیت هستید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از شامپوهای بدن تراست دیدن کنید. رضایت شما را کسب خواهیم کرد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید